Juventus Turyn

4

Lazio Rzym

1

• Bramki dla Juve zdobywali: Tevez, Vucinić i dwie Vidal, dla Lazio - Miro Klose. Juventus nie odstępuje na krok Napoli. Pierwsza połowa mogła się podobać, druga wyglądała już nieco gorzej. Za wspólnie spędzony czas dziękuję Państwo - Mateusz Warianka.

Juventus 4:1 Lazio

• Koniec ! Sędzia gwiżdże po raz ostatni i Juventus Turyn pokonuje po raz drugi w przeciągu dwóch tygodni Lazio. Tym razem 4:1.

• Arbiter dolicza 2 minuty.

• Goście najchętniej opuściliby już boisko. Kompletnie rozbici podopieczni Vladimira Petkovcia

• Juventus ma ochotę na więcej ! Bramka wisi w powietrzu. Lazio kompletnie pogubione.

• Vucinicia zmienia Fabio Quagliarella

• W szeregach Lazio schodzi Klose, a zastępuje go Ederson.

• PIęknie Tevez ! Przełożył jak juniora Cane na 16 metrze i technicznie, płasko po ziemi uderzył w prawy róg bramki Marchettiego. Bramkarz bez najmniejszych szans.

• Wybija Buffon a tymczasem mamy zmianę. Conte daje pograć rezerwowemu Isli. Schodzi zmęczony już Stephan Lichtsteiner

• Faul VIdala. Do piłki podchodzi Ledesma, będzie dośrodkowanie w pole karne Buffona

• Wszysto na jedną kartę stawia Petković. Floccari za Cavandę.

• Ale teraz szczęście ma Lazio ! Ladne zgranie piłki przez Vidala na 16 metr, tam był Tevez, uderzył ładnie technicznie jednak tylko w poprzeczkę.

• I ponownie Candreva ! No niesamowicie celne są te strzały z dystansu zawodników Lazio. Buffon już jednak wystarczająco rozgrzany.

• Strzał Candrevy w środek bramki. Statystyki strzałów zdecydowanie po stronie Lazio, jednak wszystko z dystansu.

• Zmiana w szeregach Lazio. Niewidocznego Lucasa Biglię, zmienia Cristian Ledesma

• Głupie zachowanie Hernanesa. Po dośrodkowaniu Radu celowo uderzył piłkę ręką i otrzymuje drugą żółtą kartkę. Lazio kończyć ten mecz będzie w osłabieniu. Brazylijczyk żegnany gwizdami.

• Trochę szarpane widowisko nam się zrobiło. Dużo przerw w grze i fauli.

• Na boisku za chwilę pojawi się Ledesma. Zmieni prawdopodobnie niewidocznego Lucasa Biglie.

• Bardzo dobrze w pole karne, Walczył o piłkę Tevez ale przejął ją Cana.

• Petković szykuje zmiany, w rozgrzewce między innymi Floccari.

• Alvaro Gonzalez zameldował się. Spróbował uderzenia z dystansu, jednak niecelnie.

• Bonucci dzisiaj tymi dwoma asystami zawstydził Andreę Pirlo, który jest kompletnie niewidoczny dzisiaj.

• Gooooooooooooooool ! Mirko Vucinić podwyższa na 3:1 !! Długie podanie w pole karne, ponownie od Bonucciego, Czarnogórzec uciekł Canie i pokonuje Marchettiego.

• Spokojnie rozgrywa Juventus, a Lazio mądrze się przesuwa i wyczekuje na to co zrobią gospodarze.

• Bez zmian obie drużyny. Na boisku wciąż Ci sami zawodnicy.

• Obie ekipy już na boisku, wszystko w porządku, więc zaczynamy drugą połowę. Oby równie ciekawą i emocjonującą.

• Koniec pierwszej połowy. Lazio zaczęło sennie, ale z biegiem czasu się rozkręcało. Mnóstwo strzałów z dystansu i Buffon miał mnóstwo pracy. Do przerwy 2:1.

• Ponownie Hernanes z dystansu ! Prosto w środek bramki Buffona ale Włoch nie łapał tylko wybijał piłkę przed siebie.

• Kolejne uderzenie z rzutu wolnego Candrevy ! Piłka jednak obok bramki i rozpocznie Buffon z linii piątego metra

• Teraz dużo chaosu. Straty po jednej i drugiej stronie. Tempo meczu zdecydowanie opadło.

• Groźny strzał Candrevy ale ponownie dobrze wybija Buffon. Lazio strzela częściej, Lazio atakuje, Lazio robi wszystko by wyrównać.

• I druga żółta kartka. Bonucci wściekły na arbitra, bo uważa, że wślizg był czysty. Nie ma jednak racji. Będzie okazja dla Lazio, rzut wolny na 20 metrze.

• Pierwsza żółta kartka. Hernanes agresywnie zaatakował Asamoaha. Brzydki faul, zupełnie niepotrzebny.

• Lichtsteiner wpadł w pole karne i dośrodkował do Vucinicia, ten potężnie strzela, jednak ponad bramką.

• Mocny strzał Radu z 30 metrów, piłka niebezpiecznie kozłowała i z trudem Buffon wybija na rzut rożny !

• Tevez wykazuje dzisiaj sporą chęć do grania. Defensywa Lazio nie może sobie z nim na razie poradzić.

• Goście nabrali wiatr w żagle i coraz śmielej próbują atakować bramkę Buffona. Jak na razie bez większego zagrożenia.

• Zrobił nam się fajny mecz. Gdy wydawało się, że wszystko jest już jasne, niespodziewana bramka dla Lazio i wszystko tu się jeszcze może zdarzyć.

• Szybka odpowiedź Lazio ! Strzał w środek bramki Hernanesa, Buffon wypluł piłkę przed siebie, a czujny Klose był tam gdzie być powinien.

• Vidal po raz drugi ! Długie podanie w pole karne od Bonucciego, Vidal zupełnie bez krycia, odpuścił Hernanes i Marchetti bez szans.

• Dynamiczny rajd Carlosa Teveza. Ograny jak dziecko Cana. Na szczęście dla niego Argentyńczyk za mocno dośrodkował i nic z tej akcji już nie będzie.

• Groźny strzał Hernanesa z dystansu ! Broni Buffon i mamy rzut rożny.

• Cavanda chciał wziąć sprawy w swoje ręce. Przeszedł Asamoaha ale Chieliniego już nie dał rady ograć

• Długo i cierpliwie Juve wyprowadza swoje ataki. Teraz nieudane dośrodkowanie Asamoaha i zaczyna bramkarz Lazio.

• Lepiej ten mecz dla gospodarzy nie mógł się ułożyć. Lazio w szoku. Nie mają chyba goście pomysłu na to jak zagrozić bramce Buffona. Długie piłki i dośrodkowania na Miro Klose nie zdają egzaminu.

• I mamy 1:0 ! Arturo Vidal strzelcem bramki. Znakomite zagranie Pogby, do Chilijczyka, ten znalazł się na 5 metrze mając jedynie bramkarza przed sobą. Pozostało dopełnić formalności.

• W końcu się udało ! Znowu z prawej strony pokazał się Candreva, poszukał w polu karnym Klose, ten zablokowany i jest rzut rożny. Chwila oddechu dla Marchettiego i kolegów z obrony.

• Rzymianie w opałach. Nie mogą nawet na chwile przejąć piłki. Źle to wygląda.

• Lazio zamknięte na własnej połowie

• Kapitalna dwójkowa akcja Vucinicia i Teveza, ten drugi pada na murawe w polu karnym, jednak nie ma mowy o faulu.

• Dobre dośrodkowanie na 5 metr, ale wybija Radu. Przy piłce ponownie Juventus.

• Teraz akcja Lichtsteinera, ten faulowany na 20-25 metrze i Pirlo już zabiera się do wykonania tego stałego fragmentu gry.

• Znowu Candreva i znowu wybija Chielini. Jest w gazie dzisiaj pomocnik Lazio.

• Lazio blisko zdobycia bramki !! Indywidualna akcja Candrevy, dośrodkowanie w pole karne Chielini wybił wprost pod nogi Lulicia no i Buffon w tarapatach. Rzut rożny.

• I pierwsza okazja dla Juventusu prostopadłe podanie Vucinicia do Teveza, ale ten na spalonym.

• Paolo Tagliavento gwiżdże po raz pierwszy i zaczynają gospodarze.

• Piłkarze wychodzą już na boisko, za chwilę piłka pójdzie w ruch.

• Na Juventus Stadium zabrzmiał hymn Juventusu! Świetna atmosfera, komplet na trybunach.

• Sędzią głównym będzie Pan Paolo Tagliavento.

• Znamy już składy w jakim obie ekipy rozpoczną mecz. Ławki rezerwowych obu drużyn prezentują się natomiast następująco:

Juventus: Storari, Pepe, Caceres, Ogbonna, Peluso, De Ceglie, Motta, Isla, Padoin, Giovinco, Llorente, Quagliarella

Lazio: Bizzarri, Strakosha, Biava, Dias, Vinicius, Pereirinha, Ledesma, Onazi, Ederson, Floccari, Keita, Rozzi

• 2. kolejka Serie A rozpoczęła się meczem Chievo Verona - Napoli, który niedawno się zakończył. Goście wygrali 2:4 i umocnili się na pozycji lidera.

• Dobry wieczór ! Przed nami wielkie widowisko, którego aktorami będą piłkarze Juventusu Turyn i Lazio Rzym. Dodatkowej pikanterii całemu spotkaniu dodaje fakt, że dokładnie przed dwoma tygodniami w ramach Superpucharu Włoch "Stara Dama" pokonała Rzymian aż 4:0 ! Jak będzie tym razem ? Za niespełna 50 minut zaczynamy !