PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Widzew Łódź ONLINE. Na...

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Widzew Łódź ONLINE. Na punkty czekają od sierpnia. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 17. kolejka
2022-11-12 12:30

Korona Kielce

0

Widzew Łódź

1

• Dziękujemy za relację LIVE! Do "usłyszenia" wkrótce!

• Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce (w skali 1-6):

• Marcel Zapytowski – 4
    • Dawid Więckowski – 2
    • Piotr Malarczyk – 3
    • Miłosz Trojak – 3
    • Sasa Balić – 2 (46’ Adrian Danek – 3)
    • Jacek Podgórski – 3 (85’ Adam Frączczak – bez oceny)
    • Adam Deja – 3 (80’ Mario Zebić – bez oceny)
    • Dalibor Takac – 3
    • Ronaldo Deaconu – 3 (72’ Dawid Błanik – bez oceny)
    • Jakub Łukowski – 3
    • Bartosz Śpiączka – 2 (72’ Jewgienij Szykawka – bez oceny)

Widzew Łódź

• Henrich Ravas – 5
    • Martin Kreuzriegler – 3
    • Mateusz Żyro – 4
    • Serafin Szota – 4
    • Patryk Stępiński – 4 (89’ Paweł Zieliński – bez oceny)
    • Mato Milos – 5
    • Marek Hanousek – 4
    • Dominik Kun – 4
    • Bartłomiej Pawłowski – 3 (80’ Juliusz Letniowski – bez oceny)
    • Ernest Terpiłowski – 4
    • Jordi Sanchez – 3
  • Koniec spotkania! Widzew wygrywa z Koroną i tak kończy ten rok. Przeważyła bramka w końcówce autorstwa Mato Milosa.

• Idealna sytuacja dla Widzewa na podwyższenie wyniku. Przestrzela jednak Ernest Terpiłowski.

• GOL! MATO MILOS DAJE WIDZEWOWI PROWADZENIE W SAMEJ KOŃCÓWCE!

• W miejsce kapitana gości, Patryka Stępińskiego wchodzi Paweł Zieliński.

• Trwa napór Widzewa, ale brakuje decyzji w polu karnym.

• Ofensywna zmiana w Koronie. Wchodzi Adam Frączczak w miejsce Jacka Podgórskiego.

• Groźny strzał. Próbował Marek Hanousek, ale Marcel Zapytowski czujny. Broni strzał.

• Jacek Podgórski ukarany żółtą kartką.

• Długie podanie na skrzydło. Mato Milos jednak nie przyjął i piłka dla Korony.

• Zmiana także w Koronie. W miejsce Adama Deji wchodzi Mario Zebić.

• Pierwsza zmiana w Widzewie - schodzi Bartłomiej Pawłowski, w jego miejsce Juliusz Letniowski.

• Jewgienij Szykawka ze świetną szansą. Bramkarz Widzewa ratuje skórę swojej drużynie.

• Mogło być groźnie dla gospodarzy. Nikt nie zamknął jednak podania w pole karne.

• Schodzi także Ronaldo Deaconu. Na murawie pojawił się Dawid Błanik.

• Schodzi Bartosz Śpiączka, w jego miejsce Jewgienij Szykawka.

• Ernest Terpiłowski uderzał ale strzał bardzo niecelny.

• Adam Deja z próbą uderzenia, ale dużo zabrakło. Zacznie Widzew.

• Korona w posiadaniu. Wszystko jednak jest zbyt czytelne.

• Dogranie Jacka Podgórskiego w pole karne Widzewa ale nie było adresata. Zaczną goście.

• Ależ obrona Marcela Zapytowskiego! Sytuacja stuprocentowa Bartłomieja Pawłowskiego głową i broni młodzieżowiec kielczan.

• Rzut okiem na faul Martina Kreuzrieglera.

• karny

• Rzut karny obroniony przez Henricha Ravasa. Bartosz Śpiączka marnuje doskonałą okazję.

• Rzut karny dla Korony. Miłosz Trojak faulowany w polu karnym Widzewa.

• Niezła akcja Widzewa. Dogranie Patryka Stępińskiego, akcję zamykał Jordi Sanchez. Piła wybita i mamy korner.

• Mogło być groźnie dla kielczan. Dogranie w pole karne, głową piłkę strącił Bartosz Śpiączka ale strzał niecelny.

• Mato Milos z niecelnym strzałem. Piłka powędrowała obok słupka Marcela Zapytowskiego.

• Będzie świetna okazja dla Widzewa. Goście przed szansą z rzutu wolnego. Piłka ustawiona na około dwudziestym metrze.

• Widzew przy futbolówce. Korona podobnie jak w pierwszej połowie skupiona głównie na obronie.

• Próba Widzewa długim podaniem, ale zabrakło celności. Zaczną piłkarze z Kielc z autu.

• Mato Milos z niezłą próbą zza pola karnego, ale broni bez większy trudów Marcel Zapytowski.

• Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy w miejsce Sasy Balića pojawia się Adrian Danek.

• Zaczynamy drugą połowę w Kielcach.

• Statystyki z I połowy:

• Posiadanie piłki: 56% na korzyść gości,
    • Strzały - 6 do 5 dla Widzewa,
    • Podania? 209 do 169 również na korzyść przyjezdnych.
  • Koniec pierwszej części meczu. Wracamy za kilkanaście minut.

• Będzie szansa dla Korony. Gospodarze mają rzut wolny.

• Trwa oblężenie bramki Korony. Gospodarze zamknięci we własnej szesnastce.

• Ucierpiał Jakub Łukowski w starciu z Serafinem Szotą. Sędzia jednak nie użył gwizdka.

• Zagramy o pięć minut dłużej, poinformował sędzia.

• Żółtą kartką ukarany Bartosz Śpiączka.

• Jacek Podgórski dogrywał w pole karne, ale piłka wybita. Zabrakło dokładności w tym zagraniu.

• Piłka w posiadaniu gości. Trwa długa wymiana podań.

• spalony

• Jednak nie ma bramki! Spalony!

• Kapitalne zagranie z głębi pola do wybiegającego Jordiego Sancheza. Hiszpan wygrał rajd z obrońcą Korony i huknął nie do obrony na bramkę Korony. Szósty gol napastnika w tym sezonie w lidze.

• GOL! JORDI SANCHEZ DAJE WIDZEWOWI PROWADZENIE!

• Znów było groźnie pod bramką Marcela Zapytowskiego. Kilka zwodów Marka Hanouska, uderzał Jordi Sanchez, ale zabrakło siły w uderzeniu Hiszpana.

• Ładna akcja Widzewa. Uderzał na końcu Serafin Szota ale wprost w interweniującego obrońcę i nie ma zagrożenia.

• Gramy dalej. Widoczność się poprawiła.

• Chwila przerwy w grze. Dym rozniósł się po murawie spowodowany racami kibiców.

• dym

• Gramy dalej. Nie ma przewinienia.

• Możliwe, że będzie rzut karny dla Widzewa! Marcel Zapytowski wpadł na nabiegającego Jordiego Sancheza!

• Sasa Balić z problemami. Udzielana jest pomoc obrońcy Korony.

• korona

• Mato Milos z dograniem w pole karne, ale piłkę bramkarz Korony odprowadził tylko wzrokiem. Z akcji nici i zaczną gospodarze.

• Akcja Widzewa. Bartłomiej Pawłowski próbował się przedrzeć, ale akcja zakończona faulem napastnika gości.

• Co za sytuacja dla Widzewa! Uderzał Patryk Stępiński, końcówkami palców broni Marcel Zapytowski. Najlepsza okazja w tym meczu.

• Znów zaatakowali goście. Akcja zakończona dośrodkowaniem po ziemi Patryka Stępińskiego, skuteczny blok i mamy korner.

• Pierwsza kartka w meczu. Ukarany Ernest Terpiłowski.

• Ależ było blisko do pierwszego gola! Zaatakował Widzew, najbliżej był Ernest Terpiłowski, ale nie skierował piłki do siatki.

• Jacek Podgórski ponownie na murawie. Nie wiadomo czy zaraz nie dojdzie do zmiany.

• korona

• Marek Hanousek zagrywał w pole karne, ale piłkę bez trudów wyłapał bramkarz Korony.

• Teraz mamy przerwę w grze. Ucierpiał Jacek Podgórski, który nie podnosi się z murawy.

• Patryk Stępiński z dograniem w pole karne, ale w górę powędrowała chorągiewka sędziego. Spalony!

• Stały fragment dla Widzewa. Może być dogranie z niezłego miejsca. Przy piłce Bartłomiej Pawłowski.

• Korona w posiadaniu. Trwa długa akcja gospodarzy.

• Pierwszy strzał w meczu. Marek Hanousek próbował, ale uderzenie nad bramką Korony.

• Zakotłowało się w polu karnym Widzewa, ale piłka po kilku przypadkowych odbiciach ostatecznie wybita i zagrożenie zażegnane.

• Rajd lewą stroną Dalibora Takaca, ale piłkarz Korony nie utrzymał piłki. Zaczną goście od bramki.

• Zaczynamy mecz! Rozpoczęli piłkarze Korony.

• Właśnie wybrzmiewa hymn Mazurek Dąbrowskiego z okazji wczorajszego święta Niepodległości.

• Jak na każdym wyjeździe ekipę z Łodzi wspierać będą ich kibice.

• widzew

• Piłkarze czekają w korytarzu prowadzącym na murawę. Już za chwilę zaczynamy!

• - Nie chcemy zakończyć roku trzema przegranymi z rzędu - mówił przed meczem trener Widzewa, Janusz Niedźwiedź. Zobaczymy, jak zakończy się runda dla obu baniaminków! Zaczynamy mecz w Kielcach za około 15 minut.

• Widzew z kolei świetnie przywitał się z Ekstraklasą po awansie. Zaliczył co prawda dwa potknięcia - z Górnikiem (0:3) i Radomiakiem (1:3), ale udana gra na początku sezonu spowodowała, że po ewentualnej wygranej z Koroną podopieczni Janusza Niedźwiedzia zameldują się na podium.

• Korona na wygraną w Ekstraklasie czeka ponad dwa miesiące. Od dziewięciu ligowych meczów drużyna beniaminka nie posmakowała smaku wygranej. Komplet na zakończenie rundy byłby świetnym bodźcem do ciężkiej pracy podczas mundialowej przerwy.

• Pierwszy sobotni mecz ostatniej serii spotkań rundy jesiennej to pojedynek w Kielcach. Miejscowa Korona spotka się z Widzew Łódź. Zapraszamy serdecznie na relację LIVE z tego spotkania!

Korona - Widzew LIVE! Kielczanie ostatni raz wygrali w sierpniu

Korona - Widzew LIVE! Kielczanie ostatni raz wygrali w sierpniu ©Adam Jastrzebowski

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Widzew Łódź ONLINE. Sobotę z ligą rozpoczniemy w porze obiadowej. Dla około 10 tys. widowni zagrają beniaminkowie. U gospodarzy przy linii dyrygować zespołem będzie znów tymczasowy trener. Relacja LIVE od godziny 12:30.

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Widzew Łódź ONLINE

W Koronie wskazano winnego słabych wyników. To trener Leszek Ojrzyński. Do końca roku drużynę będzie prowadzić Kamil Kuzera. W Poznaniu pod jego wodzą kielczanie byli bliscy urwania punktów. Z Lechem przegrali jednak 2:3.

Licząc występ w Pucharze Polski to czarna seria Korony trwa już dziesięć meczów. Ostatnie zwycięstwa udało się ugrać pod koniec sierpnia: w lidze z Radomiakiem Radom i w Pucharze Polski ze Stalą Mielec.

Fatalna seria sprawiła, że Korona na stałe trafiła do strefy spadkowej. Tylko wygrana przy remisie Lechii z Piastem pozwoli beniaminkowi przezimować "na powierzchni". Do piątku bilety nabyło ponad 8 tys. kibiców.

Korona trafia na Widzew, który wyhamował. Zespół Janusza Niedźwiedzia przegrał oba ostatnie mecze, najpierw stracił trzy bramki z Górnikiem Zabrze, potem również u siebie z Radomiakiem Radom. Istnieje jednak szansa, w przypadku pokonania Korony, że beniaminek skończy rundę na podium.

Nie zagrają w meczu Korona - Widzew:
Korona: Petrow, Kiełb
Widzew: Nunes

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Widzew - Korona 1:2 (1 liga, 26.04.2022)
Korona - Widzew 0:1 (1 liga, 15.10.2021)

Mecz Korona Kielce - Widzew Łódź TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Canal+ Online. Komentuje duet Adam Zakrzewski, Rafał Nahorny. Relacja LIVE od godziny 12:30 w GOL24 - zapraszamy!