Korona Kielce

2

Lech Poznań

2

• Koniec spotkania! Lech ratuje remis w Kielcach w dramatycznych okolicznościach!

• Centro-strzał niczym Marek Sokołowski w meczu z Cracovią! Z lewej strony Henriquez próbował wrzucać piłkę w pole karne, musnął ją jeszcze Małkowski i wpadła w okienko przy długim słupku! Dramat Korony!

• Lech wyrównuje! Henriquez!

• Jeszcze akcja Korony, Sobolewski w polu karnym uderzył nad bramką. W odpowiedzi daleka wrzutka w pole karne Korony i łapie piłkę Małkowski.

• Mecz potrwa 4 minuty dłużej.

• Kolejna akcja Lecha, znowu zabrakło jednak dokładności.

• Atakuje Lech. Za mocna piłka do Henriqeuza na lewej stronie boiska.

• Injac taktycznie faulował w środku pola Jovanovicia, ale nie ma kartki

• Żółta kartka dla Grzegorza Lecha za faul. Piłkarz Korony będzie pauzował w następnym meczu.

• Koronie brakuje już sił. Gospodarze skupiają się przede wszystkim na obronie, bo pressing Lecha ciągle zagraża bramce Małkowskiego.

• Na boisku za Tonewa melduje się Patryk Wolski.

• Kolejny rzut rożny dla gości. Piłka jednak minęła wszystkich w polu karnym i wyszła z drugiej strony.

• Było groźnie pod bramką Korony. Niewiele zabrakło Rudniewowi, trochę pogubili się zawodnicy obu zespołów.

• Z boiska schodzi Korzym. W jego miejsce Jamróz. Po dwie zmiany w obu ekipach.

• Kibice Lecha Kibice Lecha zagrzewają swój zespół do dalszej walki.

• Powrót Stilicia do składu Lecha! Zmienił Ślusarskiego.

• W odpowiedzi groźna kontra Korony, ale zabrakło ostatniego podania.

• Tonew próbował strzelać z podobnej pozycji jak przy pierwszym golu, tym razem jednak zablokowany. Chwilę wcześniej zdawało się, że Lisowski zagrywał piłkę ręką w polu karnym.

• Tym razem wrzutka w pole karne Korony z prawej strony i Rudnew odwrócony plecami do bramki zdołał oddać strzał, jednak ponad bramką.

• Przebudził się Kolejorz. Lewą stroną poszedł Henriquez i ładnie wrzucił w pole karne. Tam jednak Małkowski uprzedził Rudniewa i Ślusarskiego.

• Znowu okres spokojniejszej gry w środku pola. Oba zespoły nie potrafią stworzyć zagrożenia. Na co czekają trenerzy ze zmianami?

• Henriquez zagrał mocną piłkę do przodu do Tonewa, ale Bułgar uprzedzony przez Małkowskiego.

• Prawą stroną przedzierał się prawą stroną, ale w pojedynku z dwoma obrońcami stracił piłkę, którą Henriquez... wybił na rzut rożny zupełnie przez przypadek. Wrzucał z kornera Sobolewski, ale poradzili sobie obrońcy.

• Schodzi strzelec pierwszej bramki, Gołębiewski, w jego miejsce Grzegorz Lech.

• Lech poderwał się po zdobyciu kontaktowej bramki. Czeka nas emocjonująca końcówka spotkania.

• Żółta kartka dla Ślusarskiego, który wślizgiem sfaulował Korzyma.

• Tonew dostał piłkę w środku pola od Murawskiego, przebiegł kilka metrów i z 25 metrów huknął w okienko!

• Ależ bramka Tonewa! Jest jeszcze szansa dla Lecha!

• Sobolewski szarżował prawą stroną, ale spokojnie i pewnie zatrzymał go Henriquez.

• Stara się atakować od początku drugiej połowy Lech, ale na razie wejście Rudneva nie wiele wnosi do gry gości.

• Vuković zacentrował w pole karne z rzutu wolnego, jednak na posterunku Burić, który wyskoczył najwyżej i wyłapał piłkę.

• Żółta kartka dla Możdżenia, który faulował wychodzącego na dobrą pozycję Golańskiego.

• Paweł Raczkowski wznawia spotkanie. Od środka Korona.

• Na boisku za Ubiparipa pojawia się Rudnev. Czy odmieni losy meczu?

• Oba zespoły wracają już na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Kibice Lecha w Kielcach Kibice Lecha, którzy szczelnie wypełnili sektor gości, nie mają dzisiaj powodów do radości.

• Sędzia kończy pierwszą połowę. Agresywnie grająca Korona zasłużenie prowadzi do przerwy 2:0!

• Jeszcze Korzym uderzył po długim rogu i z wielkim trudem wyciągnięty jak struna broni Burić!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Idealny strzał Kamila Kuzery, który dostał dobre podanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sobolewskiego.

• Goool! Kuzera po rzucie rożnym!

• Lechici zaczynają odczuwać presję. Ich agresywna gra zatrzymywana jest co chwilę przez sędziego.

• Spokojniejszy okres gry w środku pola, od czasu do czasu gra przerywana faulami.

• Wrzucał z kornera Tonews, ale Kijanskas wybił piłkę na aut na wysokości pola karnego. Po wznowieniu Gołębiewski zdołał wybić piłkę daleko do przodu.

• Z wolnego Tonew wrzucił w pole karne, ale dobrze obrońcy uprzedzili Możdżenia i rzut rożny.

• W odpowiedzi rajd Tonewa, zatrzymany ostro przez Lisowskiego, ale nie ma kartki.

• Kolejny rzut rożny dla Korony. Piłkę w polu karnym przejął Lisowski, ale nie zdołał oddać strzału.

• Teraz z kolei Korzym faulowany przez Wołąkiewicza na środku boiska przy lewej linii bocznej. Sędzia dał się trochę nabrać na teatralny upadek Korzyma.

• Atak Korony lewą stroną, ale Korzym stracił piłkę i próbując ją odzyskać musiał faulować. Rzut wolny dla Lecha we własnej strefie obronnej.

• Po rzucie rożnym swoją okazję miał Kijanskas, ale tym razem nie ma bramki!

• W kibicach Korony tez obudził się duch walki. W końcu na Arenie Kielc słychać doping kieleckich kibiców. Fale i oklaski działają motywująco na piłkarzy.

• Henriquez próbował włączyć się do akcji ofensywnej lewą stroną, ale dobrze obrońcy gospodarzy.

• Murawski do Tonewa, ale sędzia odgwizdał spalonego. Wydaje się, że niesłusznie.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Golański, jednak zmierzającą obok bramki na wszelki wypadek wybronił Burić.

• Do dd: Sektor gości wrzucimy później, na razie słońce uniemożliwia zrobienie zdjęcia.

• Kibice Korony

• Zabawa obrońców Korony z piłką w polu karnym mogła się skończyć groźnie, ale nie wykorzystali sytuacji Lechici.

• Zmarnowany rzut rożny. Lisowski wyszedł z piłką za linię końcową i od bramki Burić.

• Lisowski wywalczył rzut rożny z lewej strony. Wybijał piłkę Kikut.

• Kolejna akcja Korony, prostopadła piłka do Korzyma, ale o krok przed nim był Burić.

• Dobra okazja Korony, ale Jovanović uderzył niecelnie.

• Kibice Kolejorza nie są zrażeni porażką. Sektor gości wypełniony po brzegi, a doping słychać na całym stadionie.

• Rzut rożny dla Lecha. Tonew do Injaca, który wrzucił w pole karne, ale sytuację wyjaśnił Kuzera.

• Akcja Korony. Sobolewski prawą stroną, po czym wrzucił piłkę w pole karne, gdzie byli Korzym i Gołębiewski, ale wyłapał dośrodkowanie Burić

• Akcja Lecha, ale Możdżeń za bardzo wypuścił się z piłką w polu karnym i ją stracił.

• Z rzutu wolnego uderzył Murawski, prosto w mur. Od razu dobitki spróbował Tonew, ale prosto w trybuny.

• Jeszcze Golański ukarany żółtą kartką.

• Będzie dobra okazja dla Lecha. Ślusarski faulowany przez Golańskiego przed polem karnym.

• Wrzucał ostro piłkę Sobolewski, ale dobrze wyskoczył Burić i pewnie przechwycił dośrodkowanie.

• W odpowiedzi akcja Korony i naciskany przez Korzyma Wołąkiewicz na rzut rożny.

• Rzut rożny dla Lecha. Tonew krótko w pole karne do Ubiparipa, ale ten wypchnięty z szesnastki i Lechici stracili szansę, a po chwili także piłkę.

• Szybko wyprowadzona akcja Korony, ale Sobolewski na minimalnym spalonym.

• Rezerwa Lecha: Kotorowski, Stilić, Rudniew, Wojtkowiak, Djurdjević, Drygas i Wolski.

• Rezerwa Korony: Pilarz, Łuczak, Lenartowski, Jamróz, Kiercz, Lech i Malarczyk.

• Teraz okazja Tonewa w odpowiedzi, ale na bramce dobrze spisał się Małkowski.

• Po wrzutce z prawej strony w pole karne naciskany przez Stano Kamiński zgrał piłkę do... Gołębiewskiego, który z woleja uderzył obok bezradnego Buricia. Mocny początek Korony!

• Teraz już nie było błędu! Gołębiewski!

• Ależ okazja Korony na samym początku! Po rzucie wolnym z lewej strony idealnie w pole karne wrzucił Sobolewski, do piłki doszedł Stano i uderzył głową prosto w Buricia!

• Pierwszy atak Lecha prawą stroną i Lisowski wybił piłkę na aut. Po wznowieniu gry szybka strata Lechitów.

• Od środka rozpoczął Lech.

• Oba zespołu już się przywitały i zajęły miejsca na boisku. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

• Piłkarze obu zespołów już w tunelu, wychodzą na murawę. Za kilka minut pierwszy gwizdek sędziego.

• - Zawsze powtarzałem, że jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz. My przegraliśmy 0:2 i jesteśmy słabi… Teraz musimy to zmienić - zapowiedział z kolei przed dzisiejszym spotkaniem Leszek Ojrzyński, trener gospodarzy.

• - Jeśli wygramy z Koroną, będziemy w bardzo dobrej sytuacji. W tym roku jeszcze nie wygraliśmy na wyjeździe, więc czas to zmienić. To jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie - mówi z kolei serbski pomocnik Lecha Poznań, Dimitrije Injac.

• - Ten mecz jeszcze nic nie przesądzi, ale ewentualna porażka może nam wiele skomplikować - uważa trener Lecha, Mariusz Rumak.

• Korona ma obecnie trzy punkty przewagi nad Lechem i dzisiaj może oddalić się na bezpieczną odległość od dzisiejszego rywala. Kolejorz, któremu jeszcze trzy kolejki temu mało kto dawał szanse na walkę o europejskie puchary, dzisiaj może zrównać się z kielczanami oraz Polonią Warszawa i włączyć się jeszcze do walki nawet o mistrzostwo. Ewentualna porażka bardzo skomplikuje jednak sytuację Lechitów. Zobacz aktualną tabelę Ekstraklasy!

• Witamy w relacji ze stadionu z Kielcach, gdzie rozegra się emocjonujący pojedynek pomiędzy zespołami walczącymi ciągle o awans do europejskich pucharów.