Mecz Korona Kielce - Legia Warszawa ONLINE. W mrozie o...

Mecz Korona Kielce - Legia Warszawa ONLINE. W mrozie o ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1 2 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• W najbliższy weekend Korona Kielce pojedzie do Wrocławia na niezwykle trudny mecz ze Śląskiem, natomiast Legia Warszawa w Łodzi podejmie ŁKS.

• Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce - Legia Warszawa (w skali 1-6):

• Konrad Forenc - 4
    • Dominick Zator - 3
    • Marius Briceag - 3
    • Bartosz Kwiecień - 3, (Miłosz Trojak - 3)
    • Jakub Konstantyn - 3, (Daniel Bąk - 3)
    • Yoav Hofmeister - 3
    • Jacek Podgórski - 3
    • Dalibor Takac - 3, (Martin Remacle - 4)
    • Ronaldo Deaconu - 3, (Marcus Godinho - 3)

• Juergen Elitim - 3, (Blaz Kramer - 2)
    • Jurgen Celhaka - 3, (Bartosz Slisz - 3)
    • Gil Dias - 2
    • Maciej Rosołek - 3, (Patryk Kun - 3)
    • Tomas Pekhart - 3
    • Marc Gual - 2, (Ernest Muci - 3)
  • Kiedy wydawało się, że zaraz będziemy emocjonować się rzutami karnymi, Korona Kielce rzutem na taśmę wywalczyła awans. Pierwsza duża niespodzianka w 1/8 Fortuna Pucharu Polski.

• Koniec meczu!!! Korona Kielce sensacyjnie w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski!!!

• Doliczona jedna minuta, ale na pewno pograny jeszcze trochę.

• Cudowny kontratak gospodarzy! Dawid Błanik dostał piłkę na skrzydle, wyłożył do Martina Remacle, a ten pewnym strzałem trafił do bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Martin Remacle chyba daje zwycięstwo Koronie!!!

• Wrzutka w pole karne Korony bez zagrożenia.

• Legia wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Końcówka meczu. O awansie chyba rozstrzygną rzuty karne.

• Daniel Bąk ukarany żółtą kartką po faulu na Josue.

• Josue wywalczył kolejny faul w środku pola.

• Zakotłowało się w polu karnym Korony. Trzy strzały zablokowane i znakomicie obroniony strzał Ernesta Muciego! Wciąż remis.

• Rafał Augustyniak dostał piłkę po wrzutce z rzutu rożnego, ale jego strzał został zablokowany.

• Ernest Muci dostał piłkę w polu karnym Korony i wywalczył rzut rożny.

• Obraz gry nieszczególnie się zmienia. Na murawie dominuje chaos.

• Steve Kapuadi z żółtą kartką po taktycznym faulu.

• Zaczynamy ostatni kwadrans meczu!

• Koniec pierwszej połowy dogrywki.

• Znakomita interwencja Konrada Forenca po strzale Tomasa Pekharta!

• Minuta doliczona do pierwszej części dogrywki.

• Piąta zmiana w Koronie. Martin Remacle zastąpił Dalibora Takaca.

• Artur Jędrzejczyk ukarany żółtą kartką.

• Zagranie w pole karne Korony przez Josue, ale bez zagrożenia.

• Ernest Muci popędził z kontratakiem, minął rywala, ale chwilę później stracił piłkę.

• Gospodarze wyszli ze swoją akcją, ale Legia odebrała piłkę pod własnym polem karnym.

• Legia wygląda jakby chciała wygrać ten mecz małym nakładem sił. To może się zemścić na legionistach.

• Od początku dogrywki Legia utrzymuje się przy piłce i czeka na błąd rywala.

• Zaczynamy dogrywkę.

• Koniec podstawowego czasu gry. Będzie dogrywka w Kielcach.

• Ostatni rozpaczliwy atak Korony w podstawowym czasie gry.

• Natomiast Blaz Kramer pojawił się w miejsce Juergena Elitima.

• Dwie roszady w Legii Warszawa. Patryk Kun zastąpił Macieja Rosołka

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Dalibor Takac ukarany żółtą kartką.

• Wrzutka w pole karne gości, ale spokojnie interweniował Kacper Tobiasz.

• Marius Briceag ruszył lewą stroną, dobrze dośrodkował. Piłki nie złapał Kacper Tobiasz, ale żaden z graczy Korony do niej nie dopadł.

• Bartosz Slisz ukarany żółtą kartką.

• Zagranie w pole karne Legii zupełnie nieudane.

• Roszada w szeregach Korony. Miłosz Trojak zastąpił Bartosza Kwietnia.

• Kolejna wrzutka w pole karne Korony, ale bez zagrożenia.

• Bartosz Slisz dośrodkował ze skrzydła, ale piłka nie dotarła do żadnego z partnerów.

• Juergen Elitim z żółtą kartką.

• Natomiast Marcus Godinho zastąpił Ronaldo Deaconu.

• Dawid Błanik pojawił się w miejsce Adriana Dalmau

• Trzy roszady w Koronie Kielce. Daniel Bąk zmienił Jakuba Konstantyna

• Maciej Rosołek ukarany żółtą kartką.

• Świetne zagranie do Jakuba Konstantyna, ten oddał strzał, ale przegrał pojedynek z Kacprem Tobiaszem!

• Ernest Muci doszedł do pozycji strzeleckiej, ale posłał piłkę daleko od bramki rywala.

• Natomiast Bartosz Slisz zmienił Jurgena Celhakę.

• Josue pojawił się w miejsce Pawła Wszołka

• Trzy zmiany w Legii Warszawa. Ernest Muci zastąpił Marca Guala

• Jakub Konstantyn ucierpiał po starciu z Arturem Jędrzejczykiem.

• Gorąca atmosfera na trybunach Suzuki Arena odwrotnie proporcjonalna do tej na murawie. W drugiej połowie niewiele się dzieje.

• Dużo gry w środku pola. Legia nie może znaleźć sposoby, by przenieść się pod bramkę rywala.

• Godzina gry za nami. Na ten moment żaden z zespołów nie jest bliżej gry w ćwierćfinale.

• Świetne dogranie w pole karne Legii, ale Adrian Dalmau nie oddał celnego strzału.

• Korona odebrała piłkę na połowie rywala, ale nie potrafiła zagrozić bramce.

• Spokojne są te pierwsze minuty. Gospodarze raczej czekają na rywali na własnej połowie, a ci nie mają pomysłu na zaskoczenie Korony.

• Bartosz Kwiecień ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Na początku drugiej połowy częściej przy piłce utrzymuje się Legia. Korona ma problem z wyjściem z własnej połowy.

• Gil Dias dostał piłkę w polu karnym Korony, ale fatalnie spudłował.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Wyrównany mecz w Kielcach. Oba zespoły miały swoje szanse na bramki, wykorzystały po jednej i na razie ciężko powiedzieć, kto jest bliżej awansu. Liczymy na podobne emocje w drugiej połowie, na którą zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy remis 1:1.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Maciej Rosołek przed szansą na bramkę, ale przegrał pojedynek z Konradem Forencem!

• Maciej Rosołek swoim podaniem wypuścił w bój Tomasa Pekharta, ten wpadł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem doprowadził do wyrównania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Tomas Pekhart doprowadza do wyrównania!!!

• Zagranie w pole karne Korony, ale obrońcy skutecznie przejęli piłkę.

• Marc Gual stanął przed szansą na dobry strzał, ale piłka minęła światło bramki gospodarzy.

• Paweł Wszołek z następną wrzutką, ale znowu nieudaną.

• Znowu szansa Korony, ale tym razem Adrian Dalmau zawiódł skutecznością.

• Wrzutka Artura Jędrzejczyka z autu w pole karne Korony bez zagrożenia.

• Zakotłowało się w polu karnym Legii, ale arbiter dopatrzył się faulu gracza Korony.

• Korona stara się wypracować jak najlepszy wynik przed przerwą. Po oskrzydlającej akcji wywalczyła rzut rożny.

• Marc Gual pokusił się o strzał z dystansu i piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy!

• Maciej Rosołek zagrał w "szesnastkę" gospodarzy, ale bez zagrożenia.

• Gil Dias ostro sfaulował rywala, ale arbiter nie zdecydował się pokazać kartki graczowi Legii.

• Po zdobyciu bramki Korona przejęła inicjatywę. Teraz to gospodarze utrzymują się przy piłce i naciskają rywali.

• Znakomita akcja Korony, Ronaldo Deaconu uderzył z dystansu, jego strzał wybronił Kacper Tobiasz, ale z dobitką Adriana Dalmau nie miał już żadnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adrian Dalmau trafia do bramki legionistów!!!

• Adrian Dalmau został obdarzony znakomitym podaniem, ale jego strzał świetnie wybronił Kacper Tobiasz!

• Kolejne dośrodkowanie Pawła Wszołka, ale znowu nieudane.

• Paweł Wszołek doszedł do podania na skrzydle, ale nikt nie dopadł do jego wrzutki.

• Wydaje się że Legia zaczyna budować przewagę. Coraz częściej utrzymuje się przy piłce w środku pola.

• Tomas Pekhart stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale przegrał pojedynek z Konradem Forencem!

• Gra toczy się głównie w środku pola. Legia próbuje rozgrywać piłkę, ale kielczanie nie dają rywalom przedrzeć się na ich połowę.

• Spokojne pierwsze minuty. Piłkarze obu zespołów zapoznają się ze zmrożoną murawą.

• Zaczynamy mecz w Kielcach!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na Suzuki Arena. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Arbitrem tego spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka. Ten sędzia prowadził właśnie pojedynek tyszan z Legią w poprzedniej rundzie Fortuna Pucharu Polski. W ekstraklasie między innymi był arbitrem podczas szalonego meczu Korony z Puszczą, który zakończył się wynikiem 5:3 dla "Złocisto-krwistych".

• Natomiast oto zestawienie Legii Warszawa:

• Tak prezentuje się skład Korony Kielce:

• Natomiast Legia w poprzedniej rundzie bez najmniejszych problemów rozbiła pierwszoligowy GKS Tychy 3:0. Dla warszawian jako zespołu grającego w kwalifikacjach europejskiego pucharu był to dopiero pierwszy mecz w tej edycji rozgrywek.

• Korona Kielce w tym sezonie Fortuna Pucharu Polski dwukrotnie mierzyła się z rezerwami klubów z Ekstraklasy. Najpierw ograła rezerwy Jagiellonii, a potem Legii. W Warszawie w podstawowym czasie gry był remis, ale dogrywka należała już do kielczan, który zaprezentowali większe doświadczenie.

• W ligowym starciu tych drużyn padła tylko jedna bramka. Legia wygrała 1:0 po trafieniu Makany Baku dla którego był to prawdopodobnie ostatni dobry mecz w barwach stołecznego zespołu. W tamtym czasie Korona po czterech meczach miała na swoim koncie zaledwie jeden punkt. Obecnie kielczanie są w znacznie lepszej formie, ale wciąż faworytem są legioniści.

• Legioniści w poprzedni weekend bez problemu ograli na wyjeździe Zagłębie Lubin, co daje nadzieje kibicom z Warszawy, że dzisiaj również nie będą mieli problemy z awansem. Drużyna Legii jest obrońcą trofeum.

• Po świetnym okresie wyniki kielczan nieco się pogorszyły. Jednak w listopadzie zatrzymali Jagiellonię, która jest rewelacją rundy, zagrali z Piastem, więc co naturalne, zanotowali remis, a w ostatniej kolejce przegrali u siebie 0:1 z Lechem Poznań, w meczu który nie powinien się odbyć. Piłkarze biegali po śniegu, a poważnej kontuzji dostał Adriel Ba Loua.

• Murawa na Suzuki Arena biała, ale chyba bez problemów zagramy dzisiejszy mecz w Kielcach.

• Witamy serdecznie! W jednym z najciekawszych meczów 1/8 Fortuna Pucharu Polski Korona Kielce na Suzuki Arena zmierzy się z Legią Warszawa. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Korona - Legia LIVE! Mecz w mrozie, stawką ćwierćfinał Pucharu Polski

Korona - Legia LIVE! Mecz w mrozie, stawką ćwierćfinał Pucharu Polski ©Sylwia Dąbrowa

Fortuna Puchar Polski. Mecz Korona Kielce - Legia Warszawa ONLINE. Późnym wieczorem i w dużym mrozie przyjdzie wyłonić piątego ćwierćfinalistę krajowych rozgrywek. Gospodarze chcą sprawić niespodziankę, czyli wyrzucić obrońcę trofeum za burtę. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 21:00.

Fortuna Puchar Polski. Mecz Korona Kielce - Legia Warszawa ONLINE

Jeszcze w sobotę Korona walczyła z Lechem Poznań i... zimą. Mecz toczył się wbrew wszystkiemu. Gdy Kristoffer Velde strzelił dla gości zwycięskiego gola, na murawie śniegu było po same kostki.

Dziś rozegranie kolejnego hitowego meczu nie jest zagrożone.
Ale warunki znowu będą dalekie od oczekiwanych. Synoptycy zapowiadają co najmniej kilka stopni poniżej zera. Wzrośnie podatność na urazy, zmaleje niestety spodziewana frekwencja - mimo wysłania 12 tys. powiadomień do kibiców o ostatnim domowym spotkaniu.

Korona ma już na rozkładzie Legię, tyle że rezerwy. W 1/16 finału Pucharu Polski ograła je po dogrywce (4:2 pd.). Wcześniej rozprawiła się także z drugą drużyną Jagiellonii Białystok (2:1). Z kolei Legia dostała wolny los z racji występów w Lidze Konferencji, po czym gładko ograła pierwszoligowy GKS Tychy (3:0).

Legii na Koronę wypadł Yuri Riberio zawieszony za kartki. Do składu gospodarzy wróci Marius Briceag. Między słupkami stanie natomiast Konrad Forenc.

W Kielcach zagwiżdże sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka. Początek dopiero o godzinie 21:00.

Kamil Kuzera, trener Korony: - Legia dzisiaj walczy na trzech frontach i kto by tam nie wyszedł, to poprzeczka jest bardzo wysoko zawieszona. Wiem, że nastawia się na puchar i na pewno zrobi wszystko, żeby wygrać. Z drugiej strony mamy swoją drogę i świadomość, jak duża nobilitacja ciągnie się w tych rozgrywkach i chcemy zameldować się w kolejnej rundzie.

Relacja NA ŻYWO z meczu Raków Częstochowa - Cracovia

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Legia - Korona 1:0 (Ekstraklasa, 20.08.2023)
Legia - Korona 3:2 (Ekstraklasa, 29.01.2023)

Mecz Korona Kielce - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisja wyłącznie na kanale Polsat Sport. Komentują Bożydar Iwanow, Przemysław Łagożny. W internecie mecz dzięki stronie oraz aplikacji Polsat Box Go. Dostęp na miesiąc kosztuje 40 złotych. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 21:00 - zapraszamy!