Korona Kielce 5 - 0 Jagiellonia Białystok

3 1 połowa

Jagiellonia Białystok

0

• Za wspólnie spędzony czas i śledzenie relacji NA ŻYWO dziękuje Państwu Tomasz Górski. Zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net.

• Mieszane odczucia w Kielcach. Wysokie zwycięstwo przed własną publicznością na pewno cieszy, ale zostało ono okupione ciężką kontuzją Macieja Korzyma. Korona awansuje na 7. pozycję w tabeli. A w kole środkowym, obok kolegów z drużyny, jest też Maciej Korzym. W Jagiellonii jeszcze gorsze nastroje. Cztery porażki z rzędu i przyszłość Tomasza Hajty w klubie stoi pod wielkim znakiem zapytania.

• Łukasz Skowron wznawia grę z "piątki" i ostatni gwizdek Pawła Gila. Korona gromi Jagiellonię 5:0.

• Mateusz Stąporski powstrzymany przez Michała Pazdana. Upływa regulaminowy czas gry.

• Akcja Korony i centra Łukasza Sierpiny w pole karne nie trafiła do adresata. Jednak będzie rzut rożny.

• Goście starają się zbliżyć się pod pole karne rywala. Marzą o bramce honorowej.

• Tomasz Kupisz jako jedyny coś robi. Na lewej stronie zatrzymał go Mateusz Stąporski. Końcówka to posiadanie piłki po stronie gości. Dawid Plizga strzela zza pola karnego i Zbigniew Małkowski broni.

• Ofensywny zapęd Jonatana Strausa pod bramkę rywala. Dobry pomysł, ale powinien przećwiczyć przyjmowanie piłki...

• Tomasz Kupisz strzela i Zbigniew Małkowski spokojnie broni.

• Jonatan Straus, który debiutuje w Ekstraklasie, zmienia Macieja Gajosa.

• Karol Angielski przez moment poza boiskiem. Powinien jednak wrócić. Korona miała rzut wolny i niezdecydowane wyjście z bramki Łukasza Skowrona mogło zakończyć się stratą kolejnej bramki. Na jego szczęście jest "tylko" pięć z tyłu.

• Spóźniony wślizg Tomasza Porębskiego i żółta kartka. Karolowi Angielskiemu potrzebna jest pomoc medyczna.

• Nie ma szóstego gola dla Korony! Karol Angielski nie sięgnął piłki 5 metrów od bramki gości. Podawał... Pavol Stano. Po chwili Michał Janota strzela z dystansu i piłka otarła się o boczną siatkę.

• Ostatnia zmiana w Koronie. Mateusz Stąporski zmienia Pawła Golańskiego, strzelca dwóch bramek i asystenta przy trafieniu Artura Lenartowskiego.

• Aplauz na trybunach Areny Kielc: Maciej Korzym z nogą w gipsie i o kulach pojawił się na ławce Korony.

• Prostopadłe podanie w pole karne do Karola Angielskiego, który był na metrowym spalonym.

• Złamana kość strzałkowa – to część diagnozy urazu Macieja Korzyma.

• Michał Pazdan sprawdził czujność... Łukasza Skowrona. Niezły strzał głową z kilku metrów i jeszcze lepsza interwencja bramkarza Jagiellonii.

• Strzał z woleja Tomasza Lisowskiego zablokowane. A piłka leciała w światło bramki...

• Angielskie powitanie... Karola Angielskiego w wykonaniu Michała Pazdana. Faulowany młody pomocnik Korony.

• Paweł Golański dostał piłką w splot słoneczny. Zatkało go i przez kilka sekund leżał na murawie. Po chwili może grać.

• Jagiellonia przybita, ale stara się. Centra Dawida Plizgi i piłka po interwencji zawodnika Korony wychodzi na rzut rożny.

• Łukaszowi Skowronowi udało się sparować strzał z rzutu wolnego, lecz uderzenie z prawej strony przepuszcza i piłka odbija się od słupków. Na czwartym metrze dostaje ją Pavol Stano, który dopełnia dzieła (zniszczenia).

• PAVOL STANO I 5:0

• Karol Angielski wchodzi za Kamila Kuzerę.

• Faul Tomasza Bandrowskiego na Michale Janocie i żółta kartka. Pomocnik gości nie zagra w następnym spotkaniu.

• Piąta bramka wisiała w powietrzu. Najpierw Paweł Sobolewski powstrzymany na 25. metrze, a po chwili podanie Łukasza Sierpiny nie dociera do adresata w polu karnym.

• Paweł Golański jak profesor zatrzymuje przed polem karnym Euzebiusza Smolarka.

• Druga zmiana w Jagiellonii: Dawid Plizga wchodzi za Dani Quintanę.

• Tomasz Kupisz zagrywa w pole karne Korony i zdecydowane wyjście z bramki Zbigniewa Małkowskiego.

• Strzał z dystansu i piłka nabrała dziwnej rotacji. Zmylony i zakoczony Łukasz Skowron nie sięgnął piłki.

• MICHAŁ JANOTA

• Podanie na wolne pole do Filipa Modelskiego i szybszy od niego Piotr Malarczyk. Akcja gości spaliła na panewce.

• Żółta kartka dla Pawła Golańskiego za faul.

• Paweł Sobolewski przegrywa pojedynek sam na sam z Łukaszem Skowronem! Mógł spytać bramkarza w który róg strzelać. Trafił w nogę bramkarza! Po chwili Vlastimir Jovanović strzela z woleja obok bramki.

• Chaotyczny początek drugiej połowy. Centra w "16" Jagiellonii i Łukasz Sierpina nie doszedł do piłki.

• Siła złego na jednego. Filip Modelski nie radzi sobie przed polem karnym rywala. Przechwyt i szybka... strata.

• Tomasz Lisowski faulowany na lewej stronie. Do piłki podchodzi tradycyjnie Paweł Golański. Za mocne dośrodkowanie i Łukasz Skowron łapie piłkę.

• Gwizdek sędziego i drugą połowę zaczyna Jagiellonia.

• I wracamy na drugą odsłonę.

• Wszystko co działo się w pierwszych (dobrych) 45 minutach zostało przyćmione przez wydarzenie z 31. minuty. Trudno coś więcej powiedzieć. Fatalna kontuzja Macieja Korzyma... Wracamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy.

• Euzebiusz Smolarek uprzedzony w ostatniej chwili w polu karnym Korony!

• Trzy minuty doliczone.

• Pojedynek Tomasza Lisowskiego z wracającym za nim Danim Quintaną. Obrońca wygrał to starcie na lewej stronie, ale nie zdołał dośrodkować.

• Vlastimir Jovanović wpisuje się do statystyk w dziale "strzały niecelne". Piłka mija bramkę Jagiellonii o kilka metrów.

• Michał Janota przekombinował w polu karnym ze sztuczkami i pada na murawę po "starciu" z Rafałem Grzybem. Nie ma rzutu karnego.

• Euzebiusz Smolarek dostaje piłkę od Macieja Gajosa, lecz był na spalonym. Sędzia nie przerwał gry bo i tak Ebi nie doszedłby do piłki.

• Ciekawa informacja: Maciej Szczęsny zwrócił uwagę sztabowi szkoleniowemu Jagiellonii, by ktoś poszedł do szatni do osamotnionego Jakuba Słowika. Bramkarz gości przeżywa to, co zrobił kilka minut temu.

• Pusty przelot Łukasz Skowrona po centrze z rzutu rożnego i Artur Lenartowski z pięciu metrów musnął piłkę, która turlając się wpada do siatki.

• GOL, ARTUR LENARTOWSKI

• Nierozgrzany Łukasz Skowron pokonany podcinką a' la Panenka. Korona idzie za ciosem i ma drugi korner z rzędu.

• Podcinka Pawła Golańskiego i Korona prowadzi dwiema bramkami.

• Łukasz Skowron za Tomasza Kowalskiego.

• Łukasz Sierpina zmienia kontuzjowanego Macieja Korzyma

• I czerwona kartka dla Jakuba Słowika!

• Maciej Korzym pada w polu karnym Jagiellonii po starciu z Jakubem Słowikiem. Zyskał rzut karny, ale jego noga jest nienaturalnie wygięta! Fatalnie to wygląda! Prawdopodobnie jest to otwarte złamanie!

• Rafał Grzyb wybija piłkę spod nóg Michała Janoty poza linię boczną. Aut na wysokości 6. metra w polu karnym Jagiellonii. Po nim nie było zagrożenia.

• Tomasz Kowalski chciał odebrać piłkę Tomaszowi Lisowskiemu, ale przekroczył przepisy. A Piotr Malarczyk wraca na murawę. Gospodarze w komplecie.

• Korona przez moment gra w "dziesiątkę". Jeden z zawodników potrzebuje pomocy medycznej.

• Kolejna próba z dystansu Tomasza Kupisza. Po tym uderzeniu kontry nie będzie. Piłka szybuje kilka metrów nad bramką.

• Maciej Korzym na spalonym.

• Tymczasem Jagiellonia miała dogodną okazję do wyrównania. Centra z rzutu rożnego i oślepiony Zbigniew Małkowski nie sięga piłki. Tak samo... Dani Quintana, który został trafiony futbolówką w głowę i nie zdołał skierować jej do pustej bramki.

• Bardzo dobry kwadrans z małą nawiązką. Padła jedna piękna bramka z dystansu, a niewiele brakowało, by były nawet 3.

• Paweł Golański trafia w spojenie!

• Podanie na pamięć Dani Quintany w pole karne do zawodnika Korony. Kontra i Maciej Korzym faulowany przez Macieja Gajosa ok. 30 metrów od bramki.

• Tomasz Kowalski nabił na prawej stronie Kamile Kuzerę i zyskuje rzut rożny. Jagiellonie przycisnęła gospodarzy.

• Poprzeczka ratuje Koronę! Kapitalne uderzenie z dystansu Tomasza Kupisza! Zabrakło centymetrów!

• Dani Quintana strzela z dystansu i Zbigniew Małkowski broni... ramieniem. Piłka nabrała dziwnej rotacji i o mało nie mielibyśmy remisu.

• Jagiellonia utrzymuje się przy piłce 30 metrów od bramki rywala. Im bliżej pola karnego, tym więcej zawodników w żółto-czerwonych strojach.

• Za mocne podanie do Filipa Modelskiego i piłka wychodzi poza linię końcową. Bramkarz Korony wznawia grę z pięciu metrów.

• Wrzutka w pole karne i piłka pada łupem Zbigniewa Małkowskiego.

• Akcja Jagiellonii i podanie w pole karne, lecz Zbigniew Małkowski zdecydowanym wyjściem z bramki uprzedza przeciwnika.

• Jakub Słowik nie miał problemu z obroną strzału Pawła Sobolewskiego. Dobrze przymierzył z ponad 25 metrów, ale w sam środek bramki.

• Zdaniem arbitra Paweł Sobolewski fauluje przeciwnika. Zawodnik Korony nie może pogodzić się z tą decyzją Pawła Gila.

• Ale zaczyna się to spotkanie! Piłka wybita z pola karnego Jagiellonii i przejmuje ją Paweł Golański, który strzela z dystansu nie do obrony! Stadiony świata!

• PAWEŁ GOLAŃSKI!! CO ZA GOL!!!

• Kamil Kuzera dostaje prostopadłe podanie wzdłuż linii i Rafał Grzyb wybija się wślizgiem na aut.

• Dani Quintana faulowany w środku pola przez Vlastimira Jovanovicia w środku pola.

• Gwizdek arbitra, Pawła Gila, i pierwsza połowa rozpoczęta. Od razu Pavol Stano taranuje Michała Pazdana w polu karnym gości.

• Przywitanie obu drużyn i Dni, których nie znamy. Za moment rozpocznie się spotkanie!

• Obie drużyny wychodzą na murawę przy akompaniamencie The Final Countdown zespołu Europe i gromkich braw. Kapitan gospodarzy odczytuje tekst poświęcony Olimpiadzie Specjalnej.

• Pavol Stano, Maciej Korzym, Jakub Słowik, Michał Pazdan, Tomasz Bandrowski, Maciej Gajos, Rafał Grzyb: ci zawodnicy są zagrożeni absencją w następnym spotkaniu z powodu nadmiaru kartek.

• Rezerwowi Jagiellonii Białystok: 30. Łukasz Skowron, 3. Jonatan Straus, 6. Dawid Plizga, 14. Adam Dźwigała, 18. Lubos Hanzel, 21. Tomasz Frankowski, 77. Min Kyun Kim.

• Rezerwowi Korony Kielce: 26. Wojciech Małecki, 6. Tomasz Foszmańczyk, 15. Łukasz Sierpina, 39. Bartosz Kwiecień, 58. Karol Angielski, 88. Kamil Sylwestrzak, 99. Mateusz Stąporski.

• 17 listopada 2012 r. w Białymstoku padł bezbramkowy remis. Oby taki wynik nie miał dzisiaj miejsca.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn (za moment podamy rezerwowych). Zaskoczeniem w składzie Jagiellonii jest obecność Euzebiusza Smolarka i Tomasza Kowalskiego (na ogół wchodzący w ostatnich minutach). Gospodarze zagrają w niemal najmocniejszym, optymalnym, składzie.

• Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią z tego spotkania.

• Z kolei Korona jest jedenasta i z "oczko" wyżej w hierarchii Lechią traci 2 punkty do dzisiejszego rywala. Forma w ostatnich pięciu spotkaniach jest zbliżona do sinusoidy. Porażki (z Zagłębiem, Pogonią i Wisłą) przeplata skromnym zwycięstwem nad Górnikiem oraz Polonią Warszawa. Jak będzie dzisiaj?

• Rzut oka na tabelę. Jagiellonia z 33 punktami jest na 9. miejscu. Ostatnie trzy mecze to porażki: z Lechem, Widzewem oraz Legią. Wcześniej był remis z Wisłą (2:2). Zawodnicy Tomasza Hajty i Dariusza Dźwigały będą chcieli przerwać serię czterech spotkań bez porażki.

• W przedostatnim spotkaniu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Korona zagra u siebie w żółtoczerwonych derbach z Jagiellonią Białystok. Relację z tego spotkania poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski. Do pierwszego gwizdka sędziego, Pawła Gila, pozostały trzy kwadranse.