Mecz Korona Kielce - Radomiak Radom online. "Święta Wojna" w...

Mecz Korona Kielce - Radomiak Radom online. "Święta Wojna" w 29. kolejce Ekstraklasy. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

• 30. kolejka PKO Ekstraklasy:

• Radomiak Radom - Zagłębie Lubin (niedziela 28.04, godz. 12:30)
    • Puszcza Niepołomice - Korona Kielce (poniedziałek 29.04, godz. 19)
  • Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom (w skali 1-6):

• Xavier Dziekoński - 4
    • Dominick Zator - 3
    • Piotr Malarczyk - 4
    • Bartosz Kwiecień - 3
    • Yoav Hofmeister - 4
    • Jacek Podgórski - 3 (Jakub Łukowski - 3)
    • Fredrik Krogstad - 3 (Miłosz Trojak - bez oceny)
    • Martin Remacle - 3
    • Marcel Pięczek - 3
    • Danny Trejo - 5 (Dawid Błanik - 3)
    • Jewgienij Szykawka - 5 (Daniel Bąk - bez oceny)

• Michał Kaput - 3
    • Bruno Jordao - 2 (Leandro - bez oceny)
    • Luis Machado - 3 (Guilherme Zimovski - bez oceny)
    • Jardel - 2 (Krystian Okoniewski - 2)
  • +4' Koniec meczu! "Świętą wojnę" wygrywa Korona Kielce, która gromi u siebie Radomiak Radom aż 4:0! Bramki strzelili Luka Vusković (samobój), Danny Trejo i Jewgienij Szykawka (dwa razy).

• [WIDEO] 88' DRUGI GOL JEWGIENIJA SZYKAWKI (4:0)

• +2' Dawid Błanik z żółtą kartką za faul. Ominie go wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice.

• +1' Guilherme Zimovski przedarł się środkiem, po czym zdecydował się na płask strzał z ok. 18 metrów. Xavier Dziekoński spokojnie łapie piłkę.

• Jarosław Przybył dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Gabriel Kobylak upomniany żółtą kartką.

• Daniel Bąk zmienia Jewgienija Szykawkę, strzelca dwóch bramek. Zmiana była szykowana przed rzutem wolnym.

• Mocne, dochodzące dośrodkowanie Dawida Błanika w pole karne. Do piłki dopada niepilnowany Jewgienij Szykawka, który z bliska kieruje ją do siatki obok lewego słupka!

• DUBLET JEWGIENIJA SZYKAWKI!!!

• Akcja gości lewą stroną przerwana gwizdkiem sędziego. Xavier Dziekoński niespiesznie wznawia grę od rzutu wolnego blisko swojego pola karnego.

• Miłosz Trojak zmienia Fredrika Krogstada.

• Leandro zmienia Bruno Jordao.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Bruno Peglowa z prawej stronie. Xavier Dziekoński wznowi grę od bramki.

• Luka Vusković powstrzymuje Jewgienija Szykawkę w "szesnastce". Gdyby nie on, to najprawdopodobniej Białorusin miałby dublet na koncie!

• Martin Remacle ruszył sprintem prawą stroną, spodziewając się podania na wolne pole. Nie doczekał się.

• Nawet dwa gole dzisiaj nie dadzą nawet punktu

• Guilherme Zimovski zmienia Luisa Machado.

• MICHAŁ KAPUT BLISKI GOLA!!!

Pomocnik Radomiaka zdecydował się na techniczne uderzenie zza pola karnego! Pomylił się nieznacznie, posyłając piłkę tuż nad poprzeczką!

• 10 495 widzów "Świętej wojny" na trybunach. Tylko szkoda, że nie ma kibiców "Zielonych".

• I rzut rożny dla gospodarzy. Nie było zagrożenia pod bramką Radomiaka.

• Marcel Pięczek miał przestrzeń na lewej stronie. Pognał niemal do linii końcowej i zagrywa płasko na bliższy słupek, gdzie wbiegał Jewgienij Szykawka. Ten został uprzedzony wybiciem na aut.

• Centrosrtzał Luisa Machado przed bramkę. Xavier Dziekoński pewnie i spokojnie łapie piłkę.

• Seria dośrodkowań przed bramkę gospodarzy. Przy trzecim Dawid Abramowicz wyjechał z piłką za linię końcową.

• PIOTR MALARCZYK RATUJE KORONĘ!!!

Po niepewnym piąstkowaniu Xaviera Dziekońskiego strzał piłkarza Radomiaka zablokował tuż przed linią bramkową Xavier Dziekonski!

• LUIS MACHADO!!!

Zbiega z lewej strony do środka, po czym huknął z ok. 18 metrów w stronę bramki. Piotr Malarczyk głową wybija na rzut rożny.

• Dawid Błanik zbiega z piłką z lewą stroną do środka. Uderzenie z ok. 25 metrów zostało jednak zablokowane.

• ... a za Jacka Podgórskiego melduje się Jakub Łukowski.

• Bruno Jordao upomniany żółtą kartką za faul w środku pola.

To jego 4. "żółtko" w tym sezonie, wiec nie zagra na zakończenie następnej kolejki z Zagłębiem Lubin (28 kwietnia, godz. 12:30).

• Podwójna zmiana w Koronie: Dawid Błanik wchodzi za Danny'ego Trejo...

• [WIDEO] 55' GOL JEWGIENIJA SZYKAWKI (3:0)

• Xavier Dziekoński kolejny raz spokojnie łapie piłkę po nieudanym dośrodkowaniu z bocznego sektora.

• Chóralne śpiewy niosą się z trybun.

Tak się bawi! Tak się bawi! KO-RO-NA!!!
  • Świetna interwencja Xaviera Dziekonskiego

• Podrażnieni piłkarze Radomiaka ruszyli do ataku. Po płaski wstrzeleniu z pola karnego Joao Peglow uderza "krzyżakiem" z kilku metrów! Xavier Dziekoński intuicyjnie odbija za linię końcową!

• Danny Trejo dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego. Zgubił rywala, po czym zdecydował się na strzał! Wyciągnięty jak struna Gabriel Kobylak odbija pod nogi Jewgienija Szykawki, który z bliska kieruje do siatki!

• GOL DLA KORONY! STRZELCEM JEWGIENIJ SZYKAWKA!!!

• Daleki wyrzut bramkarza Korony na prawą stronę, gdzie był Jacek Podgórski, który musiał czekać na piłkę z powodu śliskiej murawy. Jeszcze doszło do przepychanki z Luisem Machado. Żółta kartka.

• Dośrodkowanie na 5. metr, gdzie Xavier Dziekoński spokojnie łapie piłkę.

• Rafał Wolski długo ustawia piłkę...

• Rafał Wolski faulowany na prawej stronie przez Marcela Pięczka. Rzut wolny blisko narożnika pola karnego.

• Medycy Korony zajmują się Martinem Remacle'em.

• Bolesny "stempel" Joao Peglowa na stopie Martina Remacle'a. Brazylijczyk pokazywał się, że noga "odjechała" mu na śliskiej murawie. Gospodarze domagali się czerwonej kartki. Bezskutecznie; jest żółta kartka.

• Aut dla Korony na wysokości pola karnego Radomiaka. Goście radzą sobie z wyrzutem Marcela Pięczka.

• Druga połowa rozpoczęta! Korona przystępuje do niej w niezmienionej "jedenastce".

• ... a za Jardela melduje się Krystian Okoniewski.

• ... Rafał Wolski wchodzi za Luizao...

• Potrójna zmiana w ekipie gości: Joao Peglow wchodzi za Lisandro Semedo...

• Wracamy do Kielc, gdzie kończy się przerwa w meczu Korony z Radomiakiem Radom. Na razie bitwa w postaci pierwszej połowy - zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Danny Trejo przejmuje odbitą piłkę i ruszył w stronę linii oddzielającej połowę boiska. Zbiega do lewej strony; Jarosław Przybył zaprasza obie strony na przerwę.

Na otwarcie 29. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce prowadzi w "Świętej wojnie" z Radomiakiem Radom (2:0)
    .

• +1' Aut dla Radomiaka na wysokości pola karnego Korony. Sędzia musiał "cofnąć" kilka metrów Dawida Abramowicza.

• Jarosław Przybył dolicza 1 minutę do pierwszej połowy.

• Dwie próby Luizao zza linii 16. metra w odstępie kilkunastu sekund. Pierwsza zakończyła się blokiem i rzutem rożnym. Drugą spokojnie broni Xavier Dziekoński.

• Po krótkim rozegraniu Lisandro Semedo wrzuca na środek pola karnego idealnie na głowę... Bartosza Kwietnia.

• Szeroko ustawiony na prawej stronie Luis Machado dostaje piłkę. Jego dośrodkowanie blokuje Danny Trejo. Rzut rożny dla Radomiaka.

• [WIDEO] 19' SAMOBÓJ LUKI VUSKOVICIA (1:0)

[WIDEO] 28' GOL DANNY'EGO TREJO (2:0)

• Danny Trejo najpierw faulował, a kilka sekund później sam był powalony. W obu przypadkach krótko porozmawiali z nim Jarosław Przybył i Kamil Kuzera. Zapewne przypominali mu to, że ma już na koncie żółtą kartkę.

• Po chwili Bruno Jordao huknął na wiwat.

• Coraz bardziej do głosu dochodzą "Zieloni". Strzał Luisa Machado "podbity' przez rykoszet przelatuje wysoko nad bramką.

• Z kontrą ruszyli teraz piłkarze Macieja Kędziorka. W polu karnym przerwał ją Piotr Malarczyk wybiciem za linię końcową, uprzedzając.. .wychodzącego z bramki Xaviera Dziekońskiego.

• Jacek Podgórski zameldował się na lewej stronie, by pograć z Marcelem Pięczkiem. Bezskutecznie.

• "Barkowy" pojedynek Jewgienija Szykawki z Jardelem w walce o piłkę blisko "szesnastki" Radomiaka. Sędzia nie sięgnął do kieszonki.

• Martin Remacle przedzierał się lewą stroną. Nie zdołał dośrodkować w pole karne...

• Formalność Danny Trejo

• Zabójcza kontra Korony!!!

Gospodarze wyszli z kontrą po... aucie Radomiaka. Błąd popełnił Luizao i piłkę przejął Jacek Podgórski! Ten prostopadłym podaniem uruchomił Danny'ego Trejo, który z koła środkowego ruszył w stronę bramki gości! Pierwszy strzał z pola karnego odbija Gabriel Kobylak w Amerykanina, który najpierw podbił piłkę kolanem, by z bliska klatką piersiową skierować do pustej siatki!

• GOL DLA KORONY! STRZELCEM DANNY TREJO!!!

• Danny Trejo upomniany żółtą kartką za "stempel".

• Luis Machado ruszył odważnie prawą stroną. Piłkę na aut wybija Danny Trejo.

• Gabriel Kobylak pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony.

• Luka Vusković czysto powstrzymuje Martina Remacle'a.

• TO POWINIEN BYĆ REMIS!!!

Pierwszy z nielicznych ataków gości miał duże na strzelenia bramki! Jan Grzesik pomylił się jednak w polu karnym, uderzając tuż obok bramki!

• Fatalny tydzień chorwackiego defensora Niefortunna interwencja Luki Vuskovicia

• Dalekim wybiciem na prawą stronę Xavier Dziekoński uruchomił Jacka Podgórskiego. Ten posłał mocną piłkę w pole karne w okolice bliższego słupka, gdzie niefortunnie interweniował Luka Vusković!

• CO ZA PECH LUKI VUSKOVICIA! SAMOBÓJ!!!

• Marcel Pięczek zbiera siły, by daleko wyrzucić piłkę z autu. Czekał na stoperów w "szesnastce" gości. Gdy wznowił grę, poradzili sobie goście.

• Dawid Abramowicz upomniany żółtą kartką za faul.

• Przycisnęli piłkarze Kamila Kuzery. Brakuje na razie konkretów - strzał Marcela Pięczka był niecelny.

• Kapitalna interwencja bramkarza gości! Gabriel Kobylak

• GABRIEL KOBYLAK RATUJE RADOMIAK!!!

Zablokowany strzał z rzutu wolnego i do odbitej piłki dopada Fredrik Kogstad, którego strzał z bliska odbija bramkarz gości!

• Rzut wolny dla Korony ok. 20 metrów od bramki Radomiaka. Może być groźnie.

• Pierwsze minuty należą do gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego sędzia dopatrzył przewinienia w ofensywie.

• Jacek Podgórski dopada do odbitej piłki. Uderza z dystansu bardzo niecelnie.

• NIE MA GOLA DLA KORONY!!!

Jewienij Szykawka przedarł się prawą stroną w pole karne. Składał się do strzału z narożnika pola bramkowego, ale... uprzedził go Luka Vusković. Jego "wybicie" w stronę bramki odbija Gabriel Kobylak, a niebezpieczeństwo oddala Jan Grzesik!

• Pierwsza połowa "Świętej Wojny" rozpoczęta!

• Przy dźwiękach "The Final Countdown" legendarnego zespołu Europe "jedenastki" Korony i Radomiaka wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• W rundzie jesiennej obie ekipy podzieliły się punktami po remisie (!:1). Na bramkę Franka Castanedy z początku drugiej odsłony odpowiedział Ronaldo Deaconu. Dzisiaj tych zawodników na pewno nie zobaczymy.

Kto wygra dzisiejszą "świętą wojnę"?

• Radomiak Radom w ostatnich tygodniach złapał niezłą formę i wygrał kilka ważnych spotkań. Tydzień temu "Zieloni" zaliczyli jednak bardzo dużą wpadkę, gdyż przegrali z ŁKS-em Łódź, który już nie ma praktycznie żadnych szans na utrzymanie się w Ekstraklasie. Ekipa Macieja Kędziorka zajmuje 10. miejsce i nie walczy już o nic, dlatego to dobry moment, żeby szlifować formę przed następnym sezonem.

• Skład Radomiaka Radom

• Korona Kielce po ostatniej kolejce ligowej znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Puszcza Niepołomice wygrała z Lechem Poznań i wyprzedziła ekipę Kamila Kuzery, która spadła do strefy spadkowej. Do końca zostało tylko kilka meczów, dlatego margines błędu jest bardzo mały i w każdym spotkaniu trzeba walczyć o pełną pulę.

• Skład Korony Kielce

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• 29. kolejkę PKO Ekstraklasy zaczynamy od mocnego uderzenia w postaci... "Świętej wojny". Już za 25 minut Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. W poprzedniej serii spotkań obie ekipy przegrały starcia odpowiednio z Wartą Poznań (0:1) i ŁKS-em Łódź (2:3). Dzisiaj będą chciały zmazać tę ujmę, a nic nie wpływa pozytywnie na morale jak wygrana bitwa.

Mecz Korona Kielce - Radomiak Radom poprowadzi Jarosław Przybył...

Korona - Radomiak LIVE! Zrobiło się 2:0. Kuriozalne gole

Korona - Radomiak LIVE! Zrobiło się 2:0. Kuriozalne gole ©Canal+ Sport 3

Sezon Ekstraklasy powoli zbliża się do końca, dlatego to ostatni dzwonek, żeby zaczął łapać punkty i wydostać się ze strefy spadkowej. Korona Kielce w tydzień temu spadła do czerwonej strefy, ale w piątek ma szansę się z niej wydostać. Wystarczy wygrać z Radomiakiem Radom i dopisać trzy "oczka". Zapraszamy na relację LIVE z meczu Korona - Radomiak. Początek o godzinie 18:00.

Korona Kielce - Radomiak Radom ONLINE. 29. kolejka Ekstraklasy

Kamil Kuzera, trener Korony Kielce: - Wszyscy sobie zdajemy sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania, miało to inaczej wyglądać, ale życie napisało inny scenariusz. Jedno jest pewne, potrzebna jest olbrzymia wiara w siebie, taka mocna wiara, którą mają ludzie dookoła tej drużyny, którzy nam dobrze życzą - kibice, prezes, pracownicy klubu. Potrzebna jest mocna zmiana nastawienia. Nie mamy łatwego momentu, ale zrobimy absolutnie wszystko i jest to możliwe, żeby utrzymać się w ekstraklasie. Wszystko zależy od nas, ale potrzebne jest dobre nastawienie, pomysł też, dzisiaj granica błędu jest praktycznie zerowa. Musimy gonić, ale wierzę, że damy sobie radę

Dodatkowym smaczkiem piątkowego meczu będzie fakt, że rywal to Radomiak Radom, dlatego starcie jest określane jako "Święta Wojna". Na meczu pojawi się 10 tysięcy fanów, dlatego atmosfera na pewno będzie gorąca. Czy kibice gospodarzy uskrzydlą swoich piłkarzy i zmotywują do walki o utrzymanie?

Maciej Kędziorek, trener Radomiaka Radom: - Tak nam się ułożył terminarz, że mamy szybko okazje, aby zamazać to niekorzystne wrażenie, które pozostawiliśmy w Łodzi, bo już w piątek zagramy mecz derbowy z Koroną. Dobrze zdajemy sobie sprawę, że jest to najważniejsze spotkanie dla naszych kibiców, bo gdy jest ogłaszany terminarz, to oni w pierwszej kolejności patrzą, kiedy jest mecz z Koroną. Rozmawialiśmy z zespołem jak to spotkanie jest istotne. Będziemy w stu procentach skoncentrowani, aby pokazać się z jak najlepszej strony.

Korona Kielce - Radomiak Radom w telewizji

Transmisję z meczu Korona - Radomiak od godziny 18:00 będzie można obejrzeć jedynie na kanałach Canal+Sport oraz Canal+ Sport 3.

Korona Kielce - Radomiak Radom w internecie. Stream online, live

Dostęp do streamu z meczu Korona - Radomiak w aplikacji Canal+ Online.

Mecz Korona Kielce - Radomiak Radom
  • piątek, 19 kwietnia, godzina 18:00
  • 29. kolejka PKO Ekstraklasy
  • Suzuki Arena w Kielcach
  • transmisja: Canal+ Sport, Canal+Sport 3
  • stream w internecie: Canal+ Online

Raków Częstochowa przeprowadzi awaryjny transfer. Media: Były bramkarz Legii Warszawa blisko klubu