Korona Kielce

1

Polonia Warszawa

1

• Polonia może pluć sobie w brodę, że nie zdołała strzelić drugiej bramki i wygrać. Przez większą część drugiej połowy grała mądrze, przede wszystkim od gry w osłabieniu. Za minimalizm została ukarana przez walczącą Koronę, która nie pierwszy raz strzela gola w końcówce. Dzisiaj na wagę remisu.

• Koniec! Korona zdołała w końcówce wyrównać za sprawą Macieja Korzyma.

• Paweł Wszołek popędził prawą stroną i zostaje wzięty w kleszcze przez dwóch przeciwników. Ostatecznie od bramki Zbigniew Małkowski.

• Pavol Stano zgrywa piłkę w polu karnym i nie sięga jej Paweł Zawistowski.

• Szaleńcza akcja Korony i uderzenie Vlastimira Jovanovicia zza pola karnego zostaje zablokowane.

• Tomasz Wajda dolicza pięć minut do drugiej połowy.

• Paweł Wszołek strzela do "koszyczka" bramkarza gospodarzy.

• Pojedynek Karola Angielskiego w polu karnym z Igorem Morozovem. Obaj padli na murawę i doszło do przepychanek. W jej wyniku Paweł Sobolewski, "najaktywniejszy", dostał żółtą kartkę.

• Idealne dośrodkowanie Pawła Golańskiego z prawej strony na 6. metr, gdzie Maciej Korzym strzałem głowa doprowadza do remisu! To dziewiąty gol zawodnika Korony.

• GOL, MACIEJ KORZYM!

• Marcin Cebula chciał zagrać piętką w polu karnym w stronę dalszego słupka bądź Macieja Korzyma. Mariusz Pawełek łapie piłkę.

• Ostatnią zmianę przeprowadza Piotr Stokowiec. Wpuszcza Pawła Wszołka za Pawła Tarnowskiego.

• Miłosz Przybecki marnuje stuprocentową okazję na postawienie kropki nad "i". Na 14. metrze był sam na sam z... bramkarzem Korony. Podaje do Daniela Gołębiewskiego bardzo źle.

• Tomasz Wajda na moment przerywa grę. Jakub Tosik leży w polu karnym Polonii. A Karol Angielski staranowany przez... Pavola Stano. Gra szybko wznowiona.

• Na prawym skrzydle Paweł Golański przyblokowany i Korona ma rzut rożny.

• Centra Aleksandara Todorovskiego w pole karne. Idealne, w punkt do... Zbigniewa Małkowskiego.

• Łukasz Piątek strzela głową w sam środek bramki i Zbigniew Małkowski nie miał problemu ze złapaniem piłki.

• Dziesięć minut do końca spotkania. Korona bije głową w mur, a Czarne Koszule groźnie kontratakują.

• Karol Angielski strzelał w okienko bramki Mariusza Pawełka. Pomysł dobry, ale wykonanie znacznie gorsze.

• Tym razem Miłosz Przybecki dostał dobre podanie na wolne pole i z 20 metrów strzela obok bramki. Bał się pojedynku sam na sam z "człowiekiem w masce"?

• Nieporozumienie na linii Łukasz Piątek-Miłosz Przybecki. Zupełnie nieudane podanie kapitana Polonii.

• Jeszcze jedna udana interwencja Mariusza Pawełka. Po chwili w środku pola Paweł Tarnowski fauluje Macieja Korzyma.

• Dalekie wyjście z bramki Mariusza Pawełka poza pole karne. Udana interwencja choć bardzo ryzykowna. Idealnie przerwał akcję Korony.

• Jacek Kiełb zmienia Piotra Grzelczaka.

• Ostatnia zmiana w Koronie: za Mateusza Stąporskiego pojawia się Karol Angielski.

• Do notesu arbitra jeszcze trafia Mariusz Pawełek. Za dyskusje.

• Druga żółta, i w konsekwencji czerwona, kartka dla Tomasza Hołoty. Łapał Macieja Korzyma.

• Za mocne podanie na lewą stronę do Marcina Cebuli, ale ten zdołał ją wślizgiem zatrzymać na boisku. Z tego prezentu skorzystał obrońca Korony.

• Vlastimir Jovanović niezgodnie z przepisami powstrzymuje Daniela Gołębiewskiego. A kilka sekund później Łukasza Piątka. Jeszcze kilka takich "zagrań" i dostanie żółtą kartkę.

• Adam Pazio wchodzi za kontuzjowanego (i wściekłego) Tomasza Wełnę.

• Na noszach opuszcza boisko.

• Łapią skurcze Tomasza Wełnę. Widać, że nie grał od bardzo dawna. Medycy wbiegają na boisko.

• Marcin Cebula zastępuje notującego przeciętny występ Łukasza Sierpinę.

• Dośrodkowanie Łukasza Sierpiny wybite poza linię końcową. Rzut rożny. A nieco wcześniej padający na murawę Tomasz Wełna głową przeciął podanie do Macieja Korzyma.

• Dobry strzał Aleksandara Todorovskiego obok muru i Zbigniew Małkowski wybija piłkę na rzut rożny.

• Daniel Gołębiewski faulowany ok. 20 metrów od bramki Korony. Przewinił Paweł Zawistowski.

• Tomasz Wełna przerywa akcję Korony wybiciem piłki poza linię boczną. Aut na wysokości pola karnego. Po nim nie było zagrożenia.

• Akcja Korony zastopowana przed polem karnym rywala i szybka kontra. Gdyby lepiej dośrodkował Miłosz Przybecki... Kolejna zła centra tego zawodnika.

• Indywidualna akcja Miłosza Przybeckiego lewą flanką i biegł wzdłuż linii końcowej w stronę bramki Korony. I fatalne dośrodkowanie.... Zbigniew Małkowski wznawia grę.

• Przypadkowy faul Miłosza Przybeckiego na środku boiska. Przy wyskoku trafił ręką w twarz zawodnika Korony.

• Korona długimi podania wiele nie osiągnie. Może ją strąci Maciej Korzym, ale do kogo?

• Paweł Sobolewski od początku drugiej odsłony w miejsce Michała Janoty.

• Druga połowa rozpoczęta

• I wracamy. Korona z jedną zmianą, ale o tym za moment.

• Korona ma przewagę, stwarza więcej sytuacji, ale nie potrafi ich wykorzystać. Polonia miała jedną akcję na początku spotkania i dostała rzut karny, który pewnie wykorzystała. Potem była "Obrona Częstochowy" w wykonaniu Czarnych Koszul niemal do ostatniego gwizdka sędziego. Brakowało wykończenia by Polonia prowadziła dwiema bramkami. Wracamy za kilka minut!

• Koniec pierwszej połowy. Korona przegrywa 0:1 po golu z rzutu karnego Aleksandara Todorovskiego.

• Paweł Tarnowski źle złożył się do strzału głową po centrze z rzutu wolnego. Dwie dogodne okazje do podwyższenia prowadzenia zmarnowane!

• Dwie minuty doliczone.

• Zbigniew Małkowski łapie piłkę po strzale Daniela Gołębiewskiego. Wzorowa wyprowadzona kontra i nieco słabszym zakończeniem.

• Maciej Korzym w roli lewoskrzydłowego zagrywa w pole karne do Michała Janoty. Znaczy taki był zamiar, bo piłka mu zeszła i trafiła do Mariusza Pawełka.

• Vlastimir Jovanović powinien poćwiczyć strzały z dystansu. Chyba że celował w chłopca od podawania piłek.

• Żółta kartka dla Daniela Gołębiewskiego.

• Kolejne ostre starcie. Daniel Gołębiewski przejechał się korkami po łydce Pawła Zawistowskiego.

• Korona próbuje stwarzać sobie sytuacje pod bramką przeciwnika, lecz ma duże problemy ze sforsowaniem obrony Polonii. A jak uda się znaleźć w polu karnym, to brakuje wykończenia czy dobrego ostatniego podania.

• Centra Mateusza Stąporskiego w pole karne. Maciejowi Korzymowi brakowało kilkunastu centymetrów by trafić w piłkę.

• Łukasz Piątek ogląda żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem.

• Igor Morozov ratuje Polonię przed stratą bramki! Najpierw po centrze strzelał Pavol Stano i to uderzenie sparował bramkarz. Stoper Korony zgrywa piłkę przed bramkę do Macieja Korzyma, którego uprzedza Igor Morozov wybijając piłkę sprzed nosa przeciwnika.

• Piotr Grzelczak nieprzepisowo zatrzymuje Tomasza Lisowskiego łapiąc go za koszulkę.

• Mateusz Stąporski strzela głową po dobrej centrze Vlastimira Jovanoviia. Słabe wykończenie akcji – piłka mija bramkę o 2-3 metry.

• Środkowy obrońca Polonii opuszcza boisko. Powinien jednak zaraz na nie powrócić.

• Tomasz Wełna leży na boisku po starciu z Maciejem Korzymem. Krótka przerwa w grze. Konieczna jest pomoc medyczna.

• Akcja Korony prawą stroną spaliła na panewce. Mariusz Pawełek wznawia grę.

• Poloniści spodziewali się, że sędzia przyzna im rzut rożny. Ten nakazał wznowić grę z "piątki" Zbigniewowi Małkowskiemu.

• Próba dalekiego podania za plecy obrońców do Daniela Gołębiewskiego. Górą Pavol Stano.

• Tomasz Hołota za daleko wypuścił sobie piłkę i wślizgiem chciał się ratować przed stratą. Trafił w nogi zawodnika Korony i żółta kartka.

• Kto sprokurował jedenastkę? Pavol Stano. Został za to ukarany żółtą kartką za nieprzepisywanie zagranie.

• Łukasz Sierpina ograł dwóch zawodników Polonii przed polem karnym i zdecydował się na strzał... zablokowany przez trzeciego.

• Dobre rozegranie akcji przez zawodników Korony do momentu wrzutki Łukasza Sierpiny. Paweł Golański strzela zza pola karnego obok bramki.

• Żółta kartka dla Pawła Tarnowskiego za faul na Tomaszu Lisowskim w środku pola.

• Prostopadłe podanie w pole karne do Macieja Korzyma przecięte przez stopera Polonii. Piłka wraca w posiadanie gospodarzy. Łukasz Sierpina strzela z narożnika pola karnego bardzo niecelnie.

• 52% Posiadanie piłki 48%

• Dobra centra i Mariusz Pawełek pewnie piąstkuje. Po chwili strzela Michał Janota w sam środek bramki. Bramkarz Polonii interweniuje na raty.

• Piotr Grzelczak fauluje Łukasza Sierpinę ok. 30 metrów od bramki Polonii.

• Odchodząca piłka od bramki, z którą radzą sobie obrońcy gości.

• Korona ma trzeci rzut rożny. Tym razem z prawego narożnika.

• Korona próbuje szybko odrobić stratę, ale na razie nie wychodzi to najlepiej.

• Pewnie wykonana "jedenastka". Bramkarz rzucił się w swoją prawą stronę, a piłka poleciała w lewą. Polonia przełamuje się pod względem niewykorzystanych rzutów karnych.

• ALEKSANDAR TODOROVSKI. 0:1

• Pavol Stano ukarany żółtą kartką.

• Spóźniony wślizg Pawła Zawistowskiego w nogi Łukasza Piątka. Dośrodkowanie w pole karne i ostatecznie mamy rzut karny dla Polonii!

• Pojedynek Miłosza Przybeckiego na lewej stronie z Pavelem Stano. Górą młody skrzydłowy Polonii, ale piłka opuściła boisko.

• Poszła kontra gospodarzy i drugi rzut rożny dla podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego. Słabe dośrodkowanie z narożnika Pawła Golańskiego.

• Miłosz Przybecki popędził prawą stroną i zagrywa płasko na 16-sty metr do Daniela Gołębiewskiego, ale za plecy kolegi z drużyny. Na dodatek poślizgnął się.

• Dobra centra i Paweł Golański strzela głową obok słupka!

• Dalekie podanie w pole karne do Łukasza Sierpiny, który zyskuje rzut rożny.

• I akcja gości. Na prawej stronie piłkę dostaje Daniel Gołębiewski, któremu wślizgiem poza linię końcową wybija Piotr Malarczyk. Rzut rożny dla Czarnych Koszul. Bez zagrożenia.

• Gwizdek Tomasza Wajdy i pierwszą połowę rozpoczyna Polonia.

• Piłkarze wyszli na boisko i wraz z kibicami odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Teraz rozbrzmiewa hymn gospodarzy, czyli Dni, których nie znamy w wykonaniu Marka Grechuty.

• W. Małecki, Kijanskas, Cebula, Jamróz, Sobolewski, Kwiecień, Angielski - rezerwowi Korony.

• Przyrowski, Wszołek, Luksa, Kiełb, Olczak, Wrzesiński, Pazio. To rezerwowi Polonii.

• Rzut oka na tabelę: gospodarze plasują się na 11. miejscu z dorobkiem 30 punktów (bilans bramek 25-30). W razie wygranej mogą awansować nawet na 6 miejsce, które zajmuje Polonia z trzema punktami na koncie więcej (bilans bramek: 36-28).

• Wyniki ostatnich trzech spotkań Korony z Polonią w Kielcach:

1. Sezon 2009/2010: Korona 4-0 Polonia
    2. Sezon 2010/2011: Korona 1-3 Polonia
    3. Sezon 2011/2012: Korona 3-0 Polonia
  • A jak gra Polonia na wyjazdach? W 11 spotkaniach zgarniał komplet punktów pięciokrotnie, 2 razy wynik był nierozstrzygnięty i czterokrotnie uznał wyższość gospodarzom. Ostatnie trzy wyjazdowe spotkania to porażki: z Jagiellonią, Widzewem oraz Ruchem Chorzów.

• Korona to zespół własnego boiska. W 12 spotkaniach zdobył aż 26 punktów notując 8 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki.

• Z kolei w Polonii dużym zaskoczeniem jest występ Piotra Grzelczaka kosztem Pawła Wszołka. Ponadto na środku obrony zagra Tomasz Wełna zastępujący Martina Barana.

• Występ dwóch skrajnych obrońców gospodarzy, Pawła Golańskiego i Tomasza Lisowskiego, stał pod znakiem zapytania. Jednak znaleźli się w wyjściowym składzie.