1

Dolcan Ząbki

2

• Koniec spotkania! Dolcan wygrywa w Polkowicach 2:1!

• Powinno być 1:3!!! Świerblewski wyszedł sam na sam z bramkarzem, obok niego biegł kolega z zespołu, który nie doczekał się precyzyjnego dogrania.

• Marcin Korkuć ogląda żółty kartonik.

• Gospodarze cały czas dążą do wyrównania, ale brakuje klarownych okazji.

• Kolejna okazja polkowiczan. Dośrodkowanie Łukasza Tumicza w pole karne, z którym nieznacznie minął się Mateusz Piątkowski.

• Strzał Salamońskiego o centymetry minął słupek!! Bardzo blisko było wyrównania.

• Gospodarze przejęli zdecydowanie inicjatywę i atakują coraz większą liczbą zawodników. Co i rusz obrońcy Dolcanu muszą się ratować dalekimi wybiciami.

• I ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Z boiska schodzi Hirsz, a w jego miejsce

• Zapaśnik za Buśkiewicza.

• Ostatnia zmiana w ekipie Górnika: Sierpina zastępuje Bancewicza.

• Maciej Osłowski zastępuje Chylaszka.

• Ależ okazja dla Dolcanu! W zamieszaniu podbramkowym piłkę uderzył Piesio, ale bezbłędnie interweniował Szymański!

• Hirsz ogląda żółtą kartkę.

• Kamil Wacławczyk powinien doprowadzić do wyrównania, ale znakomicie obronił uderzenie golkiper Dolcanu!

• Kartką ukarany Łukasz Wróbel.

• Kolejna sytuacja dla gospodarzy. Ponownie z rzutu wolnego ogromne zagrożenie po uderzeniu Salamońskiego, ale tym razem piłka przeszła nieznacznie obok bramki!

• Uderzenie było z ponad 25 metrów, a właśnie wspomniany Salamoński przejął po przerwie opaskę kapitańską. Górnik nie zamierza odpuszczać w tym spotkaniu.

• GOOOOLLL!! Już tylko 1:2!! Bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył wprowadzony po przerwie Tomasz Salamoński!! Piłka przeszła przez rękawice Humerskiego, który powinien zachować się lepiej przy tej interwencji.

• A także Opałacz za Oleksego.

• Dwie zmiany po przerwie w zespole gospodarzy: Salamoński za Janusa.

• Rozpoczynamy drugą odsłonę.

• Koniec pierwszej połowy. Niespodziewanie, Dolcan pewnie prowadzi z Górnikiem w Polkowicach 2:0.

• Po zamieszaniu w polu karnym Górnika, w bardzo dobrej sytuacji zalazł się Daniel Chylaszek, ale uderzył tylko w boczną siatkę!

• Kolejną kartką ukarany zawodnik gospodarzy, tym razem Paweł Oleksy.

• Łukasz Tumicz w ostatniej chwili powstrzymany przez obrońcę Dolcanu w polu karnym.

• Sytuacja dobrze układa się dla piłkarzy z Ząbek. Bezpośredni przeciwnicy w walce o utrzymanie, czyli Odra Wodzisław Śląski i MKS Kluczbork, solidarnie przegrywają swoje mecze na własnych obiektach. Natomiast KSZO pewnie prowadzi w Katowicach z GKS-em.

• Przyjezdni spokojnie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, które jest jak najbardziej zasłużone.

• Mogło być już 0:3!! W ostatniej chwili strzał Świerblewskiego wybili obrońcy polkowiczan.

• GOOOOLLLL!!! Jedenastkę pewnie wykonał Piotr Kosiorowski i goście prowadzą już 2:0!!

• Za przewinienie ukarany Artur Janus.

• Będzie rzut karny dla Dolcanu!

• GOOOOOLLLL!!!! Dolcan prowadzi 1:0!!! Strzał Grzegorza Piesio z 20 metrów znalazł drogę do siatki!

• Doskonała okazja dla gospodarzy! Pozostawiony bez opieki Maciej Bancewicz będąc w polu karnym fatalnie przestrzelił!

• Pierwszą żółtą kartką w tym meczu ukarany Frantisek Breznican.

• W odpowiedzi Damian Piotrowski dobrze znalazł się w polu karnym, lecz strzał pewnie obronił Maciej Humerski.

• Pierwszy odważniejszy atak Dolcanu. Na mocne uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Damian Świerblewski i piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

• Dużo niedokładności w środku pola, gdzie przede wszystkim toczy się gra. Przyjezdni nie zamierzają popełnić błędu na początku spotkania, bo może mieć on opłakany rezultat w tabeli na koniec sezonu.

• Na razie oba zespoły badają siły przeciwnika. Spotkanie wyrównane, bez żadnego strzału i ciekawszej sytuacji.

• Rozpoczynamy spotkanie.

• Poznaliśmy wyjściowe jedenastki obu zespołów. W Polkowicach niebo zachmurzone, ale nie zanosi się na deszcz. Na trybunach jak na razie około 300 widzów.

• Dzisiejszym przeciwnikiem Dolcanu będzie zespół beniaminka, Górnik Polkowice. Zawodnicy trenera Dominika Nowaka utrzymanie mają już zapewnione, a co za tym idzie, w ostatnich meczach wyraźnie spuścili z tonu. Dwa poprzednie spotkania zakończyły się porażkami, kolejno 1:2 z Flotą i 2:4 z Pogonią.

• Wycofanie się z rozgrywek GKP Gorzów sprawiło, że w Ząbkach odżyła nadzieja na utrzymanie w pierwszej lidze. Podopieczni Roberta Podolińskiego zaczęli zaskakująco punktować i do bezpiecznej strefy brakuje im tylko (lub aż) 5 punktów.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania na zapleczu Ekstraklasy, w którym Górnik Polkowice podejmuje Dolcan Ząbki.