KRC Genk - Lech Poznań ONLINE. Gdzie obejrzeć w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO i STREAM. Czy poznaniacy podbiją Belgię?

KRC Genk

2

Lech Poznań

0

• Koniec! Genk wygrywa z Lechem 2:0, przez co Kolejorz jest w beznadziejnej sytuacji przed rewanżem. Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak.

• Łukasz Trałka z żółtą kartką za faul 25 metrów od własnej bramki.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Do końca meczu zostały już tylko minuty, gospodarze spokojnie wymieniają podania.

• Było groźnie po strzale Alejandro Pozuelo z rzutu wolnego, piłka mija słupek w bardzo niewielkiej odległości.

• Na boisku nie obserwujemy już fajerwerków, piłkarze KRC Genk kontrolują przebieg końcówki meczu tak jak robili to od samego jego początku.

• Leandro Trossard nie da rady kontynuować gry. Zmienia go Edon Zhegrova.

• Trwa przerwa w grze, pomocy medycznej potrzebuje Leandro Trossard.

• Nieco ponad 10 minut zostało Lechowi, by zdobyć bramkę honorową i mieć lepsze na stroje przed rewanżem w Poznaniu. Niestety na ten moment się na to nie zanosi.

• Dieumerci Ndongala obija słupek bramki Lecha, ależ szczęście mieli piłkarze Kolejorza!

• Druga zmiana w Lechu. Paweł Tomczyk zmienia Darko Jevticia.

• Wołodymyr Kostewycz ukarany żółtą kartką przez sędziego.

• Za głębokie dośrodkowanie w pole karne Genku, grę wznowi za moment Danny Vukovic.

• 20 minut do końca spotkania, a Belgowie spokojnie prowadzą grę i są pewni zwycięstwa. Lech nie potrafi w żaden sposób zmienić nastawienia Genku.

• Thomas Rogne zmieniony przez Nikolę Vujadinovicia. Słaby mecz Norwega, który nie popisał się przy obu bramkach gospodarzy.

• Zinho Gano zmienia Mbwanę Samattę. Dobry mecz strzelca drugiego gola.

• Darko Jevtić zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego i poszło mu nieźle, lecz wciąż niewystarczająco dobrze. Piłka minęła okienko bramki Genku o metr.

• Tomasz Cywka faulowany około 25 metrów od bramki Genku.

• W sytuacji bramkowej nie popisał się Maciej Orłowski, który odpowiadał za krycie strzelca. Pozwolił mu w tej sytuacji na zdecydowanie zbyt wiele.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło na głowę zawodnika Genku, ten, choć w teorii pilnowany przez obrońcę, zdołał wyskoczyć wysoko i skierować piłkę do siatki głową. Lech w ogromnych tarapatach.

• Niestety... 2:0 dla Genku. Mbwana Samatta. Zasłużone prowadzenie.

• Zmiana w Lechu. Niewidocznego dziś Macieja Makuszewskiego zastępuje Kamil Jóźwiak.

• Mocny strzał z dystansu Joakima Maehle dał Belgom rzut rożny, który nie przyniósł im jednak żadnych korzyści.

• Druga kartka w tym meczu dla zawodnika Kolejorza. Ukarany Thomas Rogne.

• Doskonała interwencja Jasmina Buricia ratuje Lecha! Golkiper gra dziś o wiele lepiej niż z Szachtiorem.

• Mbwana Samatta w ostatniej chwili zablokowany przez Thomasa Rogne, Genk ma rzut rożny.

• Zaczynamy drugą połowę, przy piłce Genk!

• Za moment ruszamy z drugą połową spotkania.

• Koniec pierwszej połowy w Belgii! Lech przegrywa i ma wielki problem!

• Reprezentant Ukrainy przyjął piłkę zagraną z narożnika boiska, wszedł w pole karne Lecha jak w masło i oddał piekielnie mocny strzał, Jasmin Burić nie miał najmniejszych szans.

• Gol dla Genku... Ruslan Malinowskij. Zanosiło się na to od dłuższego czasu.

• Jasmin Burić powstrzymuje Leandro Trossarda w sytuacji sam na sam!

• Vernon De Marco z trudem zatrzymuje Alejandro Pozuelo na linii pola karnego. Chwila oddechu dla Lecha.

• Dieumerci Ndongala przewraca się pod bramką Lecha przy próbie oddania strzału, gwizdek sędziego ponownie milczy.

• Zawodnicy Genku imponują techniką i tempem tworzenia akcji bramkowych. Lech ma spore problemy z konstruowaniem akcji.

• W dogodnej sytuacji po dośrodkowaniu w pole karne gospodarzy znalazł się Łukasz Trałka, ponownie został jednak odgwizdany spalony, a strzał doświadczonego pomocnika nie trafił do siatki.

• Lech może mówić o szczęściu – Sebastien Dewaest złapany na spalonym, choć wcześniej piłka wpadła do siatki Kolejorza bezpośrednio z rzutu wolnego.

• Leandro Trossard próbował dobiec do mocnego podania do linii końcowej, ale ku frustracji kibiców nie zdołał opanować piłki i utrzymać jej w boisku.

• Niemal pół godziny gry za nami, póki co zdecydowanie lepszym zespołem jest drużyna gospodarzy.

• Bardzo niepewna interwencja Wołodymyra Kostewycza, w jego pobliżu w polu karnym Lecha padł Mbwana Samatta, na szczęście arbiter nie dopatrzył się przewinienia Ukraińca.

• Maciej Makuszewski z kartką za faul w okolicach narożnika boiska na własnej połowie.

• Joakim Maehle przegrywa pojedynek z Wołodymyrem Kostewyczem tuż za linią pola karnego Kolejorza.

• Piłka zostaje szybko wybita przez Tomasza Cywkę.

• Dieumerci Ndongala wywalczył rzut rożny w starciu z Wołodymyrem Kostewyczem przy linii końcowej.

• Gospodarze rozpoczęli spotkanie nieco lepiej, ale teraz wydaje się, że to Lech ma minimalną przewagę.

• Blisko gola dla Kolejorza! Z piłką mijali się kolejno Christian Gytkjaer i Vernon De Marco, futbolówka została doskonale dośrodkowana z rzutu wolnego przez Darko Jevticia!

• Mbwana Samatta faulowany przy linii środkowej.

• Po rajdzie Tomasza Cywki piłka trafia pod nogi Christiana Gytkjaera, napastnik próbował oddać bezpośredni strzał na bramkę sprzed szesnastki, ale nie trafił czysto w piłkę.

• Znaczną przewagę od samego początku spotkania ma Genk.

• Co za akcja Belgów, do pustej bramki piłkę mógł i powinien wbić Sander Berge, sytuację ofiarnym wślizgiem ratuje Vernon De Marco! Taki futbol podoba się kibicom gospodarzy!

• Danny Vukovic pewnie łapie głębokie dośrodkowanie Vernona De Marco.

• Nieudana akcja gospodarzy, piłka odbija się od Jere Uronena przy linii bocznej i opuszcza plac gry.

• Gramy, piłkę ma Kolejorz!

• Genk i Lech Poznań już na murawie!

• Znane twarze w zespole Genku? Danny Vukovic, reprezentant Australii na niedawno zakończonym mundialu, Jakub Piotrowski, do niedawna zawodnik Pogoni Szczecin, a także Ruslan Malinowskij, były piłkarz Zorii Ługańsk, który kilka lat temu wystąpił przeciwko Legii Warszawa i zdobył bramkę z rzutu wolnego przy Łazienkowskiej.

• Czekamy na zawodników, którzy za moment powinni zameldować się na murawie stadionu w Belgii!

• Rezerwowi Lecha: Matus Putnocky, Nikola Vujadinović, Pedro Tiba, Piotr Tomasik, Wiktor Pleśnierowicz, Kamil Jóźwiak i Joao Amaral.

• Rezerwowi Genku: Nordin Jackers, Bojan Nastić, Dries Wouters, Jakub Piotrowski, Edon Zhegrova, Joseph Aidoo i Zinho Gano.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Marius Avram z Rumunii.

• Znamy składy obu zespołów, znaleźć je można w panelu po prawej stronie serwisu.

• Dobry wieczór, z tej strony Piotr Bernaciak, zapraszam na relację live z meczu KRC Genk – Lech Poznań!

Bartosz Głąb

KRC Genk - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO i STREAM ©Pawel F. Matysiak

KRC Genk - Lech Poznań ONLINE 9.08.2018. W pierwszym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Europy Lech Poznań zmierzy się na wyjeździe z belgijskim KRC Genk. "Kolejorz" nie jest faworytem tego spotkania, ale liczy na korzystny rezultat w Genk. W drużynie z Belgii od tego lata występuje Jakub Piotrowski. Początek meczu o godz. 20. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Liga Europy: KRC Genk - Lech Poznań ONLINE

Oglądaj mecze Ligi Europy i Ligi Mistrzów online i w tv >>>

Lech Poznań jako jedyna z trzech polskich drużyn grających w 3.
rundzie eliminacji Ligi Europy swój pierwszy mecz rozegra na wyjeździe. Może to być z korzyścią dla poznaniaków, bo w rewanżu będą mogli ewentualnie odrabiać straty, lub utrzymać wynik na własnym terenie, a u siebie Lech wygrał wszystkie trzy oficjalne spotkania w tym sezonie.

W poprzedniej rundzie eliminacji "Kolejorz" niemiłosiernie męczył się z białoruskim Szachtiorem Soligorsk. Po remisie na wyjeździe wydawało się, że Lech u siebie spokojnie przypieczętuje awans. Jednak w podstawowym czasie gry był również remis 1:1 i do rozstrzygnięcia rywalizacji była potrzebna dogrywka. W tej już zdecydowanie lepszy okazał się zespół z Poznania, który zaaplikował rywalom dwie bramki, nie tracąc żadnej. Na dodatek goście kończyli ten mecz w ósemkę, bo pod koniec meczu nie wytrzymali ciśnienia i otrzymali trzy czerwone kartki jedna po drugiej.

Natomiast KRC Genk w 2. rundzie eliminacji odprawił z kwitkiem w dwumeczu luksemburski CS Fola Echs w dwumeczu wygrywając aż 9:1. W rewanżowym spotkaniu pełne dziewięćdziesiąt minut rozegrał Jakub Piotrowski sprowadzony latem z Pogoni Szczecin i nawet zdołał zaliczyć dwie asysty. Dla Polaka był to już drugi mecz w barwach belgijskiej drużyny, bo wcześniej w meczu ligowym wszedł na boisko na ponad kwadrans. Dzisiaj Piotrowski ma jednak bardzo małe szanse na pojawienie się na placu gry.

KRC Genk w lidze po dwóch kolejach ma na swoim koncie cztery punkty po zwycięstwie i remisie. Lepszy jest Lech Poznań, który w trzech spotkaniach LOTTO Ekstraklasy zgromadził komplet punktów, a na dodatek stracił zaledwie jedną bramkę. Poznaniacy świetnie zaczęli ten sezon zarówno w lidze, ale pojedynek z Belgami zweryfikuje ich dyspozycję. "Kolejorz" jednak nie stoi na straconej pozycji i na pewno powalczy o awans do fazy play-off Ligi Europy.

NIE ZAGRAJĄ:
KRC Genk: Ingvardsen, Paintsil, Screciu (kontuzje);

Lech Poznań: Gumny, Vujadinović (kontuzje), Makuszewski (żółte kartki).

PRZEWIDYWANE SKŁADY:
KRC Genk: Vuković - Uronen, Aidoo, Dewaest, Maehle - Trossard, Malinovskiy, Pozuelo, Berge, N'Dongala - Samatta;

Lech Poznań: Putnocky - Rogne, Janicki, Vernon - Kostevych, Gajos, Tiba, Trałka, Jóźwiak - Amaral, Gytkjaer.

FORMA W OSTATNICH MECZACH
KRC GENK
KRC Genk - Sint-Truidense VV 1:1 (Jupiler League)
CS Fola Echs - KRC Genk 1:4 (2. runda eliminacji Ligi Europy)
KSC Lokeren - KRC Genk 0:4 (Jupiler League)
KRC Genk - CS Fola Echs 5:0 (2. runda eliminacji Ligi Europy)
KSK Heist - KRC Genk 1:3 (Mecz towarzyski)

LECH POZNAŃ
Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Lech Poznań - Szachtior Soligorsk 1:1 d. 3:1 (2. runda eliminacji Ligi Europy)
Lech Poznań - Cracovia 2:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Szachtior Soligorsk - Lech Poznań 1:1 (2. runda eliminacji Ligi Europy)
Wisła Płock - Lech Poznań 1:2 (LOTTO Ekstraklasa)

SĘDZIA - Marius Avram (Rumunia)

KRC Genk - Lech Poznań TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisję z pierwszego spotkania 3. rundy eliminacji Ligi Europy KRC Genk - Lech Poznań od 19:55 przeprowadzi Polsat Sport Extra HD. Pojedynek skomentują Bożydar Iwanow i Tomasz Łapiński. W internecie mecz pokaże ipla.tv, ale dostęp do transmisji nie będzie darmowy. Relacja LIVE w GOL24.

20:00 KRC Genk - Lech Poznań TRANSMISJA: Polsat Sport Extra

Sprawdź zmiany w LM i LE w nowym sezonie!