KS Polkowice

1

Zawisza Bydgoszcz

1

• Zimny prysznic dla kibiców Zawiszy, którzy w dużej grupie zjawili się w Polkowicach. Skazywana na porażkę drużyna górników walczyła do końca i udało się dopiąć swego. Remis polkowiczan jeszcze niewiele daje, bo wciąż mają aż 8 punktów straty do bezpiecznego miejsca w tabeli. Zawisza może mieć natomiast aż 6 punktów straty do zespołów, które wejdą do ekstraklasy. Wystarczy, że swój mecz wygra jutro Pogoń.

• Koniec meczu!

• 3 minuty dolicza sędzia.

• Górnicy próbują atakować w końcówce. To miejscowi a nie Zawisza przeważają w końcówce.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Rafał Piętka zmienia Wójcickiego.

• Kolejna szansa dla Polkowic! Rzut rożny, dośrodkowanie w pole karne, Peroński strzela głową i Witan wybija ponad bramkę!

• Ależ niespodzianka w Polkowicach. Zawisza, który był już pewny trzech punktów traci bramkę po sprytnym strzale Piotrowskiego. WItan wyszedł z bramki, a Piotrowski z lini pola karnego zmieścił piłkę tuż obok niego.

• Damian Piotrowski wyrównuje!

• Damian Piotrowski dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, piłka wkręcała się w kierunku bramki, ale Andrzej Witan pewnie ją wypiąstkował.

• Cezary Stefańczyk zmienia Adriana Błąda.

• Zawisza stara się uspokoić grę. Paweł Strąk wyprowadza piłkę ze środka pola.

• Doszedł do strzału Piątkowski, ale przymierzył głową nad poprzeczką. Coraz groźniejsi są polkowiczanie.

• Vladimir Kukol zastępuje Gevorgyana. Jurij Szatałow nie chce zapewne ryzykować drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki dla swojego zawodnika.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Mateusz Peroński wchodzi w miejsce Salamońskiego.

• Środkiem pola atakował Piątkowski, ładnie przerzucił na prawą flankę do Bancewicza, który uderzył bez zastanowienia z 10 metrów, ale obronił to uderzenie Witan.

• Zawisza skupiony na szybkich kontratakach, ale gospodarze nie zamierzają odpuszczać. Od czasu do czasu potrafią zagrozić bramce Witana.

• Idealne podanie do Piotrowskiego w pole karne, zawodnik KS-u stojąc tyłem do bramki uderzył piłkę przewrotkę i pomylił się nieznaczenie! Futbolówka spadła na siatkę.

• Za Kuświka wchodzi Mateusz Piątkowski. Nieco zaskakują decyzja Janusza Kudyby.

• Ma apetyt na kolejne gole Błąd. Tym razem fantastyczny strzał obronił Kazimierczak!

• Kartką ukarany Piotrowski za faul w narożniku pola karnego.

• Wprowadzony po przerwie Bancewicz popisał się niespodziewanie bardzo niebezpiecznym strzałem! Piłka przeszła metr obok słupka bramki strzeżonej przez Andrzeja Witana.

• Żółty kartonik dla Pawła Oleksego.

• Rzut wolny dla Zawiszy. Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Błąd, ale bez problemu wyłapał futbolówkę Kazimierczak.

• Akcja gospodarzy, dobra piłka dorzucana w pole karne, ale nikt nie zamykał tej sytuacji. Mogło być groźnie.

• Za Damiana Dąbrowskiego wszedł Maciej Bancewicz.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie KS Polkowice przegrywa z Zawiszą Bydgoszcz 0:1. Rezultat zasłużony.

• Minuta doliczona.

• Faul Gevorgyana na Podstawku i mamy żółtą kartkę.

• Starał się wejść środkiem pola w szesnastkę Kuświk, ale dobrze zatrzymał go Marcin Drzymont.

• Polkowiczanie wyraźnie załamani, nie potrafią przedrzeć się przez szczelną defensywę gości z Bydgoszczy.

• Zamieszanie w polu karnym gości, ale Damian Piotrowski został zablokowany.

• Zawisza nie zamierza oddawać inicjatywy, mecz nadal pod kontrolą bydgoszczan.

• Rozklepali gospodarzy bydgoszczanie, Przemysław Kazimierczak był praktycznie bez szans. Błąd wykorzystał... błąd całej defensywy KS-u i Zawisza już na prowadzeniu.

• GOOOOLLLLL!!! 1:0 dla Zawiszy!! Adrian Błąd!

• Ponad 20 minut potrzebowali zawodnicy obu zespołów, by nieco się rozluźnić i zacząć śmielej atakować. Remis jak na razie wydaje się być zasłużonym rezultatem.

• Kontratak gospodarzy. Janus zagrywał do Kuświka, który nie potrafił trafić praktycznie do pustej bramki!

• Ależ była sytuacja dla Zawiszy! W polu karnym przewracany Adrian Błąd, piłka po odbiciu się od jednego z obrońców polkowiczan trafiła pod nogi Gevorgyana, który uderzył potężnie, centymetry obok słupka!

• Według nieoficjalnych informacji frekwencja na stadionie przedstawia się następująco: 500 kibiców gospodarzy i 650 fanów gości (z Bydgoszczy i Lubina).

• Ostre wejście Dawida Wacławczyka w nogi Vahana Gevorgyana, ale sędzia nawet nie zdecydował się na użycie gwizdka.

• Zawisza dłużej utrzymuje się przy piłce, ale brakuje wykończenia akcji przed polem karnym KS-u.

• Strata polkowiczan, piłkę od linii bocznej wrzuca Zawisza.

• Gra przenosi się szybko z jednego pola karnego pod drugie, żaden z zespołów nie osiągnął widocznej przewagi.

• Dośrodkowanie w pole karne Zawiszy, blisko doskoczenia do piłki był Grzegorz Kuświk, ale ostatecznie wyjaśnili sytuację bydgoszczanie.

• Niedokładność i nerwowość dominuje na boisku. Jak na razie nie widać różnicy między zespołami, która udokumentowana jest w tabeli.

• a

• Jak na razie oglądamy sporo strat i walki w środku pola. Żadnej sytuacji podbramkowej z obu stron.

• Od pierwszych minut inicjatywę starał się przejąć Zawisza, który dłużej utrzymywał się przy piłce. Teraz do głosy zaczynają dochodzić zawodnicy KS-u.

• Marcin Nowak podaje do Krzysztofa Janusa na prawą flankę i strata.

• Ogłuszający doping kibiców z Lubina i Bydgoszczy od samego startu.

• Rozpoczęli goście.

• Piłkarze wychodzą na boisko, przywitanie obu drużyn, zaczynamy już za chwilę.

• Zawodnicy zeszli z boiska. Za 10 minut pierwszy gwizdek sędziego Sebastiana Krasnego z Krakowa.

• Rezerwowi Zawisza Bydgoszcz: Bojan Pejkow, Patryk Cuper, Vladimir Kukol, Mateusz Mąka, Michał Markowski, Rafał Piętka, Cezary Stefańczyk.

• Rezerwowi KS Polkowice: Krzysztof Osiński, Maciej Bancewicz, Mateusz Peroński, Przemysław Szuszkiewicz, Mateusz Bartków, Mateusz Piątkowski, Jakub Więzik.

• Na płycie głównej trwa rozgrzewka obu zespołów w prawdziwym upale.

• Na trybunach już spora grupa fanów z Bydgoszczy, w Polkowicach spodziewa się przyjazdu grupy ok. 250 kibiców. Łącznie z fanami Zagłębia może ich być nawet 1000.

• Na trybunach w Polkowicach jak na razie garstka fanów miejscowych. Inna sytuacja z kibicami przyjezdnych. Przy bramie tłumy fanów... Zagłębia Lubin, którzy specjalnie zjawili się na obiekcie, by wspierać Zawiszę.

• Mamy już wyjściowe jedenastki, który widoczną są w panelu z lewej strony.

• Zachęcamy do przeczytania pełnej zapowiedzi spotkania w TYM MIEJSCU.

• W Bydgoszczy z przyjściem nowego szkoleniowca wróciła nadzieją wśród kibiców, by Zawisza rok po rok zdobył awans o klasę wyżej, w tym przypadku do T-Mobile Ekstraklasy. W poprzedniej kolejce przełamali się, pokonując na własnym boisku GKS Katowice 2:0.

• Gospodarze po niezłym początku rundy, gdzie odnieśli zwycięstwo i zapunktowali z Piastem Gliwice, nie potrafią od czterech spotkań z boiska zgarnąć ani jednego oczka. Polkowiczanie kolejno przegrywali Bogdanką, Sandecją, GKS-em Katowice oraz w minionej kolejce Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

• Typowo letnia pogoda w Polkowicach, gdzie przyjdzie dzisiaj rywalizować 17. z 4. drużyną na zapleczu Ekstraklasy.

• Witamy państwa z Polkowic, gdzie miejscowy KS podejmuje bydgoskiego Zawiszę.