Lech Poznań

0

GKS Bełchatów

1

• Niespodzianka w Poznaniu na inaugurację rundy wiosennej. Dzięki bramce Dawida Nowaka w końcówce meczu GKS Bełchatów odnosi bardzo ważne zwycięstwo. Lech nie potrafił pokonać tego zespołu na własnym stadionie od 13 lat i na triumf będzie musiał jeszcze poczekać. Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak.

• Koniec meczu!

• Strzał Nowaka broni Kotorowski.

• Zmiana w GKS-ie: Damian Zbozień w miejsce Bożoka.

• Chwilowe spięcie między zawodnikami obu drużyn, sytuację wyjaśnił już sędzia Siejewicz. A trener Kiereś szykuje kolejną zmianę.

• Zmiana w zespole GKS-u: Mateusz Mak w miejsce Wróbla.

• Nowak otrzymał bardzo dobre podanie od jednego z kolegów, minął obrońców Lecha i w sytuacji sam na sam pokonał Kotorowskiego. Miał nosa trener Kiereś, wprowadzając tego zawodnika na boisko.

• GOOOOL!!! Dawid Nowak daje prowadzenie zespołowi gości!

• A kibice Lecha "pozdrawiają" trenera Bakero. Nie od dziś wiadomo, że Hiszpan nie jest ulubieńcem poznańskich fanów.

• Kotorowski poślizgnął się przy wybijaniu piłki, co wywołało salwę śmiechu na trybunach.

• Dziwna decyzja arbitra. Wojtkowiak wskoczył na plecy Nowaka, a sędzia uznał, że gracz z Bełchatowa faulował obrońcę Lecha. Musimy uwierzyć arbitrowi, w końcu był bliżej akcji.

• Żółta kartka dla Jacka Popka.

• Okazja dla Lecha, ale Ubiparip pudłuje z bliskiej odległości.

• Kosowski nie tylko potrafi pracować w ofensywie, ale gdy trzeba wraca się również do obrony. Przed chwilą niczym klasyczny defensor blokował Stilicia.

• Boisko opuszcza Tonew, w jego miejsce wchodzi Ślusarski.

• Trener Jose Bakero przygotowuje trzecią zmianę w swoim zespole.

• Dośrodkowanie Kosowskiego głową zablokował Wojtkowiak. Ofiarna interwencja obrońcy Lecha.

• I właśnie Nowak przed szansą, strzelał jednak zbyt lekko z ostrego kąta i piłkę złapał Kotorowski.

• Zmiana napastnika w drużynie z Bełchatowa: Dawid Nowak w miejsce Marcina Żewłakowa.

• Po dośrodkowaniu Modelskiego we własnym polu karnym dobrze interweniował Kamiński.

• Po dograniu Fonfary Żewłakow minął Kamińskiego, ale zatrzymał się na Injacu.

• Po raz kolejny próbował Rudnev. Po raz kolejny jednak górą Sapela. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od któregoś z zawodników, ale nie zmyliło to bramkarza GKS-u.

• Druga zmiana w Lechu: Vojo Ubiparip zastępuje Mateusza Możdżenia.

• Bożok zagrał bardzo dobrą prostopadłą piłkę do Żewłakowa, ten po starciu z Arboledą pada w polu karnym Lecha, ale sędzia nakazał grać dalej.

• Żółtą kartką za faul ukarany Baran.

• Powinno być 1:0 dla Lecha! Możdżeń wykorzystał starcie Wojtkowiaka z Fonfarą na skrzydle, dośrodkował wprost na głowę Rudneva, a ten przestrzelił. To powinna być bramka!

• Trzeba przyznać, że początek drugiej połowy jest bardzo ciekawy. Nadal jednak nie możemy doczekać się bramek w Poznaniu, a za nami już godzina gry.

• Podanie Możdżenia przechwytuje obrońca GKS-u. Niewiele zabrakło, by przejął je któryś z trzech lechitów, stojących w polu karnym Sapeli.

• Strzał Fonfary blokują obrońcy, a Marcin Żewłakow macha w kierunku sędziego asystenta, sygnalizując zagranie ręką. Arbiter uznał jednak, że przewinienia nie było.

• Arboleda próbował zagrać górą do Tonewa. Podanie okazało się zbyt głębokie i piłka wylądowała w rękach Sapeli.

• Wojtkowiak w polu karnym GKS-u zagrywał... chyba tylko on sam wie, do kogo.

• Lech Poznań - GKS Bełchatów Na razie nie zapowiada się na gole w Poznaniu

• Z 25 metrów strzelał Fonfara, piłka, odbita od jednego z obrońców, wychodzi na rzut rożny.

• Rudnev praktycznie z zerowego kąta strzela wprost w ręce Sapeli.

• Na bramkę GKS-u strzelał Możdżeń, piłkę bez problemów złapał Sapela.

• Fonfara zagrywał do Żewłakowa, a ten stracił piłkę w polu karnym rywala.

• Dogranie Wojtkowiaka w kierunku Możdżenia przechwycił Lacić.

• Kosowski podawał do włączającego się w akcję ofensywną Popka, ten dośrodkował w pole karne wprost na głowę Manuela Arboledy, który wybił piłkę.

• Z prawej strony dośrodkowywał Modelski. Zamiast jednak zagrać do któregoś z partnerów, to podał piłkę w ręce Kotorowskiego.

• Kriwiec uderzał z 20 metrów, piłka odbita od Wilusza wychodzi na rzut rożny.

• Dobre dogranie ze środka pola na lewe skrzydło do Rudneva, ale ten był na spalonym.

• W przerwie nastąpiła zmiana w zespole Lecha – w miejsce Wołąkiewicza wszedł Stilić.

• Początek drugiej części meczu.

• W zespole Lecha przygotowany do wejścia jest Semir Stilić.

• Obie drużyny wracają na boisko, za chwilę zaczynamy drugą połowę.

• Do przerwy na Bułgarskiej bezbramkowy remis. Po bardzo dobrym początku oba zespoły nieco spuściły z tonu, jednak nadal oglądamy ciekawe spotkanie. Stroną przeważającą jest Lech, jednak na drodze poznaniakom staje dobrze funkcjonująca linia defensywna GKS-u, a także znajdujący się w świetnej dyspozycji Sapela. Może po przerwie doczekamy się bramek.

• Koniec pierwszej połowy.

• Naciskany przez rywala Kotorowski wybija piłkę w trybuny.

• Ogólnie na stadionie jest mniej więcej 15 tysięcy kibiców.

• Lech Poznań - GKS Bełchatów

• Dośrodkowanie Tonewa z rzutu rożnego głową przedłużył Rudnev, ale za Łotyszem nie było nikogo, kto mógłby wykończyć tą akcję.

• Z 25 metrów uderzał Możdżeń, po raz kolejny w tym meczu skutecznie interweniuje Sapela.

• Rajd Kosowskiego lewą stroną boiska zatrzymany przez jednego z obrońców Lecha.

• Niecelny strzał Rudneva sprzed pola karnego GKS-u.

• Sporo niedokładności w poczynaniu obu zespołów. Widać stan murawy na stadionie przeszkadza zawodnikom w skutecznym rozgrywaniu piłki.

• Lech Poznań - GKS Bełchatów A tak prezentują się fani Kolejorza.

• BrukBet – w sektorze gości znajduje się około stu kibiców.

• Po rozegraniu stałego fragmentu gry niecelnie głową strzelał Baran.

• Injac bawił się w drybling w środku pola, a Grzegorz Baran spokojnie odebrał mu piłkę.

• Henriquez dogrywał do Tonewa, ten w niezłej sytuacji nie trafił czysto w piłkę i zamiast dośrodkować, wybił ją w trybuny.

• Tonev trafia w mur, podobny efekt ma poprawka Kriwca.

• Interweniujący głową Lacić wskoczył na plecy Rudneva. Będzie rzut wolny dla Lecha na wprost bramki Sapeli.

• Henriquez zagrał z autu do Rudneva, a tego sprytnie oszukał Baran. Wszystko zakończyło się wyjściem piłki za linię końcową boiska.

• Bardzo dobra piłka Modelskiego do Żewłakowa, ale sędzia dopatrzył się przewinienia zawodnika gości i przerwał akcję.

• Tonew starł się na skrzydle z Modelskim. Z trybun słychać gwizdy, ale sędzia Siejewicz nie używa gwizdka.

• Niesygnalizowany strzał Kosowskiego z 20 metrów mija bramkę Kotorowskiego.

• Okres spokojniejszej gry obu zespołów. Nadal to Lech rozgrywa piłkę i najwyraźniej czeka na odpowiedni moment, by zaatakować rywala.

• Druga żółta kartka dla piłkarza Lecha, tym razem ukarany Dimitrije Injac.

• Miękka wrzutka Injaca w pole karne do Rudneva, a temu w oddaniu skutecznego strzału głową przeszkodził Lacić.

• Rajd Fonfary w polu karnym Lecha zakończony zbyt mocnym wypuszczeniem piłki i wyjściem jej na aut.

• Z lewej strony wrzucał Możdżeń, piętą próbował strzelać stojący tyłem do bramki Injac.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z piłką minął się Kotorowski, na szczęście dla gospodarzy obyło się bez konsekwencji,

• Żółtą kartką za faul ukarany Wołąkiewicz.

• W pierwszych minutach zarysowuje się przewaga "Kolejorza". Dwie wyśmienite okazje miał Rudnev, ale za każdym razem na drodze stanął mu Sapela.

• Tonew zagrywał piłkę z rzutu wolnego w kierunku Arboledy. Podanie zbyt głębokie, zakończone interwencją Sapeli.

• Obrońcy GKS-u stracili piłkę przed własnym polem karnym, przejął ją Rudnev i huknął jak z armaty na bramkę Sapeli. Tylko bardzo dobra interwencja golkipera sprawiła, że gracze z Bełchatowa nie przegrywają w Poznaniu.

• Wymiana piłki między Modelskim a Wróblem zakończyła się stratą tego drugiego.

• Kamiński próbował prostopadłym podaniem uruchomić Rudneva, ale w sytuacji połapapał się Wilusz i wybił piłkę spod nóg Łotysza.

• Fonfara faulowany w środku pola, długie dogranie z rzutu wolnego wybija Manuel Arboleda.

• Bardzo ciekawie rozpoczęło się to spotkanie, miejmy nadzieję, że oba zespoły na dłużej utrzymają wysoki poziom gry.

• A teraz wyśmienitą okazję miał Lech! Strzał przewrotką Rudnevsa broni Sapela!

• Było blisko bramki w pierwszej akcji GKS-u! Bożok dośrodkował z lewej strony, z piłką minął się Arboleda, ale Wróbel, do którego trafiła piłka był zaskoczony takim obrotem sytuacji i oddał zbyt lekki strzał. Piłkę, zmierzającą do bramki wybił jeden z obrońców Lecha.

• Zaczynamy! Rozpoczęli piłkarze z Bełchatowa.

• Na Bułgarskiej zabrzmiał hymn Lecha Poznań, a sędzia Hubert Siejewicz wyprowadza obydwa zespoły na murawę.

• A na murawę wybiegają Kolejorz Girls :)

• Piłkarze obu drużyn zeszli już do szatni, co świadczy o zbliżającym się początku pierwszej połowy.

• Boisko - jak już pisałem - zielone, ale wygląda na bardzo grząskie. Na takiej płycie gra w piłkę może być trudnym zadaniem.

• Wszystkich śledzących relację zapraszam do typowania wyniku dzisiejszego meczu w komentarzach.

• Ławka GKS-u: Budziłek, Szmatiuk, Zbozień, Giel, Michał Mak, Mateusz Mak i Nowak.

• Ławka rezerwowych Lecha: Burić, Djurdjević, Stilić, Drewniak, Ślusarski, Kikut i Ubiparip.

• W okienku obok można zapoznać się już ze składami obu zespołów. W składzie GKS-u jeden debiutant - sprowadzony z MKS Kluczbork środkowy obrońca Maciej Wilusz. Jedenastkę "Kolejorza" tworzą natomiast zawodnicy, którzy występowali tu już jesienią.

• Nieco ponad pół godziny pozostało do rozpoczęcia meczu. Sporo kibiców zgromadziło się już na drugiej trybunie, zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów "Kolejorza". Pozostałe trybuny póki co świecą pustkami.

• Piłkarze Lecha wychodzą na rozgrzewkę, witani gromkimi brawami przez swoich kibiców.

• TIM - w tej chwili nie mam jeszcze składów, jak tylko je otrzymam, zostaną podane.

• Zapraszam również do przeczytania zapowiedzi meczu Lech Poznań - GKS Bełchatów, którą można znaleźć tutaj.

• W drugim rozgrywanym dzisiaj spotkaniu Polonia Warszawa prowadzi z ŁKS-em Łódź 2:0. Relację NA ŻYWO można śledzić tutaj.

• Przed meczem sporo było wątpliwości, czy uda się należycie przygotować boisko na Stadionie Miejskim. Teraz mogę już państwa zapewnić, że piłkarze Lecha i GKS-u Bełchatów zagrają dziś na całkowicie zielonym boisku, co zresztą widać na załączonych zdjęciach.

• Niespełna godzina pozostała do rozpoczęcia dzisiejszego meczu. Ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu wita państwa Wojciech Maćczak.

• 17.02.2012 Boisko jest gotowe na inaugurację rundy wiosennej. Jak poznańska trawa wytrzyma dzisiejszy mecz?

• 17.02.2012 Zima zaatakowała także Poznań, ale służby porządkowe dobrze wykonały swoją pracę. Na stadionie prace porządkowe dobiegają końca. Murawa i trybuny są już praktycznie całkowicie oczyszczone ze śniegu, kończy się również odśnieżanie terenów przed samym stadionem.