0

Cracovia

0

• To by było na tyle. Dziękujemy za uwagę.

• Cracovia wydostaje się na razie z ostatniego miejsca w tabeli, ale znajdujące się teraz na ostatniej pozycji Zagłębie Lubin rozgrywa swój mecz w poniedziałek z Legią Warszawa w Lubinie.

• Remisem kończy się mecz na Arenie Kielc. Żadna z drużyn nie potrafiła trafić do siatki rywala i po jednym punkcie wpada na konto obu drużyn. Pierwsza połowa pod dyktando Cracovii, a druga w lekkiej przewadze Korony. W całym meczu padły zaledwie trzy celne strzały co najlepiej obrazuje to co działo się na boisku w tym spotkaniu.

• Koniec meczu!

• Kilka sekund do końca, Cracovia przy piłce.

• Niedzielan rusza na przebój między czterech zawodników Korony i nie daje im rady.

• Lech dogrywa w pole karne i piłka wpada prosto do "koszyczka" Kaczmarka.

• Wrzutka w pole karne, z bliskiej odległości głową uderza Kijanskas i nie trafia w bramkę!

• Lech faulowany przy polu karnym Cracovii. Będzie szansa. Faulu chyba nie było.

• Trzy doliczone minuty do tej części meczu.

• Dobry wślizg Suvorova i aut dla Korony.

• Dośrodkowanie Hernaniego i piłkę wybija Radomski.

• Kijanskas wrzuca z autu w pole karne, ale tam żaden z zawodników nie doszedł do piłki.

• Z boiska schodzi Maciej Korzym, a za niego pojawia się bohater ostatniego meczu pomiędzy tymi drużynami - Michał Zieliński.

• Strzał Suvorova z dystansu i broni Małkowski!

• Wbicie piłki w pole karne, ale tam Stano fauluje Puzigace.

• Żółta kartka dla Niedzielana.

• Faul na Malarczyku.

• Podanie do Kuzery, ale ten znajduje się na pozycji spalonej.

• Leszek Ojrzyński ma jeszcze jedną zmianę. Na ławce rezerwowych znajduje się Michał Zieliński, który w lipcu strzelił Cracovii bramkę w doliczonym czasie gry.

• Przechwyt Lecha, szybko wrzuca w pole karne, ale tam nie ma nawet obrońcy Cracovii.

• Dalekie wybicie Malarczyka i aut dla Cracovii. Wznawia Żytko.

• Dośrodkowanie w pole karne i głową wyjaśnia Nawotczyński, chwilę później z woleja wybija jeszcze dalej Boljevic.

• Mocne uderzenie Boljevica, ale trafił w obrońcę Korony.

• Żółta kartka dla Pavola Stano. Rzut wolny dla Cracovii w okolicach 40. metra.

• Kaczmarek kiksuje i piłka spada pod nogi Korzyma, ale ten myli się w dobrej sytuacji i traci piłkę.

• Kaczmarek piąstkuje dośrodkowanie Sonolewskiego, chwilę później mocno z dystansu uderza Kijanskas, ale nie trafia w bramkę.

• Bartczak atakuje nakładką i rzut wolny dla kielczan.

• Szansa dla Cracovii. Visnakovs uderza silnie na bramkę, Małkowski oddaje przed siebie i do piłki dochodzi Niedzielan, który znajduje się na pozycji spalonej.

• Sobolewski niecelnie podaje w pole karne i piłkę wybija wracający się do defensywy Bartczak.

• Hernani fauluje od tyłu Niedzielana. Suvorov podchodzi do piłki.

• Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego i Kaczmarek łapie piłkę na linii bramkowej.

• Faul Niedzielana na Kijanskasie. Obyło się bez żółtej kartki.

• Za mocne podanie do Visnakovsa i Lisowski pozwala wyjść piłce poza linię końcową.

• Lisowski uderza z rzutu wolnego, ale trafia prosto w mur.

• Nawotczyński fauluje Korzyma. Szansa z ok. 35. metrów dla Lisowskiego bądź Sobolewskiego.

• Dobre dośrodkowanie Suvorova, piłka odbija się od murawy i ląduje w "koszyku" Małkowskiego.

• Visnakovs ładnie mija Malarczyka, a ten bezpardonowo fauluje Łotysza. Żółta kartka.

• Visnakovs i Malarczyk powracają na murawę.

• Lech niecelnie podaje do Sobolewskiego i Radomskie przejmuje piłkę.

• Visnakovs na razie opuszcza plac gry. Malarczyk tak samo.

• Visnakovs starł się z Malarczykiem i obaj leżą na murawie.

• W całym meczu został oddany tylko... jeden strzał celny.

• Żytko uderza z woleja w Stano po zamieszaniu w polu karnym.

• Ostatnia zmiana w Cracovii. Za Kosanovica wchodzi Puzigaca.

• Suvorov schodzi z piłką do środka i uderza nad bramką z dystansu.

• Faul Korzyma na Suvorovie w polu karnym Cracovii.

• Żytko skutecznie zatrzymuje przeciwnika, piłka spada pod Kaczmarka, ale ten nie dogadał się z Nawotczyńskim, który wybił na rzut rożny.

• Na boisko wchodzi Vladomir Boljevic strzelec zwycięskiego gola w meczu z Bełchatowem. Zastępuje Sławomira Szeligę.

• Długi okres wymiany podań przez krakowian.

• "Pasy" utrzymują się przy piłce, ale na razie nic z tego nie wynika.

• Szeliga faulowany przez Sobolewskiego na własnej połowie.

• Lech otrzymuje piłkę! Korona rusza 3 na 2, a Grzegorz Lech uderza na bramkę z pola karnego i minimalnie trafia obok dalszego słupka. Cracovia wznawia z piątego metra!

• Korzym po raz kolejny zagrywa podciętą piłkę i po raz kolejny nic z tego nie wynika.

• Kosanovic wybija piłkę na aut. Malarczyk leży na murawie, ale nie potrzebuje pomocy medycznej.

• 6 504 osoby znajdują się dzisiaj na trybunach.

• Uderzenie głową w wykonaniu nikogo innego jak Stano i piłka przechodzi ponad poprzeczką bramki Kaczmarka.

• Kuzera zagrywa w pole karne do Lecha, ale tam w paradę wchodzi mu Bartczak. Korner.

• Lisowski wrzuca w pole karne, a tam piłkę wybija Nawotczyński.

• Bartczak wybija piłkę na aut próbując podać do Żytki.

• Niedzielan wymienia podania z Suvorovem i Kuzera wybija wślizgiem na aut.

• Niedzielan uwolnił się od Malarczyka, wbiegł w pole karne, ale tam uległ presji i mówiąc wprost podał piłkę do Małkowskiego.

• Korzym szykuje się do strzału, ale blokuje go wślizgiem Nawotczyński.

• Sobolewski zagrywa długą piłkę do Stano, ale podanie przecina Nawotczyński.

• Dośrodkowanie Lisowskiego, ale piłkę wybija defensywa "Pasów".

• Kosanović atakuje Kuzerę i dopuszcza się faulu. Żółta kartka.

• Kosanović napiera na Kuzerę i wybija na aut.

• Sobolewski biegnie w stronę pola karnego, oddaje strzał z dystansu, ale piłka przechodzi nad poprzeczką.

• Korzym próbuje podać do Kuzery, ale zagrywa niecelnie i piłkę wyłapuje Kaczmarek.

• Faul Niedzielana w ataku.

• Dośrodkowanie Kosanovica. Piłka przeszła przez całe pole karne, gdzie nie dotknął jej żaden zawodnik.

• Malarczyk wybija wślizgiem na rzut rożny.

• Szansa dla Korony! Korzym w sytuacji sam na sam trafia w Kaczmarka!

• Żółta kartka dla Visnakovsa za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Druga zmiana Leszka Ojrzyńskiego. Za Jovanovica wchodzi Lech.

• Zmiana w Koronie Kuzera za Kiełba.

• Bartczak wchodzi za kontuzjowanego Hoska.

• W przerwie szykuje się zmiana. Najbardziej intensywnie rozgrzewa się Grzegorz Lech.

• - Każdy chce wygrać ten mecz. I my i Cracovia walczymy. Brakuje nam nieco Vukovica, który poukładałby grę w środku pola. W tej lidze może wygrać każdy z każdym. Cracovia walczy o utrzymanie, a my chcemy zdobywać kolejne punkty. W drugiej połowie naszym planem jest wygranie tego spotkania - powiedział w przerwie meczu Paweł Sobolewski.

• Pierwsza połowa pod dyktando Cracovii. "Pasy" nie potrafiły jednak wykorzystać swoich szans co może zemścić się w drugiej części spotkania.

• Koniec pierwszej połowy!

• Hosek powrócił na murawę, ale uraz nadal daje mu się we znaki.

• Suvorov ładnie ograł Malarczyka, zgubił piłkę, ale dobiegł do niej Visnakovs, który uderzył z woleja w plecy Malarczyka. Po rykoszecie piłka trafiła do Małkowskiego.

• Podanie do Korzyma, ale ten zamiast dobrze dośrodkować wybija poza linię końcową.

• Dwie minuty doliczone do tej części meczu.

• Podanie Korzyma w pole karne, ale piłka ląduje w rękach Kaczmarka.

• Leszek Ojrzyński szykuje już jakieś zmiany na drugą połowę.

• Hosek ma problemy z pachwiną. Pomoc medyczna jest już na murawie.

• Podanie do Kiełba w pole karne, ten wchodzi w pole karne i pod naporem Kosanovica nie jest w stanie uderzyć na bramkę! Blisko podyktowania rzutu karnego, ale jest tylko korner!

• Lisowski wrzuca z autu w pole karne, ale głową wybija Nawotczyński.

• Niewykorzystane sytuację lubią się mścić. Cracovia musi zacząć wykorzystywać swoje szanse jeżeli chce się wydobyć z ostatniej pozycji w tabeli.

• Świetne podanie Suvorova w pole karne, do piłki dochodzi Visnakovs, ale nie trafia w bramkę z idealnej pozycji!

• Kolejny strzał głową w wykonaniu Stano, ale piłka po raz kolejny przechodzi obok bramki.

• Radomski wyjaśnia sytuację wybiciem głową.

• Faul Nawotczyńskiego na Korzymie. Szansa na dośrodkowanie.

• Zupełnie bez pomysłu grają na razie gospodarze.

• Sobolewski ruszył z piłką, ale nie zdecydował się na podanie i w efekcie wywalczył tylko aut.

• Korzym faulowany przez Hoska.

• Dośrodkowanie Niedzielana i Hernani wybija poza pole karne.

• Suvorov przegrywa pojedynek 1 na 1 przy chorągiewce i Cracovia musi od początku budować akcję.

• Żytko ściera się z Sobolewskim przy linii. Pomocnik Korony próbuje wymusić rzut wolny, ale arbiter nie nabrał się na jego sztuczki.

• Dośrodkowanie w pole karne, Lenartowski uderza głową, ale nie trafia w bramkę.

• Dłużej przy piłce w tym meczu utrzymuje się Cracovia.

• Faul na obrońcy Cracovii.

• Mocne uderzenie Lisowskiego na bramkę Kaczmarka! Piłka minimalnie przelatuje nad poprzeczką!

• Niedzielan próbuje wyprowadzić z równowagi Lisowskiego przed tym stałym fragmentem gry.

• Szansa dla Korony z rzutu wolnego.

• Żółta kartka dla Radomskiego.

• Sobolewski przedziera się przed polem karnym i został faulowany przez obrońcę Cracovii.

• Stano i Żytko mocno starli się w powietrzu i teraz obaj grają z opatrunkami na głowie.

• Visnakovs dostaje się w pole karne, przepuszcza sobie piłkę na lewą nogę i w decydującym momencie poślizgnął się oddając słaby strzał. Małkowski wybił na rzut rożny!

• Kolejny strzał z dystansu w wykonaniu kielczan. Po raz kolejny Kaczmarek nie musiał się wysilać.

• Sobolewski wrzuca w pole karne, ale piłkę z pola karnego wybija głową Nawotczyński.

• Przypominamy, że w tym sezonie napastnik Korony - Maciej Korzym oddał 9 strzałów celnych i strzelił 2 gole.

• Błąd Kosanovica, zagranie do Korzyma, ale ten uderza obok bramki.

• Malarczyk odbiera wślizgiem piłkę Niedzielanowi.

• Podanie na środek do Struny, ten ładnie mija Lenartowskiego i uderza niecelnie na bramkę. Dobra próba.

• Visnakovs źle przyjmuje piłkę przy linii i aut dla Korony.

• Beznadziejny strzał Kosanovica. Zmarnowana szansa.

• Hernani po raz kolejny fauluje. Nieprzepisowo zatrzymywał Suvorova. Podobna pozycja do strzału co poprzednio.

• Dośrodkowanie z kornera przecina obrona kielczan. Nic nie wyszło z kontrataku. Długie podanie przeciął Żytko.

• Uderzenie Suvorova z rzutu wolnego, piłka odbiła się od zawodnika Korony i będzie rzut rożny.

• "nie wiecie czemu Vukovic nie wyszedł w pierwszym składzie?" Vuković jest przeziębiony i nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.

• Faul Jovanovica na Niedzielanie. Suvorov będzie dośrodkowywał lub wrzucał w pole karne.

• Słaby strzał Lenartowskiego i piłka ląduje w trybunach przelatując wysoko nad bramką.

• Odpalono dużą ilość rac i mamy sporą mgłę, która na razie unosi się ponad placem gry.

• Wybuch petardy na trybunach i spiker uspakaja kibiców.

• Suvorov oddaje piłkę przed pole karne do Niedzielana, ten chciał podać idealną piłkę do Struny, ale nie porozumieli się ze sobą i w efekcie futbolówka znalazła się w rękach Małkowskiego.

• Szansa na dojście do głosu gospodarzy, ale nie potrafili zakończyć tej akcji strzałem na bramkę.

• Dośrodkowanie w pole karne i pewnie piłkę łapie Kaczmarek. Szybkie wznowienie do Visnakovsa, ale ten przegrywa pojedynek 1 na 1 z Kijanskasem.

• Słabe podanie Niedzielana, była szansa Jovanovica na rozpoczęcie kontrataku, ale za wolno zabrał się za rozgrywanie. Ponadto do gry wyszedł mu tylko jeden zawodnik.

• Próba przerzucenia piłki do Suvorova, ale w paradę wchodzi mu Lisowski, który przecina to podanie.

• Lenartowski fauluje na połowie boiska Strunę.

• Sobolewski uderza z woleja, ale jego strzał blokuje Żytko.

• Dobra wrzutka Suvorova! Piłka leci do Visnakovsa, ale strzał utrudnia mu defensor Korony!

• Piłka spada pod nogi Żytki, ale ten źle zabrał się z piłką i futbolówka opuściła plac gry. Aut dla Korony.

• Dośrodkowanie Żytki, piłka leci do Visnakovsa, ale głową interweniuje Kijanskas.

• Póki co lepiej prezentuje się Cracovia, słabe próby gospodarzy, którzy starają się grać długą piłką w pole karne Kaczmarka.

• Długie podanie w pole karne Cracovii, ale nie wbiegał tam żaden z zawodników Korony.

• Długie podanie do Niedzielana, ten ogrywa jednego obrońcę, ale chwilę później dobrze zatrzymuje go Hernani, który zagrywa na granicy faulu.

• Sobolewski dośrodkowuje z rzutu wolnego, Stano uderza głową, ale nie trafia w bramkę.

• Szeliga dogrywa piłkę na dobieg w pole karne. Visnakovs szybko stara się do niej dopiec, ale Małkowski świetnie wyszedł do piłki i złapał futbolówkę.

• Dośrodkowanie Korzyma zatrzymuje defensywa gości. Piłka zostaje wybita z pola karnego.

• Struna podaje do Visnakovsa, Łotysz walczy o górną piłkę, ale arbiter odgwizduje pozycję spaloną.

• Akcja Korony i Nawotczyński wybija z dala od własnej bramki na aut.

• Suvorov próbuje dośrodkować w pole karne, ale przerwał je Jovanović.

• Zaczynamy mecz! Pierwszy gwizdek arbitra!

• Przywitanie Lisowskiego z Radomskim i tradycyjna wymiana proporczyków.

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę w rytm piosenki "The final countdown".

• Jakim wynikiem zakończy się ostatni mecz w tym roku w Kielcach? Pierwsze emocje w tym meczu już za kilka minut. Zawodnicy są już w tunelu.

• Dariusz Pasieka jest przekonany, że spotkanie będzie ciekawe i dostarczy emocji kibicom obu drużyn.

• W drużynie gości występuje jeszcze jeden zawodnik, który kiedyś bronił barw "Złocisto-krwistych". Jest nim Łukasz Nawotczyński, który w 2010 roku zamienił Koronę na Cracovię. W Kielcach rozegrał 23 mecze, a w Krakowie na razie 6.

• "Wtorek" dla Cracovii zdobył na razie tylko jedną bramkę. Dał zwycięstwo swojej drużynie w meczu z Górnikiem Zabrze, który podopieczni Dariusza Pasieki wygrali 1:0.

• Występujący dzisiaj w pierwszym składzie Cracovii, Andrzej Niedzielan w poprzednim sezonie wpisywał się na listę strzelców w barwach Korony Kielce. W jej barwach wystąpił w 25. ligowych meczach i strzelił 12 goli.

• A w takim składzie na murawę wyjdą "Pasy": Kaczmarek, Żytko, Nawotczyński, Hosek, Kosanović, Visnakovs, Szeliga, Radomski, Struna, Suvorov, Niedzielan.

• Wyjściowa jedenastka gospodarzy: Małkowski, Kijanskas, Malarczyk, Hernani, Lisowski, Kiełb, Jovanović, Lenartowski, Stano, Sobolewski, Korzym.

• Znamy składy obu drużyn.

• W tamtym meczu bramkę z karnego strzelił Aleksandar Vuković. Jego jednak zabraknie w dzisiejszym meczu. Serb przeziębił się przed tym meczem, a pogorszenie jego stanu zdrowia wpłynęło na jego brak w kadrze meczowej. Jego miejsce zajmie Łukasz Maliszewski.

• Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się nie tak dawno bo 30. lipca. Wtedy to na stadionie Cracovii, Korona w pierwszej kolejce tego sezonu pokonała "Pasy" 2:1. Strzelcem decydującej bramki w 90. minucie został Michał Zieliński.

• TUTAJ mogą państwo przeczytać zapowiedź tego spotkania w naszym serwisie.

• W dzisiejszym meczu na własnym obiekcie Korona Kielce podejmie Cracovię. Obie drużyny dzieli dziesięć pozycji w tabeli co mamy nadzieję nie wpłynie znacząco na poziom tego spotkania.