KS Polkowice

3

Ruch Radzionków

1

• Koniec spotkania. KS Polkowice pokonał Ruch Radzionków 3:1, wynik w pełni zasłużony.

• Jeszcze żółta kartka dla Piątkowskiego.

• Trzy minuty doliczone.

• Powinno być 4:1! Piątkowski sam na sam z bramkarzem ale górą w tym starciu Mika!

• Pierwsza żółta karta w meczu. Ukarany Paweł Giel.

• Lepsi w dzisiejszym meczu są polkowiczanie. Ruch miewa jedynie przebłyski dobrej i płynnej gry, kompletnie brakuje niebezpiecznych sytuacji pod bramką Szymańskiego.

• Ostatnia zmiana w meczu. W miejsce absolutnego bohatera KS Polkowice, Grzegorza Podstawka, wchodzi Jakub Więzik.

• W odpowiedzi wprowadzony przed chwilą Michalik był blisko zdobycia kontaktowej bramki! Piłka przeszła tuż obok słupka.

• Ależ było groźnie! Kolejny raz pod bramką Ruchu znalazł się Piątkowski, uderzył bardzo precyzyjnie ale świetnie piłkę nad poprzeczką przerzucił Mika!

• Mateusz Peroński w miejsce Salamońskiego.

• Ostatnia zmiana w ekipie Cidrów. Damian Michalik w miejsce Mateusza Maka.

• Po nieco nudniejszych fragmencie spotkania, z letargu próbował wyciągnąć widzów Piątkowski, ale nie udało mu się zaskoczyć Miki.

• Na boisko wchodzi Krzysztof Kazimierczak. Opuszcza murawę Damian Piotrowski.

• Wyraźnie słabnie Ruch. Coraz więcej piłek tracą podopieczni Artura Skowronka. Polkowiczanie coraz częściej goszczą w okolicach pola karnego przyjezdnych.

• Bardzo niedokładna próba uderzenia w wykonaniu Mateusza Maka. Gospodarze bronią się bardzo mądrze.

• Druga zmiana w Ruchu: wchodzi wysoki Marcin Krzywicki. Zastępuje kompletnie niewidocznego Szymona Skrzypczaka.

• Gospodarze teraz wyraźnie szanują piłkę, prowadzą dwiema bramkami i zwycięstwo jest dla nich na wyciągnięcie ręki.

• Ruch angażuje coraz więcej sił do ataku, radzionkowianie nie mają już nic do stracenia. Jak na razie bez strzałów na bramkę Szymańskiego.

• Ten wieczór należy do Podstawka, tym razem znalazł się gdzie być powinien po dograniu z rzutu rożnego i nogą umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOLLL!!! 3:1 dla gospodarzy!!! Strzelcem bramki Podstawek!

• Jedna zmiana po przerwie: w miejsce Trzcionku na placu pojawił się Wojciech Mróz.

• Spotkanie po przerwie wznowili goście.

• Koniec pierwszej połowy.

• Nowak ucierpiał w pojedynku powietrznym, opuszcza plac gry na noszach. Po chwili wraca już na murawę.

• Bramkarz Ruchu dobrze broni uderzenie Wacławczyka.

• W polu karnym Salamoński zagrywał do Podstawka, ale były napastnik Polonii Bytom uderzył ponad poprzeczką.

• Aktywny Salamoński mocno uderzył z 20 metrów, ale bez problemu utrzymał piłkę w rękawicach Mika.

• Wyrównało się spotkanie. Akcja szybko przenosi się z jednego pola karnego pod drugie. Zawodnicy obu zespołów próbują rwanymi akcjami zdobyć kolejne bramki i przy takiej grze nie jest wykluczone, że zobaczymy ich więcej.

• W dobrej sytuacji pod bramką Szymańskiego znalazł się Michał Mak, ale był blokowany przez obrońcę i piłkę złapał golkiper gospodarzy.

• Osobne pochwały należą się Salamońskiemu, który zainicjował akcję bramkową swojego zespołu w środku pola.

• GOOOOLLL!!! Polkowice ponownie na prowadzeniu! Damian Ałdaś dośrodkował do Damiana Piotrowskiego a ten ładnym strzałem pokonał golkipera Cidrów!

• Kontrowersyjna sytuacja. Piłka trafiła w rękę w polu karnym jednego z obrońców gospodarzy, ale sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka.

• Dobra akcja polkowiczan. Mateusz Piątkowski wystawił piłkę przed pole karne do Wacławczyka, ale mocne uderzenie przeszło minimalnie obok słupka!

• GOOOOLLL!!! Mamy wyrównanie! Płaskie zagranie od Michała Maka wykorzystuje z bliskiej odległości jego brat, Mateusz!

• Po uzyskaniu prowadzenie nadal przy piłce dłużej utrzymują się gospodarze. Inicjatywa jest po ich stronie, natomiast kompletnie zdezorientowany Ruch ma kłopoty z przejęciem piłki, nie wspominając o skonstruowaniu akcji zakończonej strzałem.

• Przed kolejną szansą był Podstawek, gdyby tylko szybciej odwrócił się z piłką byłaby dobra pozycja do oddania strzału. Ale we wszystkich zorientowali się obrońcy Ruchu i odzyskali piłkę.

• Fatalny błąd popełnił Mateusz Mika, który wypuścił piłkę po uderzeniu Kamila Wacławczyka, co skrzętnie wykorzystał doświadczony Grzegorz Podstawek.

• GOOOOLL!!!! 1:0! Strzelcem bramki Grzegorz Podstawek!

• Tym razem w polu karnym polkowiczan znalazł się Marcin Trzcionka, ale uderzył nad poprzeczką.

• Jak na razie gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce, wymieniają więcej podań, ale to Ruch miał dwie znakomite okazje i powienien już prowadzić.

• Kolejna bardzo groźna akcja Cidrów. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Michała Maka, ale piłkę wybił Szymański.

• Szymon Skrzypczak nieatakowany urwał się obrońcom lecz przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem!

• Spokojny początek spotkania, gra toczy się w środku pola. Słuchać z kolei bęben miejscowych kibiców.

• Polkowiczanie w strojach zielono-czarnych, Ruch natomiast na biało.

• Pierwszy strzał na bramkę. Uderzał Piotr Rocki, ale zdecydowanie zbyt lekko. Nie miał problemu ze złapaniem piłki Sebastian Szymański.

• Rozpoczęli gospodarze.

• Piłkarze już na boisku, za kilka minut rozpoczynamy.

• Na murawie powoli kończy się rozgrzewka zawodników obu zespołów.

• Dzisiaj pierwszy raz na trybunach zasiądzie nowo powołany klub kibica KS Polkowice, w skład którego wchodzi głównie młodzież szkolna. Jak na razie liczy ok. 25 osób. Zobaczymy jak chłopaki poprowadzą doping, przy rytmie uderzeń w bęben.

• Chłodno w Polkowicach, powoli zachodzi słońce. Na trybunach dopiero pojawiają się kibice, ale na pewno będzie ich ponad 200.

• Rezerwowi wśród gości: Adamek, Cieluch, Krzywicki, Łopuch, Michalik, Otwinowski oraz Mróz.

• Na ławce gospodarzy zasiadają: Osiński, A. Janus, Peroński, Więzik, Kazimierczak, Bryła oraz Miłek.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów.

• Oba zespoły to starzy znajomi, którzy jeszcze przed ubiegłym sezonem wspólnie rywalizowali na drugoligowym poziomie. Wtedy Ruch zwyciężył w rozgrywkach, a polkowiczanie uplasowali się za plecami Cidrów. W tym sezonie radzionkowianie także spisują się lepiej, już na wyższym szczeblu rozgrywek. Dzisiaj jednak trudno byłoby wskazać faworyta, a spotkanie może zakończyć się każdym wynikiem

• Dopiero dziś na mecz w Polkowicach wyruszyli piłkarze Ruchu Radzionków. Cidry borykają się z kłopotami finansowymi, co utrudnia zebranie funduszy na wyjazdy. Czy po raz kolejny odbije się to na formie sportowej? Liczy na to KS Polkowice, który punktów potrzebuje jak powietrza.

• Witamy w relacji na żywo z meczu otwierającego 16. kolejką 1. ligi. KS Polkowice podejmuje u siebie Ruch Radzionków.