Lech Poznań

0

Borussia Dortmund

0

• Dziękujemy państwu za uwagę. Mecz nie był najlepszym widowiskiem i zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Osobiście jednak więcej oczekiwałem po dzisiejszym spotkaniu i jego poziom nieco mnie rozczarował. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

• Koniec meczu.

• "Marcin Wasilewski" skandują kibice Lecha. Czyżby były gracz "Kolejorza" był obecny na dzisiejszym meczu?

• Świetne uderzenie Ginczka, mija bramkę Lecha o centymetry, to była piłka meczowa dla zespołu przyjezdnego

• Oj chyba będziemy świadkami rzutów karnych...

• Jeżeli ktoś myślał, że zobaczy dzisiaj dobry mecz, chyba mocno się przeliczył. Spotkanie mistrza Niemiec z byłym mistrzem Polski przypomina raczej potyczkę zespołów klasy okręgowej. Gdyby nie kibice, nie byłoby dzisiaj czego oglądać.

• Słychać cię drogi "z" doskonale

• Kolejna zmiana w Borussii, za Zidana wchodzi Gotze. Nastąpiła również zmiana w Lechu, za Możdżenia wszedł Drewniak.

• Kibice Lecha ściągnęli koszulki, to prawda w Poznaniu jest dzisiaj bardzo ciepło

• Tak na poważnie w drugiej połowie oglądamy słaby mecz, wreszcie kibice Lecha dopingują jak należy

• Piętnaście minut pozostało do końca wielkopolskich eliminacji konkursu piosenki kibicowskiej

• Ale Piotrek, ten konkurs zapoczątkowali fani innego łódzkiego klubu. Obejrzyj nagrania meczu ŁKS-u z Niecieczą, tam można było usłyszeć bardzo podobny repertuar.

• Mam propozycję: Fani Lecha zapoczątkowali dzisiaj Konkurs piosenki kibicowskiej. Jako drugiego kandydata zasugeruję kibiców Widzewa, którzy doskonale potrafią odśpiewać na trybunach hit Shakiry Waka Waka

• Znowu zmiana... Panie Bakero, litości! Siergieja Kriwca zastąpił Michał Jakóbowski.

• Kontra Lecha jednak Henriquez zdecydowanie zwolnił akcję swojego zespołu, spora porcja gwizdów

• 40 133 kibiców- taka jest dzisiaj frekwencja na stadionie miejskim

• Gorzko, gorzko a chwilę potem Sto lat, sto lat nonono ciekawie robi się na trybunach!

• Ona temu winna, ona temu winna śpiewają kibice Lecha. Ciekawego o kogo chodzi macie jakieś typy?

• Chyba "stary" "Kolejorz" mocno śpi, bo gospodarze chyba zostali jeszcze w szatni

• Jestem, jestem. Niestety, zamiast ciekawego widowiska w drugiej połowie mamy bardzo nudny mecz. Chyba dobrze skomentowali to kibice Lecha, śpiewając "Stary niedźwiedź mocno śpi".

• Od bramkarza do bramkarza i tak w koło macieju...

• Halo! Halo! Baza do Wojtka jesteś tam?

• Faul Murawskiego w ataku, to jak na razie najbardziej emocjonujący moment drugiej połowy

• Wygląda na to, że skończyliśmy ze zmianami. Dobrze, że na boisku nie działo się za wiele, bo byśmy mieli spory problem ;)

• Druga połowa niestety, trzeba to przyznać nudna jak flaki z olejem...

• Za Lewandowskiego wchodzi Ginczek.

• No i uaktywnili się ci starsi, dalej panowie dalej niech mistrz Niemiec zobaczy, że w Polsce można dopingować tak pięknie jak nigdzie indziej na świecie

• Za Piszczka - Hornschuh.

• Za Błaszczykowskiego wchodzi Stiepermann.

• Młodzi fani Lecha daja teraz popis swoich możliwości,rośnie nam nowe pokolenie kibiców. Oby tak dalej!

• Kringe obiegł pół boiska sam mijał jak tyczki slalomowe nawet swoich kolegów. Wypada nam teraz powiedzieć tylko: Biegnij Florian, biegnij!

• Nie pójdzie nawet w 10, ale wszyscy śledzący nasza relacje live nam wybaczą?

• Niestety przy takiej ilości zmian dodawanie wszystkich w naszym panelu to trudna robota. Chyba następny taki mecz powinniśmy relacjonować we trzech, może wtedy pójdzie sprawniej.

• Na trybunach coraz głośniej zaczynają dopilnować fani zespołu z Niemiec, tymczasem kibice Lecha siedzą i milczą

• Panowie w drugiej połowie nie było celnego strzału na którakolwiek z bramek! Bierzemy się do roboty, bierzemy!

• Pierwszy groźny strzał Borussii mija bramkę Buricia, chociaż mamy jeszcze rzut rożny

• W miejsce Kiełba wchodzi Kędziora

• Za Injaca wchodzi Wilk.

• W miejsce Felipe Santy wchodzi Vrancić

• Przepraszamy za chwilowy zastój w Relacji, liczba zmian nas zaskoczyła pomimo, że jesteśmy tu we dwójke

• Stilic zchodzi z boiska, zastępuje go Mikołajczak.

• Za Jasińskiego wchodzi Murawski

• Ubiparip wchodzi na boisko w miejsce Ślusarskiego

• Arboleda zastępuje Bosackiego.

• Henriquez za Djurdjevicia.

• W miejsce Da Silvy wchodzi Sobiech Lasse

• Wołąkiewicz za Wojtkowiaka.

• Na osiem zmian zdecydował się Jose Bakero. Boisko opuścili: Wojtkowiak, Bosacki, Djurdjevic, Jasiński, Injac, Stilic, Kiełb i Ślusarski. W ich miejsce weszli: Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez, Murawski, Mikołajczak, Wilk, Ubiparip i Kędziora.

• Le Tallec wchodzi za Gorsskreutza

• Kringe wchodzi na boisko w miejsce Dede

• W miejsce Hummelsa wchodzi Subotić

• Zaczynamy drugą część meczu!

• Piłkarze Borussii już na murawie, nowi zawodnicy w ekipie mistrza Niemiec to:Lasse Sobiech, Neven Subotic, Florian Kringe, Damien Le Tallec i Mario Vrancic. Ostatecznie więc zamiast ośmiu mamy "tylko" pięć zmian w Borussii.

• Z boiska zeszli Hummels, Dede, Grosskreutz, Felipe Santa, Antonio Da Silva

• Jak na razie martwić może brak goli, obaj trenerzy przed meczem obiecali grad bramek. A co jak padnie dzisiaj remis? Może idąc tokiem myślenia Antoniego Piechniczka w przypadku remisu wygra zespół, który miał więcej rzutów rożnych?

• Aż ośmiu zawodników Borussii prowadzi intensywną rozgrzewkę. Jeżeli Jurgen Klopp zamierza wprowadzić ich wszystkich na początku drugiej połowy, to będziemy mieć masę roboty. Ale jakoś damy radę.

• Dziękujemy za wszystkie miłe komentarze, a tych, którzy kulturę zostawili w domu zapraszamy na kurs "odchamiania".

• Koniec pierwszej połowy.

• Chwilę później ponownie groźnie strzela Zidane i bardzo dobrze broni Burić.

• No to teraz zaczęło się już dziać! Lewandowski minął Buricia i z ostrego kąta nie trafił do bramki. Piłka trafiła do Zidana, a ten nie zdołał nawet oddać strzału.

• Na murawie nie dzieje się wiele ciekawego, a nasi koledzy dziennikarz zza granicy kupili sobie przed meczem kiełbaskę i jej nie zjedli. Nie smakuje już polskie mięso? :)

• Pojawiają się pierwsze gwizdy na trybunach, drodzy kibice to tylko mecz towarzyski

• Nie wiem, na jakim ślubie byłeś, bo mi bardziej na myśl przychodzi pastwisko.

• Jeden z kibiców pyta w komentarzach dlaczego murawa na stadionie jest taka brzydka. Moim zdaniem przypomina ona dzisiaj co najmniej dywan po, którym przechadzała się królewska para podczas swojego ślubu w kościele

• No to teraz Burić się napracował! Robert Lewandowski uderzył z 16 metrów, piłka po drodze skozłowała, ale i tak nie zaskoczyła Bośniaka. Bardzo dobra interwencja!

• Gromkie ole na trybunach, no momentami Lech zagrał jak Hiszpanie za swoich najlepszych czasów

• Rozgrzewa się chyba cała ławka rezerwowych Lecha i Borussiii

• Tymczasem świetna akcję rozegrał Semir Stilić, jednak Lech ma zaledwie rzut rożny. Mówię zaledwie bo to powinien być gol!

• Czy my nie mieliśmy relacjonować meczu?

• A obok trybuny prasowej piękna pani ochroniarz co chwilę biega za kibicami. Ma dzisiaj zdecydowanie więcej pracy niż chociażby taki Burić. Chociaż z pomocy tej pani to też chętnie bym skorzystał ;)

• Trzeba przyznać, że Egipcjanin jest zawsze tam, gdzie powinien być. Widać kolejne pokolenie musi mieć swojego Zidana, bo my wychowywaliśmy się oglądając wyczyny słynnego Francuza.

• Wróciłem na chwilę, tęskniliście? Wojtku czy tylko ja mam takie wrażenie, że mamy na boisku co najmniej 4 "Zidanów"?

• Po dośrodkowaniu Zidana z rzutu rożnego w środek bramki strzelał Piszczek.

• Chwilowo zostaję sam, bo Piotrek pragnie uraczyć was nagraniami z trybun. A jest co uwieczniać, bo kibice Lecha dają dziś z siebie wszystko!

• Albo postawić włosy na żel ;)

• Oj zabrakło centymetrów w pojedynku główkowym Kubie Błaszczykowskiemu, a trzeba było pić mleko za młodu?

• Hummels czyści dzisiaj dosłownie wszystko co wpada w jego pole karne

• Ale czy kilku dziennikarzy zdoła uciszyć 40 tysięcy gardeł? Nie wydaje mi się. I bardzo dobrze, bo taki mecz ogląda się zupełnie inaczej niż spotkanie z Ruchem, rozegrane przy milczących trybunach. Brawo kibice!

• Tymczasem doskonała kontra Borussii, jednak uderzenie Piszczka okazało się niecelne

• Oj coś czuję, że znowu koło seniora dzielnicy Grunwald zadzwoni do lokalnych poznańskich telewizji z rozpaczliwym apelem o pomoc

• Na boisku dzieje się na razie niewiele, to chociaż kibice dbają o właściwy poziom widowiska.

• Szaleństwo na trybunach, szczerze przyznam, że zupełnie nie słyszę co mówi do mnie Wojtek ale i tak jest super!

• A jak! O kraju nigdy się nie zapomina bardzo dobrze panie arbitrze, bardzo dobrze!

• Po podaniu Zidana strzelał Bakalorz, ale nieco przeszkodził mu sędzia Lyczmański. Widać patriotyzm nie pozwolił arbitrowi odsunąć się spod nóg zawodnika Borussii.

• Dede nie zdążył do podania od jednego ze swoich kolegów, latka lecą nieubłaganie

• Swoją drogą zagranie "Ryby" było klasa światowa. Kiełb w tym meczu zdecydowanie więcej czasu spędza na lewej stronie boiska

• Bardzo dobre dośrodkowanie Kiełba, Langerak musnął piłkę końcówkami palców i trafiła ona pod nogi Ślusarskiego! Ten mógł strzelić, gdzie chciał i trafił... w słupek!

• Wolności słowa domagają się kibice Lecha, no to krzyczcie, mówcie co chcecie cała Polska patrzy!

• I kolejny popis uprzejmości graczy Lecha! Gdyby Ślusarski zagrał do Stilicia, byłoby już pewnie 1:0. Ale po co, skoro można zagrać do da Silvy?

• Coś zgasł nam młody kolega Jasiński, aktualnie chyba schował się pod murawę

• Piotrku, jak bardzo chcesz to możesz zrobić z nim wywiad po meczu. Tylko możesz mieć mały problem z językiem arabskim.

• Pozwól, że zajmę się meczem... Tym razem minimalnie niecelnie uderzył Stilić

• Poczekaj lepiej skończmy na niego narzekać bo możemy go spotkać przed stadionem po meczu

• Widać oburzyło go porównanie do Cracovii, bo teraz co chwilę próbuje pokonać Buricia.

• Rozszalał nam się Zidan nieprawdaż Wojtku?

• Groźne uderzenie Zidana broni Burić, Egipcjanin nie pograł sobie wiele w tym sezonie, to chce przynajmniej na Lechu podreperować swoje konto strzeleckie

• I po raz kolejny groźnie pod bramką mistrza Niemiec! Langerak miał szczęście, że w porę wyszedł z bramki, bo w innym wypadku Ślusarski znalazł by się w stuprocentowej sytuacji!

• Nono Panie Kriwiec cóż za strzał! Wreszcie zaczyna się dziać coś ciekawego...

• Znakomita okazja dla Lecha. Stilić poczekał, popatrzył, podał do Kriwca, a ten zmusił bramkarza Borussii do wykazania pełni swoich umiejętności.

• To Jasmin w ogóle jest na boisku? Jak na razie Borussia stworzyła tyle zagrożenia co Cracovia w lidze podczas rundy jesiennej

• Pierwsza interwencja Jasmina Buricia, do niewielkiego wysiłku zmusił go Łukasz Piszczek.

• I co z tego, że mamy mecz towarzyski. Przecież kibice muszą jak zawsze pozdrowić ukochany przez nich PZPN :)

• Kriwiec dośrodkowuje w pole karne, ale tam piłkę wybijają obrońcy Borussii. Chwilę później prostopadłego podania próbował Injac - chyba tylko on sam wie, do kogo było zaadresowane.

• W końcu nazwisko zobowiązuje, Zinedine takiego zagrania z pewnością by się nie powstydził.

• Kapitalnie przyjął Lewandowski podanie od Zidana, jednak jego strzał okazał się niecelny

• Piłkarze obu drużyn są dzisiaj bardzo uprzejmi i podają piłkę przeciwnikom. Panowie, Boże Narodzenie dopiero w grudniu, wtedy będzie czas na prezenty.

• Hummels próbował zagrać do... Możdżenia ale ten nie chciał przyjąć tego prezentu

• Długie podanie do Lewandowskiego, a ten już drugi raz w tym meczu na spalonym.

• Choć sadząc po kolorze strojów to piłkarze z Dormtundu czekają aby użądlić swojego rywala :)

• Jak na razie Lech gra więcej piłka z kolei Borussia jak przyczajony tygrys-ukryty smok czeka na okazje z kontrataku

• Szczegóły, może pomylił mu się Jasiński z Piszczkiem? W każdym bądź razie gramy dalej

• Tyle że przed chwilą Stilić zamiast do Jasińskiego, podawał do... Piszczka.

• Jasiński gra bardzo odważnie, biega do każdej piłki. Brawa za ambicje dla tego młodego chłopaka

• Dobra wrzutka Jasińskiego zostaje wybita poza swoje pole karne przez Hummelsa

• Panie sędzio dzisiaj spalone możemy przecież sobie odpuścić :), nie gramy o "złote gacie"

• Na spalonym Robert Lewandowski.

• Pierwsze zbyt mocne podanie do Ślusarskiego, który nawet nie ruszył do piłki

• Zaczynamy!

• A do pucharu dołączono koszulkę z numerem 41 - tyle bramek zdobył Lewandowski w barwach Lecha.

• Bardzo miła uroczystość na murawie, okolicznościowy Puchar dla zespołu z Dortmundu od władz Lecha za zdobycie mistrzostwa Niemiec wielkie brawa dla Poznaniaków!

• Oba zespoły wychodzą już na boisko.

• W kadrze Lecha na dzisiejszy mecz znalazło się czterech piłkarzy z zespołu ME. Największe wyróżnienie spotkało Radosława Jasińskiego, który wybiegnie w wyjściowej jedenastce poznańskiego zespołu, ponadto na ławce rezerwowych znaleźli się Tomasz Kędziora, Michał Jakóbowski i Szymon Drewniak. Nie wiadomo jeszcze, czy wymienieni zrobią karierę piłkarską, ale taki mecz przy pełnych trybunach będą na pewno wspominać do końca życia.

• Nie no przecież Robert nie może doprowadzić trybun do milczenia strzelając tego gola, sentyment chyba pozostał co nie Robert? No chyba, że włoży koszulkę Lecha :) i strzeli do bramki Borussii

• Kapitanem drużyny Borussii w dzisiejszym meczu będzie Robert Lewandowski. Bądź co bądź to dzięki niemu to dzisiejsze spotkanie i jakaś nagroda mu się należy. Ciekawe czy "Lewemu" uda się strzelić bramkę swoim byłym kolegom z drużyny.

• Mamy już wyjściowe składy, za chwilę również państwo będziecie mieli okazję się z nimi zapoznać.

• A gdzie! Ceny wysokie ceny dobre! Przecież Pan Prezes Lato mówi, że wszystko drożeje więc drogi Polaku weź rodzinę na mecz wydaj 600, 700 zł i potem nie jedz nic przez dwa dni! A co!

• Powoli zapełniają się trybuny stadionu przy ulicy Bułgarskiej. Widać, że niskie ceny biletów dały skutek w postaci pełnych trybun. Może działacze PZPN wezmą przykład z władz Lecha i ustalą na podobnym poziomie koszt wejściówek na mecze reprezentacji? Bo w innym przypadku budowane na Euro 2012 kolosy mogą świecić pustkami.

• No dokładnie nie jest taki zły! Przecież wiemy doskonale, jaki popłoch w szeregach rywali sieje popularny "Manu" kiedy z całym impetem i zawziętością biegnie pod bramkę przeciwnika

• Znając szkoleniowca Lecha, to niczego nie można wykluczyć ;) Chociaż Arboleda w ataku to może nie taki zły pomysł?

• Siedzimy sobie tak na trybunie prasowej z Wojtkiem i dyskutujemy nad taktyką zespołu z Poznania. Czy z racji, że ten mecz jest towarzyski Jose Maria Bakero wystawi np Tomasza Mikołajczaka w obronie lub Manuela Arboledę w ataku?

• Na murawę wychodzą zawodnicy Lecha, witani gromkim okrzykiem "Kolejorz".

• Z drugiej strony to pewnie Roman Weidenfeller- pierwszy bramkarz zespołu intensywnie popija teraz pewnie drinka z parasolką oglądając swoich kolegów z boiska :)

• Intensywnie rozgrzewa się Jasmin Burić, zapewne więc to ten zawodnik będzie strzegł bramki Lecha przynajmniej na początku tego meczu.

• Brawa otrzymują również bramkarze Borussii, jak widać kibice Lecha również doceniają swojego rywala. Czy dla takich fanów warto zamykać stadion Panie Premierze?

• To musi być wspaniałe uczucie dla zawodnika, gdy wychodzi na murawę witany owacjami tysięcy kibiców. Zapewne nogi się z wrażenia uginają ;)

• Bramkarze Lecha pojawili się już na rozgrzewce witają ich gromkie brawa kibiców

• Pomimo, że jest to mecz towarzyski to i tak dla fanów Kolejorza liczy się dzisiaj tylko zwycięstwo. Z kolei zawodnicy Lecha na własnej skórze mogą się przekonać co może ich ominąć w przypadku braku awansu do europejskich pucharów

• Klub wydał zgodę na to aby dodatkowe 2 tysiące kibiców zasiadło na sektorze przeznaczonym dla kibiców gości tak więc na trybunach zasiądzie dzisiaj 41 571 osób!