Korona Kielce 2 - 0 Jagiellonia Białystok

Korona Kielce

2

Jagiellonia Białystok

0

• Koniec spotkania. Korona po dwóch bramkach debiutującego w ekstraklasie Jamroza pokonała na własnym boisku słabą dziś Jagiellonię Białystok 2:0. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, gdzie debiut marzeń zaliczył Łukasz Jamróz. Jagiellonia nie stworzyła ani jednej dogodnej okazji i z Kielc wyjeżdża bez strzelenia choćby jednej bramki. Za uwagę dziękują Iwona Kasak i Paweł Zatorski.

• Arbiter dolicza 4 dodatkowe minuty

• W ostatniej minucie zmiana w Koronie, na boisko wchodzi kolejny debiutant Łuczak.

• Vuković minimalnie nad bramką Sandomierskiego.

• Faul na Jovanoviću , rzut wolny z linii pola karnego

• Mocny strzał Malarczyka, mija o metr boczny słupek bramki Sandomierskiego.

• Ostatnia zmiana trenera Hajty, na boisku pojawia się Arłukowicz

• Duże szczęście Korony i jeszcze większy błąd Małkowskiego... Jagiellonia bliska bramki

• Na ostatnie dziesięć minuty na murawie pojawia się nowy nabytek Korony Daniel Gołębiewski, plac gry opuszcza aktywny dziś Paweł Sobolewski

• Nerwowo zaczyna robić się na boisku, coraz więcej niedokładnych zagrań z obu stron.

• Nika Dzalamidze uderza niecelnie na bramkę Małkowskiego, odpowiedz Korony i rzut rożny dla gospodarzy

• Dobra akcja Malarczyka, jednak nikt z Korony nie zamykał tej akcji, szybka kontra Jagiellonii.

• Plac gry opuścił przed chwilą Frankowski, które tego spotkania do udanych na pewno nie zaliczy.

• Korzym na spalonym i wciąż 2:0 dla gospodarzy.

• Błąd Sandomierskiego i przed idealną okazją Lech.

• Pierwsza zmiana w szeregach Korony na placu gry pojawił się Grzegorz Lech, plac gry opuszcza udanie debiutujący Łukasz Jamróz, żegnany przez kibiców gromkimi brawami.

• Druga część spotkania sporo ciekawsze od początku meczu, obie drużyny grają bardziej otwartą piłkę. Akcja przemieszcza się od jednego pola karnego nma drugie. Jagiellonia nie ma już nic stracenia więc powinna ruszyć do walki z większym zaangażowaniem.

• Zamieszanie na boisku po kolejnym brzydkim faulu na zawodniku Korony Maćku Korzymie. Kartka dla Cionka

• Pierwsza kartka dla zawodnika Korony, za faul na Matuszewskim

• Korzym przegrywa pojedynek biegowy z Makuszewskim, piłka dla gości.

• Kolejna kartka dla zawodnika Jagi.Póki co bez kartek w obozie Korony

• Przed idealną okazją na zdobycie bramki kontaktowej stanął Rasiak, jednak kolejny raz uderza obok bramki Małkowskiego.

• Chwila przerwy w grze, na murawie leży strzelec dwóch bramek dla Korony

• Na trybunach kieleckiego stadionu 4607 osób, tak więc frekwencja na trybunach nie zachwyca

• Drugą odsłonę spotkania rozpoczynają goście z Białegostoku.

• Za moment rozpocznie się druga część spotkania, zawodnicy obu drużyn wybiegają na murawę.

• Koniec pierwszej części gry. Korona zasłużenie wygrywa 2:0. Zapraszamy po przerwie na dalszą część relacji.

• Arbiter dolicza do pierwszej części spotkania dodatkowe dwie minuty.

• Pierwsza połowa meczu została zdominowana przez ligowego debiutanta Łukasza Jamroza. Wychowanek Korony wykończył dwie akcje swojego zespołu i to głównie dzięki niemu Korona prowadzi z bezbarwnie grającą Jagiellonią 2:0. Trenerski debiut Tomasza Hajty póki co wypada bardzo blado w porównaniu z debiutem Jamroza.

• Debiut marzenie Łukasza Jamroza!, kolejna bramka strzelona przez wychowanka Korony.

• Kartka dla Kupisza za faul na Korzymie

• Cionek fauluje Korzyma, rzut wolny dla Korony

• Złe dośrodkowanie Korzyma i dobrze zapowiadająca się akcja Korony zostaje przerwana

• Kolejny rzut rożny dla Korony, tym razem po akcji Malarczyka

• Po stracie gola Jagiellonia częściej przy piłce, piłkarze Tomasza Hajto będą starali się wyrównać stan meczu jeszcze przed przerwą.

• Kartka dla Frankowskiego.

• Bramkę dla kieleckiego zespołu strzela debiutujący w Koronie Łukasz Jamróz. 1:0

• Burkhardt z rzutu wolnego i piąstkowanie Małkowskiego ratuje Koronę

• Kolejna próba Korzyma daleka od ideału... dalej 0:0

• Strzał Korzyma z narożnika pola karnego, bez trudu łapie Sandomierski.

• Zamiast bramki Rasiak zdobywa żółtą kartkę...

• Wielkie szczęście Korony, świetna akcja Frankowskiego, chwila nieuwagi kieleckich obrońców i piłka minimalnie mija słupek bramki gospodarzy.

• Pewna interwencja Małkowskiego po główce Rasiaka.

• Golański wybija piłkę od autu goście

• Jamróz do Kiełba, lecz ten niedokładnie w stronę Korzyma.

• Pierwszy kwadrans gry za nami, spotkanie przypomina sparing a nie mecz o ligowe punkty. Obie drużyny grają niedokładnie i nie stworzyły jak do tej pory dogodnej okazji do zdobycia bramki. Korona jest częściej w posiadaniu piłki, natomiast Jagiellonia skutecznie rozbija kolejne ataki gospodarzy.

• Strzelić bramkę próbował nawet Hernani, jednak zbyt lekki strzał bez problemu łapie Sandomierski.

• Pierwsza akcja Jagiellonii , jednak piłki nie dogania Rasiak.

• Kolejna akcja Korony, tym razem w dryblingu pogubił się Sobolewski

• Dobra akcja Korony, jednak Jacek Kiełb zbyt długo zwlekał z dośrodkowaniem i rywale przejęli piłkę.

• Rzut rożny dla Korony wykonywany przez Sobolewskiego.

• Z rzutu wolnego ze środkowej strony boiska rozpoczyna Vuković, jednak Jamróz na spalonym , od bramki Sandomierski.

• Spotkanie rozpoczynają gospodarze.

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na boisku, za moment rozpocznie się mecz. W tej chwili odbywa się symboliczne pożegnanie Hernaniego dla, którego będzie to 180 i ostatni występ w barwach Korony.

• Do dyspozycji trenera Ojrzyńskiego pozostają : Pilarz, Kiercz, Kaczmarek, Lech, Lenartowski oraz Łuczak i Gołębiewski. Trener Hajto na ławce umieścił Ptaka, Bandrowskiego, Ćetkovića, Porębskiego, Pawłowskiego, Arłukowicza oraz Gigauriego. Na trybunach kieleckiego stadionu póki co bardzo mało kibiców. Brak również najbardziej zagorzałych kibiców żółto-czerwonych.

• Po ponad trzymiesięcznej przerwie w rozgrywkach piłkarze Korony Kielce zmierzą się na inaugurację rundy rewanżowej z Jagiellonią Białystok. W meczu tym po raz ostatni w barwach Korony zaprezentuje się Hernani. W wyjściowym składzie gospodarzy wystąpi wychowanek kieleckiego klubu Łukasz Jamróz.

• Witamy w relacji na żywo prosto z Kielc, gdzie miejscowa Korona podejmuje Jagiellonię Białystok w ostatnim meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.