2

Polonia Bytom

3

• Koniec spotkania! Polonia zdobywa ważne trzy punkty!

• Będzie okazja dla Polonii. Rzut wolny pośredni pod bramką Kolejarza. Cały zespół Kolejarza w bramce. Paulista uderzył i gol! Nieprawdopodobne! Dobijał Trytko i Polonia wygrywa 3:2!

• Sobański broni jeszcze uderzenie Hermesa.

• I Białkowski zmieniony przez Szkatułę.

• Dobra akcja Polonii, głową uderzał Białkowski, ale nie ma bramki.

• Aż cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Kowalczyk próbował wyjść z kontrą, ale Baran łatwo odebrał mu piłkę.

• Niewiele zabrakło teraz Wojtków, by zadecydować o losach spotkania! Uderzył dobrze, jednak zabrakło kilku centymetrów.

• Walęciak dobrą interwencją uprzedził Trytkę i zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.

• Sobański uprzedził szarżującego Trytkę w walce o piłkę.

• Kontra Kolejarza powstrzymana przez obrońców gości.

• Rzut rożny dla Polonii. Wrzutka Paulisty, Hermes próbował uderzać, ale zablokowany.

• Za Kobylika wszedł Trytko.

• Kolejna zmiana w Kolejarzu. Wolańskiego zastępuje Gryźlak.

• Paulista fauluje Nitkiewicza, jednak bez kartki.

• Maliszewski zmienia Mąkę.

• Wolański uderzał na bramkę, ale tylko rzut rożny. Wrzutka w pole karne, ale wyjaśnia Wilczyński.

• Grupa kibiców Polonii dopinguje swój zespół, który stara się stwarzać kolejne okazje, ale na razie nie potrafi po raz kolejny pokonań Sobańskiego.

• I znowu chwila przerwy na uzupełnienie płynów.

• Żółta kartka dla Paulisty za próbę wymuszenia jedenastki.

• Bocian zmienia Stefanika.

• Widać, że Polonii bardziej zależy na zwycięstwie, bo cały czas forsuje tempo i gra pressingiem. Czy wytrzyma do końca?

• Szybko wyprowadzona akcja Polonii, jednak poślizgnął się Mąka i z sytuacji 3 na 3 nic nie wyszło.

• Mąka zdołał oddać strzał z woleja, ale po raz kolejny świetnie obronił Sobański. To jemu Kolejarz zawdzięcza, że na razie nie przegrywa.

• Po rajdzie Wilczyńskiego i próbie dośrodkowania piłkę wyłapał Sobański.

• Boisko opuszcza Gajtkowski, w jego miejsce Nitkiewicz.

• Dobra akcja Kolejarza, ale Wolański niedokładnie zagrał piłkę do Kowalczyka i ten nie zdołał zamknąć akcji.

• Uderzał teraz Kobylik, ale piłka minęła minimalnie bramkę Sobańskiego.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony Mąki piłkę głową umieścił w bramce Baran. Zasłużone wyrównanie Polonii.

• Remis! Wyrównującą bramkę zdobył Baran!

• Gajtkowski ukarany żółtą kartką za dyskusję z sędzią.

• Strzał Kowalczyka na raty broni Cabaj!

• Tym razem na spalonym złapany Gajtkowski.

• Bardzo niedokładne dośrodkowanie Kobylika w pole karne Kolejarza i od bramki Sobański.

• Dobra piłka do Kowalczyka, ale tym razem napastnik Kolejarza na spalonym.

• Kobylik zagrał w pole karne, ale od bramki zacznie Sobański.

• Początek drugiej połowy.

• W pierwszej połowie Kolejarz oddał 5 strzałów, w tym 3 celne, Polonia odpowiednio 8i 4. W rzutach rożnych przeważają goście 2 do 4, w spalonych był remis 1-1. Mecz, mimo wysokiej temperatury, rozgrywany jest w szybkim tempie. Spotkanie jak na pierwszą ligę jest dosyć ciekawe, zarówno z jednej jak i drugiej strony, oba zespoły starają się atakować. Z pewnością jest to jedno z ciekawszych spotkań w tej rundzie jakie oglądamy w Stróżach. Miejmy nadzieje, że wysoka temperatura to spowoduje spadku tempa i poziomu gry po przerwie.

• I koniec pierwszej połowy. Na razie Kolejarz prowadzi 2:1, jednak walcząca o utrzymanie Polonia jeszcze na pewno będzie coś miała do powiedzenia.

• Jeszcze okazja Paulisty. Po rykoszecie piłkę łapie jednak Sobański.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Dobra, prostopadła piłka do Kowalczyka, jednak ten jej nie opanował.

• Przywilej korzyści po faulu na Rupie. Sędzia po chwili wraca jednak do tej sytuacji i żółtą kartką ukarany Baran.

• Mąka zdecydował się na strzał, uderzył jednak wyraźnie obok bramki.

• Na strzał z dystansu zdecydował się jeszcze Hermes, ale po raz kolejny dobrze Sobański.

• Na strzał zdecydował się Wilczyński, ale bardzo niecelnie, daleko od bramki Sobańskiego.

• Uderzał głową Rupa, jednak piłka minimalnie minęła bramkę Cabaja. Dobra okazja Kolejarza.

• Pressingiem gra teraz Polonia, stara się przycisnąć gospodarzy i odrobić straty.

• Dwa rzuty rożne dla Polonii. Po drugim bliski pokonania własnego bramkarza był Witold Cichy.

• Prostopadle do Paulisty zagrał Mąka, ten przyjął na klatkę piersiową, wyszedł sam na sam i uderzył pod interweniującym Sobańskim

• Jean Paulista i jest 2:1!

• Kolejna dobra interwencja Sobańskiego. Poloniści próbują, ale dobrze dysponowany jest bramkarz Kolejarza.

• Dobry strzał Mąki, ale na posterunku Sobański!

• Chwila przerwy zarządzona przez sędziego na uzupełnienie płynów. Żar leje się z nieba, widać że piłkarzom gra się ciężko.

• Kolejarz spokojnie rozgrywa teraz atak pozycyjny, niespecjalnie się spiesząc. Polonia wydaje się być bezradna.

• Kolejarz Stróże staje się coraz bardziej poważnym graczem w walce o awans do Ekstraklasy. To byłaby dopiero niespodzianka. Natomiast Polonia Bytom jest coraz bliżej spadku.

• Kowalczyk oddał dobry strzał, ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

• Piłka odbiła się na nierównej murawie przed bramkarzem Polonii i zmyliła Cabaja.

• Rzut wolny z około 30 metrów. Kowalczyk uderzył po ziemi, błąd Cabaja i Kolejarz prowadzi 2:0!

• Żółta kartka dla Tanżyny, za faul na Kowalczyku.

• Za nami kwadrans gry. Na razie spotkanie dosyć wyrównane, chociaż po stracie bramki więcej z gry ma chyba jednak Polonia. Na razie nie potrafi jednak tego wykorzystać.

• Niane stracił piłkę, jednak po chwili dobrym wślizgiem odzyskał ją spod nóg Jeana Paulisty.

• Poloniści domagali się bramki, po tym jak w polu karnym padł Mąka. Faulu jednak nie było.

• Rzut rożny dla Polonii. Nie było jednak zagrożenia.

• Strzał na bramkę Kolejarza oddał Hermes, ale po raz kolejny pewnie broni Sobański.

• Mąka prostopadle do Paulisty, ten zagrał do Mąki, który minął się z piłką. Z kontrą wyszedł Kolejarz, ale w sytuacji 2 na 2 Gajtkowski źle zagrał i z akcji nic nie wyszło.

• Kowalczyk uninknął spalonego i wpadł w pole karne, ale jego próba odegrania piłki zablokowana.

• Jean Paulista uderzył z dystansu, ale prosto w bramkarza. Nie miał problemów Sobański.

• Przebojowo przedarł się młodzieżowiec Dawid Rupa, dograł wzdłuż pola karnego do Gajtkowskiego na szósty, a ten nie miał problemów z pokonaniem Cabaja uderzeniem po długim rogu!

• Goooool! Gajtkowski wyprowadza Kolejarza na prowadzenie!

• Mąka uderzył po ziemi, ale piłka minęła obok bramki. Zacznie Sobański.

• Mąka faulowany 30 metrów przed bramką Kolejarza przez Niane.

• Początek spotkania.

• Kolejarz zagra dzisiaj na bordowo-granatowo, Polonia najprawdopodobniej w białych strojach. Piłkarze zaraz powinni wyjść na boisko.

• Kibice Polonii Bytom weszli już na sektor. Jest ich około 40.

• Znamy już składy obu zespołów. Na rezerwie Kolejarza: Zarychta, Bocian, Gryźlak, Kantor, Nitkiewicz, Szufryn i Zawadzki. Rezerwowymi Polonii są dzisiaj: Szkatuła, Balaż, Gamla, Trytko, Dubra, Maliszewski i Płókarz.

• Na trybunach pojawia się coraz więcej kibiców, dzisiaj spodziewane jest około 500 osób. Przed chwilą podjechał autokar z kibicami Polonii, ale nie wiadomo jeszcze czy zostaną wpuszczeni, tak jak to było niedawno z fanami GKS Katowice. Miejmy nadzieję, że tym razem nie będzie z tym problemu.

• Dzisiaj w Stróżach piękna, słoneczna pogoda. Około 25 stopni Celsjusza, ale wieje lekki wiaterek, który nieco schładza w ten gorący dzień. Warunki do gry są więc dobre, choć ostro świecące słońce będzie przeszkadzać grającemu pod nie zespołowi, zwłaszcza bramkarzowi.

• Witamy w relacji ze stadionu w Stróżach, gdzie walczący jeszcze o awans Kolejarz podejmie broniącą się przed spadkiem Polonię Bytom.