• Konrad Matuszewki - 3
    • Kajetan Szmyt - 3, (Niilo Maenpaa - bez oceny)
    • Dario Vizinger - 2, (Oskar Krzyżak - bez oceny)
    • Stefan Savić - 3, (Maciej Żurawski - 2)
  • Wyrównane spotkanie w Kielcach. Gdy wydawało się, że mecz wygra Warta po błędzie w obronie gospodarzy, ale w samej końcówce Korona wyrównała i mecz kończy się chyba zasłużonym remisem.

• Koniec meczu w Kielcach! Korona remisuje z Wartą Poznań 1:1.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakotłowało się w polu karnym Warty! W ogromnym tłoku bramkę zdobył Martin Remacle!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Korona Kielce doprowadza do wyrównania!!!

• Zakotłowało się w polu karnym Korony, ale Niilo Maenpaa znalazł się na spalonym w polu karnym gospodarzy.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Końcówka meczu w Kielcach. Gospodarze nie wiedzą jak zagrozić bramce rywala, natomiast Warta mądrze stawia na defensywę, ale oddala grę od własnego pola karnego.

• Miguel Luis oddał mocny strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo nieudanie.

• Ostatnia zmiana w Warcie Poznań. Niilo Maenpaa zmienił Kajetana Szmyta.

• Gra toczy się głównie w środku pola. Korona nie ma pomysłu na sforsowanie defensywy rywali.

• Piotr Malarczyk oddał strzał z dalszej odległości, ale zrobił to bardzo nieudanie.

• Niewiele dzieje się w ostatnich minutach. Oba zespoły nie mają pomysłu na zagrożenie bramki rywala.

• Natomiast w Warcie Oskar Krzyżak pojawił się w miejsce Dario Vizingera.

• Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Miłosz Strzeboński zmienił Yoava Hofmeistera.

• Dominick Zator zebrał piłkę przed polem karnym Warty, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Wiktor Pleśnierowicz także z napomnieniem.

• Dario Vizinger ukarany żółtą kartką.

• Kolejna zmiana w szeregach gospodarzy, bo obraz gry wciąż się nie zmienia. Jakub Konstantyn zmienił Mateusza Czyżyckiego

• Zmiana w Warcie Poznań. Maciej Żurawski zmienił Stefana Savića.

• Znowu zakotłowało się w polu karnym Korony po błędzie w defensywie, ale tym razem goście nie zdołali oddać strzału.

• Teraz wrzutka w pole karne gości, ale skutecznie interweniował Jędrzej Grobelny.

• Natomiast Dawid Błanik pojawił się w miejsce Jacka Podgórskiego.

• Dwie zmiany w Koronie Kielce. Ronaldo Deaconu zmienił Nono

• Zagranie w pole karne Warty, ale skutecznie interweniował Jędrzej Grobelny.

• Korona próbowała zaatakować, ale bardzo nieudane podanie na połowie rywala.

• Miguel Luis dobrze dośrodkował w pole karne Korony, ale tam skutecznie interweniował Xavier Dziekoński.

• Warta wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Korona rozgrywa piłkę w środku pola, ale niewiele z tego wynika.

• Nono stracił piłkę przed własnym pole karnym na rzecz Mateusza Kupczaka, ten popędził na bramkę rywala i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mateusz Kupczak otwiera wynik meczu w Kielcach!!!

• Dośrodkowanie Konrada Matuszewskiego w pole karne Korony zupełnie bez zagrożenia.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Suzuki Arena. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy bezbramkowy remis.

• W końcówce pierwszej połowy niewiele się dzieje. Oba zespoły chyba już czekają na przerwę.

• Jacek Podgórski ostro sfaulował rywala w środku pola, ale obyło się bez żółtej karkti.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej siedem minut.

• Korona ma coraz większą przewagę, jednak niewiele z tego wynika.

• Jewgienij Szykawka dostał piłkę przed polem karnym Warty, ale po błędzie technicznym, łatwo ją stracił.

• Korona Kielce teraz dłużej utrzymuje się przy piłce, ale na razie bez zagrożenia.

• Ostry faul gracza Korony w środku pola, ale obyło się bez żółtej kartki.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało wybite przed pole karne na nogę Mateusza Czyżyckiego, który uderzył z woleja, ale futbolówka trafiła wprost w ręce bramkarza.

• Jewgienij Szykawka faulowany na połowie gości i będzie rzut rożny dla Korony.

• Teraz Jewgienij Szykawka zagrał z lewej strony boiska, ale również niecelnie.

• Yoav Hofmeister ucierpiał po starciu w środku pola.

• Mateusz Czyżycki popędził lewą stroną boiska, ale fatalnie dośrodkował.

• Był ciekawszy fragment meczu, ale teraz zespoły wracają do dużego chaosu i niedokładności.

• W odpowiedzi dośrodkowanie w pole karne Korony, ale futbolówka trafiła do rąk bramkarza.

• Szybki kontratak gospodarzy, ale pogubili się w polu karnym Warty.

• Fatalne zagranie z rzutu wolnego i łatwa strata gości.

• Warta wywalczyła rzut wolny na połowie rywala.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Warty, ale do piłki nie doszedł Jewgienij Szykawka.

• Gra toczy się na połowie Korony, ale bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Ponownie dużo chaosu po obu stronach. Bardzo powoli nam się dzisiaj ten mecz rozkręca.

• Wznawiamy grę.

• Przerwa w grze z powodu odpalenia pirotechniki przez kibiców Korony Kielce.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska w pole karne Korony bez zagrożenia.

• Świetne rozegranie gości, Stefan Savić dostał piłkę w polu karnym rywali, ale nie zdołał oddać strzału.

• Warta Poznań w natarciu, ale na razie bez zagrania w pole karne gospodarzy.

• Dużo chaosu na początku meczu, wiele niedokładnych podań.

• Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Raczkowskiego!

• Stało się! Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Suzuki Arena, zaraz zaczynamy!

• Zaraz zaczynamy pojedynek w Kielcach!

• Ten mecz raczej dzisiaj nie dojdzie do skutku.

• Kolejne 10 minut...

• Rozpoczęcie meczu przesunięte o kolejny kwadrans!

• Chyba problem już rozwiązany i spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:15.

• Awaria prądu na Suzuki Arena uniemożliwia rozpoczęcie meczu o czasie!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie międzynarodowy sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy.

• Natomiast oto zestawienie Korony Kielce:

• Tak prezentuje się skład Warty Poznań:

• W poprzednim sezonie Warta Poznań wygrała na Suzuki Arena z Koroną Kielce 1:0 po bramce Michała Kopczyńskiego. Korona niemal cały mecz grała w osłabieniu po czerwonej kartce w 12. minucie dla Sasy Balića. W rundzie rewanżowej w Grodzisku Wielkopolskim Warta niespodziewanie rozbiła rywali aż 5:1, będąc lepszym w każdym aspekcie gry. Dzisiaj jest chyba bliżej tego pierwszego rezultatu, jednak drużyny PKO Ekstraklasy lubią sprawiać niespodzianki.

• Natomiast Warta Poznań po niezłym początku sezonu obecnie spuściła z tonu. Podopieczni Dawida Szulczka przegrali trzy ostatnie spotkania ligowe, a wcześniej wygrali z beniaminkiem ŁKS-em Łódź. Jednak warto podkreślić, że wszystkie trzy porażki były przeciwko drużynom z obecnej czołówki ligi, czyli Śląskowi Wrocław, Zagłębiu Lubin i Lechowi Poznań. Dzisiaj rywal wydaje się być zdecydowanie na poziomie Warty Poznań, więc rywalizacja może być naprawdę interesująca.

• Dodatkowo warto odnotować, że w zeszłym tygodniu Korona Kielce awansowała do kolejnej rundy wygrywając na wyjeździe z rezerwami Jagiellonii Białystok 2:1 po bramkach Adriana Dalmau i Ronaldo Deaconu. W kolejnej rundzie "Złocisto-krwiści" trafili na rezerwy Legii Warszawa, wiec również będą faworytem rywalizacji.

• Korona Kielce w ostatnich tygodniach gra w kratkę. W zeszłej kolejce po emocjonującym meczu wygrała na wyjeździe ze Stalą Mielec 3:2, ale wcześniej zaliczyła trzy kolejne mecze bez zwycięstwa. Jednak to wciąż dużo lepsza forma, niż ta z początku sezonu, kiedy to "Złocisto-krwiści" w czterech pierwszych kolejkach zdobyli zaledwie jeden punkt po remisie ze Śląskiem Wrocław.

• Pogoda w Kielcach zdaje się być idealna do dzisiejszej rywalizacji!

• Witamy serdecznie! Na inaugurację 11. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce na Suzuki Arena zmierzy się z Wartą Poznań. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

1/4
przejdź do galerii

©PAP/Piotr Polak

Korona Kielce - Warta Poznań ONLINE. Pierwszy mecz 11. kolejki Ekstraklasy to starcie Korony z Wartą. Gospodarze zajmują 14. miejsce, natomiast goście są na 13. pozycji. Gdzie oglądać mecz Korona - Warta na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Pierwszy gwizdek o godz. 18:00 w piątek. Zapraszamy do relacji LIVE w GOL24!

Korona Kielce - Warta Poznań ONLINE

11. kolejkę PKO Ekstraklasy zaczniemy pojedynkiem Korony Kielce z Wartą Poznań. Złocisto-Krwiści zaczęli obecny sezon bardzo słabo. Dwie ostatnie kolejki (remis z Widzewem Łódź i wygrana ze Stalą Mielec) pozwoliły wygrzebać im się ze strefy spadkowej. Obecnie ekipa Kamila Kuzery jest na 14. miejscu z dziewięcioma punktami na koncie.

Sytuacja Warty Poznań nie wygląda lepiej. "Zieloni" są na 13. miejscu, a przecież w poprzednim sezonie byli rewelacją rundy jesiennej. Warcie brak regularności. Drużyna Dawida Szulczka była w stanie zremisować z Rakowem Częstochowa, ale przegrała także ze słabym Radomiakiem Radom.

Kamil Kuzera, trener Korony Kielce: - Zwycięstwa zawsze budują, cementują i potwierdzają kierunek pracy. Po zwycięstwie ze Stalą Mielec jesteśmy mocniejsi, ale twardo chodzimy po ziemi. W piątek przed nami bardzo ważny, ale i bardzo trudny mecz. Robimy wszystko, żeby jak najlepiej się do niego przygotować. Potrzebowaliśmy tych goli i w dobrym momencie one przyszły. Zawodnicy codziennie robią wszystko, żeby być lepszymi. Oczywiście, taka bramka jak druga w Mielcu nie powinna się zdarzyć. Ta sytuacja została przeanalizowana z trenerem bramkarzy.

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań: - Gdy w poprzednim sezonie mieliśmy najlepszy okres, punktowaliśmy lepiej niż sobie zapracowaliśmy na boisku. Tak było aż do spotkania z Legią Warszawa. Ja to wtedy otwarcie mówiłem. Potem nastąpił czas, w którym te wyniki były gorsze i on trwa aż do teraz. W obecnym sezonie, według expected points, powinniśmy mieć o cztery lub pięć punktów więcej niż mamy. Jestem spokojny, bo to do nas wróci. (WP SportoweFakty)

Gdzie oglądać mecz Korona Kielce - Warta Poznań w telewizji?

Mecz pomiędzy Koroną Kielce i Wartą Poznań będzie transmitowany w CANAL+ Sport. Spotkanie dostępne także w Internecie, w CANAL+ Online. Pierwszy gwizdek o godz. 18:00 w piątek. Zapraszamy do śledzenia relacji w GOL24!