KS Polkowice

0

Piast Gliwice

2

• Koniec meczu w Polkowicach! Fakty są takie, że miejscowy KS po tym spotkaniu wciąż okupuje ostatnie miejsce w tabeli, a Piast dzięki zwycięstwie i korzystnych rezultatach na innych boiskach zostaje liderem 1. ligi. Wynik zatem dziwić nie może.

• Jeszcze jedna zmiana w Piaście. Bartosz Sopel wchodzi za Cicmana, który rozegrał dziś niezły mecz.

• "Gdzie jest prezes?", "Dominik do dymisji!" - krzyczą kibice Polkowic.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Krzysztof Kazimierczak zmienia Perońskiego.

• Fatalny strzał z rzutu wolnego Perońskiego. Miejscowi piłkarze niemal stanęli, niewiele dzieje się na boisku. Piast zadowolony z prowadzenia kontroluje grę.

• To była bardzo groźna akcja Piasta. Dobrze dogrywał w tej sytuacji Pavol Cicman.

• Kędziora próbował uderzyć głową na bramkę Polkowic, ale niecelnie.

• Michał Miłek zmienia Przemysława Kocota.

• Tomasz Podgórski podwyższa prowadzenie strzałem z rzutu wolnego!

• Kamil Groborz zmienia Adriana Świątka. Chyba nie było żadnej kontuzji Świątka, ale tego dokładnie nie wiemy. W każdym bądź razie napastnik Piasta zagrał tylko 28 minut.

• Znów próbują gospodarze. Tym razem bez problemu Szmatuła łapie uderzenie Ałdasia.

• Troszkę lepiej wygląda po przerwie gra miejscowych i ta ostatnia sytuacja po której Podgórski trafił w słupek powinna dać Piastowi do myślenia. Gliwiczanie mogą być po tym meczu liderem 1 ligi, ale muszą tu wygrać.

• Kędziora z 25 metrów uderzył na bramkę Szymańskiego, ale zdecydowanie zbyt wysoko.

• Piotrowski dostał dobre podanie od Kocota i z 18 metrów uderzył i słupek znów ratuje Piastunki.

• Dobra akcja Kędziory, który w uderzał z pola karnego, ale nad bramką.

• W drugiej połowie gra ciągle wyrównany. Do czasu dobrego strzału Zganiacza niewiele oglądaliśmy jednak podbramkowych spięć.

• Jan Buryan ukarany żółtą kartką.

• Mariusz Zganiacz uderzał na bramkę Górnika i poprzeczka ratuje gospodarzy.

• Troszkę niewidoczny dziś Rudolf Urban zagrał dobrą piłkę do Świątka, ale piłkarzy, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, źle przyjął piłkę.

• Groźna akcja pod bramką Piasta. Więzik uderzał na bramkę, piłka po drodze odbiła się chyba od ręki jednego z obrońców Piasta, ale sędzia nie podyktował "jedenastki".

• Adrian Świątek zmienia w Piaście Krzysztofa Hałgasa.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Na meczu jest około 450 kibiców.

• Koniec pierwszej połowy. Na razie bez niespodzianki w Polkowicach, Piast wygrywa 1:0 po bramce Kędziory.

• 1 minuta doliczona.

• Długi rajd Piotrowskiego zatrzymał w końcu Hałgas i akcja gospodarzy spaliła na panewce.

• Cicman w polu karnym uderzył z powietrza, taką półprzewrotką, ale na posterunku jest Szymański.

• Tym razem Kamil Wacławczyk zrewanżował się Piotrowskiemu, dograł mu dobrą piłkę, ale Piotrowski uderzył tylko w boczną siatkę. Piast musi mieć się na baczności, bo gospodarze atakują coraz groźniej.

• Marcin Nowak leży we własnym polu karnym po starciu z jednym z zawodników Piasta. Nic groźnego się chyba jednak nie stało.

• Kamil Wacławczyk dostał bardzo dobrą piłkę od Piotrowskiego, strzelił na bramkę i słupek ratuje gości! Piłkę po odbiciu spadła pod nogi Więzika, a ten przestrzelił. To było uderzenie na wysokości 6. piętra!

• Cicman był bliski przejęcia piłki po złym zagraniu Ałdasia. Nie udało się.

• Żółta kartka dla Mateusza Matrasa, który ciągnął za koszulkę Janusa.

• Trudno zwalać taką grę piłkarzy na temperaturę, bo w Polkowicach jest teraz około 20 stopni Celsjusza.

• Gra przeniosła się na środek pola. Wygląda to mizernie, szczególnie po stronie Górnika Polkowice. Wygląda na to, że miejscowy KS dalej będzie okupował ostatnie miejsce w tabeli. Piast uspokoił grę, kontroluje boiskowe wydarzenia.

• Piotrowski strzelał na bramkę Piasta, ale łapie piłkę Jakub Szmatuła.

• Przemysław Kocot dostaje żółtą kartkę za faul na Hałgasie.

• Wacławczyk dośrodkowuje w pole karne Piasta, ale Szmatuła spokojnie łapie piłkę.

• Po rzucie rożnym wykonywanym standardowo przez Podgórskiego, lekkie zamieszanie pod bramką drużyny KS, ale miejscowi obrońcy w końcu wybijają piłkę.

• Znacząco przewaga Piasta w Polkowicach. Co rusz suną ataki na bramkę Szymańskiego. Na razie nie ma dużego zagrożenia, ale widać że gospodarze są zdeprymowani szybką stratą gola.

• Piotrowski dośrodkował pod bramkę Piasta, ale Więzik źle strzelał głową. Zbyt lekko i niecelnie.

• Przedarł się Kędziora, piękna akcja piłkarza Piasta, który pokonał Szymańskiego. Piast błyskawicznie wychodzi na prowadzenie w Polkowicach.

• Wojciech Kędziora strzela gola dla Piasta!

• Jakub Więzik zmienia Podstawka, który był faulowany i nie jest w stanie kontynuować gry.

• Rzut rożny znów bity przez Podgórskiego, strzelać próbował Matuszek, ale Szymański na posterunku.

• Dobry odbiór w środku pola aktywnego Cicmana, ale niedokładne dogranie do Wojciecha Kędziory.

• Daul Podgórskiego na Piotrowskim blisko pola karnego. Piotrowski strzelał bardzo dobrze z rzutu wolnego, ale bramkarz Piasta obronił to uderzenie w dobrym stylu.

• Piłkarze Piasta mocno zdenerwowani na sędziego domagają się rzutu karnego. Po dośrodkowaniu Cicmana, wydawało się, że jeden z obrońców Polkowic dotknął piłkę ręką.

• Gra na razie toczy się w środku pola.

• Rzut rożny dla Piasta wykonuje Podgórski. Niecelny strzał jednego z piłkarzy, piłka przeszła nad bramką.

• Zaczynamy mecz w Polkowicach!

• Piast zawsze dobrze radzi sobie z drużyną z Polkowic. W ubiegłym roku wygrał dwa razy, nawet wiosną, kiedy był w katastrofalnej formie. Wtedy zwycięstwo zapewnił Piastunkom Tomasz Podgórski. W Polkowicach jesienią było aż 3:1 dla gliwiczan.

• W Polkowicach jak zwykle na razie mało kibiców. Górnik chce dzisiaj wygrać - zapowiadają wszyscy związani z klubem. Ale przeciwnik dziś nad wyraz trudny.

• Na ławce gości natomiast Korbecki, Klepczyński, Pietroń, Groborz, Sopel, Świątek i Pietrzak.

• Znamy już składy obu zespołów. Na ławce KS Polkowice zasiądą Osiński, A. Janus, Bancewicz, Więzik, Kazimierczak, Miłek i Bryła.

• Witamy z Polkowic, gdzie miejscowy KS podejmie Piasta. Gliwiczanie wygrali 4 ostatnie spotkania i są na pewno faworytem tego spotkania. Chociaż Polkowice udowadniają w tym sezonie, że na własnym boisku wygrać z nimi nie jest łatwo. Punkty traciły tu już Pogoń Szczecin i Warta Poznań.