1

SSC Napoli

2

• To wszystko na dzisiaj, za uwagę dziękuje Hubert Jan Faron

• Napoli drugą połowę rozegrało niemalże po profesorsku. Naciskali od początku, zdobyli bramkę i kontrolowali przebieg gry cofając się dopiero w samej końcówce. W zespole Lazio przede wszystkim było dzisiaj widać słabą dyspozycję Sergieja Milinkovicia-Savicia. Serb był kompletnie niewidoczny, a gdy już miał piłkę, to szybko ją tracił, albo podawał źle. Błyszczał Immobile, ale Lazio to więcej niż tylko włoski snajper. Dobrze spisali się Polacy w barwach Napoli, aktywny dzisiaj był także Allan, a strzał Insigne na 2:1 mógłby zdejmować pajęczyny z bramek. Drużyna Carlo Ancelottiego wygrywa zasłużenie i przywozi 3 punkty z trudnego terenu.

• Koniec hitu w Rzymie! Napoli pokonuje Lazio!

• Wstrzelenie w pole karne Napoli, ale główka Bastosa ląduje w koszyczku Karnezisa

• Callejon z płaskim dograniem w pole karne na nogę Milika, ten uderza na bramkę, ale wracający z wślizgiem Bastos ratuje Lazio i blokuje ten strzał!

• Acerbi główkuje po rzucie rożnym z trzeciego metra, ale trafia tylko w słupek! Karnezis niesamowicie wściekły na kolegów, ale nie ma się mu co dziwić. Obrońca Lazio nie miał prawa uderzyć na bramkę!

• Od dobrych 10 minut Napoli cofnęło się na własną połowę czekając na kontry. Lazio bije głową w mur

• Ostatnia zmiana w Lazio. Danilo Cataldi za Parolo

• Koniec meczu dla Piotra Zielińskiego. Polak zastąpiony przez Marko Roga

• Correa w pole karne spod linii końcowej, ale Diawara wszystkiego pilnował i wykopał piłkę z szesnastki gości

• Mertens sprytnie usiłował ograć Bastosa, ale na trzeciego wmieszał się w to Acerbi i wybił piłkę

• Immobile poholował piłkę dobre kilkanaście metrów wchodząc w międzyczasie pole karne Napoli, ale ostatni z obrońców, czyli Hysaj, wysunął tylko nogę wybijając piłkę na aut.

• Lorenzo Insigne opuszcza murawę ustępując miejsca Driesowi Mertensowi

• Luis Alberto otrzymał podanie w polu karnym, przełożył, raz, przełożył drugi raz, uderzył i... Karnezis wyciągnięty jak struna wybronił to uderzenie. Akcja piękna, ale gracz Lazio i tak był na spalonym.

• Kolejne w tym meczu długie podanie do Immobile. Tym razem Albiol uprzedza napastnika Lazio

• Klasyka w Napoli mimo zmiany trenera, czyli Hamsik schodzi w 70. minucie. W jego miejsce Amadou Diawara

• Joaquin Correra zalicza debiut w barwach Lazio zmieniając Milana Badelja

• Mimo prowadzenie Napoli ani myśli odpuszczać. Od kilku minut Lazio zamknięte na własnej połowie

• "Taniec" Immobile przed polem karnym Napoli zakończony zostaje strzałem, ale czujny Albiol czekał do końca i zablokował wślizgiem to uderzenie

• Hysaj w pole karne, Allan, który dostał piłkę za plecy trącił ją tylko sytuacyjnie nogą, ale ta spadła pod nogi Lorezno Insigne, który z klepki uderzył finezyjnie pakując piłkę tuż przy spojeniu nie dając Strakoshy jakichkolwiek szans na interwencję

• GOOOOOOOOL!!! ISIGNIE, CÓŻ ZA STRZAŁ!

• Mario Rui wyłuskał piłkę Marusiciowi, dograł z lewej strony w pole karne, ale przed zamykającym akcję zawodnikiem Napoli pojawiła się noga Radu, od której piłka odbiła się i opuściła pole karne

• Immobile powinien dopisać drugą bramkę na konto. Przy rzucie rożnym dla Lazio napastnik Rzymian był kompletnie niepilnowany, ale gdy zamykał akcję na dalszym słupku, to z kilku metrów trafił tylko w boczną siatkę!

• Lazio ruszyło do kontry piątką zawodników, ale Milinković-Savić podał prosto pod nogi Hysaja. Dzisiaj Serb zdecydowanie nie ma swojego dnia

• W końcu Lazio w ataku pozycyjnym, ale piłkę przejmuje Zieliński, który niemal natychmiast zostaje faulowany przez Radu. Posiadanie dla Napoli

• Milik miał sporo miejsca przed polem karnym i zdecydował się na strzał, ale jego uderzenie lewą nogą minęło bramkę Lazio

• Wznawia Napoli

• Na drugą połowę nie wybiegnie Luiz Felipe. Bastos desygnowany do gry w jego miejsce

• Chociaż pierwsze pół godziny było nieco apatyczne, a najciekawszym wydarzeniem były dwa kontakty Ciro Immobile, którymi ośmieszył on obronę Napoli i zdobył gola, to ostatni kwadrans potrafił podnieść ciśnienie. Wściekli goście prawie nie opuszczali połowy Lazio, co zaowocowało dwoma golami Milika, z czego jeden, jak pokazały powtórki, słusznie nie został uznany. Koulibaly staranował Stefana Radu rozbijając mu głowę, ale twardy ruuński obrońca został błyskawicznie opatrzony i wrócił do gry. Póki co wynik wciąż jest nierozstrzygnięty, ale przy takiej grze, dalsze gole to pewnik!

• Przerwa w Rzymie

• Insigne z lewej strony na centymetry dograł do Callejona, który razem z Milikiem urwali się obronie Lazio. Hiszpan z klepki podał do Polaka, a ten z kilku metrów wpakował piłkę pod poprzeczkę!

• GOOOOOL!!! JEDNAK MILIK Z BRAMKĄ!

• Radu z opatrunkiem na głowie wrócił już na boisko. Lazio w komplecie

• Polski napastnik nie przestaje szukać! Jego uderzenie z ostrego kąta świetnie broni Strakosha!

• GOL MILIKA ANULOWANY

• Na boisku leży Stefan Radu. Powtórki pokazały, że w walce w polu karnym obrońca Lazio został wręcz zmasakrowany przez rosłego Koulibaly'ego. W tej chwili zawodnik Lazio jest zwożony z boiska, na murwaie pojawiłą się krew. Nie wiadomo, czy gol zostanie uznany

• Świetne przypieczętowanie ostatnich minut Napoli. Wybitą po rzucie rożnym piłkę uderzał zza szesnastki Albiol. Strakosha wybronił to uderzenie, ale przy dobitce Polaka nie miał szans

• Znów Polacy dają o sobie znać. Zieliński na głowę Milika, ale ten spóźnia się o ułamek sekundy!

• Zieliński dostaje podanie od Callejona, przekłada sobie na lewą nogę i strzela zza pola karnego. Piłka odbija się jeszcze od Acerbiego i trafia w poprzeczkę bramki Rzymian. Napoli naciska coraz mocniej

• Insigne rozpędził się lewą stroną, zagrał po trójkącie z Zielińskim, przepchnął się z piłką obok rywala i mając mnóstwo czasu miejsca przestrzelił o grubo ponad 1,5 metra. Najlepsza okazja Napoli, zwłaszcza, że w polu karnym na ewentualne podanie czekał Milik

• Napoli wciąż szuka wyrównania. Callejon świetnie zastawił się w polu karnym mając na plecach Caseresa i dograł do Hysaja. Wahadłowy gości wrzucił z pierwszej piłki szukając głowy Arkadiusza Milika, ale Acerbi nie pozwolił Polakowi nawet pomyśleć o dojściu do piłki

• Callejon z rzutu wolnego na pole karne, gdzie główkował Hamsik. Słowak miał jednak opiekuna w osobie Radu, który uniemożliwił graczowi Napoli celną główkę

• Kolejna próba Immobile, ale potężne kopnięcie odbitej piłki z około 25 metra przelatuje nad bramką

• Kolejne długie podanie do Immobile wreszcie przynosi efekt! Snajper Lazio jednym przyjęciem ograł Ruiego, Koulibalego i Albiola jakby byli trampkarzami i huknął w samo okienko nie dając Karnezisowi szans. Od wznowienia gry przez Strakoshę do gola zawodnicy Lazio zaliczyli mniej niż 10 kontaktów z piłką!

• GOOOOOOOOOOOL!!!! IMMOBILE OŚMIESZA OBRONĘ NAPOLI!

• Immobile otrzymał doskonałe podanie z własnej połowy, opanował piłkę i zagrał przed pole karne do nabiegających kolegów. Adresatem okazał się Luis Alberto, który uderzył bardzo niecelnie i Karnezis spokojnie mógł odprowadzić piłkę wzrokiem.

• Kontra Napoli, ale podanie Allana do Callejona przerywa wślizgiem Radu. W posiadaniu Lazio

• Indywidualna akcja Zielińskiego, przełożenie na lewą nogę i strzał z dystansu naszego rodaka. Do słupka bramki Lazio brakło około metra

• Dośrodkowanie Parolo z prawego skrzydła przelatuje nad polem karnym nie niepokojone przez nikogo. Poprawka Caseresa z drugiej strony trafia na głowę Koulibalego, który wibija piłkę byle dalej

• Świetne podanie przez pół boiska w wykonaniu Badelja, ale Immobile złapany na minimalnym spalonym

• Badejl stempluje nogę Zielińskiego w kole środkowym. Przez chwilę Polak leżał na murawie, ale na szczęście nic mu się nie stało. Gracz Lazio otrzymuje reprymendę od arbitra, a Napoli wznawia z rzutu wolnego.

• Marusić w roli prawoskrzydłowego nie był w stanie przejść Hysaja. Kolejny korner dla Lazio

• Znów Caseres ze strzałem i znów w obrońcę. Tym razem jednak piłka wychodzi na rzut rożny

• Odpowiedź Napoli, Isignie podaniem wewnętrzną częścią stopy starał się wypuścić na wolne pole Zielińskiego, ale minimalnie szybszy od Polaka był Acerbi

• Grający dzisiaj na lewym wahadle Caseres próbuje uderzenia z linii pola karnego, niestety dla gospodarzy trafia w gąszcz obrońców

• Zaczynamy!

• Przed meczem minuta ciszy upamiętniająca 41 ofiar niedawnej tragedii w Genui, gdzie zawalił się most

• Zawodnicy wychodzą już na murawę, a my zapinamy pasy i szykujemy się na emocje!

• Pierwszy mecz tego sezonu we Włoszech zakończył się ledwie kilkanaście minut temu. Juventus z Wojciechem Szczęsnym w bramce pokonał na wyjeździe Chievo Werona 3:2. Gola Szczęsnemu strzelił inny Polak, Mariusz Stępiński. W spotkaniu, które jest przed nami na boisku pojawi się dwóch naszych kolejnych rodaków. Czy Milik lub Zieliński pokonają dzisiaj Strakoshę?

• Dobry wieczór! Dzisiejszy dzień to święto dla fanów włoskiej piłki, gdyż to właśnie dzisiaj powraca Serie A! Z Państwem wita się Hubert Jan Faron i zapraszam na relację tekstową z hitu pierwszej kolejki ligi włoskiej, czyli starcia Lazio Rzym i wicemistrza Italii, SCC Napoli!