Korona Kielce - Zagłębie Lubin ONLINE. "Miedziowi" grają o...

Korona Kielce - Zagłębie Lubin ONLINE. "Miedziowi" grają o pozycję lidera! Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO! [27.08.2023]

PKO Ekstraklasa, 6. kolejka
2023-08-27 15:00

Korona Kielce

2

Zagłębie Lubin

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłej niedzieli!

• Za tydzień Korona Kielce pojedzie do Szczecina na mecz z Pogonią, natomiast Zagłębie Lubin wybierze się do Mielca na rywalizację ze Stalą.

• Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):

• Xavier Dziekoński - 3
    • Marcus Godinho - 3, (Jakub Konstantyn - bez oceny)
    • Dominick Zator - 3
    • Yoav Hofmeister - 3
    • Marius Briceag - 3
    • Jacek Podgórski - 3
    • Martin Remacle - 3, (Ronaldo Deaconu - 3)
    • Dalibor Takac - 3, (Miłosz Strzeboński - 3)
    • Nono - 4
    • Mateusz Czyżycki - 3, (Dawid Błanik - 2)
    • Adrian Dalmau - 4, (Jewgienij Szykawka - 3)

• Szymon Weirauch - 3
    • Bartłomiej Kłudka - 1
    • Bartosz Kopacz - 2
    • Kamil Kruk - 2
    • Mateusz Grzybek - 2
    • Tornike Gaprindaszwili - 2, (Mikkel Kirkeskov - 2)
    • Tomasz Makowski - 3, (Marek Mróz - bez oceny)
    • Serhij Bułeca - 2, (Tomasz Pieńko - 3)
    • Damian Dąbrowski - 2
    • Kacper Chodyna - 2, (Arkadiusz Woźniak - 2)
    • Dawid Kurminowski - 3, (Juan Munoz - 3)
  • Korona Kielce wygrywa pewnie i zasłużenie. Dzisiaj Zagłębie było cieniem drużyny z pierwszych kolejek sezonu. To spotkanie może być zapowiedzią lepszego okresu dla "Złocisto-krwistych".

• Koniec meczu w Kielcach! Korona wygrywa z Zagłębiem Lubin 2:0!

• Ronaldo Deaconu oddał strzał z dystansu, ale wykonanie nie było najlepsze.

• Gospodarze utrzymują się przy piłce. Zagłębie już raczej bez wiary, że może cokolwiek zmienić w tym meczu.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Arkadiusz Woźniak ukarany żółtą kartką za ostry faul.

• Jewgienij Szykawka wpadł z piłką w pole karne Zagłębia, ale uderzył wprost w bramkarza.

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu Lubin. Marek Mróz zmienił Tomasza Makowskiego.

• Mikkel Kirkeskov ucierpiał po starciu z rywalem.

• Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Jakub Konstantyn zmienił Marcusa Godinho.

• Tomasz Pieńko wpadł w pole karne gospodarzy, oddał strzał, ale Xavier Dziekoński spokojnie interweniował.

• Nono oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała nad bramką rywali.

• Korona Kielce ma zdecydowaną przewagę. Zagłębie nie ma pomysłu na przeciwstawienie się.

• Zmiana także w Zagłębiu Lubin. Juan Munoz zastąpił Dawida Kurminowskiego.

• Natomiast Ronaldo Deaconu pojawił się w miejsce Martina Remacle.

• Mateusz Czyżycki nie zdobędzie już swojej bramki. Zmienia go Dawid Błanik.

• Znakomita wrzutka do Mateusza Czyżyckiego, który wpakował piłkę do siatki, ale arbiter słusznie dopatrzył się spalonego!

• Znakomite dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne Zagłębia, ale tam jeden z graczy gospodarzy uderzył niecelnie.

• Jewgienij Szykawka ukarany żółtą kartką.

• Kolejna wrzutka z rzutu rożnego, ale tym razem wykonanie znacznie słabsze.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, do piłki dopadł Dominick Zator, ale uderzył minimalnie ponad poprzeczką!

• Natomiast Miłosz Strzeboński pojawił się w miejsce Dalibora Takaca.

• Dwie zmiany w Koronie Kielce. Jewgienij Szykawka zmienił Adriana Dalmau.

• Prostopadłe podanie w okolice pola karnego Korony, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Mikkel Kirkeskov ukarany żółtą kartką za ostry faul.

• Pierwsza akcja Zagłębia w drugiej połowie meczu. Po dośrodkowaniu z lewej strony, bliski dojścia do piłki był Dawid Kurminowski, ale ostatecznie rywale oddalili zagrożenie.

• Martin Remacle pokusił się o strzał z dystansu, ale wykonanie było fatalne.

• Szybka akcja gospodarzy, Marius Briceag wstrzelił piłkę w pole karne rywala, ale ta nie trafiła do żadnego z partnerów.

• Spokojny początek drugiej połowy, oba zespoły nie chcą się zbytnio otworzyć.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Natomiast Arkadiusz Woźniak pojawił się w miejsce Kacpra Chodyny.

• Dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Tomasz Pieńko zmienił Serhija Bułecę

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Suzuki Arena. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Korona Kielce jest znacznie lepsza, przeważa niemal pod każdym względem. Podopieczni Waldemara Fornalika muszą wiele zmienić, by myśleć o chociaż remisie w tym meczu.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Kielcach. Do przerwy Korona prowadzi z Zagłębiem Lubin 2:0.

• Marius Briceag ucierpiał po starciu w środku pola.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Zmiana w Zagłębiu Lubin. Mikkel Kirkeskov zmienił Tornike Gaprindaszwiliego.

• Nono pokusił się o indywidualną akcję, oddał strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował Szymon Weirauch.

• Spokojniejszy fragment meczu w Kielcach. Zagłębie próbuje uspokoić grę.

• Dalibor Takac z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• Korona wywalczyła faul tuż przed polem karnym rywala. Będzie dobra szansa na zagrożenie bramki Zagłębia.

• Martin Remacle popędził prawą stroną boiska, ale źle dośrodkował w pole karne rywala.

• Marius Briceag oddał zaskakujący strzał z dystansu, ale pewną interwencją popisał się brakarz Zagłębia.

• Fatalna sytuacja Zagłębia Lubin! Bartłomiej Kłudka po taktycznym faulu ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką!

• Nieporadna akcja Korony Kielce, ale Jacek Podgórski wpadł z piłką w pole karne, przypadkowo minął rywala, jednak uderzył wprost w bramkarza!

• Yoav Hofmeister faulowany w środku pola, ale raczej za chwilę wróci do gry.

• Po wrzutce w pole karne Zagłębia najlepiej odnalazł się Adrian Dalmau, który sytuacyjnym uderzeniem podwyższył na 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adrian Dalmau podwyższa na 2:0!!!

• Coraz mocniej zarysowuje się przewaga Zagłębia. Gospodarze naciskali do momentu zdobycia bramki, ale teraz oddali inicjatywę.

• W odpowiedzi akcja gości. Tomasz Makowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował Xavier Dziekoński.

• Koronkowa akcja gospodarzy, piłkę w polu karnym Zagłębia przepuścił Adrian Dalmau, ta trafiła do Nono, który mocnym strzałem zdobył gola na 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Koron Kielce obejmuje po trafieniu Nono!

• Kolejna ofensywna akcja Korony, Niedokładna wrzutka na pole karne, ale do piłki dopadł jeszcze Dalibor Takac, jednak jego strzał powędrował obok bramki.

• Zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

• Ostry faul po lewej stronie boiska Bartłomieja Kłudki i będzie okazja na dobre dośrodkowanie.

• Próba wrzutki w pole karne Zagłębia, ale tam żaden z graczy gospodarzy nie dopadł do piłki.

• Dużo chaosu w poczynaniach gospodarzy. Na razie mało składnej gry.

• Nono pokusił się o strzał z dystansu, ale piłka powędrowała ponad bramką rywali.

• Próba ataku gospodarzy, ale łatwo stracili piłkę pod polem karnym Zagłębia.

• Wrzutka z narożnika boiska nie zagroziła bramce gospodarzy.

• Zagłębie po ofensywnej akcji wywalczyło rzut rożny.

• Zaczynamy pojedynek w Kielcach!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na Suzuki Arena. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Bartosz Frankowski z Torunia.

• Natomiast oto zestawienie Zagłębia Lubin:

• Tak prezentuje się skład Korony Kielce:

• W zeszłym sezonie oba pojedynki Korony Kielce z Zagłębiem Lubin kończyły się remisami. W Kielcach 2:2, natomiast w Lubinie 1:1. W meczu w Lubinie goście wywalczyli jeden punkt po bramce doliczonym czasie meczu.

• Natomiast Zagłębie Lubin jest rewelacją początku sezonu. "Miedziowi" wraz z Legią Warszawa przewodzą w ligowej tabeli, a gra podopiecznych Waldemara Fornalika daje nadzieje na niezłe kolejne tygodnie. Przed tygodniem Zagłębie wygrało u siebie z Puszczą Niepołomice 1:0 po bramce Kacpra Chodyny.

• Korona Kielce jest jedynym zespołem w lidze, który nie zanotował jeszcze żadnego zwycięstwa. Podopieczni Kamila Kuzery jedynie na inaugurację sezonu zremisowali u siebie ze Śląskiem Wrocław, a w trzech kolejnych meczach zanotowali trzy porażki i zdobyli zaledwie jednego gola. Dzisiaj "Złocisto-krwiści" również nie są faworytem rywalizacji.

• Dzisiaj pogoda w Kielcach wydaje się być niemal idealna do gry w piłkę.

• Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce na własnym stadionie zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

Gospodarze idą jak burza. 2:0 i gra w przewadze
1/3
przejdź do galerii

Gospodarze idą jak burza. 2:0 i gra w przewadze ©PAP, Piotr Polak

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Zagłębie Lubin ONLINE. "Miedziowi" w trwającym sezonie kapitalnie się spisują. Do tej pory podopieczni Waldemara Fornalika na swoim koncie mają dokładnie 10 punktów. W przypadku niedzielnego zwycięstwa z ostatnią Koroną Kielce w 6. kolejce awansują na pierwsze miejsce w tabeli. Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Korona - Zagłębie w TV i internecie. Pierwszy gwizdek w niedzielę o 15:00, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Zagłębie Lubin ONLINE

Korona Kielce po pięciu pierwszych kolejkach zanotowała zaledwie jeden punkt na inaugurację ze Śląskiem Wrocław (1:1). Następnie podopieczni Kamila Kuzery wszystko przegrywali. Aktualnie zajmują ostatnie miejsce w lidze mając jednak w perspektywie zaległy mecz z Rakowem Częstochowa z drugiej kolejki.

Do tej pory Kielczanie przegrywali z takimi ekipami jak m.in. ŁKS Łódź (1:2), Górnik Zabrze (0:1) oraz Legia Warszawa (0:1). Czy drużyna Kamila Kuzery przełamie się w szóstej serii gier przeciwko Zagłębiu Lubin? Zadanie wydaję się piekielnie trudne, gdyż zespół Fornalika wydaję się być rozpędzony.

- Początek nie jest taki, jaki byśmy chcieli. Apetyty były bardzo wyostrzone po fantastycznej poprzedniej rundzie. Jeśli chodzi o jakoś pracy, poruszania się na boisku, to wszystko jest na bardzo wysokim poziomie. Brakuje nam tylko zwycięstwa. Zrobimy wszystko, aby do szatni wróciła radość z wygranej
- przyznał 40-letni szkoleniowiec Korony Kielce na konferencji przedmeczowej.

Z kolei po drugiej stronie barykady stoi zespół Waldemara Fornalika, który zalicza kapitalny ligowy start. Mało kto wytypowałby Zagłębie, że po pięciu pierwszych kolejkach będzie miało, aż 10 punktów i będzie zajmować drugie miejsce w lidze. Podopieczni byłego selekcjonera reprezentacji Polski przegrali dotychczas tyle raz, z Cracovią w 4. kolejce (1:2).

"Miedziowi" tym samym potrafili się przeciwstawić nawet Lechowi Poznań, który w poprzednim sezonie doszedł do ćwierćfinału Ligi Konferencji - remisując z ekipą "Kolejorza" 1:1 na własnym stadionie.

Reszta meczów w trwających rozgrywkach padła zdecydowanie łupem Zagłębia Lubin. Wygrali trzy mecze z takimi drużynami jak Ruch Chorzów (2:1), Śląsk Wrocław (2:1), Puszcza Niepołomice (1:0). Jak będzie tym razem w stolicy województwa świętokrzyskiego?

W bezpośrednich pojedynkach w poprzedniej kampanii między tymi zespołami nie wyłoniono lepszej drużyny i spotkania zakończyły się podziałem punktów. W pierwszym meczu w Lubinie było 1:1, a w Kielcach 2:2. Jak będzie tym razem?

Mecz Korony Kielce z Zagłębiem Lubin w szóstej kolejce poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia. System VAR będą obsługiwać Paweł Pskit oraz Marcin Borkowski. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Marcin Boniek i Marcin Ciepły.

Kamil Kuzera, trener Korony Kielce: Cały czas szukamy rozwiązań. Z dobrej strony prezentuje się Miłosz Strzeboński. Wydaje mi się, że znaleźliśmy fajne rozwiązanie, w jaki sposób wprowadzać młodych chłopaków do zespołu. W tych meczach dał nam kilka piłek otwierających. Mamy pewne rozwiązania, musimy pokazać je tylko w meczu

Waldemar Fornalik, trener Zagłębia Lubin: Zespół Korony Kielce świetnie spisywał się wiosną w poprzednich rozgrywkach. Ich gra nie wygląda gorzej. Natomiast gorzej wygląda sprawa z punktowaniem. Jeśli popatrzymy na statystyki to Korona stwarza podobną ilość sytuacji, a bramek mają mniej. Nie chcemy oczywiście, aby ta tendencja zmieniła się w meczu z nami. Chcemy zagrać dobre spotkanie i oczywiście zapunktować

Nie zagrają w meczu Korona Kielce - Zagłębie Lubin:
Korona: Jakub Łukowski (kontuzja)
Zagłębie: Marko Poletanović, Luis Mata (urazy)

Korona Kielce - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Michał Mitrut - Marcin Baszczyński. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!