1

GKS Katowice

2

• Koniec spotkania! GKS Katowice rzutem na taśmę pokonał KS Polkowice!

• Po dośrodkowaniu Chmiela z rzutu rożnego w 3. minucie doliczonego czasu gry wyskoczył Szymura i pokonał Kazimierczaka.

• GOOOOOLLLLL!!!! 2:1 dla GieKSy!!!

• 3 minuty doliczone.

• Zablokowane dośrodkowanie Hołoty z prawej strony, po chwili w podobnej sytuacji nie dał rady Zachara.

• Spotkanie nieuchronnie zbliża się do końca. Czy któryś z zespołów zdoła zdobyć decydującą bramkę?

• Dorzucał piłkę z bocznego sektora Chmiel, uderzenie Cholerzyńskiego z ponad 30 metrów... bez komentarza.

• Uderzenie z rzutu wolnego Chmiela po rykoszecie pewnie utrzymał w rękawicach Kazimierczak.

• Wchodzi do gry Bartłomiej Chwalibogowski. Zastępuje Gierczaka.

• Grzegorz Podstawek w miejsce Perońskiego.

• Dośrodkowanie Piotrowskiego minimalnie minęło słupek bramki GKS-u!

• Niebezpieczne uderzenie Dąbrowskiego tuż obok bramki Sabeli. Było bardzo groźnie.

• Ograł dwóch zawodników Cholerzyński, ale zbyt wolno zdecydował się na podanie.

• Żółta kartka dla Cholerzyńskiego. "Czerwona, czerwona" - domagają się fani KS-u z trybun.

• Maciej Bancewicz zastępuje Ałdasia.

• Po rzucie rożnym uderzenie jednego z gospodarzy, ale piłka przeszła obok bocznej siatki.

• Wyprowadzał kontrę Stefański, który odszukał Gierczaka. Doświadczony pomocnik GieKSy uderzył jednak bardzo niecelnie.

• Żółty kartonik dla Chmiela.

• W polu karnym znalazł się Cholerzyński, który z kilku metrów uderzał w krótki róg, ale nie miał problemu z interwencją bramkarz Polkowic.

• Niecenzuralne przyśpiewki kibiców gości pod adresem Centrozapu.

• Bardzo mocne dośrodkowanie po głowie jednego z defensorów GKS-u wyszło na rzut rożny, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Będzie rzut wolny dla polkowiczan z linii pola karnego.

• Gospodarze wyraźnie nastawili się obecnie nie szybkie kontry, nieśmiały atak budują goście z Katowic. Przy takiej grze z obu stron możemy nie oglądać już następnych bramek...

• Zgodnie z zapowiedzią, Stefański melduje się na boisku. Zastępuje Pitrego.

• Po raz kolejny spada tempo spotkania. Do wejścia na plac gry szykuje się Patryk Stefański.

• Zawodnicy GKS na chwilę przerywają kolejne akcje miejscowych. Szczególnie wyróżnia się w odbiorze Beliancin.

• Wybita do przodu na uwolnienie piłka przez polkowiczan niespodziewanie zamieniła się w kontrę, którą zdecydowanym wejściem przerwał Kowalczyk.

• Oglądaliśmy dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki w przeciągu minuty. Wydaje się, że ta drużyna, która pokusi się o strzelenie drugiego gola, ma duże szanse na zwycięstwo.

• Teraz na raty zatrzymał uderzenie Kazimierczak! Ależ było groźnie!

• Zamieszanie w polu karnym gości, obronił z ostrego kąta bramkarz GieKSy.

• Bardzo niedokładne uderzenie jednego z zawodników gospodarzy. Od bramki rozpoczyna Sabela.

• Ofensywnie usposobiony Cholerzyński wspomaga w akcjach zaczepnych Pitrego i Zacharę. Przy piłce utrzymuje się GKS.

• Asekurował Cholerzyńskiego na prawej stronie Pitry, który odzyskał piłkę.

• Bez pardonu potraktowany Pitry, który zwija się z bólu na murawie.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Będzie jedna zmiana w GKS-ie: Kamil Cholerzyński w miejsce Rzepki.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie KS-Polkowice remisuje 1:1 z GKS-em Katowice.

• Ładne uderzenie z dystansu Gierczaka, sędzia dopatrzył się przyjęcia ręką.

• Minuta doliczona.

• Polkowiczanie uparcie atakują lewą stroną, gdzie nieustannie niemal daje się ogrywać Rzepka.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla Kuświka za dyskusje z arbitrem.

• Ogromne szczęście katowiczan...

• Głupi faul Rzepki na prawej stronie. Dośrodkowanie gospodarzy i GOL, którego nie uznał sędzia, który dopatrzył się faulu zawodnika Polkowic.

• Wyraźnie podnieśli się katowiczanie, którzy zasłużyli na wyrównanie i zaczynają coraz odważniej naciskać gospodarzy.

• Raz jeszcze próbował zaskoczyć Kazimierczaka Zachara, tym razem uderzył obok bramki.

• Przy bramce wyrównującej znakomicie utrzymał się przy piłce Chmiel i to on wypuścił Zacharę, który nie dał szans obrońcy i bramkarzowi KS-u.

• Ależ parada Sabeli, który obronił znakomicie uderzenie jednego z zawodników Polkowic z 12. metra!

• GOOOOOLLLL!!! 1:1! Strzelcem bramki Mateusz Zachara!

• Teraz było bardzo niebezpiecznie! Z ostro bitego rzutu rożnego w wykonaniu Beliancina piłka przeszła tuż obok słupka.

• Wyraźnie spadło tempo spotkania. Od dłuższego czasu nie oglądaliśmy żadnej groźnej sytuacji, ani strzału na bramkę.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Jan Beliancin, ale na spalonym złapany Jacek Kowalczyk.

• Ożywili się nieco kibice gospodarzy, którzy w niewielkiej liczbie tworzącej młyn starają się wspierać swoich zawodników.

• Dośrodkowanie na pamięć Hołoty z prawej strony, ale nikt nie zamykał tej akcji i piłka wyszła na aut.

• Sporo niedokładności oglądamy obecnie na murawie. Gospodarze po początkowej dominacji GKS-u zabrali się do gry i uzyskali prowadzenie, z kolei goście bez pomysłu na grę na połowie rywala.

• Z trybun słyszalny doping kibiców gości z Katowic. Miejscowi fani podrywają się przy groźniejszych akcjach swojego zespołu.

• Strata w środku pola Gierczaka, ale nie wykorzystali tego w szybkim ataku zawodnicy KS-u, którzy zwolnili grę.

• W strzałach celnych 3-1 dla polkowiczan.

• Niezbyt udane wysokie dośrodkowanie Sobotki z lewej strony, piłka niespodziewanie spadła pod nogi Pitrego, który uderzył sytuacyjnie, ale niecelnie.

• Wrzutka Chmiela z rzutu rożnego, do piłki doszedł Tomasz Hołota, ale uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Cały czas w posiadaniu piłki gospodarze, którzy wyraźnie dominują. Zachara na szpicy w zespole GKS-u zupełnie niewidoczny. Jak na razie nie dostaje żadnych piłek.

• Raz jeszcze błąd Sabeli, który odbił... kolanem ostre dośrodkowanie Janusa z prawej strony na rzut rożny.

• Katowiczanie podłamani straconą bramką. Grę kontrolują gospodarze, natomiast goście skupiają się na kontrach.

• Bardzo niepewna interwencja Sabeli po strzele Kuświka. Bramkarz GieKSy wypuścił piłkę przed siebie, ale w ostatniej chwili zdołał naprawić swój błąd.

• Asystę przy bramce Kuświka zanotował Szuszkiewicz, który dośrodkowywał z lewej flanki.

• Trzeba przyznać, że dość niespodziewana bramka. Pierwsza godna uwagi akcja KS-u od razu wykorzystana z zimną krwią.

• GOOOOLLLL!!! 1:0 dla gospodarzy! Grzegorz Kuświk po strzale głową wyprowadza polkowiczan na prowadzenie.

• Uderzenie z dystansu Chmiela, ale uderzenie przeszło 2 metry obok słupka bramki gospodarzy.

• Prostopadłe podanie Piotra Gierczaka do Damiana Chmiela, który starał się lobować bramkarza, ale ten dalekim wyjściem zdołał zażegnać groźnej sytuacji.

• Ciekawa wymiana podań pod polem karnym polkowiczan, ale piłka ostatecznie opuściła linię końcową.

• GKS stara się przejąć inicjatywę i zdominować grę w środku pola. Goście zdecydowanie dłużej utrzymują się przy piłce.

• Raz jeszcze aktywny od początku Pitry w dobrej sytuacji. Dostał piłkę na 5. metr ale obronił golkiper miejscowych. Było groźnie.

• Długa piłka posłana w kierunku Przemysława Pitrego, ale zawodnik GieKSy nie opanował futbolówki i od bramki rozpocznie Przemysław Kazimierczak.

• Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy!

• Słaba frekwencja na trybunach. Na polkowickim stadionie ok. 250 kibiców. W sektorze gości także delegacja fanów z Katowic (ok. 150). Możemy zaryzykować stwierdzenie, że na obiekcie jest w tym momencie więcej kibiców gości.

• Zawodnicy wychodzą na murawę. Polkowiczanie w jednolitych białych strojach, piłkarze GieKSy w tradycyjnych żółto-czarnych trykotach.

• Rozgrzewka już zakończona, czekamy aż piłkarze ponownie wyjdą na boisko. Za kilka minut zaczynamy.

• Na murawie obiektu w Polkowicach trwa właśnie rozgrzewka obu zespołów.

• Gospodarze rozpoczną w identycznym zestawieniu w jaki wystąpili w sobotę w Nowym Sącz (porażka 1:2). Przyjezdni z Katowic z jedną wymuszoną zmianą, kontuzjowanego Rakelsa w pierwszym składzie zastąpił Piotr Gierczak, który będzie ustawiony za plecami najbardziej wysuniętego Mateusza Zachary.

• Rezerwowi w GKS Katowice: Jacek Gorczyca, Adrian Napierła, Kamil Cholerzyński, Marcin Pietroń, Bartłomiej Chwalibogowski, Michal Farkas, Patryk Stefański.

• Na ławce rezerwowych KS Polkowice zasiadają: Łukasz Osiński, Piotr Kucharzak, Maciej Bancewicz, Tomasz Salamoński, Jakub Więzik, Grzegorz Podstawek, Dawid Wacławczyk.

• Mamy już wyjściowe jedenastki, które za chwilę pojawią się w panelu z lewej strony.

• Zachęcamy także do przeczytania pełnej zapowiedzi meczu w TYM MIEJSCU.

• Z kolei Rafał Górak ostatnio złapał głęboki oddech, bowiem GKS jest niepokonany od czterech meczów. Dobrze wygląda szczególnie gra w defensywie, lecz problemy zaczynają się z przodu. Do tego dochodzi kontuzja Denissa Rakelsa, który w ostatnim pojedynku z Bogdanką nabawił się kontuzji.

• Podopieczni Janusza Kudyby oddalili się od bezpiecznej strefy, bowiem zespoły z dołu tabeli... regularnie punktują. Obecnie zawodnicy KS-u tracą do 14-go Dolcanu Ząbki już 4 "oczka". Piłkarze z 20-tysięcznego miasteczka pilnie więc potrzebują zdobyczy punktowej.

• Witamy w relacji na żywo z Polkowice, gdzie miejscowy KS podejmuje GKS Katowice.