Kamerun

0

Chorwacja

4

• Chorwacja wygrywa wysoko z Kamerunem i wciąż jest w grze o awans do fazy pucharowej. Do tego zespół Kovaca potrzebuje jednak zwycięstwa nad Meksykiem lub remisu i (nie wierzę, że to piszę) zwycięstwa Kamerunu z Brazylią. Afrykański zespół już żegna się z turniejem i robi to w żenującym stylu. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• KONIEC MECZU!

• Dwie minuty doliczone do tego meczu.

• Żółta kartka dla Eduardo.

• Moukandjo i Assou-Ekotto omal się teraz nie pobili... Kabaret trwa.

• POPRZECZKA!!! Assou-Ekotto doskonale dośrodkował z lewej strony boiska na głowę Webo, ten uderzył po koźle, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę!!!

• Ależ szansa Rakiticia!!! Rebić w kontrataku mu troszeczkę zbyt krótko wyłożył piłkę, a nowy piłkarz Barcelony technicznym strzałem nieznacznie się pomylił!

• W odpowiedzi strzela groźnie po kontrataku Rebić, ale odbija piłkę Itandje!

• MOUKANDJO! To była szansa na honorową bramkę dla Kamerunu! Mbia świetnie przedarł się lewym skrzydłem i wyłożył piłkę Moukandjo, który uderzył z kilkunastu metrów obok słupka!

• Kamerun - ChorwacjaKamerun - Chorwacja

• Itandje spokojnie łapie piłkę po płaskim dośrodkowaniu Pranjicia.

• Kontra Chorwatów, po której w polu karnym znalazł się Eduardo, ale zarówno on, jak i Darijo Srna zostali w tej akcji zablokowani.

• Gol na 4:0

• Ante Rebić zmienia Ivana Perisicia.

• Gol Mandzukicia na 3:0

• Gol Perisicia na 2:0

• Salli zmienia Choupo-Motinga.

• Eduardo uderza techniczne ze skraju pola karnego, Itandje odbija piłkę pod nogi Mandżukicia, a ten ze spokojem pakuje piłkę do siatki! 4:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! MARIO MANDŻUKIĆ!!!

• Kolejna zmiana. Schodzi Sammir, wchodzi Kovacić.

• Pierre Webo pojawia się na boisku w miejsce Aboubakara.

• Mbia groźnie uderzył z dystansu, ale piłka jednak poszybowała około metra nad poprzeczką.

• Schodzi z boiska Ivica Olić, a w jego miejsce Eduardo.

• Kontra Kamerunu zakończona fatalnym uderzeniem Aboubakara.

• Chorwaci mieli okazję do kontry, ale Perisić nie dostrzegł momentu do dobrego zagrania do niepilnowanego Sammira i zaprzepaścił tę akcję.

• Aboubakar przepychał się z piłką przez kolejnych obrońców Chorwacji, ale ostatecznie ta akcja musiała się skończyć niepowodzeniem i tak było.

• Chorwacja - Kamerun

• Pranjić z rzutu rożnego idealnie dośrodkował piłkę na siódmy metr, gdzie Mario Mandżukić ze spokojem głową pokonał Itandje! 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! MARIO MANDŻUKIĆ!

• Chorwaci wciąż nacierają, ale na razie kończy się to tylko na rzutach rożnych.

• Luka Modrić uderza zza pola karnego, rykoszet od Nkoulou zupełnie zaskoczył Itandje, ale piłka minęła jego bramkę.

• Olić zdołał teraz wyprzedzić Assou Ekotto, ale wytrącony z równowagi dośrodkował w boczną siatkę.

• Srna uderza wysoko nad poprzeczką.

• Nounkeu fauluje Perisicia 18 metrów od bramki Itandje. Szansa dla Chorwatów.

• Chorwaci spokojnie utrzymują bezpieczne prowadzenie. Podopieczni Kovaca mieli teraz dwa rzuty rożne, ale nie potrafili z nich solidnie zagrozić bramce Kamerunu.

• Mandżukić złapany teraz na spalonym.

• Dobra teraz akcja Kamerunu. Lewy obrońca Assou Ekotto znalazł dośrodkowaniem w polu karnym prawego obrońcę, Nounkeu, ale ten z woleja przeniósł piłkę ponad chorwacką bramką.

• MANDŻUKIĆ! Po kontrataku Chorwatów snajper Bayernu wyszedł sam na sam z Itandje, ale uderzył jednak obok bramki!

• Fatalne wybicie piłki przez Itandje, wprost pod nogi znajdującego się na środku boiska Perisicia, który jednak zdołał uciec Nounkeu, wpaść w pole karne i jeszcze z ostrego kąta zaskoczyć bramkarza! 2:0 po świetnej indywidualnej akcji skrzydłowego Wolfsburga!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! IVAN PERISIĆ!

• Dobre zagranie z autu Srny w pole karne do Sammira, ale ten z ostrego kąta nie zdołał pokonać bramkarza rywali!

• ROZPOCZYNAMY DRUGĄ CZĘŚĆ SPOTKANIA!

• Zmiana w przerwie w Kamerunie: Nounkeu za Chedjou.

• Kamerun - Chorwacja

• Gol Olicia:

• To nie jest wielki mecz Chorwatów, ale prowadzą oni 1:0 i grają z przewagą jednego zawodnika. W tej chwili bardzo chaotycznie grający Kamerun jest poza Mundialem i choć przed nami jeszcze cała druga połowa, to ciężko będzie zmienić ten status podopiecznym Volkera Finke.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Ostatni atak Kamerunu w tej pierwszej połowie kończy się uderzeniem zza szesnastki Aboubakara, które jednak poszybowało nad poprzeczką.

• Kameruńczycy próbowali teraz rozegrać piłkę w polu karnym Chorwacji, ale wyszło to bardzo kiepsko.

• To, co zrobił przed chwilą Song, to jest jakiś totalny debilizm. Ciężko wytłumaczyć racjonalnie to idiotyczne zachowanie doświadczonego gracza, jakim jest pomocnik Barcelony.

• CZERWONA KARTKA DLA ALEXA SONGA! Piłkarz Barcelony oszalał i bez piłki uderzył rywala!

• Mizerny strzał z dystansu Sammira spokojnie broni Itandje.

• Perisić doszedł do piłki dośrodkowanej przez Rakiticia, ale uderzył głową bardzo wysoko i niecelnie!

• Nieatakowany przez nikogo Itandje tak łapał piłkę po dośrodkowaniu Perisicia, że ta wyleciała na korner.

• Mbia znowu potrafił wygrać pojedynek na prawym skrzydle, ale potem nie zdołał celnie dośrodkować płasko w pole karne. Przejął ją Pletikosa.

• Rakitić dobrze zacentrował piłkę w pole karne, gdzie jednak na spalonym był Mandzukić, który i tak nie zdołał opanować futbolówki.

• Opatrywany na murawie kapitan Chorwacji, Darijo Srna.

• Bardzo uspokoił się nam ten mecz.

• Lovren długą piłką zdołał uruchomić Olicia, ale ten z woleja uderzył zupełnie na wiwat.

• Po szarży Aboubakara był rzut rożny dla Kamerunu, ale na razie przy takich sytuacjach Chorwaci radzą sobie bardzo spokojnie.

• Mbia ponownie włączył się do akcji ofensywnej, ale z daleka uderzył bardzo niecelnie.

• Dwóch Chorwatów bardzo twardo, ale czysto zatrzymało w na prawym skrzydle Mbię.

• Jeszcze jedno uderzenie z dystansu, które tym razem dobrze broni Itandje.

• Chorwatom wciąż mało! Po rzucie rożnym bliski trafienia był Olić, ale wybijają piłkę zawodnicy z Afryki!

• Uderzenie z dystansu Mandzukicia poszybowało wysoko nad kameruńską bramką.

• Dośrodkowanie w pole karne Kamerunu, gdzie Mandzukicia uprzedził Nkoulou, ale piłka trafiła pod nogi Perisicia, który cudownie wyłożył ją z pierwszej piłki Oliciowi, a ten tylko dopełnił formalności! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! IVICA OLIĆ!!!

• Wreszcie jakaś akcja Chorwatów, która jednak kończy się katastrofalną wrzutką Perisicia.

• Tym razem z wolnego centrował Assou-Ekotto, ale ponownie nie było to dobre zagranie i wybijają Chorwaci.

• Jakieś starcie bez piłki z Mandżukiciem w roli głównej. On i M'bia upomniani przez arbitra.

• Aboubakar chciał prawą stroną wbiec w pole karne, ale Lovren zdążył go sfaulować przed szesnastką. Kolejny rzut wolny dla Kamerunu.

• Pranjić wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Aboubakara, ale wcześniej M'bia faulował w polu karnym rywala Mandzukicia.

• Aboubakar wywalczył korner dla zespołu z Afryki.

• Chorwaci poradzili sobie z centrą Alexa Songa.

• Bardzo ostre wejście Pranjicia na nogi Moukandjo. Rzut wolny dla Kamerunu z narożnika boiska.

• Pierwszy atak Kameruńczyków zakończony bardzo nieudaną centrą Moukandjo.

• PIERWSZY GWIZDEK ARBITRA I ZACZYNAMY!

• Wszystko już gotowe do rozpoczęcia spotkania.

• Czas na hymny narodowe.

• Obie drużyny wychodzą już na murawę Areny Amazonia!

• Dzisiejszy mecz poprowadzi Portugalczyk Pedro Proenca, jeden z najlepszych sędziów na świecie. Co ciekawsze, jest to pierwszy sędzia z Europy, który na tym Mundialu poprowadzi mecz zespołowi właśnie ze Starego Kontynentu.

• Dzisiejsze spotkanie odbędzie się w Manaus, w mieście umiejscowionym w samym sercu Puszczy Amazońskiej. Wobec tego, warunki gry będą dzisiaj bardzo ciężkie, bowiem wilgotność powietrza ma wynosić aż 94%!

• Rezerwowi reprezentacji Chorwacji: Oliver Zelenika (GK), Danijel Subasić (GK), Ognjen Vukojević, Sime Vrsaljko, Nikica Jelavić, Gordon Schildenfeld, Marcelo Brozović, Milan Badelj, Eduardo, Mateo Kovacić, Ante Rebić, Domagoj Vida.

• Kibice na meczu Kamerun - ChorwacjaKibice na meczu Kamerun - Chorwacja

• Rezerwowi reprezentacji Kamerunu: Loic Feudjou (GK), Sammy N'Djock (GK), Henri Bedimo, Cedric Djeugoue, Samuel Eto'o, Jean Makoun, Landry N'Guemo, Dany Nounkeu, Allan Nyom, Fabrice Olinga, Edgar Salli, Pierre Webo.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Do reprezentacji Chorwacji wraca Mandżukić, a przeciętnego Kovacicia zastąpi Sammir. W Kamerunie brak Samuela Eto'o!

• Zdecydowanie bardziej zasłużoną porażkę ponieśli Kameruńczycy, dla których 0:1 z Meksykiem było absolutnie najniższym wymiarem kary, bowiem dwie bramki dla popularnych El Tri zostały niesłusznie nieuznane przez kolumbijskiego sędziego, Wilmera Roldana.

• Wszystko to wiąże się z wynikami obu zespołów w pierwszej kolejce mundialowych zmagań. Chorwaci, pomimo bardzo ambitnego występu, w kontrowersyjnych okolicznościach ulegli Brazylii 1:3. Co ciekawe, pomimo takiego wyniku, żaden z podopiecznych Niko Kovaca nie wpisał się jeszcze na listę strzelców, bo przecież jedyny gol dla Hrvatskiej to było samobójcze uderzenie Marcelo.

• Dzisiejszy mecz jest takim, które polscy kibice znają najbardziej. Chorwaci i Kameruńczycy grają dzisiaj 'o wszystko', a jedna z tych ekip najprawdopodobniej w ostatniej kolejce będzie grała o honor. Zwycięzca powalczy za kilka dni o wyjście z grupy, przegrany już będzie mógł się pakować, a w przypadku remisu obie drużyny będą musiały wygrać bardzo wysoko w ostatniej kolejce, żeby marzyć o przedłużeniu swoich szans na mistrzostwo.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy A piłkarskich Mistrzostw Świata, w którym Kamerun zmierzy się z Chorwacją!