Kolejarz Stróże

3

Górnik Łęczna

0

• Koniec spotkania! Kolejarz pokonał Bogdankę 3:0, absolutnym bohaterem spotkania Maciej Kowalczyk.

• Kowalczyk wykorzystał podanie Gryźlaka i dostawił tylko nogę. 3:0 dla Kolejarza, 3 gole Kowalczyka!

• GOOOOOOL!!! Hat-trick Kowalczyka!

• Nie mają szczęścia piłkarze Bogdanki. Kolejarz już pewny swego, skupia się przede wszystkim na kontrach.

• Nie chce wpaść piłka do bramki Kolejarza. Przed momentem piłkę z linii bramkowej wybił Szufryn.

• Ostatnia zmiana. Kamil Oziemczuk wchodzi za Pesira.

• Kolejarz jest już o krok od zwycięstwa. Goście z Łęcznej podłamani.

• Żółta kartka dla Nikitovicia.

• Płaskie podanie z prawej strony od Bociana, lekką podcinką na gola zamienił niezawodny Kowalczyk.

• GOOOOOOOOOL!!! Kowalczyk na 2:0!

• Ostatni kwadrans przed nami. Czy gracze Bogdanki zdołają wyrwać choćby punkt Kolejarzowi? Przypomnijmy, że w tym sezonie łęcznianie na wyjeździe jeszcze nie wygrali...

• W tym fragmencie gry obserwujemy głównie zmiany. Łukasz Bocian za Marcina Stefanika.

• Jeszcze jedna zmiana. Plac gry opuszcza Michał Zuber. W jego miejsce wchodzi Tomasz Tymosiak.

• Kolejarz kontroluje przebieg meczu, Bogdanka nie ma pomysłu jak zaskoczyć świetne dysponowanego Lisaka.

• Michał Gryźlak wchodzi w miejsce Janusza Wolańskiego.

• Już prawie godzina za nami, Kolejarz utrzymuje się na prowadzeniu. Gospodarze grają rozsądnie, a gdy już łęcznianie przedostaną się w pole karne, to świetnie spisuje się między słupkami Lisak.

• Kartonikiem ukarany wprowadzony Kalkowski.

• Która to już setka dla Bogdanki! Z 5 metrów uderzał Tomas Pesir, ale jakimś cudem zdołał obronić Lisak!

• Obraz gry po przerwie diametralnie się nie zmienił. Obserwujemy dużo walki w środku pola, często obrońcy szukają dalekich zagrań.

• Z kolei w ekipie gości Dawida Sołdeckiego zastępuje Marcin Kalkowski.

• Będą zmiany po przerwie. Plac gry opuszcza Kamil Kurowski, a w jego miejsce Rafał Pietrzak.

• Początek drugiej części meczu.

• Koniec pierwszej połowy. Kolejarz prowadzi szczęśliwie z Bogdanką 1:0. To goście z Łęcznej stworzyli więcej bramkowych sytuacji, ale to stróżanie mają w swoich szeregach Macieja Kowalczyka.

• Tempo wyraźnie spadło, piłkarze chyba czekają już na przerwę.

• Precyzyjnie przymierzył Giesa, piłka zmierzała pod poprzeczkę, lecz na posterunku był Socha. Będzie tylko rzut wolny dla Kolejarza.

• Pierwszą żółtą kartką w tym spotkaniu ukarany Dawid Sołdecki.

• Pluć w brodę mogą sobie piłkarze Bogdanki. Jeszcze raz sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje lubię się mścić.

• Doświadczonego Kowalczyka nie da się po prostu zatrzymać. Napastnik gospodarzy posłał precyzyjnie piłkę w prawy róg bramki z linii pola karnego.

• GOOOOOOOL!!! Maciej Kowalczyk i Kolejarz na prowadzeniu!

• Niebywałe szczęście stróżan! Aktywny Nowak główkował z bliskiej odległości tuż obok słupka Kolejarza!

• Rzut wolny dla gospodarzy egzekwował Veljko Nikitović i raz jeszcze Lisak uratował miejscowych!

• W ostatnich minutach gra wyrównała się. Oba zespoły atakują na przemian. Widać, że nikt w Stróżach nie zamierza zadowalać się jedynym punktem.

• To już druga świetna interwencja Lisaka. Trzeba przyznać, że to goście byli bliżej objęcia prowadzenia w tym spotkaniu.

• Kolejna bardzo groźna akcja łęcznian. Pięknym wolejem z dalszej odległości popisał się Tomasz Nowak, ale fenomenalną paradą uratował Kolejarza bramkarz!

• W ostatnich minutach inicjatywę przejęli gospodarze, którzy wydają się kontrolować przebieg wydarzeń na murawie.

• Dośrodkowanie Adama Giesy niespodziewanie zamieniło się w strzał. Oślepiony przez słońce Paweł Socha z trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką.

• Sebastian Szałachowski zdecydował się na strzał z 17 metrów, ale na posterunku był Łukasz Lisak, który wybił piłkę na rzut rożny.

• Zdecydowane wejście w pole karne Macieja Kowalczyka, który został powalony przez jednego z obrońców. Sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie karnego.

• Spokojny początek w wykonaniu obu zespołów. Trwa wzajemne badanie sił.

• Pierwszy gwizdek sędziego, gramy.

• Piłkarze wrócili na boisko, za kilka minut zaczynamy.

• W Stróżach ciepło, ale zachmurzyło się niebo w ostatnich minutach. Niewykluczone, że będzie padać. A na murawie w najlepsze trwa rozgrzewka obu zespołów.

• Rezerwowi Bogdanka: Sergiusz Prusak, Mateusz Pielach, Kamil Oziemczuk, Ricardo da Silva Faria, Grzegorz Wojdyga, Tomasz Tymosiak, Marcin Kalkowski.

• Rezerwowi Kolejarz: Marcin Zarychta, Rafał Pietrzak, Grzegorz Arłukowicz, Krystian Pieczara, Łukasz Bocian, Szymon Gruca, Michał Gryźlak.

• Runda wiosenna w wykonaniu zielono-czarnych nie wygląda porywająco. O ile w meczach na własnym stadionie Bogdance idzie brawurowo, o tyle na wyjazdach podopieczni Piotra Rzepki nie istnieją. Na trzynaście prób ani razu nie przywieźli kompletu punktów z delegacji. Sześciokrotnie udało im się urwać jedno oczko za remis, aż siedem razy musieli uznawać wyższość gospodarzy. Łęcznianie przed każdym kolejnym wyjazdem powtarzają, że tym razem uda im się przełamać. Wciąż nie dotrzymują słowa.

• Kolejarz na wiosnę zdobył dwanaście punktów (plus walkower z ŁKS), notując w tym czasie trzy wygrane, trzy remisy i dwie porażki. Zespół z Małopolski nie przegrał ostatnich trzech spotkań, a grał z solidną GieKSą czy walczącą o awans Cracovią. Ogólnie, w przekroju całego sezonu, w meczach u siebie, stróżanie nie zachwycają. Sześć zwycięstw przy trzech remisach i takiej samej liczbie przegranych nie robi wielkiego wrażenia. Na bezpieczną pozycję w drugiej części tabeli jednak wystarczy.

• Witamy w relacji na żywo ze Stróż, gdzie miejscowy Kolejarz zmierzy się dzisiaj z GKS-em Bogdanka.