La Liga. FC Barcelona - Athletic Bilbao ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Król Lewandowski strzela jak najęty

3 1 połowa

Athletic Bilbao

0

• Dziękujemy za relację LIVE! Do "usłyszenia"! Spokojnej nocy!

• Najbliższy mecz Barcy to środowa potyczka w Lidze Mistrzów z Bayernem. Drużyna Roberta Lewandowskiego nie ma jednak praktycznie szans na awans do fazy pucharowej, więc ten mecz "Bawarczycy" mogą potraktować trochę po macoszemu, a Barca musi przede wszystkim skupić się na lidze i dogonić uciekający im Real Madryt.

• Duma Katalonii zajmuje drugie miejsce i goni pierwszy Real Madryt. "Królewscy" w tej kolejce nie stracili punktów, łatwo rozprawili się z Sevillą (3:1).

• Barca zagrała perfekcyjnie. Na początku bardzo dynamicznie i z przytupem, później drużyna Xaviego gasła. To wystarczyło na słabo dysponowane Athetic Bilbao. Robert Lewandowski z trafieniem oraz asystą.

• I koniec spotkania! Goście jeszcze spróbowali z rzutu wolnego, ale próba nieudana.

• Barca leniwie rozgrywa piłkę. Piłkarze gospodarzy patrzą na zegarek i nie śpieszą się z rozegraniem.

• Zagramy o 3 minuty dłużej - pokazał sędzia.

• Mikel Vesga ogląda żółtą kartkę. Faul na Kessie'iem nie uszedł uwadze sędziego.

• Ależ szansa dla gości! Athetlic jednak zmarnował doskonałe okazje. Błąd ter Stegena i uderzenia gości. Na stanowisku jednak obrońcy Barcelony, którzy ratują Barcę przed stratą gola.

• Obrońca Barcy nie zdołał kontynuować meczu. Opuścił murawę na specjalnym wozie sanitariuszy i otrzymał owację od kibiców na stojąco.

• roberto auto

• Leży na murawie Sergi Roberto. Nie wygląda to ciekawie.

• Ciekawe podanie za linię obrony z głębi pola przez Busquetsa. Do piłki nie dobiegł jednak Ferran Torres. Unai Simon ubiegł napastnika.

• Trwa wymiana piłki Barcy na własnej połowie. Przyjezdni nie kwapią się z podejściem pod piłkę.

• Barca zdaje się mieć wszystko pod kontrolą. Trwa budowa akcji drużyny Xaviego.

• Stoper Dumy Katalonii, Eric Garcia ogląda żółtą kartkę za faul na Yeray'u Alvarez'ie.

• Schodzi gwiazdor tego meczu, Ousmane Dembele. W jego miejsce Pablo Torre.

• Z ostrego kąta, ale z dużym spokojem wykończył to Ferran Torres.

• ferran torres gol

• Co za wieczór Ousmane Dembele! Francuz notuje trzecią asystę w tym spotkaniu. Akcję z zimną krwią wykończył zmiennik, Ferran Torres.

• GOL! CO ZA MECZ BARCY!

• Sergio Busquets obejrzał żółty kartonik za przerwanie akcji. Faulowany Oihan Sancet.

• W miejsce Oier'a Zarrag'i pojawia się Unai Vencedor.

• Raul Garcia pojawia się na murawie. Schodzi napastnik, Inaki Williams.

• Zakotłowało się w polu karnym Atheticu. Próbował Ferran Torres, uderzał także Dembele. Ostatecznie goście wychodzą obronną ręką.

• Świetna próba Barcy. Ansu Fati minutę po wejściu mógł wpisać się na listę strzelców. Uderzenie z linii pola karnego jednak delikatnie nad poprzeczką.

• Na murawie pojawia się również Ferran Torres. Nie ma już na boisku Jules'a Kounde.

• Nie zobaczymy już również Pedri'ego. W miejsce Hiszpana pojawia się jego rodak, Marcos Alonso.

• Schodzi Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski dostał około godzinę. Dopisał bramkę i asystę do swojego dorobku. W jego miejsce Ansu Fati.

• ...schodzi też Dani Garcia, który nie da rady kontynuować gry. W jego miejsce Oihan Sancet.

• Zbiega z murawy Oscar de Marcos, w jego miejsce Inigo Lekue...

• Szykuje się zmiana. Prawdopodobnie odbędzie się druga, wymuszona zmiana. Dani Garcia utyka i wygląda na to, że nie da rady kontynuować gry.

• Dembele spróbował z dystansu, jednak uderzenie nie mogło zagrozić bramkarzowi gości, Unai Simon'owi.

• W takiej sytuacji reprezentant Hiszpanii nie trafił w bramkę i Barca nie mogła cieszyć się z czwartego trafienia.

• pedri słupek

• Idealna okazja dla Barcy na podwyższenie wyniku. Piłka po strzale Pedriego obiła słupek!

• Barca pracuje w pressingu. Piłka wywalczona, zaczną podopieczni Xaviego.

• Nieźle goście weszli w drugą połowę. Gra toczy się na połowie Barcy, trwa wymiana piłki podopiecznych Ernesto Valverde.

• Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej części meczu już mogło być groźnie. Nico Williams dośrodkował z ostrego kąta, ale Marc-Andre ter Stegen na posterunku.

• Zaczynamy drugą część meczu!

• Piłkarze wybiegają na murawę. Za chwilę usłyszymy gwizdek rozpoczynający drugą połowę.

• Garść statystyk z 1. połowy:

• 68% posiadania piłki na korzyść Barcy,
    • 5 do 2 w sytuacjach bramkowych dla ekipy Roberta Lewandowskiego,
    • 363 podań do 168 również na korzyść gospodarzy.
  • Koniec pierwszej połowy. Robert Lewandowski dopisał gola i asystę do swojego dorobku. Za niedługo wracamy!

• Ależ pomyłka Sergio Busquets'a! Zagrał wprost pod nogi Alexa Berenguera. Ten uderzał na bramkę, golkiper Barcy jednak bez większych problemów obronił.

• Trwa długi atak Atheticu. Goście długo przy piłce, pierwszy raz taki fragment w meczu. Nic jednak z tego nie wynika. Brakuje dogrania w pole karne.

• Może być groźnie dla Athleticu. Prawą stroną urwać się chciał Nico Williams, piłkę wybił Balde i goście przed szansą z rzutu rożnego.

• Ależ to mogło być efektowne! Dembele zwodem minął kilku rywali, jednak przed polem karnym Atheticu zatrzymany i Francuz nie skończył akcji strzałem.

• Niezła akcja Atheticu - dośrodkował w pole karne Nico Williams z prawej strony. Zagranie jednak nie znalazło adresata.

• Indywidualna akcja Balde. Obrońca wpadł w pole karne, jednak Kessie zmarnował jego podanie. Strzał Iworyjczyka ponad bramką.

• Barcelona buduje atak, dużo podań na jeden kontakt - stały obrazek w dzisiejszym meczu.

• Gavi jednak nie zdoła dokończyć meczu. Zmienia go Franck Kessie.

• gavi barca

• Leży na murawie Gavi. Gra jednak toczy się dalej, sędzia nie użył gwizdka.

• lewandowski

• Barca przy piłce. Gospodarze dyktują tempo gry. Przyjezdni zmuszeni do biegania za piłką.

• Żółtą kartką ukarany piłkarz gości, Oscar de Marcos.

• Ależ zagranie Roberta Lewandowskiego! Fenomenalne przyjęcie piłki, obrót i huknięcie nie do obrony. Popis kapitana Biało-Czerwonych i jego 12 bramka w lidze w tym sezonie.

• JEST GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO! 3:0!

• Mamy pierwszą zmianę. Z drużyny Athetic Bilbao schodzi Ander Herrera, w jego miejsce Dani Garcia.

• Co za gra Barcelony! Rajd Sergio Roberto na kilkadziesiąt metrów, szybka wymiana piłki z Ousmane Dembele i uderzenie na bramkę. Piłka jeszcze po drodze przy próbie interwencji jednego z obrońców została trącona i bramkarz gości drugi raz musiał wyjmować piłkę z siatki.

• GOL! JUŻ 2:0!

• Katalończycy kontrolują grę. Wszystko idzie po myśli gospodarzy.

• W tabeli live podopieczni Xaviego doskoczyli do pierwszego Realu Madryt. Duma Katalonii przy tym wyniku ma 28 punktów, Real 31.

• Moment dogrania Lewandowskiego:

lewandowski

• Kapitalna akcja Barcelony. Dośrodkowywał Robert Lewandowski, który wcześniej dostał podanie od Dembele i oddał francuzowi piłkę w pole karne. Z najbliżej odległości były piłkarz Borussi Dortmund trafił do siatki i Barca cieszy się z prowadzenia. 4 asysta Roberta Lewandowskiego w lidze!

• JEST GOL! BARCELONA NA PROWADZENIU!

• Barca zagroziła! Dembele zagrał w pole karne do Gaviego. Najzdolniejszy nastolatek świata jednak spalił i akcję przerwał sędzia liniowy.

• Chwila przerwy w grze. Zarraga fauluje w okolicach koła środkowego.

• Przed okazją Athletic. Berenguer traci jednak futbolówkę na skrzydle. Mogło być groźnie.

• Mogło być groźnie. W polu karnym rywala Barca, ale Gavi poślizgnął się i w rezultacie piłka dla gości.

• Pierwsza okazja Roberta Lewandowskiego. Dostał podanie od Balde, ale snajper reprezentacji Polski złapany na spalonym.

• Przy piłce piłkarze Barcy. Trwa konstruowanie akcji.

• I rozpoczęliśmy zawody na Camp Nou. Zaczęła Barca!

• Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem odbyła się minuta ciszy. Piłkarze i kibice czekają w milczeniu.

• Trwa losowanie kapitanów. Naprzeciw siebie stoją Busquets i de Marcos.

• Piłkarze wchodzą na murawę. Wybrzmiał hymn FC Barcelony.

• Zawodnicy czekają korytarzu prowadzącym na murawę. Trwają ostatnie przygotowania i za chwilę zaczynamy!

• Atmosfera na Camp Nou wyśmienita, jak zwykle komplet w stolicy Katalonii. Już za chwilę na murawie pojawią się piłkarze.

• Ławka rezerwowych Athleticu: Agirrezabala, Balenziaga, D. Garcia, R. Garcia, Guruzeta, Lekue, Morcillo, Muniain, Paredes, Sancet, Vencedor, Vivian.

• Ławka rezerwowych Barcelony: Tenas, Torre, Raphinha, Kessie, Pena, F. Torres, Alonso, Fati, Alba, Pique, Bellerin.

• barcelona

• Athletic zajmuje wysokie szóste miejsce. Przegrał do tej pory dwa mecze, oba nieznacznie: po 0:1 z Espanyolem i Atletico Madryt.

• Ostatnio Barcelona uporała się gładko z Villarrealem, wygrywając 3:0. Dublet zaliczył właśnie Lewandowski.

• Xavi postanowił zmienić ustawienie. Wystawia nominalnie czterech środkowych pomocników. Wychodzi na to, że obok Lewandowskiego będzie operować tylko Dembele.

• Zwieńczenie weekendu (nie kolejki) nastąpi na Camp Nou. Barcelona walczy o utrzymanie straty do Realu na poziomie trzech punktów.

1/4
przejdź do galerii
FC Barcelona - Athletic Bilbao ONLINE. Robert Lewandowski ma na koncie już dwucyfrową liczbę bramek w La Liga. O kolejne postara się w potyczce z Baskami z Bilbao. Na trafienia czekają nie tylko polscy kibice. Katalońscy żurnaliści okrzyknęli Polaka "królem" i porównali do dwóch legend. Relacja LIVE w niedzielę od godziny 21:00.

La Liga. Mecz FC Barcelona - Athletic Bilbao ONLINE

Kliknij w baner, żeby śledzić przebieg meczu!

Katalończycy w minionej kolejce poprawili sobie humory po przegranym El Clasico. W czwartek na własnym stadionie rozbili Villarreal 3:0.
Na Camp Nou błyszczał Robert Lewandowski, który ustrzelił już piąty dublet w barwach Barcelony. Na tę chwilę w La Liga ma jedenaście bramek, co oznacza, że o sześć wyprzedza zdobywcę Złotej Piłki Karima Benzemę.

Strzelecką formą Lewego zachwycają się katalońscy dziennikarze. Polak trafił na okładkę sobotniego "Sportu" obok zdjęć Brazylijczyków Romario i Ronaldo z jaskrawym tytułem "Król Lewandowski". Napastnicy z "kraju kawy" zaliczyli tylko nieznacznie lepszy start od 34-latka z Polski. Obaj w dziesięciu ligowych meczach dla Blaugrany zaliczyli po dwanaście trafień.

W sobotni wieczór Real pokonał Sevillę (3:1) i odskoczył Blaugranie na sześć punktów. Lewandowski i spółka muszą zatem odpowiedzieć zwycięstwem, by nie tracić kontaktu z liderem. Wczoraj w ekipie "Królewskich" z powodu zmęczenia mięśni nie wystąpił Benzema. Pod jego nieobecność czarował Vinicius Junior, który zanotował dwie asysty.

Rywal z Bilbao plasuje się w ligowej czołówce. Zgromadził już 18 punktów, ale nie wygrał żadnego z trzech ostatnich spotkań. Drużynę prowadzi Ernesto Valverde, który przeszło dwa lata pracował w klubie z Camp Nou. To pod jego wodzą Barcelona po raz ostatni sięgnęła po mistrzostwo kraju (sezon 2018/19).

Xavi zapowiedział kilka roszad w składzie przed czekającym jego zespół środowym starciem z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Lewandowski awizowany jest w wyjściowej jedenastce.

Barcelona - Athletic. Przewidywane składy:
FC Barcelona: ter Stegen - Bellerin, Kounde, Garcia, Alonso - Busquets, Gavi, De Jong - Dembele, Lewandowski, Fati

Athletic Bilbao: Simon - De Marcos, Martinez, Yeray, Yuri - Herrera, Vesca, Sancet - Muniain, I. Williams, N. Williams

FC Barcelona - Athletic Bilbao TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Prosto z Camp Nou komentuje duet Michał Mitrut - Leszek Orłowski. Przedmeczowe studio o 20:00. Remigiusz Kula i Piotr Laboga porozmawiają z Gerardem Badią. Relacja LIVE z meczu od godziny 21:00 w GOL24 - zapraszamy.