KS Polkowice

2

Wisła Płock

2

• Niesamowity przebieg meczu w Polkowicach. Największy wpływ miała na to czerwona kartka dla Marcina Nowaka. Goście strzelili dwie bramki, ale ambitni gospodarze uratowali remis w samej końcówce. Janusz GOL chyba jednak przyniósł szczęście.

• W samej końcówce Polkowice miały jeszcze okazje na strzelenie gola. Przy rzucie rożnym cała drużyna, oprócz Kazimierczak poszła w pole karne, Wacławczyk miał szansę na gola, ale nie udało się.

• Koniec meczu!

• Jest już pierwsza kontrowersja. Goście strzelają gola, ale sędzia zauważył przewinienie i nie uznał bramki!

• Jeszcze 3 minuty potrwa ten mecz. Na pewno będzie gorąco.

• Niesamowita sprawa! Mateusz Piątkowski znowu bohaterem Polkowic. Ten piłkarz zapewnił Górnikom zwycięstwo w Elblągu strzelając gola w doliczonym czasie gry. To samo robi dzisiaj, dając polkowiczan cień szansy na utrzymanie w 1. lidze!

• Gooool! GOOOOL!! Remis w Polkowicach! Mateusz Piątkowski

• Wielka szansa dla gości na trzecią bramkę, ale zatrzymał ją sędzia. Kamil Biliński wychodził sam na sam z bramkarzem, ale był na spalonym.

• Szybka akcja Wisły, kończy ją strzałem z pola karnego Mosart, ale kolejną udaną interwencję zalicza dziś Kazimierczak. Mimo straconych goli, bramkarz Polkowic gra dziś dobre zawody.

• Dawid Wacławczyk strzela z dystansu, ale niecelnie.

• Gospodarze, mimo że grają w osłabieniu i to już prawie godzinę, ofiarnie atakują. Nic dziwnego, przy takim wyniku ich szanse na utrzymanie będą już tylko iluzoryczne.

• Dobra sytuacja dla gospodarzy. Piotr Kucharzak był blisko bramki i powinien był trafić w jej światło. Spudłował i stracił szansę na wyrównującego gola.

• Joao Paulo ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Janusie.

• Niemal kopii bramki z pierwszej połowy. Znów dośrodkowanie w pole karne i główka Ricardinho, który wyprowadza gości na prowadzenie.

• Drugi gol Ricardinho! Polkowice coraz bliżej 2 ligi!

• Damian Ałdaś zmienia Macieja Bancewicza. Janusz Kudyba też wyczerpał limit zmian.

• Rzut rożny dla Wiślaków, ale po raz kolejny pewnie łapie Kazimierczak.

• Mosart leży w polu karnym, ale nie ma mowy o rzucie karny, nawet goście się go nie domagają. Brazylijczyk po chwili wstaje.

• Matar Gueye uderzył z 22 metrów, ale Przemysław Kazimierczak pewnie łapie.

• Mateusz Piątkowski zmienia Grzegorza Kuświka w ekipie gospodarzy.

• Ta interwencja nic chyba nie pomoże, bo piłkarz gości utykając opuszcza boisko. W jego miejsce Joao Paulo. Pech Libora Pali, bo Skumórski pojawił się na boisku w 27. minucie. Goście nie mają już zmian.

• Jakaś kontuzja Damiana Skumórskiego. Potrzebna pomoc służb medycznych.

• Aktywny jest w drugiej połowie Alves de Camargo , czyli po prostu Mosart, który przed chwilą próbował nawet strzelać z przewrotki. Wisła atakuje od początku drugiej połowy.

• Na meczu oprócz Janusza Gola jest też Janusz Kubot, który niedawno przestał pracować z Zawiszą Bydgoszcz i Kamil Wacławczyk, wychowanek Polkowic, obecnie grający w GKS Bełchatów. Miejscowi liczą, że oni przyniosą dziś szczęście miejscowej drużynie. To będzie konieczne, bo "górnicy" w drugiej połowie zagrają w osłabieniu.

• Zaczynają polkowiczanie.

• Za chwilę zaczynamy drugą połowę meczu. Piłkarze są już na boisku.

• Koniec pierwszej połowy. Remis w Polkowicach.

• 2 minuty dolicza arbiter.

• Po raz kolejny w tym meczu Sekulski mocno strzela z dystansu, ale łapie Kazimierczak. Na pochwały w ekipie gości zasługuje też Kamil Biliński, który ciągnie grę ofensywną "Nafciarzy".

• Janus dośrodkował w pole karne, ale Kocot z Kuświkiem nie potrafili w polu karnym przyjąć tej piłki i zwyczajnie kopnąć w kierunku bramki.

• Wisła wyczuła, że jest tu szansa na kolejne gole i znów spycha polkowiczan do defensywy.

• Dośrodkowanie z prawej strony prosto na głowę Cavalcante Mendesa, czyli popularnego Ricardinho, który zupełnie nie kryty w polu karnym ze spokojem trafił do siatki.

• Goooooool! Ricardinho i jest już 1:1 w Polkowicach!

• Zmiana taktyczna w Pokowicach. Za napastnika Podstawka, wchodzi obrońca Rafał Darda, który będzie musiał załatać dziurę po Nowaku.

• Libor Pala szaleje. Nie widać, żeby piłkarze gości byli kontuzjowani, on po prostu przemeblowuje skład w trakcie gry. Za Zebrowskiego wchodzi Matar Gueye.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Janusa na głowę Wacławczyka, który strzela prosto w... brzuch bramkarza Wisły. Piłkę dobił Kuświk, który trafił do siatki, ale w momencie strzału był na spalonym.

• Goście wzięli się za odrabianie strat. Mają mnóstwo czasu, bo będą grać w przewadze ponad godzinę. Na razie Sekulski strzela z dystansu nad bramką.

• Zmiana w ekipie gości. Damian Skumórski wchodzi za Damiana Jaronia.

• Akcja zaczęła się przy linii bocznej, gdzie Bancewicz uruchomił Piotowskiego. Ten długą szarżą dobiegł z piłką do pola karnego i zagrał do Janusa. Piłkarz Polkowic zamieszał się trochę i stracił piłkę, ale zaraz wywalczył ją Salomoński. Szybkie podanie do Podstawka, a ten stary lis strzelił mocno, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki!

• Druga żółta kartka dla Marcina Nowaka! Co za nieodpowiedzialne zachowanie obrońcy Polkowic. Faulował niepotrzebnie Ricardinho i wylatuje z boiska.

• Grzegorz Podstawek GOOOOL!

• Groźna sytuacja pod bramką Polkowic! Jaroń dośrodkowuje z rzutu rożnego do Mosarta, ten przyjął piłkę, zwiódł obrońców, ale bramkarz złapał piłkę po jego strzale!

• Są kibice Wisły w Polkowicach. Zjawili się w sile ok. 25 osób.

• Pierwszy rzut rożny dla gości, ale dośrodkowanie wiślaków było niedokładne.

• Ciekawostka - na meczu jest piłkarz warszawskiej Legii Janusz Gol, który swoją karierę rozpoczynał w niedalekiej Sparcie Świdnica.

• Faul Marcina Nowaka na Bilińskim i pierwsza żółta kartka.

• Samotny kontratak weterana Grzegorza Podstawka, który jednak zmuszony był do oddania strzału. Bez kłopotu broni Kamiński.

• Wisła wyraźnie przejąła inicjatywę. Gra dobrze pressingiem, odbiera piłkę i dość mocno ciśnie miejscowych.

• Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. Damian Piotrowski uderza jednak "panu Bogu w okno".

• Tuż przed polem karnym Maciej Bancewicz okiwał dwóch rywali, podał do wbiegającego w pole karne Kuświka, a ten do Piotrowskiego, który nabiegał z lewej strony. Ten ostatni zdecydował się na strzał i piłka o centymetry minęła bramkę Kamińskiego. Pierwsza groźna akcja gospodarzy.

• Na razie przy piłce utrzymują się gospodarze, ale groźniejsze akcje tworzą "Nafciarze".

• Pierwszy strzał gości. Uderzał Mosart, ale piłkę po raz kolejny łapie Kazimierczak.

• Dośrodkowanie w pole karne Polkowic i Przemysław Kazimierczak łapie piłkę.

• Nie ma jednak takiej frekwencji jak się spodziewaliśmy. Na razie około 450 ludzi na trybunach. W drugiej połowie podamy oficjalne dane.

• Zaczyna Wisła Płock! Pierwszy gwizdek Tomasza Radkiewicza.

• Piłkarze są już na boisku. Polkowice na zielono-biało, gości na niebiesko-biało.

• - Od pierwszych minut musimy konsekwentnie realizować założenia taktyczne i narzucić Wiśle swój styl gry. Od meczu z Zawiszą zespół „złapał wiatr w żagle” i stale punktuje. Zdajemy sobie sprawę, że Wisła nie przyjedzie do Polkowic się wyłącznie bronić. Mam nadzieję, że dobra passa nas nie opuści do końca rozgrywek i wykorzystamy dzisiaj atut swojego boiska - powiedział przed spotkaniem trener Polkowic Janusz Kudyba.

• Polkowice mają 5 punktów straty do Wisy, która jest w tabeli na ostatnim bezpiecznym miejscu w tabeli.

• Piękna pogoda w Polkowicach, coraz więcej kibiców pojawia się na stadionie. Spodziewamy się także fanów gości.

• Ławka rezerwowych Wisły: Damian Skumórski, Piotr Petasz, Eivinas Zagurskas, Boris Pesković, Fabian Hiszpański, Joao Paulo, Matar Gueye.

• Ławka rezerwowych Polkowic: Sebastian Szymański, Damian Ałdaś, Damian Dąbrowski, Rafał Darda, Mateusz Peroński, Mateusz Piątkowski, Jakub Więzik

• Witamy z Polkowic, gdzie nadzieje na utrzymanie wciąż są wysokie. Dziś ważny mecz z bezpośrednim rywalem - Wisłą Płock.