1

Górnik Zabrze

0

• Koniec meczu w Kielcach, Korona wygrała 1-0.

• Foszmańczyk znalazł się prawie sam na sam z Skorupskim i uderzył ile fabryka dała, bardzo niecelny strzał.

• Arbiter Siejewicz doliczył trzy minuty.

• Sobolewski opuszcza boisko, w jego miejsce Foszmańczyk.

• Dośrodkowanie Golańskiego tym razem wylądowało w rękawicach Skorupskiego.

• Mosznikow zmienia Iwana.

• Janota groźnie dośrodkował na długi słupek, z piłką minął się Skorupski oraz Stano.

• Gancarczyk faulował Michała Janotę, za to otrzymał drugą żółtą kartkę i na tym zakończył swoje dzisiejsze zawody.

• Do trzech razy sztuka, Golański w przeciągu kilki minut dośrodkowywał trzeci raz z rzutu rożnego. Tym razem piłka prześliznęła się w gąszczu pod ręką Skorupskiego, a tam znalazł się Malarczyk, który z metra wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!! Bramka dla Korony Kielce

• Golański zacentrował na bliższy słupek, tam znalazł się Korzym i uderzył w boczną siatkę.

• Sierpina wywalczył kolejny corner.

• Golański z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne, ale piłka nie znalazła żadnego zawodnika w pasiastych koszulkach.

• Sierpina świetnie rozegrał piłke na prawe skrzydło, stamtąd Sobolewski dośrodkował w pole karne, ale z futbolówką minął się Korzym.

• Aleksander Kwiek z nad pola karnego uderzył po ziemi, ale strzał był na tyle anemiczny, że piłka wturlała się w ręce interweniującego Małkowskiego.

• Korzym z Janotą napędzili ciekawą kontrę, ale Janota został powstrzymany.

• Korona Kielce - Górnik Zabrze

• Janota próbował "centrostrzałem" zaskoczyć Skorupskiego.

• Iwan faulował Korzyma na 30 metrze, mamy rzut wolny.

• Adam Nawałka decyduje się wprowadzić Ireneusza Jelenia na boisko w miejsce Zachary.

• Kijanskas fatalnie dośrodkowuje, od bramki rozpocznie grę Górnik.

• Przestój w grze, obie ekipy nie forsują się na boisku, słabo się to ogląda.

• W drugiej połowie lepsze wrażenie sprawiają przyjezdni.

• Z placu gry schodzi kapitan gospodarzy Kamil Kuzera, oddaje on opaskę kapitańską Korzymowi. Zmienia go Sierpina.

• Ponownie w roli głównej Kwiek, który po podaniu od Nakoulmy groźnie przymierzył na bramkę Korony. Strzał jednak okazał się niecelny.

• Mączyński podaje do Olkowskiego, ten z pod linii końcowej dośrodkował w kierunku Kwieka, ale pomocnika Górnika uprzedził Małkowski.

• W pierwszym meczu tej kolejki Widzew na swoim stadionie zremisował z Piastem 1-1.

• Po dośrodkowaniu z rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Jovanović i wyjaśnił sytuacje.

• Kilka podań w wykonaniu Górnika zakończony strzałem Olkowskiego, rzut rożny dla gości.

• Pavol Stano ponownie opatrywany, krwawi zawodnik Korony.

• Danch uderza głową na bramkę Korony, ale pewnie to słabe uderzenie broni Małkowski.

• Nakoulma minął rywala i oddał strzał, ale został zablokowany.

• Swietne podanie do Sobolewskiego w pole karne, ten uciekł z pod krycia Kopaczowi, jednakże całą sytuację wyjaśni Skorupski.

• Długie piłki zagrywane ze środka pola w stronę Zachary, ale górą Malarczyk oraz Stano.

• Nieprzyjemne starcie głowami między Malarczykiem, a Iwanem, zaraz piłkarze wrócą do gry.

• Janota dośrodkował piłkę w stronę Korzyma, ale napastnika ubiegł Adam Danch.

• Górnik rozpoczął drugą połowę.

• Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, za kilka minut widzimy się z powrotem.

• Kuzera głową zagrywa do Korzyma, ale napastnik gospodarzy na spalonym.

• Na twarzy Pavola Stano pojawiła się krew, prawdopodobnie uszkodzony łuk brwiowy.

• Wejście Kwieka znacznie ożywiło poczynania gości.

• Szeweluchin podaje na prawe skrzydło do Olkowskiego, ten po długim sprincie, fatalnie dośrodkowuje.

• Gancarczyk dalekim wrzutem z autu, uruchamia Nakoulme, który podaje w głąb pola karnego, ale piłka ląduje w rękach golkipera gospodarzy.

• Korzym w zwarciu z Olkowskim. Górą obrońca Górnika.

• Daleki wyrzut z autu Olkowskiego, piłkę przedłużył głową Szeweluchin, ale nie zdążył do niej Danch.

• Pierwsza zmiana w szeregach Górnika, w miejsce Bonina wchodzi Aleksander Kwiek.

• Dośrodkowanie Kielczan w pole karne, ale źle wykończone przez Jovanovica.

• Akcja 3 na 3, Janota zagrywa do Korzyma, ale za mocno. Była to bardzo dogodna sytuacja, ale popsuł ją swoim podaniem pomocnik Korony.

• Po klepie z Korzymem, Janota ucieka z pod krycia Gancarczykowi, ten musiał ratować się wślizgiem za co dostał żółtą kartkę.

• Malarczyk zamiast trafić w piłkę, uderzył piłkarza Korony, za co otrzymał upomnienie.

• Po 30 minutach gry ciężko określić, która drużyna gra lepiej, oglądamy bardzo wyrównane starcie.

• Kuzera w odpowiedzi do akcji Korzyma, znajduje się w dogodnej sytuacji, ale pudłuje.

• Korzym w starciu z Kopaczem zostaje obalony na ziemie. Sędzia każe grać dalej, ale był to kontrowersyjne starcie.

• Niedokładność zakradła się w poczynania obu ekip, słabszy moment meczu w Kielcach.

• Nakoulma z pierwszej piłki rozegrał akcje z Mączyńskim, ale podanie Polaka fatalne, przez co od bramki rozpocznie Małkowski.

• Ładne dośrodkowanie Mączyńskiego, świetnie dokręcane, ale górą defensorzy Korony.

• Nakoulma przewracany pod polem karnym Korony, ale arbiter Hubert Siejewicz każe grać dalej.

• Na razie widowisko w Kielcach może się podobać, spotkały się dwie solidne ekipy, które wiedzą jak grać w piłkę,

• Mączyński dośrodkowywał ze stałego fragmentu gry, ale jego podania nikt z jego kolegów nie wykończył.

• Jovanović za to przewinienie obejrzał żółty kartonik.

• Szeweluchin w stylu Brazylijczyka Lucio, przeprowadził solową akcję. Jovanović musiał faulować rozpędzonego Ukraińca.

• Kuzera z nad pola karnego próbował uderzyć prostym podbiciem, ale piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę Górnika.

• Wprowadzony Tadas Kijanskas przejął role lewego obrońcy.

• Górnik mocno zaatakował pressingiem, Małkowski musiał ratować się wybiciem piłka z dala od swojego pola karnego.

• Uraz Lisowskiego okazał się poważniejszy Trener Ojrzyński nie chce ryzykować i w miejsce Lisowskiego wprowadził Kijanskasa.

• Golanski bardzo dobra wrzutka po stałym fragmencie, ale w tym gąszczu w polu karnym górą przyjezdni.

• Korzym w dryblingu z Kopaczem, obrońca Górnika musiał ratować się faulem.

• Nakoulma wbiegł z prawej flanki w pole karne, podał w stronę "11", ale nikt nie zamknął jego akcji.

• Lisowski już w pełni sił, ale jego centra w pole karne " nie zbyt zdrowa".

• Górnik długo utrzymywał się przy piłce, stopniowo zdobywał teren, ale niedokładne podanie pod pole karne, zakończyło akcje gości.

• Źle to spotkanie rozpoczyna się dla Tomasza Lisowskiego, który doznał jakiegoś urazu.

• Rzut rożny dla Kielczan. Dośrodkowanie na bliższy słupek, ale tam nie było żadnego Kielczana.

• Kielczanie mecz rozpoczęli od długiej piłki pod pole karne Górnika.

• Pierwsze kopnięcie piłki i zaczynamy.

• Podziękowania dla Aleksandra Vukovica, który w tym tygodniu ogłosił zawieszenie butów na kołku.

• Obie jedenastki na murawie, zaraz rozpocznie się widowisko.

• Rozgrzewka już zakończona, czekamy na pojawienie się zawodników.

• Rezerwowi Górnik: Norbert Witkowski, Antoni Łukasiewicz, Aleksander Kwiek, Konrad Nowak, Siergiej Mosznikow, Ireneusz Jeleń, Tomasz Zahorski

• Rezerwowi Korona: Wojciech Małecki, Tadas Kijanskas, Paweł Zawistowski, Tomasz Foszmańczyk, Bartosz Kwiecień, Łukasz Sierpina, Kamil Adamek

• Górnik Zabrze zawodzi na wiosnę na całej linii, przegrał pięć z siedmiu spotkań: z Jagiellonią Białystok (1:2), z Lechem Poznań (0:1), z Legią Warszawa (0:3), ze Śląskiem Wrocław (1:2) oraz z Podbeskidziem Bielsko Biała (0:1). Pozostałe dwa mecze zabrzanie rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając z Piastem Gliwice (1:0) oraz Widzewem Łodź (3:1). Trójkolorowi zdobyli we wszystkich wiosennych meczach zaledwie 6 bramek, a stracili ich 10.

• Korona Kielce na wiosnę zdobyła 11 punktów w 7 spotkaniach, wygrała trzy mecze: z Legią (3:2), Ruchem Chorzów (2:1) i GKS Bełchatów (1:0), zremisowała ze Śląskiem Wrocław i Podbeskidziem Bielsko-Biała (oba spotkania 1:1) oraz przegrała z Lechią Gdańsk (2:3) i Zagłębiem Lubin (1:2). Kielczanie wiosną strzelili łącznie 11 bramek, a jej najlepszym strzelcem jest Maciej Korzym, dla którego jest to niesamowita runda, bo wciąż ma szansę o powalczenie o tytuł króla strzelców.

• Witamy w relacji na żywo z Kielc, gdzie Korona zmierzy się z Górnikiem Zabrze.