0

ACF Fiorentina

2

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

• Mecz tak naprawdę trwał do 50. minuty, kiedy goście strzelili drugą bramkę. Lazio straciło tym samym wiarę o korzystny rezultat, a Fiorentina nie forsowała już tempa. Zasłużone zwycięstwo pilkarzy Vincenzo Montelli. Rafał Wolski jeszcze musi poczekać na debiut w Serie A.

• Koniec! Fiorentina pokonuje Lazio 2:0 po golach Joveticia i Ljajicia.

• Kolejna próba Onaziego. Tak jak poprzednia, nieudana.

• Strzał Mauriego zablokowany. Sędzia dolicza 3 minuty.

• Romulo ukarany żółtą kartką.

• Sissoko zmienia Valero.

• Floccarki na spalonym.

• Romulo zastępuje dobrze grającego Cuadrado

• Radu na spalonym. Nie może pogodzić się z decyzją arbitra.

• Dalekie podanie do Kozaka nie znalazło adresata. Po chwili strzelał Onazi... niecelnie.

• Okazja Lazio, jednak strzał Radu zablokowany.

• "Dziadek" w wykonaniu gości. W roli "głupiego Jasia" - kilku zawodników Lazio. Smutny widok dla fanów tego klubu.

• Gospodarze nie radzą sobie z lepiej dysponowanym rywalem. Cana dostaje żółtą kartkę za faul.

• Chaos w obu drużynach. Fiorentina oddaje pola gospodarzom, który nie potrafią skorzystać z "gościnności".

• Ostatnia roszada personalna w Lazio: Mauri zastępuje Ledesmę.

• Żółta kartka za niesportowane zachowanie dla Alvaro Gonzaleza.

• Rykoszet po strzale z dystansu Pizzaro i piłkę łapie Marchetti.

• I pierwsza zmiana w Fiorentinie: Llama wchodzi, a schodzi strzelec drugiej bramki, Ljajić.

• Ljajić próbował powtórzyć uderzenie sprzed kwadransa. Tym razem piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Indywidualna akcja Cuadrado przerwana faulem Andre Diasa, za który otrzymuje żółty kartonik.

• Kozak póki co niewiele wniósł w poczynania gospodarzy. Ma jeszcze pół godziny by coś wskórać.

• "Świeca" Pereirinhy w "16" Fiorentiny i pewny chwyt Viviano.

• Ale szczęście Fiorentiny! Lulić centruje, Floccari strzela w bramkarza, który "wypluł" piłkę, a dobitkę zablokował Savić. Tylko rzut rożny.

• Dośrodkowanie Ledesmy dalekie od ideału. Viviano od bramki.

• Druga zmiana w Lazio: za Hernanesa pojawia się Onazi.

• Hernanes strzela i bardzo dobra interwencja bramkarza, który paruje piłkę na rzut rożny.

• Lulić faulowany przez Cuadrado 25 metrów od bramki Viviano.

• Fiorentina gra na luzie, jak by to był trening. Lazio wygląda jak dziecko we mgle - zagubione i przerażone.

• Jeżeli takim wynikiem zakończy się to spotkanie, to Fiorentina awansuje z 6. pozycji na czwartą. Do trzeciego AC Milan (51 pkt.) będzie wówczas tracić 3 punkty. Lazio jest teraz piąte z dorobkiem 47 "oczek" i o dwa wyprzedza swojego dzisiejszego przeciwnika.

• Żółta kartka dla Hernanesa za brzydki faul.

• Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego. Nad murem i piłka wpada tuż przy słupku

• GOL, Adem Ljajić

• Gwizdy kibiców Lazio. W rewanżowym spotkaniu z VfB Stuttgart w ramach Ligi Europejskiej pilkarze z Wiecznego Miasta zagrają przy pustych trybunach.

• Lazio Rzym - AC Fiorentina

• Gonzalez centruje w pole karne i górą Valero. Kontra Fiorentiny i zablokowany strzał Joveticia.

• Faul w ofensywie Lulicia. Ucierpiał Tomović.

• Kozak od początku drugiej połowy w miejsce Edersona.

• Andrea Gervasoni daje znać gwizdkiem i gramy.

• I wracamy na drugą połowę! Będzie jedna zmiana w Lazio.

• Dobry, szybki mecz w Rzymie. Początek należał do gości, który szybko objęli prowadzenie po składnej akcji i bramce Joveticia. Lazio próbowało szybko odpowiedzieć, ale przypominało to bicie głową w mur. Jednak w ostatnim kwadransie potrafili stworzyć 2-3 dogodne sytuacje i co najmniej jedną powinni wykorzystać.

• Sędzia nie doliczył nawet minuty i kończy pierwszą połowę.

• Lulić wkręcił w ziemię Tomovicia. Zamiast strzela z narożnika pola karnego zdecydował się na dośrodkowanie. Za wysokie do Floccariego.

• Ostatni kwadrans to miażdżąca przewaga gospodarzy.

• Mogło, a właściwie powinno, być 1:1. Uderzenie Ledesmy niecelne. Zabrakło niewiele i byłby remis na Stadio Olimpico.

• Ledesma dobrze dośrodkował, zgranie w pole karne do Floccariego, który nie sięgnął piłkie.

• Ederson uprzedzony przez zawodnika gości. Strzał Gonzaleza zablokowany przez Savicia - piłka wyszła na rzut rożny.

• Wysoki pressing Fiorentiny uniemożliwia gospodarzom dzisiejszego spotkania na spokojne wyprowadzenie piłki od własnego bramkarza.

• Było groźnie pod bramką Viviano! Savić wyjaśnił sytuacje. Piłka jak bumerang wraca pod pole karne Fiorentiny i gwizdek sędziego. Faul zawodnika Lazio i chwila wytchnienia dla obrońców gości.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne i Viviano pewnie piąstkuje. Teraz to goście są zamknięci przed własnym polem karnym.

• Uderzenie Floccariego zablokowane przez dwóch zawodników Fiorentiny. Korner.

• Ederson chciał przepuścić piłkę do partnera, ale połapał się w tym Savić.

• Kolejna dwójkowa akcjja Ljajicia z Joveticim i Cani wślizgiem wybija piłkę poza boisko spod nóg tego drugiego zawodnika ACF.

• Indywidualna akcja Ljajicia zastopowana przed "16" Lazio. Goście dalej w posiadaniu piłki.

• Ederson strzela z ostrego kąta wprost do "koszyczka" Viviano.

• Jeszcze jeden rożny i faul zawodnika Fiorentiny.

• Dias i Rodriguez zmienili na chwilę dyscylinie. W polu karnym gospodarzy doszło do zapasów i obaj padli na murawę. Sędzia na chwilę przerwał grę. Dośrodkowanie z rogu i zablokowany strzał Joveticia.

• Składna akcja Fiorentiny. Cuadrado wpadł w pole karne Lazio i podał do Joveticia, którego jednak uprzedził Radu wybijając piłkę na rzut rożny.

• Akcja Lazio zupełnie nieudana. Tomović wznawia grę od aut.

• Sprytnie rozegrany rzut wolny przez Ledesmę. Cana był na spalonym.

• Hernanes faulowany przez B. Valero. Do bramki ponad 30 metrów.

• Senad Lulić zgrywa pilkę w pole karne do Sergio Floccariego. Ten był skutecznie przyblokowany i Emiliano Viviano łapie piłkę.

• Nenad Tomović dostał piłkę przed pole karne, ale ta podskoczyła i strzelił na wiwat.

• Naciskany Stefan Radu wybija piłkę poza linię boczną. Goście dążą do strzelenia drugiej bramki.

• Adem Ljajic z Stevanem Joveticiem zagrali między sobą na jeden kontakt. Ten pierwszy za mocno odgrywał i piłkę przejmuje Federico Marchetti.

• Przy bramce asystował Adem Ljajic.

• Plasowany, płaski strzał z 18 metrów po długim rogu. Bramkarz bez szans, Fiorentina szybko obejmuje prowadzenie.

• GOL, Stevan Jovetić

• Fiorentina przeprowadza akcje ofensywne głównie lewą stroną

• Manuel Pasqual nie zdołał opanować piłki po zagraniu Davida Pizzaro.

• Kontra Fiorentiny i Andre Dias powstrzymał rajd Juana Cuadrado. Bardzo udana i niezwykle ważna interwencja na własnej połowie.

• Pierwszy kwadrans pod dyktando Fiorentiny. Gospodarze mają problem by wymienić kilka podań, nawet na krótkiej przestrzeni.

• Adem Ljajić strzela z dystansu. Równie mocno jak i niecelnie.

• Manuel Pasqual dostał dobrą piłkę, lecz przegrał pojedynek sam na sam z Bruno Pereirinhą. Juan Cuadrado strzela z dystansu po ziemi wprost w sam środek bramki.

• Rzut rożny dla Lazio. Centrował Juan Guillermo Cuadrado. Bez zagrożenia pod bramką Fiorentiny.

• Kontra Lazio zakończona stratą. Dalekie podanie pod pole karne do Stevana Joveticia pada łupem bramkarza Lazio.

• Ederson fauluje Davida Pizzaro.

• Okazja Fiorentiny! Stevan Jovetić dostał dobrą piłkę z lewego skrzydła i fatalnie złożył się do strzału. Błąd obrony Lazio bez konsekwencji.

• Manuel Pasqual dośrodkowuje z lewej strony, lecz wcześniej piłka opuściła boisko.

• Ostra gra Lazio od początku spotkania. Co chwila faulami przerywa akcje rywalla.

• Sergio Floccari zastospowany przez obrońcę Fiorentiny. Od bramki Viviano.

• Neto, Rafał Wolski, Larrondo, Romulo, Compper M. Fernandez, L. Toni, M. Sissoko, Ch. Llama, Facundo, Lupatelli - rezerwowi Fiorentiny.

• Rezerwowi Lazio: G. Bava, A. Bizarri, M. Cani, L. Kozak, S. Mauri, O. Onazi, L. Saha, T. Strakosha.

• Gwizdek sędziego i gramy

• Znamy podstawowe "11" obu drużyn. Na ławce rezerwowych gości jest m.in. Rafał Wolski. Czy wreszcie zadebiutuje w Serie A?