Cracovia

1

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje na żywo w Ekstraklasa.net. Do następnego razu!

• Przez większą część meczu oglądaliśmy bardzo nudne widowisko, ciekawiej zrobiło się dopiero w końcówce. Gdy wydawało się, że Lech przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ogromny błąd popełniła formacja defensywna poznaniaków i goście doprowadzili do wyrównania. Z perspektywy całego meczu remis należy uznać za sprawiedliwy wynik.

• Koniec meczu.

• Saidi kopnął piłkę z lewego skrzydła, ta leciała, leciała... i wpadła do siatki w długi słupek bramki Kotorowskiego. Obrońcy Lecha czekali chyba na interwencję golkipera, a ten myślał, że piłka wyjdzie w aut. Kuriozalna sytuacja, za chwilę okaże się, czy pozbawi Lecha punktów.

• GOOOOL!!! CRACOVIA WYRÓWNUJE! W KURIOZALNEJ SYTUACJI BRAMKĘ STRZELA NTIBAZONKIZA!

• Mocne prostopadłe podanie w kierunku Hamalainena przejmuje wychodzący z bramki Pilarz.

• I mamy trzecią zmianę w Lechu, Kamiński za Wołąkiewicza.

• Gotowy do wejścia Kamiński, Lech w końcówce będzie bronił wyniku.

• Świetną okazję do podwyższenia miał Lovrencsics, skończyło się tylko rzutem rożnym.

• Serb przymierzył z dystansu przy słupku i nie dał Pilarzowi szans na obronę. Na początku sezonu wyrasta na bardzo ważnego zawodnika Lecha!

• GOOOOL!!! VOJO UBIPARIP POKONAŁ PILARZA!!!

• Gerogo Lovrencsics przegrywa pojedynek sam na sam z Pilarzem! Węgier trafia w nogę bramkarza Cracovii!

• Groźny strzał z rzutu wolnego oddał Kosanović, na posterunku był jednak Kotorowski.

• MCJayKaka - o kontuzjach pisałem w zapowiedzi spotkania, zapraszam do lektury ;) Lech - Cracovia LIVE! Po falstarcie czas na zwycięstwo

• Wołąkiewicz dynamicznie wszedł w pole karne Cracovii, ale przypadkowo przeszkodził mu Ubiparip.

• "Żółtko" obejrzał również Marcin Kuś, a że miał już na koncie jedno upomnienie, musiał opuścić boisko. Cracovia będzie kończyć mecz w dziesiątkę.

• Żółta kartka dla Arboledy.

• Relacja z meczu zmieniła nam się trochę w dyskusję, ale nie ma co się dziwić, bo na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Kibice co chwilę kwitują nieudane zagrania gwizdami, a piłkarze czekają już chyba na koniec meczu. A to może brutalnie się zemścić.

• pzielinski - na razie wszystko wskazuje na to, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, bo żadna z drużyn nie potrafi stworzyć nawet groźnej sytuacji bramkowej, nie mówiąc już o zdobywaniu goli.

• Na boisku leży jeden z graczy Cracovii, Trałka wybija z tego powodu piłkę w aut.

• Dzisiejszy mecz z trybun ogląda 14 663 kibiców.

• Przemek - z rozgrzewki zeszli właśnie Drewniak i Teodorczyk, dość intensywnie grzeje się jeszcze Kamiński. Zanosi się na to, że właśnie środkowy obrońca wkrótce wejdzie na boisko.

• Trzecia zmiana w Cracovii, Dawid Nowak zastępuje Sebastiana Stebleckiego.

• Padło pytanie o liczbę kibiców Cracovii, możecie ocenić ją sami.Lech

• Ożywiła się nieco gra Lecha po przeprowadzonych przed chwilą dwóch zmianach. Poznaniacy przesunęli się w stronę pola karnego Cracovii, bardziej zdecydowanie dążą do strzelenia bramki.

• Zmiana w Cracovii, Budziński zastępuje Strausa.

• ...a w miejsce Ślusarskiego wchodzi Ubiparip.

• Podwójna zmiana w Lechu: Hamalainen zastępuje Pawłowskiego...

• Kibicka - na stadionie jest jakieś 15 tysięcy kibiców. Nie siedzą razem, ale razem dopingują, żadnej oprawy na razie nie było.

• Strzał nożycami Pawłowskiego, efektowny, ale nieskuteczny.

• Żółtą kartką za faul ukarany Saidi Ntibazonkiza.

• matek - Wołąkiewicz nie dostał czerwonej kartki, tylko dwie żółte, a to jest różnica. Po bezpośrednio otrzymanej czerwonej kartce zawodnik musi pauzować przynajmniej jeden mecz, natomiast dwie żółte nie oznaczają przerwy w grze, pauza jest dopiero po czterech.

• Za faul na Możdżeniu żółtą kartką ukarany Szeliga.

• Ceesay do spółki z Wołąkiewiczem zatrzymali na skrzydle Stebleckiego.

• Żółtą kartkę obejrzał Marcin Kuś.

• Kompletnie nieudane dośrodkowanie Ceesaya.

• W przerwie nastąpiła zmiana w zespole gości - Saidi Ntibazonkiza wszedł w miejsce Edgara Bernhardta.

• Początek drugiej połowy.

• Schodzących do szatni zawodników obu drużyn żegnały gwizdy i trudno się dziwić, gdyż do przerwy mecz był przeciętnym widowiskiem. Gra toczyła się w większości w środku pola, akcji bramkowych oglądaliśmy niewiele. Może po przerwie będzie lepiej.

• Przerwa.

• O minutę przedłużona została pierwsza połowa meczu.

• Gdyby Steblecki nie pogubił się z piłką pod polem karnym Lecha, mogło być bardzo groźnie. A tak krakowianie musieli wycofać się w okolice linii środkowej.

• Strzał Możdżenia skutecznie zablokował Kosanović.

• Pawłowski szukał podaniem Ślusarskiego, ale ten akurat wtedy był zupełnie gdzie indziej. Akcja skończyła się skuteczną interwencją Szeligi.

• Ni to strzał, ni dośrodkowanie Marciniaka omal nie zaskoczyło Kotorowskiego.

• Ależ teraz mogła być okazja dla Lecha! Z kontratakiem lewą stroną wychodził Pawłowski, ale w końcowej fazie akcji niedokładnie odegrał do Możdżenia. Gdyby piłka do niego doszła, byłaby stuprocentowa sytuacja.

• Żółtą kartką ukarany Kamil Drygas.

• Lech Poznań - CracoviaLech Poznań - Cracovia

• Arboleda skutecznie przerwał rajd Stebleckiego na połowie Lecha.

• Akcję Możdżenia w polu karnym Cracovii przerywa wybiciem piłki Kosanović.

• Spore zamieszanie w polu karnym Cracovii, okazję bramkową miał Ceesay, ale nie zdołał skierować piłki do siatki.

• Pół godziny gry za nami, a póki co nie oglądaliśmy goli, bramkowych sytuacji też jak na lekarstwo. Nie tego oczekiwaliśmy po dzisiejszym meczu.

• Strzelał Kosanović - prosto w mur.

• Drygas faulował Boljevicia mniej więcej 25 metrów od bramki Kotorowskiego, będzie niezła okazja dla gości.

• Bernhardt dobrze pociągnął akcję prawym skrzydłem, dograł w okolicę linii pola karnego, a akcję strzałem zakończył Danielewicz. Niby lekka i niezbyt groźna próba, ale gdyby futbolówka szła w światło bramki, mogła sprawić spore kłopoty Kotorowskiemu.

• I już wracamy na boisko.

• Sędzia Raczkowski przerwał grę, czas na uzupełnienie płynów dla zawodników obu drużyn.

• Długa piłka ze środka pola doszła do Boljevicia, ale Czarnogórzec nie dał sobie rady z Hubertem Wołąkiewiczem.

• A teraz gracze Cracovii dość prosto ograli Arboledę, na szczęście dla gospodarzy nie zdołali wedrzeć się z piłką w pole karne. To znaczy futbolówka przeszła, ale zawodnicy już nie.

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Pawłowski, a w polu karnym Cracovii po starciu z Danielewiczem padł Arboleda. Z perspektywy trybuny prasowej wydawało się, że gracz gości nadepnął obrońcę Lecha i gospodarzom należał się karny, ale sędzia Raczkowski zinterpretował tą sytuację inaczej.

• Pierwszy kwadrans spotkania nie był porywającym widowiskiem, czekamy, co wydarzy się w kolejnych minutach.

• Lovrencsics zbyt lekko podawał do Pawłowskiego, a piłkę przejął Straus. Gdyby kopnął ją nieco lżej w stronę połowy Lecha, to mogła wyjść z tego niezła kontra, a tak bliżej miał Arboleda.

• Pawłowski powalczył w polu karnym Cracovii, szukał pozycji do oddania strzału, ale ostatecznie nie zdołał jej znaleźć.

• A co do gracza Cracovii to mam pewną ciekawostkę - przed meczem rozmawiałem z jego managerem, który stwierdził, że dzisiaj będą obserwować go wysłannicy Herthy Berlin.

• Bardzo dobrze zachował się Kędziora, powstrzymując na skrzydle Bernhardta.

• Niecelnie i za lekko strzelał Lovrencsics.

• Pawłowski faulowany na połowie Cracovii przez Szeligę. Nie ma łatwego życia z przeciwnikiem pomocnik Lecha.

• Pawłowski ładnie odzyskał piłkę, zrobił kilka kółeczek, po czym bezpardonowo powstrzymał go Szeliga. Wszystko działo się w okolicy linii środkowej, a więc bez żadnego zagrożenia dla bramki Pilarza.

• Teraz sytuacja się odwróciła i to poznaniacy rozgrywali piłkę na własnej połowie. Przerwał to skuteczny pressing krakowian, którzy zmusili do błędu Arboledę. Na szczęście dla Lecha szybko naprawił go Trałka.

• W końcu lechitom udało się przejąć piłkę, a konkretnie uczynił to Łukasz Trałka.

• Trzy minuty gry za nami, a przy piłce cały czas goście. Póki co stuprocentowe posiadanie piłki podopiecznych Wojciecha Stawowego, ale rozgrywają ją albo na własnej połowie, albo w okolicy środka boiska.

• Cracovia rozgrywa piłkę w środku pola, Lech póki co nie rusza ze zdecydowanym pressingiem.

• Początek pierwszej połowy!

• Oba zespoły już na murawie, za chwilę zaczynamy! Lech

• Lech Poznań - Cracovia

• Dziś mecz przyjaźni, a więc wyjątkowo w Poznaniu odegrano hymny obu zespołów, najpierw Cracovii, a później Lecha.

• Do rozpoczęcia meczu pozostał jeszcze kwadrans, zapraszamy w tym czasie do przeczytania jego zapowiedzi. Lech - Cracovia LIVE! Po falstarcie czas na zwycięstwo

• Ławka rezerwowych Cracovii: Perdijić, Ntibazonkiza, Nowak, Dąbrowski, Zejdler, Budziński, Dudzic.

• Ławka rezerwowych Lecha: Burić, Kamiński, Drewniak, Formella, Hamalainen, Teodorczyk, Ubiparip.

• Dziwią mnie trochę decyzje personalne, podjęte przez szkoleniowca Lecha. Chodzi zwłaszcza o odesłanie na ławkę będącego w gazie Ubiparipa i Teodorczyka, który co prawda słabo spisał się w spotkaniu z Ruchem, ale za to ma za sobą udany dwumecz z Honką. Trochę niezrozumiałe jest również posadzenie na ławce Marcina Kamińskiego, który wydaje się pewniejszy niż wracający po kontuzji Arboleda.

• Takich niespodzianek dla swoich kibiców nie przygotował Wojciech Stawowy. Szkoleniowiec "Pasów" postawił niemal na tą samą jedenastkę, która przed tygodniem przegrała z Piastem Gliwice. Jedyna zmiana: Sławomir Szeliga zamiast Damiana Dąbrowskiego.

• Podaliśmy już państwu składy obu zespołów. W porównaniu do poprzednich spotkań mamy spore zmiany w zestawieniu "Kolejorza". Między słupkami stanie dziś Krzysztof Kotorowski, na prawej obronie wystąpi Kebba Ceesay, miejsce Szymona Drewniaka zajął Kamil Drygas, na prawym skrzydle zagra Mateusz Możdżeń, a w ataku Bartosz Ślusarski. Za jego plecami biegał będzie z kolei Szymon Pawłowski, na ławce usiądzie Kasper Hamalainen.

• Na rozgrzewkę wyszli już bramkarze obu drużyn. Co ciekawe, w Lechu pojawiła się cała trójka: Krzysztof Kotorowski, Maciej Gostomski i Jasmin Burić. Lech Poznań

• Póki co obiekt Lecha świeci pustkami, ale do rozpoczęcia meczu zostały jeszcze trzy kwadranse i z pewnością wkrótce się zapełni. Lech Poznań

• Przed nami pierwszy ligowy mecz na Inea Stadionie w tym sezonie. Podopieczni Mariusza Rumaka podejmować będą beniaminka Ekstraklasy, zespół Cracovii. Ostatni pojedynek tych drużyn zakończył się zwycięstwem poznaniaków 3:1. Jak będzie tym razem?

• Dzień dobry państwu! Ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak.