Juventus Turyn

4

Lazio Rzym

0

• Juvetus Turyn zdobywcą Superpucharu Włoch!!!!!! Stara Dama w świetnej formie przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu Serie A. Fenomenalni defensorzy, wspaniałe akcje, niezwykła skuteczność. Puchar zasłużenie pojedzie do Turynu.

• Trzy sekundy przed meczem sędzia Gianluca Rocchi kończy spotkanie.

• Bezradni zawodnicy Lazio nie potrafią odpowiedzieć na tak wielka stratę bramek. Antonio Conte gratuluje właśnie swoim rezerwowym.

• Za Lichtsteinera Ogbonna.

• Ostre wejście Asamoah, ucierpiał Lucas Biglia.

• Tevez próbował indywidualnie przedrzeć się w pole karne Lazio, miał po bokach dwóch lepiej ustawionych kolegów, zdecydował się jednak na samotną, nieudaną akcję.

• Antonio Conte dokonuje pierwszej zmiany. Za Barzagliego Martin Caceres.

• Klose sam na sam z Buffonem, piłkę przejął Onazi, to mogła być honorowa bramka dla Rzymian.

• Vidal szukał Vucinica, czujny Candreva przerwał ich akcję.

• Zmiana w zespole Lazio, za Hernanesa na boisko wbiega Onazi.

• Klose stanął przed szansa pokonania golkipera Juve. Pierwsza celna centra Candrevy niewykorzystana przez Niemca.

• Gracze Juve znów przerywają kolejną już mało niebezpieczną akcje Rzymian, którzy po stracie tylu bramek ewidentnie opadli z sił.

• Candreva przepisowo powstrzymywany przez graczy Starej Damy.

• Piłkarze Lazio starają się wyprowadzić skuteczny kontratak, Cavanda podaje do Lucasa Biglii, ten do Candrevy, który niegroźny strzał oddaje na bramkę Buffona.

• Lichtsteiner podaje do Teveza, ten strzela wysoko ponad poprzeczkę.

• Vidal groźnie pod polem karnym Lazio, mogło być już 5:0.

• Trener Petkovic szybko reaguje na wydarzenia boiskowe. Za Ledesme wchodzi Floccari.

• Ależ zamieszanie w polu karnym Lazio!!!! Tevez zdobywa swoją pierwsza bramkę dla Juce !!!!!!!!!!!!!!

• Tevez mógł uderzać piłkę głową, powstrzymywał go Cavanda.

• Fenomenalne rozpoczęcie drugiej połowy w wykonaniu Juventusu. Obrońcy Starej Damy są dziś najlepszymi strzelcami drużyny.

• Lazio na kolanach, Lichtstenier zdobywa gola!!!!!!!!!!!!

• Pirlo kapitalne podanie do Vidala, ten skierował piłkę do Lichtsteinera a tam rosły obrońca, Giorgio Chiellini bez problemów kieruje ją do siatki rywali.

• GOOOOOOL! Giorgio Chiellini!

• Asamoah do Teveza, ten wycofuję piłkę do środkowej strefy, tam jak zawsze futbolówka musi być rozegrana przez największego architekta tego spotkania, Pirlo.

• Cavanda nie dogonił Vucinica i został zmuszony do sfaulowania rywala. Rzut wolny dla Juve.

• Biglia podaje Ledesmy, piłkę przechwytuję Asamoah.

• Zaczynamy druga połowę !

• Wracamy do Rzymu po piętnastominutowej przerwie. Piłkarze już wchodzą na murawę.

• Carlos Tevez jak na razie bardzo mało widoczny. Czy popularnemu Apaczowi uda się strzelić bramkę w swoim debiutanckim meczu?

• Juventus Turyn - Lazio Rzym

• Koniec pierwszej połowy. Juventus na Stadio Olimpico prowadzi z Lazio 1:0 i jak na razie jest bliższy zdobycia Superpucharu Włochu.

• Pogba do Vidala, na prawej stronie Lichtsteiner, któremu przeszkodził Stefan Radu i przechwycił piłkę.

• Sędzia dolicza dwie minuty do podstawowego czasu gry.

• Ledesma pokazuje sędziemu, że był pociągany za koszulkę. Arbiter pozostaje niewzruszony na jego sugestie.

• Ładna, dwójkowa akcja Vucinić-Tevez, która jednak nie zakończyła się żadną bramką.

• Camdreva z dystansu, piłka trafia pod nogi Lichtsteinera.

• Andrea Pirlo faulowany przez Lucasa Biglie, obyło się bez żółtej kartki.

• Vidal niedokładnie do Teveza, kontratak wyprowadza Lazio.

• Biglia do Hernanesa, lecz niezmordowani obrońcy Juventusu nie pozwalają na atakowanie własnej bramki.

• Candreva próbował dośrodkować piłkę w pole karne Juventusu, tam niestety nie było piłkarzy Lazio, którzy mogliby wykończyć akcję strzałem.

• Hernanes nieudana wrzutka na głowę osamotnionego Klose.

• Stefan Radu piękny strzał z dystansu, z trudem broni go Buffon!

• Biglia długie podanie do Radu, ten spokojnie rozgrywa piłkę do Candrevy pilnowanego przez Chielliniego.

• Zamieszanie na boisku, żółtą kartkę otrzymuje Hernanes po faulu na Barzaglim.

• Ladesma z rzutu wolnego prosto na głowy defensorów Juve.

• Candrewa zagrywa do Lulica, ten chciał zamknąć akcję, zabrakło kilku centymetrów.

• Radu nieudana wrzutka w kierurnku Miroslava Klose.

• Klose sam wszedł w pole kare Starej Damy, tam zaatakowany przez rywali wycofał piłkę do Cavandy.

• Lulić do Diasa, zabrakło jednak kogoś, kto zamknąłby tę akcję.

• Ruszył na pole karne rywali Cavanda, na próżno.

• Lichtsteiner świetna centra w pole karne, Pogba pewnie trafia do siatki i zdobywa swojego pierwszego gola w barwach Juventusu.

• GOOOOOL! Ależ wejście Pogby!

• Kolejny rzut wolny dla Starej Damy, znów Pirlo ze skupieniem ustawia piłkę.

• Pirlo faulowany w środku pola, sędzia nie pokazuje żadnych kartek.

• Wymuszona kontuzją zmiana na Stadio Olimpico. Za kontuzjowanego Claudio Marchisio wchodzi nowy nabytek Juve, Paul Pogba.

• Przerwa w grze Marchisio leży na murawie. Do rozgrzewki wstał Paul Pogba, rewelacja mistrzostw świata do lat 20.

• Marchisio ofiarnie kiwa trzech rywali, ostatecznie traci futbolówkę.

• Pirlo rzut wolny z 30 metrów, piłkę spokojnie przechwytują gracza Lazio.

• Bonucci do Chielliniego i Juventus już od linii obrony skrupulatnie buduje swój atak na bramkę Rzymian.

• Naciskany Vucinić traci piłkę w środku pola.

• Pirlo wybija piłkę z rogu, Lulić przechwytuję ją spokojnie i pojedynkuję się z Lichtsteinerem.

• Buffon piąstkuję, piłkę zbiera Lulić, niezawodni defensorzy Starej Damy przytomnie w obronie.

• Kolejny rzut rożny dla Lazio, tym razem Candreva.

• Ledesma na długi słupek, wyższy Vidal wygrywa pojedynek z Diasem.

• Tevez na prawe skrzydło do Lichtsteinera rzut rożny dla Juve, który wykonuje oczywiście Andrea Pirlo.

• Niezwykle ofensywny początek na Stadio Olimpico, obie drużyny ciągle szukają swoich sytuacji.

• Tevez konstruuje dobra akcję, czujni obrońcy Lazio nie pozwalają mu na przedarcie się pod własne pole karne.

• Barzagli stracił piłkę, Klose na przebój pod bramkę Buffona, nie podawał piłki do lepiej ustawionych kolegów w efekcie stracił futbolówkę.

• Świetna kontra Juventusu, Vucinić pewnie oddaje strzała na bramkę Marchettiego.

• Pierwsza okazja dla Lazio, Ladesma płasko w światło bramki Buffon, ten jednak broni bez problemu.

• Piłkarze Juve wycofują piłkę we własne pole karne, spokojnie Buffon.

• Pierwszy gwizdek sędziego i od środka gracze z Rzymu!

• Na boisku zabraknie kapitana Lazio, Stefano Mauriego, który został oskarżony o korupcję.

• Piłkarze już witają się na murawie, za chwilę zaczynamy.

• Rezerwowi piłkarze Juventusu: Storari, Caceres, Isla, Ogbonna, De Ceglie, Marrone, Padoin, Pogba, Giovinco, Matri, Quagliarella, Llorente.

• Jak widzimy w wyjściowym składzie Juventusu obecny jest nowy nabytek zespołu - Carlos Tevez. Fernando Llorente i Angelo Ogbonna, inni piłkarze sprowadzeni tego lata na Juventus Stadium na swój debiut będą musieli jeszcze zaczekać.

• Początkowo spotkanie to miało tradycyjnie odbyć się w Pekinie, jednak zgody na to nie wyraziła Stara Dama, która chciała uniknąć tak dalekiej podróży. Dlatego też zadecydowano, że odbędzie się ono w stolicy Włoch, Rzymie na nieśmiertelnym Stadio Olimpico, na co dzień stadionie....Lazio.

• Obie ekipy spotkają się w meczu o Superpuchar Italii, ponieważ Juventus jest zwycięzcą ligi, natomiast Lazio w meczu o Puchar Włoch pokonało swojego lokalnego rywala - AS Romę po bramce występującego dziś od pierwszej minuty Senada Lulica.

• Obok prezentujemy Wam oficjalne jedenastki obu zespołów, które równo o 21:00 wybiegną na murawę.

• Witamy w relacji z meczu o Superpuchar Włoch, który rozpocznie się za niespełna godzinę. Głównymi aktorami dzisiejszego spotkania będą piłkarze Juventusu Turyn i Lazio Rzym.