Mecz Korona Kielce - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Korona Kielce

1

Piast Gliwice

1

• Ostatnie minuty wynagrodziły nam 85 minut okropnych nudów. Zasłużony remis, gdyż obie drużyny grały beznadziejnie. Serdecznie dziękuję za uwagę i życzę miłego wieczoru!

• Koniec!

• Jeszcze zmiana w drużynie z Gliwic. Aleksander Jagiełło zmieniony przez Gerarda Badię.

• Dzieje się teraz w Kielcach! Karol Angielski marnuje sytuacje sam na sam uderzając bardzo słabo!

• Ależ tragiczny błąd Heberta..... Stoper Piasta podał zdecydowanie za lekko do Rusova, który próbował ratować sytuacje, ale nabił Kaczarawę i piłka wturlała się do bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kuriozalnego gola zdobywa Nika Kaczarawa!

• Duży błąd Macieja Gostomskiego! Na szczęście dla golkipera z Kielc - bez konsekwencji.

• Znakomita kontra gości! Piłka została wybita, a obrońcom Korony świetnie urwał się Konstantin Vassiljev. Estończyk wyszedł sam na sam z Gostomskim i sprytnym płaskim strzałem wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Konstantin Vassiljev zdobywa bramkę!

• Ajjjj Nika Kaczarawa uderza z 5 metra i piłka leci nad bramką.

• Bardzo niedokładni są dzisiaj gracze obu drużyn. Czy w końcu coś ciekawego się wydarzy?

• Zmiana także w ekipie gospodarzy. Elia Soriano melduje się na murawie w miejsce Marcina Cebuli.

• Konstantin Vassiljev zmienia Mateusza Maka.

• Adnan Kovacević wyprzedza Jankowskiego, który już pędził do sytuacji sam na sam.

• Bartosz Rymaniak dośrodkował w pole karne, ale nie udało się Kaczarawie zakończyć akcji strzałem piętą.

• Aleksandar Sedlar ogląda żółty kartonik. Wydawało się, że wślizg był czysty, ale sędzia zdecydował inaczej.

• Dobry powrót Macieja Jankowskiego, który świetnie przerywa akcję rywala.

• Jacek Kiełb uprzedzony przez Heberta! Gdyby dopadł do piłki to najprawdopodobniej byłaby bramka!

• Kolejna zmiana w ekipie z Kielc. Nabil Aankour wchodzi, a Ivan Jukic schodzi.

• Maciej Jankowski przegrywa pojedynek główkowy w polu karnym rywala.

• Michal Papadopulos zmieniony przez Karola Angielskiego.

• Bartosz Rymaniak ogląda żółtą kartkę.

• CO TU SIĘ TERAZ WYDARZYŁO! Rymaniak wyłożył idealną piłkę Kaczarawie. Strzał Gruzina znakomicie obronił jednak Rusov. Słowak popisał się znakomitym refleksem, gdyż obronił rownież dobitkę Kiełba!

• Martin Bukata uderza z rzutu wolnego prosto w rękawice golkipera Korony.

• Goran Cvijanović oddał sprytny, płaski strzał, jednak spokojnie broni Rusov.

• Ken Kallaste nie wyszedł na drugą część meczu. Zmienił go Łukasz Kosakiewicz.

• Wracamy po przerwie! Czekamy na lepsze widowisko!

• Koniec pierwszej części meczu. Bardzo słaby mecz oglądamy w Kielcach. Ogląda się to ciężko i można tylko trzymać kciuki za lepszą drugą połowę.

• Bartosz Rymaniak niecelnie głową i od bramki zacznie Rusov.

• Słabe rozegranie piłki przez graczy Piasta i strata.

• Co teraz się wydarzyło! Maciej Jankowski nie trafia na pustą bramkę! To musiał być gol!

• Radek Dejmek minimalnie niecelnie uderza głową! Ależ było blisko!

• Martin Bukata uderza, jednak znowu dobrze broni Maciej Gostomski.

• Jacek Kiełb ciut za mocno do Kaczarawy. Szkoda, bo sam pomysł był znakomity.

• Pewna interwencja Macieja Gostomskiego. Przy okazji poturbował delikatnie swojego kolegę z zespołu, lecz na szczęście nic się nie stało.

• Obie drużyny grają bardzo zachowawczo. Ciężko się to ogląda.

• Aj! Michal Papadopulos mija się z piłką po zagraniu z rzutu rożnego!

• Mateusz Mak ukarany żółtą kartką za faul na Bartoszu Rymaniaku.

• Ależ piękne uderzeniem popisał się Nika Kaczarawa! Zabrakło niewiele, a Gruzin wpakowałby piłke do bramki przewrotką!

• Zbyt mocne uderzenie Jacka Kiełba z rzutu wolnego. Szkoda...

• Hebert dobrze interweniuje i oddala zagrożenie od swojej bramki.

• Dobre podłączenie Bartosza Rymaniaka, jednak jego dośrodkowanie zostało łatwo zablokowane.

• Słabo wykonany rzut wolny przez graczy Korony. Tragicznie stracona szansa.

• Pierwsza znakomita okazja gości. Maciej Jankowski miał dużo miejsca aby uderzyć, lecz jego strzał trafia prosto w Gostomskiego.

• Tragiczne dogranie Patryka Dziczka i w posiadaniu znów jest Korona.

• Za wysoko podniesiona noga Żubrowskiego i będzie groźna okazja dla Piasta.

• Groźne dośrodkowanie Żubrowskiego, ale znakomicie interweniuje Sedlar.

• Rozbrzmiał pierwszy gwizdek Mariusza Złotka i gramy!

• Zwycięstwo jest bardzo ważne, szczególnie dla ekipy Waldemara Fornalika. Porażka może spowodować, że rok zakończą w strefie spadkowej. Taki scenariusz nie wchodzi w rachubę, dla wicemistrza Polski z 2016 roku.

• Dobrivoj Rusov zmieni dzisiaj w bramce Jakuba Szmatułę, który w meczu z Legią obejrzał czerwoną kartkę. Gliwiczanie mimo tego, że grali całe spotkanie w osłabieniu to można pochwalić ich grę.

• Garść statystyk przed meczem.

• Po znakomitej serii zwycięstw i remisów, drużyna gospodarzy wpadła w mały dołek. Ostatnie dwa mecze Korony zakończyły się porażkami. Jak będzie dzisiaj? Uda się wygrać, czy może jednak ten rok zakończy się kolejną stratą punktów?

• Skład Piasta Gliwice!

• Skład Korony Kielce!

• Z tej strony wita się z Państwem Bartłomiej Modzelewski! Do pierwszego gwizdka pozostało niecałe 30 minut!

• Czas rozpocząć ostatnią kolejkę Lotto Ekstraklasy w 2017 roku! Na pierwszy ogień w Kielcach spotkają się Korona i Piast Gliwice. Czy ekipa Gino Lettieriego wróci na zwycięską ścieżkę?

Damian Wiśniewski

Mecz Korona Kielce - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Korona Kielce - Piast Gliwice ONLINE. Ostatnia tegoroczna kolejka LOTTO Ekstraklasy zainauguruje się na kieleckiej Kolporter Arenie. Miejscowa Korona podejmie przed własną publicznością Piasta Gliwice i postara się zamazać plamę po ostatnich dwóch spotkaniach. Czy ta sztuka jej się powiedzie? Relacja na żywo z meczu Korona Kielce - Piast Gliwice w GOL24.pl!

Mecz Korona Kielce - Piast Gliwice ONLINE

Goście oczywiście zrobią wszystko, aby samemu odnieść jak najkorzystniejszy wynik. Ich miejsce w tabeli jest odległe, (14.) do dzisiejszego rywala tracą aż jedenaście punktów, nie wygrali od prawie miesiąca, ale… No tak, jednak udało się znaleźć jakieś „ale”.
Podopieczni Waldemara Fornalika w poprzedniej serii spotkań grali przed własną publicznością z Legią Warszawa i, choć nie urwali mistrzowi Polski ani jednego oczka, zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. Niemal od początku musieli grać w dziesiątkę, jedynego gola stracili po rzucie karnym, a sami kilkukrotnie sprawili, iż pod bramką Arkadiusza Malarza zrobiło się gorąco.

Korona, dokładnie o tej samej porze co Piast, grała we wtorek swój mecz z Jagiellonią Białystok i z pewnością jest dużo mniej zadowolona ze swojej postawy. Podopieczni Gino Lettieriego przegrali aż 1:5 i, licząc łącznie z meczem z Arką Gdynia, w dwóch ostatnich swoich meczach stracili osiem goli strzelając przy tym tylko jednego. Drużyna będąca rewelacją tego sezonu obsunęła się w ligowej tabeli na miejsce siódme i do podium traci już sześć punktów.

Włoski szkoleniowiec wciąż jednak ma nadzieję na korzystne zakończenie ligowych zmagań w 2017 roku. - Kibice nas wspierają świetnie przez cały sezon. Życzymy sobie jednak, aby w piątek pojawiło się na stadionie jak najwięcej fanów. Drużyna sobie na to zasłużyła, a ten doping będzie jej potrzebny. (...) Drużyna ma teraz obowiązek wrócić do swojej gry. Tak jak powiedzieliśmy, Jagiellonia się po nas przejechała. – powiedział przed tym spotkaniem (za korona-kielce.pl).

W całej historii obie te ekipy grały ze sobą 19 razy i bilans tych spotkań jest korzystniejszy dla żółto-czerwonych. Wygrywali oni dziewięciokrotnie, remisowali cztery razy, a w sześciu meczach górą byli gliwiczanie. Stosunek goli, 23-17, również jest po stronie kielczan.

Bilans ostatnich spotkań

Jagiellonia Białystok - Korona 5:1 (Ekstraklasa, 12.12.2017)
Korona – Arka Gdynia 0:3 (Ekstraklasa, 09.12.2017)
Cracovia – Korona 2:2 (Ekstraklasa, 04.12.2017)

Piast – Legia Warszawa 0:1 (Ekstraklasa, 12.12.2017)
Śląsk Wrocław – Piast 2:2 (Ekstraklasa, 09.12.2017)
Piast – Lech Poznań 0:0 (Ekstraklasa, 03.12.2017)

Bilans ostatnich bezpośrednich meczów

Piast Gliwice – Korona Kielce 2:0 (Ekstraklasa, 19.08.2017)
Piast Gliwice – Korona Kielce 1:0 (Ekstraklasa, 03.12.2016)
Korona Kielce – Piast Gliwice 1:1 (Ekstraklasa, 31.07.2016)

Mariusz Złotek (Stalowa Wola): w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach poprowadził 15 spotkań, podczas których pokazał 51 żółtych kartek, żadnej czerwonej i podyktował łącznie trzy rzuty karne (bez serii jedenastek w meczu KSZO Ostrowiec z Wartą Poznań. Sędziował jeden mecz Korony (3:2 z Legią Warszawa) oraz dwa Piasta (1:2 z Pogonią Szczecin i 0:1 z Arką Gdynia).

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Korona Kielce - Piast Gliwice?

Mecz Korona Kielce - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Korona Kielce - Piast Gliwice rozpocznie się o godz. 17:30 na kanale Eurosport 2. Początek transmisjie ze spotkania o godz. 17:55.

18:00 mecz Korona Kielce - Piast Gliwice