Kolejarz Stróże

1

Pogoń Szczecin

1

• Koniec spotkania. Kolejarz Stróże zremisował u siebie z Pogonią Szczecin 1:1. Rezultat jak najbardziej sprawiedliwy.

• Siły wyrównane. Druga żółta kartka w tym meczu dla Szufryna.

• Znakomity strzał Zawiślana w samo okienko pięknie wyciągnął Janukiewicz!

• Obraz gry nie zmienia się. Pogoń skupiona przede wszystkim na destrukcji, Kolejarz także nie zamierza rzucać przesadnych sił do przodu. Wygląda na to, że remis satysfakcjonuje obie strony.

• Podanie z głębi pola od Stefanika trafiło do Walęciaka ustawionego w szesnastce, zawodnik gospodarzy oszukał jednego z obrońców, lecz uderzył metr obok okienka!

• Ostatnia zmiana w ekipie Marcina Sasala. Za Kolendowicza wchodzi Daniel Wólkiewicz.

• Jeden z nielicznych ofensywnych wypadków przyjezdnych. Po rzucie rożnym piłkę piąstkował Lisak.

• Oraz kilkadziesiąt sekund później Kolendowicz.

• Kartonik ogląda Dawid Szufryn.

• Cebula opuszcza boisko. W jego miejsce Rafał Zawiślan.

• Dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze, to Pogoń czeka teraz na tę jedną kontrę.

• A także Adrian Łuszkiewicz w miejsce Djousse. Czyżby Pogoń zamierzała bronić remisu?

• Za Niane pojawia się na boisku Dariusz Zawadzki.

• Na boisku obserwujemy odrodzenie Kolejarza. Niezwykle aktywny Wolański przedarł się na prawej flance, dograł na 5. metr do Kowalczyka, lecz były zawodnik Sandecji uderzył z prawej nogi tuż obok słupka!

• Efektowny drybling Wolańskiego, który wpadł w pole karne, ale za daleko wypuścił sobie futbolówkę i w ostatniej chwili Janukiewicz wygarnął mu ją spod nóg.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Radlera! Pogoń przez ponad pół godziny będzie grać w osłabieniu!

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Za Łukasza Matuszczyka wszedł Piotr Petasz.

• W dalszym ciągu Pogoń ma optyczną przewagę, ale nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe, a w dalszej kolejności strzały.

• Brzydki zrobił nam się mecz. Pojawiło się sporo fauli i niesportowych zagrań, jak na razie sędzia ostrożnie gospodaruje kartkami.

• Bez zmian rozpoczynamy drugą odsłonę.

• Rozpoczynamy grę po przerwie. Miejmy nadzieję, że zobaczymy jeszcze bramki.

• Koniec pierwszej połowy. W słabym meczu w Stróżach, Kolejarz remisuje z Pogonią 1:1.

• Mecz wyrównany, ale to Pogoń dłużej utrzymuje się przy piłce. Nie przekłada się to kompletnie na sytuacje podbramkowe, co więcej, to Kolejarz wyprowadza kontry groźniejsze od ataku pozycyjnego szczecinian.

• Z rzutu wolnego ze znacznej odległości od bramki zamierzał strzelać Kolendowicz ale uderzył prosto w mur.

• Podanie Michała Chrapka do Wolańskiego, ten przepchnął w polu karnym obrońcę, wystawił na 5 metr do nadbiegającego Cebuli, ale zawodnik Kolejarza nie doszedł do tego zagrania.

• Groźna kontra Kolejarza. Z piłką szybko zabrał się Janusz Wolański, ładnie rozciągnął do Cebuli, lecz ten uderzył zbyt lekko i pewnie obronił Janukiewicz.

• Rzut wolny dla Pogoni z ponad 30 metrów blisko linii bocznej. Dośrodkowanie w pole karne spokojnie wyjaśnił dalekim wybiciem Cichy.

• GOOOOLLL!!! Podanie na skrzydło do Kolendowicza, który łatwo oszukał obrońcę i uderzył obok bezradnego bramkarza!

• Dwie warte odnotowanie akcje Kolejarza, zakończone niecelnymi dośrodkowaniami, kolejno Konrada Cebuli i Macieja Kowalczyka.

• Brak czystych okazji dla obu zespołów. Miejscowi skutecznie bronią dostępu do własnej bramki. Bardzo pewnie poczyna sobie para stoperów Cichy - Markowski.

• Pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym spotkaniu ukarany Błażej Radler.

• Po objęciu prowadzenia Kolejarz spokojnie kontroluje wydarzenia na boisku. Portowcy starają dłużej utrzymywać się przy piłce, gospodarze natomiast swojej szansy upatrują w kontratakach.

• GOOOOLLL!!!! Kolejarz obejmuje prowadzenie po niesamowitym golu!! Cichy przelobował źle ustawionego Radosława Janukiewicza z ponad 50 metrów!

• Ręka zawodnika Pogoni w okolicach 30. metra, jednak gwizdek arbitra milczy. Gramy dalej.

• Adam Frączczak ładnie urwał się obrońcom, lecz pojedynek z ostatnim stoperem Krzysztofem Markowskim był dla niego zbyt trudny. Kolejarz wyprowadza akcję.

• Kolejne przewinienie blisko koła środkowego. Będzie rzut wolny dla gospodarzy. Z dośrodkowania jednak nic nie wychodzi, na razie nie zobaczyliśmy żadnego uderzenia w kierunku bramki.

• Bardzo senny i spokojny początek spotkania. Gra toczy się głównie w środku pola, a głównym bohaterem jest jak na razie niedokładność.

• Dośrodkowanie z lewej strony Roberta Kolendowicza trafiło prosto w ręce Łukasza Lisaka.

• Pierwszy gwizdek sędziego Mariusza Korzeba.

• Zawodnicy wychodzą już na murawę, za chwilę zaczynamy.

• W Stróżach ładna, piłkarska pogoda, termometry wskazują ponad 15 stopni. Na trybunach jak na razie zasiada grupa ponad 300 widzów, przy czym cały czas dochodzą kolejni. Specjalnie na ten mecz przyjechało 27 kibiców ze Szczecina, którzy właśnie wchodzą na swoją trybunę.

• Poznaliśmy wyjściowe jedenastki obu zespołów. W składzie Pogoni kilka dużych niespodzianek.

• Natomiast Pogoń może po ostatnim meczu nie może być zadowolona. Po raz pierwszy od 18 listopada 2010 przegrała na własnym stadionie. Zdobywcą "twierdzy Szczecin" okazał się Dolcan Ząbki, który wygrał 3:2.

• Ostatnią kolejkę Kolejarz może zaliczyć do udanych. Drużyna ze Stróży po bramce Cichego pokonała w Bytomiu tamtejszą Polonię. Zwycięstwo stróżan mogło być bardziej okazałe, ale w 13. minucie Markowski z rzutu karnego uderzył w poprzeczkę.

• Witamy w relacji na żywo ze Stróży, gdzie miejscowy Kolejarz podejmuje Pogoń Szczecin w ramach 12. kolejki 1. ligi. Dzisiejszy pojedynek jest ostatnim spotkaniem w tej serii spotkań.