3

Legia Warszawa

2

• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

• Korona Kielce utarła nosa warszawskiej Legii, pokazując, że o tytuł mistrzowski musi jeszcze powalczyć. Zwycięstwo zawodników Leszka Ojrzyńskiego to spora niespodzianka, ale również zasłużony wynik.

• KONIEC MECZU!

• Gracze Legii rozpaczliwie wstrzeliwują piłkę w pole karne rywala, ale nic z tego nie wynika.

• Furman dośrodkował na głowę Jedrzejczyka, ten wygrał pojedynek ze Stano, ale spudłował.

• Radović faulowany przez Sierpinę, rzut wolny dla Legii.

• Nietypowo rozegrany rzut rożny, Zawistowski zagrał przed pole karne do Korzyma, a ten niewiele pomylił się, uderzając w długi słupek.

• O cztery minuty przedłużona została druga połowa meczu.

• Strzał Koseckiego nad bramką Zbigniewa Małkowskiego.

• Strzał Furmana z dystansu i piłka ląduje w rękach Małkowskiego.

• W odpowiedzi głową strzelał Kosecki, zbyt lekko, by zaskoczyć Małkowskiego.

• Strzał Lisowskiego broni Kuciak!

• Dwaliszwili zastępuje Łukasika. Minimum siedem minut potrwa debiut Gruzina w Legii!

• W miejsce Janoty wchodzi Zawistowski.

• Była okazja dla Legii! Strzał Radovicia instynktownie broni Małkowski, choć fakt, że piłka leciała w środek bramki.

• Radović za faul na Korzymie ogląda żółtą kartkę, przez którą będzie pauzował w następnym spotkaniu. Podobnie, jak ukarani wcześniej Łukasik i Wawrzyniak.

• To zdecydowanie najciekawszy mecz pierwszej wiosennej kolejki Ekstraklasy. Szybka, twarda gra, emocje od pierwszej minuty. Obejrzeliśmy już pięć bramek, a to przecież nie koniec spotkania. Czekamy jeszcze na dalszy rozwój wydarzeń.

• I znów Korona na prowadzeniu! Kielczanie krótko rozegrali rzut wolny na lewej stronie boiska, Lisowski popędził pod linię końcową, po czym wstrzelił piłkę w pole karne. Piłka trafiła wprost pod nogi Kijanskasa, który bez problemu skierował ją do siatki!

• GOOOOL!!! TADAS KIJANSKAS!!!

• Po błędzie Łukasika piłkę przejął Korzym, ale nie zdołał poradzić sobie z Inakim Astizem.

• Po dośrodkowaniu Wawrzyniaka przytomnie głową interweniował Lisowski. Gdyby nie to, do piłki zapewne dopadłby Danijel Ljuboja.

• Ależ było groźnie pod bramką Legii! Strzał Lenartowskiego z trudem i na raty broni Kuciak!

• Salinas zagrywa w kierunku Koseckiego, podanie bardzo dobrze przecina Jovanović.

• Dośrodkowanie Janoty wprost w ręce Kuciaka. W polu karnym nie było żadnego zawodnika Korony, więc decyzja byłego gracza Feyenoordu niezbyt zrozumiała.

• Stały fragment gry daje Legii remis! Długie dośrodkowanie Łukasika wprost na głowę Astiza, a ten strzela swoją pierwszą bramkę w tym sezonie! Nieco ponad dwadzieścia minut przed końcem mecz zaczyna się od nowa!

• GOOOL!!! W Kielcach znów remis! Inaki Astiz!

• Opuszcza boisko Bereszyński, a zastępuje go Salinas.

• W Legii gotowy do wejścia na boisko Jorge Salinas.

• Dośrodkowanie Wawrzyniaka wybite przez obrońców. Legioniści próbują, jakieś sytuacje stwarzają, ale wszystko to walenie głową w mur. Co prawda do końca meczu jeszcze dużo czasu i wszystko się może zdarzyć, jednak na razie pachnie nam sporą niespodzianką.

• Kosecki wyłożył piłkę Furmanowi na 25 metrze, a ten strzelał bardzo niecelnie.

• Kuzera próbował zatrzymać Koseckiego, ale trafił w nogi gracza Legii. Żółta kartka dla obrońcy kielczan.

• Długie dośrodkowanie w pole karne Legii wybite przez obrońców. Nie wyszedł ten stały fragment gry kielczanom.

• Korzym faulowany przez Żewłakowa. Będzie rzut wolny dla Korony, ale do bramki Kuciaka daleko.

• Strzał Janoty broni Kuciak. Od początku drugiej połowy Legia jest w sporych opałach!

• Zmiana w Legii: Furman zastępuje Vrdoljaka.

• Jędrzejczyk faulowany przez jednego z graczy Korony. Jak tak dalej pójdzie, to Korona nie skończy tego meczu w komplecie.

• Legioniści zaczęli grać. Dopiero wynik 1:2 zmobilizował ich do bardziej odważnych ataków. Brakuje jednak dokładności na połowie rywala.

• Brutalne wejście Macieja Korzyma w Inakiego Astiza. Korzym potraktował łokciem Hiszpana i słusznie zostaje ukarany żółtą kartką.

• Świetnie rozpoczęli drugą połowę piłkarze Korony Kielce. Piłkę w polu karnym dostał Artur Lenartowski, dobrze ustawił sobie ją na lewą nogę i uderzył nie do obrony w krótki róg bramki Kuciaka. Niespodzianka w Kielcach!

• GOOOL! Artur Lenartowski strzela bramkę dla Korony!

• Początek drugiej połowy.

• Z przebiegu meczu remis jest na razie sprawiedliwym wynikiem. Obie strony stworzyły sobie groźne sytuacje i wykorzystały po jednej. Czekamy na drugą połowę.

• MateS: Jędrzejczyk wybiegł dzisiaj kilka razy do ataku, raz przejął piłkę pod polem karnym Korony po złym zagraniu Jovanovicia, ogólnie raczej na plus.

• Po wrzutce w pole karne dobrą sytuację mieli gospodarze, ale liniowy pokazał pozycję spaloną. Koniec pierwszej połowy.

• Janota wybiegał dobrze z akcją 2 na 2, ale gdy mijał Łukasika został sfaulowany.

• Sierpina wejdzie za kontuzjowanego Żewłakowa, więc to pewnie Korzym zostanie wysunięty na szpicę.

• Teraz próba dorzucenia w pole karne rywali przez Kuzerę ale za mocno.

• Teraz było groźnie, Janota do Korzyma, ten wrzucał na długi słupek ale tam walkę o pozycję przegrał Żewłakow.

• Kosecki wybiegał sam na sam ale wyczyścił Lisowski, teraz leży na murawie i czeka na pomoc bo medycy są pod bramką Legii.

• Kijanskas z obwiązaną głową poza murawą czeka na wejście

• Chwila przerwy bo w starciu powietrznym ucierpiał Astiz i Kijanskas.

• Kosecki faulował Jovanowicia

• Wrzutka z rożnego ale znów nikt nie dopadł do piłki w polu karnym Korony.

• Gospodarze przez chwilę zamknięci w polu karnym, wojskowi oblężali bramkę Małkowskiego, ale wyjaśnił Lisowski.

• Teraz faul Łukasika na Jovie, który zastawiał się w środku pola, trwa okres rwanej gry na Arenie Kielc, rzuty wolne i auty co kilka minut.

• Po wrzutce z rzutu wolnego piłka skozłowała w polu karnym ale nikt do niej nie dosięgnął i przeleciała przez całą szerokość boiska.

• Jak już mówiłem pan sędzia Tomasz Musiał sędziuje po aptekarsku, każde strarcie praktycznie zakończone jest rzutem wolnym

• Lenartowski wyczyścił akcję Legii która szła groźnie prawym skrzydłem.

• Gol dla gospodarzy ! Wrzutka po rzucie wolnym i bramka Maćka Korzyma !

• Żółta kartka dla Wawrzyniaka.

• Padło pytanie o asystę dla Kosy, bramka padła ze straty.

• Boisko z urazem opuszcza Sobol, wchodzi Kuzi

• Teraz pewnie w obronie Kijanskas, bo był już ostatnim obrońcą.

• Sobol próbował prostopadle podać do Korzyma ale pewnie wszedł przed niego Żewłakow.

• Kosecki strzela, wydawało się że za lekko ale piłka wpada do bramki gospodarzy.

• Golo próbówał strzału z pierwszej piłki po wybiciu przez obrońców, ale piłka wysoko ponad przeczką.

• Jova zmusił teraz Vdorljaka do błędu i piłka poza boiskiem.

• Ljuboja strzela nad murem ale zbyt lekko i Małkowski łapie bez problemów.

• Teraz Radović faulowny w okolicach 20 metra przez Stano, będzie rzut wolny.

• Radović wybiegał sam na sam, ale był na pozycji spalonej.

• Żółtą kartką ukarany Jovanović.

• Golański mija obrońcę, wrzuca do Janotki ale ten strrzela nad poprzeczką.

• Pierwszy kwadrans na plus dla gospodarzy, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji.

• Kibice Legii tańczą Lambada :)

• Teraz Ljuboja dobrze się utrzymał przy piłce, ale koledzy z drużyny podbiegali za wolno i stracił ją na rzecz Lenartowskiego.

• Korzym mija teraz 2 obrońców, podaje do Żewłakowa, ale ten po pierwsze kopie niecelnie, a po drugie za słabo.

• Goście po chwili zamieszania w polu karnym wykopują piłkę, próbuje po przejęciu dorzucić Golo ale pewnie łapie Kuciak.

• Korona teraz pod polem karnym rywali, bardzo dobrze wygląda dzisiaj gra Tomka Lisowskiego w ofensywie.

• Trochę wyzwisk z obu stron od kibiców.

• Teraz starcie Ljuboj z Kijanskasem, ale piłka wyszła na aut, a dobrą sytuację mogli dla siebie stworzyć goście.

• Sędzia rozstrzyga dzisiaj póki co starcia po aptekarsku, strarcie bark w bark gwizdnięte jako faul.

• Piłkarze z Kielc zainspirowani wczorajszą akcją Lechii próbowali zagrać dobrą klepką z pierwszej piłki, ale goście przejeli.

• Teraz błąd obrony gospodarzy, piłkę na 30 metrze dostał Jędrzejczyk, ale nie bardzo miał jak to wykorzystać.

• Bardzo szybko piłka przemieszcza się to spod jednej bramki to pod drugą, przed chwilą genialna gra Tomka Lisowskiego, dogranie w pole karne ale przejmuje Kuciak.

• Obie drużyny prezentują bardzo dobry doping !

• Dobra akcja Żewłakowa, który dogrywał piłkę do Korzyma, ale piłka zdjęta napastnikowi przez jednego z obrońców.

• No to zaczynamy to zamieszanie !

• Minuta ciszy upamiętniająca Lutego, byłego piłkarza Korony, który zmarł 4 lata temu

• Wszyscy zawodnicy wyszli na murawę w symbolicznych szalikach wspierających komentatora Przemka Pełke.

• Murawa na meczu z Legią

• Dobrze kibicowsko wyglądają dzisiaj obie ekipy, Legii pełna klatka, na "młynie" również dzisiaj komplet.

• Dość niska temperatura na Arenie Kielc, ale trybuna dokładnie przygotowana przez gospodarzy, nie ma na niej prawie wcale śniegu.

• Trwa przygotowanie się obu drużyn do meczu, spiker przedstawia właśnie składu obu drużyn.

• W drużynie Korony nie mogą dziś zagrać: pauzujący za kartki Piotr Malarczyk, wracający po kontuzji były gracz Legii Aco Vuković i nowy nabytek Vanji Marković.

• Ławka rezerwowych Legii: Wojciech Skaba, Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski, Dominik Furman, Jorge Salinas, Marek Saganowski, Wladimer Dwaliszwili

• Ławka rezerwowych Korony: Wojciech Małecki, Mateusz Bodzioch, Kamil Kuzera, Bartosz Kwiecień, Paweł Zawistowski, Łukasz Sierpina, Karol Angielski

• Na boisku w Kielcach trwa rozgrzewka. Trzeba przyznać, że jest tu zimowo. Warunki do gry będą bardzo trudne, choć z pewnością równe dla obu zespołów.

• Z nowo pozyskanych przez Legię zawodników zadebiutuje dziś od pierwszej minuty Bartosz Bereszyński. Na łace pozostają Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski i Wladimer Dwaliszwili.

• Legionistów będzie oglądał dziś nowy prezes - Bogusław Leśnodorski. Są też kibice z Warszawy, którzy powoli wchodzą na sektor gości.

• Witamy z Kielc, gdzie Korona podejmie warszawską Legię - lidera T-Mobile Ekstraklasy.