• Erik Janża - 3
    • Daisuke Yokota - 4 (Paweł Olkowski - bez oceny)
    • Lukas Podolski - 3 (Piotr Krawczyk - bez oceny)
    • Sebastian Musiolik - 3
  • Koniec meczu! Lech Poznań remisuje z Górnikiem Zabrze (1:1). Na bramkę Daisuke Yokoty z rzutu karnego odpowiedział - po zmianie stron - Alan Czerwiński.

• A teraz płasko zza linii 16. metra uderza Afonso Sousa! Wyciągnięty jak struna Daniel Bielica z trudem odbija do boku!

• ... i NIE MA GOLA!!!

Dani Pacheco uruchomił Piotra Krawczyka, który zwlekał ze strzałem z pola karnego! Gdy wreszcie podjął decyzję o kopnięciu piłki w stronę bramki, to... został zablokowany przez wracającego Dino Hoticia! Od razu Bośniak dostał gratulacje i podziękowania! od kolegów

• Górna piłka Eliasa Anderssona. I z kontrą ruszył Górnik...

• Dino Hotić wrzuca z rzutu rożnego. Piłkarze obu drużyn odbijają piłkę głowami w "szesnastce" gości; ostatecznie wybicie na uwolnienie oddala niebezpieczeństwo.

• Miha Bliazić uderza płasko z dystansu. Pomylił się o dwa-trzy metry.

• Damian Sylwestrzak dolicza 5 minut do drugiej połowy. Czyżby to był trzeci "sobotni" remis w 7. kolejce PKO Ekstraklasie?

• Anemiczny strzał Artura Sobiecha nie sprawił problemu Danielowi Bielicy.

• ... a za Lukasa Podolskiego na murawie melduje się Piotr Krawczyk.

• Paweł Olkowski zmienia Daisuke Yokotę...

• Miha Blazić teraz uderza. Z 30 metrów na wiwat...

• Miha Blazić zagrywa w pole karne. Szukał Filipa Szymczaka, ale ten był skutecznie odcięty od podania.

• Oprawa kibiców Lecha

• Kolejny raz nerwowo w polu karnym Górnika. Goście wyszli jednak z opresji.

• [WIDEO] 70. MINUTA. GOL ALANA CZERWINSKIEGO (1:1)

• Filip Szymczak z żółtą kartką. Faulował Damiana Rasaka i jeszcze postawił "stempel" na jego stopie.

• Jesper Karlstroem uderza z dystansu! Piłka po rykoszecie wychodzi za linię końcową.

• 22 047 widzów w Poznaniu na meczu Lecha z Górnikiem Zabrze.

• Dani Pacheco zmienia Szymona Czyża.

• Filip Marchwiński dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego. Jego strzał odbija Daniel Bielica tak, że do główki złożył się Filip Szymczak! Ten głową uderza minimalnie obok prawego słupka!

• Erik Janża wrzuca w pole karne. Kostas Triantafyllopoulos wyskoczył najwyżej, ale uderza głową nie w stronę bramki, a do boku. Bartosz Mrozek łapie piłkę.

• Lech Poznań - Górnik Zabrze

• 13 Strzały 6
    • 4 Strzały celne 2
  • Zamieszanie przed bramką Górnika przy rzucie rożnym "Kolejorza". Sędzia dopatrzył się przewinienia Antonio Milicia.

• Artur Sobiech zmienia Kristoffera Velde

• A teraz Daniel Bielica paruje z trudem atomowe uderzenie Filipa Szymczaka!

• Lukas Podolski uderza z rzutu wolnego MINIMALNIE NAD POPRZECZKĄ!!!

• Podrażnieni zabrzanie rzucili się do przodu. Wywalczyli rzut wolny ok. 25 metrów od bramki Bartosza Mrozka.

• Trzydzieste(?) dośrodkowanie daje ważną bramkę! Dino Hotić dostaje piłkę na lewej stronie i wrzuca na dalszy słupek. Tam pojawił się Alan Czerwiński, który mocnym uderzeniem głową tam, "skąd przyszła" wpisuje się na listę strzelców! Daniel Bielica był bezradny!

• LECH WYRÓWNUJE! GOL ALANA CZERWIŃSKIEGO!!!

• ... a za Dominika Szalę na murawie melduje się Boris Sekulić.

• Robert Dadok zmienia Adriala Kapralika...

• Dino Hotić wrzuca kąśliwie między stoperów a bramkarza. Nerwowo, aczkolwiek skutecznie, interweniuje obrona.

• Kotłuje się pod bramką Górnika. Strzały Filipa Marchwińskiego, Filipa Szymczaka i Afonso Sousy ofiarnie blokowane przez defensywę.

• Dwunasty(!) rzut rożny "Kolejorza". Strzał głową mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• Antonio Milić huknął z dystansu! Piłka obija POPRZECZKĘ!!! W pierwszej części tę samą część bramki - w pierwszej połowie - ostemplował Mikael Ishak.

• Dominik Szala przerywa atak Lecha lewą stroną. Gospodarze szybko odzyskali piłkę, by grać po obwodzie. Piłkarze Jana Urbana mają czas na przesunięcie się w odpowiedni sektor boiska.

• Po interwencji sztabu medycznego kapitan Górnika na moment opuszcza boisko. Wkrótce powinien na nie wrócić.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Eliasa Anderssona. Erik Janża z poświęceniem chciał wybić piłkę. Interwencję okupił urazem.

• Kristoffer Velde pojawił się na 18. metrze (na wprost bramki). Jego strzał został zablokowany przez rywali. Aż trzech rzuciło się wślizgiem do bloku! Co ważne, skutecznie.

• Dino Hotić zmienia Adriela Ba Louę

• Iworyjczyk ruszył prawą stroną Wywalczył rzut rożny.

• Mocne zagranie w pole karne do Adriel Ba Louy. Ten nie sięgnął piłki, którą spokojnie łapie Daniel Bielica.

• Po dośrodkowaniu Eliasa Anderssona z rzutu wolnego Miha Bliazić uderza głową wysoko nad bramką

• Po chwili kolejne zagranie do Norwega. Ten został powalony na murawę przez Daisuke Yokotę.

• Kristoffer Velde wkręcił w murawę dwóch rywali na lewej stronie. Zwodami wywalczył odrobinę miejsca, po czym wrzuca odrobinę za wysoko na dalszy słupek...

• Sebastian Musiolik upomniany żółtą kartką za faul.

• "Świeca" Antonio Milicia na prawą stronę pola karnego do Alana Czerwińskiego. Ten bez przyjęcia zgrywa na 10. metr, gdzie najszybciej zareagował Rafał Janicki.

• Zabrzanie wybijają piłkę sprzed bramki po mocnym dośrodkowaniu Eliasa Anderssona. Jeszcze próbowali lechici; dobrze interweniuje Kostas Triantafyllopoulos.

• Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek. Erik Janża wybija za linię końcową.

• Adriel Ba Loua sam z siebie pada przed polem karnym gości. Ci ruszyli z kontrą, którą przerywa gwizdek sędziego - dopatrzył się pozycji spalonej.

• Górnik Zabrze zaczyna drugą odsłonę!

• Wracamy do Poznania, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Lecha z Górnikiem Zabrze. Po pierwszej połowie dość niespodziewanie prowadza goście po bramce z rzutu karnego w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Wcześniej 3 kapitalne okazje miał Mikael Ishak, który jeszcze przed przerwą musiał opuścić boisko.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +4' I jeszcze jeden korner. Po nim nie było zagrożenia pod bramką gości i sędzia Damian Sylwestrzak zaprasza obie strony na przerwę. Po bramce Daisuke Yokoty Górnik Zabrze prowadzi na wyjeździe z Lechem Poznań (1:0).

• +4' Adriel Ba Loua zdołał dośrodkować z linii końcowej na bliższy słupek. Rafał Janicki wybija w trybuny za bramką.

• [WIDEO] 45. MINUTA. GOL DAISUKE YOKOTY Z KARNEGO (0:1)

• +3' Prosta strata gości blisko swojego pola karnego. Lech nie skorzystał z prezentu Daniela Bielicy.

• +1' Jesper Karlstroem upomniany żółtą kartką za faul w środku pola.

• 4 minuty doliczone do pierwszej połowie.

• DAISUKE YOKOTA NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne, płaskie uderzenie w stronę lewego rogu. Zmylony Bartosz Mrozek rzucił się w stronę prawego słupka!

• Afonso Sousa sprokurował karnego, zahaczając Daisuke Yokotę Afonso Sousa i Daisuke Yokota

• Daisuke Yokota zwlekał ze strzałem. Ostatecznie Japończyk poszedł odważnie w pole karne i zahaczony przez Afonso Sousę pada na murawę! Damian Sylwestrzak wskazuje na "wapno"!

• Sztab medyczny zajął się szybko Iworyjczykiem. Ten na chwilę musiał opuścić plac gry, ale sygnalizuje gotowość do powrotu.

• Zdaniem sędziego Damian Rasak był faulowany blisko swojego pola karnego. Po chwili na murawie leży Adriel Ba Loua, który zderzył się ze ścianą. A dokładniej - Rafałem Janickim.

• Filip Szymczak zmienia kontuzjowanego Mikaela Ishaka,

• Piłkarze Jana Urbana zaskoczą?

• Kontra Górnika spaliła na panewce. Adrian Kapralik podał niedokładnie do Lukasa Podolskiego kilka metrów za linią środkową.

• Sebastian Musiolik zameldował się na pozycji... prawego obrońcy. Bez problemu poradził sobie z Filipem Marchwińskim.

• Po raz kolejny Mikael Ishak leży na murawie. Wiele wskazuje na to, że kapitan nie dogra nawet tej połowy do końca.

• DOMINIK SZALA KAPITALNE ZAASEKUROWAŁ BRAMKARZA!!!

Adriel Ba Loua podaje w tempo w pole karne do Mikaela Ishaka! Ten uderza obok wychodzącego z bramki Daniela Bielicy, ale skuteczna interwencja młodzieżowca ratuje kolegów przed utratą gola!

• Dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie pojawił się Mikael Ishak! Jego strzał z narożnika pola bramkowego zatrzymuje się na POPRZECZCE!

• Afonso Sousa podaje piętką na lewą stronę pola karnego do Kristoffera Velde. Jego zagranie przed bramkę do Mikaela Ishkaa zostało wybite na rzut rożny.

• Niecelny strzał gospodarzy po rzucie rożnym. Daniel Bielica niespiesznie ustawia piłkę na 5. metrze.

• Debiutujący w PKO Ekstraklasie Dominik Szala zablokował na skrzydle Eliasa Anderssona. Lech ma jednak rzut rożny.

• Lech Poznan - Górnik Zabrze

• 2 Strzały 2
    • 1 Strzały celne 1
  • Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie Eliasa Anderssona. Za niskie zagranie Szweda zapoczątkowało kontrę Górnika. W jej finalnej fazie Adrian Kapralik nie poradził sobie przed "szesnastką" z Alanem Czerwińskim.

• Adriel Ba Loua wycofuje piłkę przed pole karne, gdzie nadbiegł Jesper Karlstroem. Jego strzał, po rykoszecie, wychodzi za linię końcową. Rzut rożny dla Lecha.

• Większość ataków drużyny prowadzonej przez Johna van den Broma jest lewą stroną boiska, gdzie dość aktywni są Elias Andersson i Kristoffer Velde (z okazjonalnym udziałem Afonso Sousy). Tylko że te akcje są wolne oraz schematyczne...

• Lukas Podolski widział na lewej stronie niepilnowanego Erika Janżę. Kapitan Górnika nie miał szans na przyjęcie piłki zagranej przez mistrza świata z 2014 roku.

• Kolejne wysokie dośrodkowanie w pole karne gości. Daniel Bielica spokojnie łapie piłkę.

• Seria zostanie przedłużona?

• Kristoffer Velde wrzuca wyższy bieg na lewej stronie. Sęk w tym, że za mocno wypuścił sobie piłkę i nie opanował jej przed linią końcową boiska. Swoje "trzy grosze" w tej akcji dołożył Kostas Triantafyllopoulos, który trochę nastraszył Norwega.

• Kristoffer Velde zameldował się na lewej stronie. Przełożył piłkę do prawej nogi, po czym wrzucił na dalszy słupek. Przyblokowany przez Erika Janżę Adriel Ba Loua nie miał szans, by "zamknąć" akcję.

• Adrian Kapralik trafia w mur. Piłka wraca w "szesnastkę gospodarzy, którzy wybijają na uwolnienie.

• Górnik ma rzut wolny z ok. 22 metrów. Pięciu piłkarzy Lecha w murze...

• Szymon Czyż zgubił prostym zwodem na 18. metrze Mikaela Ishaka, ale obaj przypadkowo uderzyli się rękami w głowy. Na murawę wbiegają sztaby medyczne obu drużyn. Sędzia czeka na dalszy przebieg wydarzeń.

• Elias Andersson wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie. Grę z "piątki" wznawia Daniel Bielica.

• Szwed tym razem wrzuca prawą nogą na dalszy słupek. Erik Janża nie kalkulował - wybija za linię końcową.

• I znowu zagranie na skrzydło. Tym razem do Eliasa Anderssona. Jego płaskie wstrzelenie zostało przecięte na wysokości bliższego słupka.

• Filip Marchwiński rozciąga grę na prawą stronę gdzie był Alan Czerwiński. Ten przy przyjęciu piłki... stracił równowagę i padł na murawę. Kontra Górnika została jednak przerwana kilka metrów za linią środkową.

• W odpowiedzi anemiczny strzał Damiana Rasaka zza linii 16. metra nie sprawił problemu Bartoszowi Mrozkowi.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Górnika.

• NIE MA GOLA DLA LECHA!!!

Na lewej stronie pograli Kristoffer Velde i Elias Andersson. Drugi z wymienionych wrzuca na 5. metr, gdzie między stoperami był Mikael Ishak! Ten uderza głową w środek bramki i Daniel Bielica z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Opłacił się "Kolejorzowi" wysoki pressing blisko pola karnego Górnika. Szybko odzyskana piłka i atak pozycyjny.

• Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są Mikael Ishak i Erik Janża.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• lech

• Ławka rezerwowych Górnika: Szromnik, Sekulić, Pacheco, Szcześniak, Ennali, Olkowski, Lukoszek, Krawczyk, Dadok.

• Piłkarze Kolejorza spróbują dziś "przeprosić" kibiców i księgową. Trener van den Brom posyła do boju m.in. Mrozka, Czerwińskiego czy Sousę.

• Ławka rezerwowych Lecha: Bednarek, Gurgul, Hotić, Szymczak, Dagerstal, Nadolski, Wilak, Sobiech, Pingot.

• Lech Poznań wraca do gry po kompromitacjach w Trnawie (odpadnięcie z el. Ligi Konferencji) oraz we Wrocławiu (ligowa porażka). Jak zareaguje na podwójne 1:3?

Lech - Górnik LIVE! Kolejorz stracił Ishaka i bramkę z karnego. 0:1
1/5
przejdź do galerii

Lech - Górnik LIVE! Kolejorz stracił Ishaka i bramkę z karnego. 0:1 ©PAP/Jakub Kaczmarczyk

Lech Poznań - Górnik Zabrze ONLINE. Czas na hit soboty, a więc starcie Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze. Mówimy o pojedynku obu drużyn zagłębionych w kryzysie. Kto dziś przy Bułgarskiej zapunktuje, a może obejrzymy remis? Wkrótce się dowiemy. Gdzie oglądać mecz Lech - Górnik na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Pierwszy gwizdek o godz. 20:00. Zapraszamy do relacji LIVE w GOL24!

Lech - Górnik ONLINE

Przed Lechem Poznań ważna misja: wrócić na odpowiednie tory i walczyć o najwyższe cele w Ekstraklasie. Przypomnijmy, podopieczni Johna van den Broma nie awansowali do fazy grupowej Ligi Konferencji i zostaje im tylko gra w lidze oraz w krajowym pucharze. Nastroje więc w Poznaniu są przygaszone i najlepszym sposobem na poprawę humoru jest powrót na zwycięską ścieżkę. Krok pierwszy: mecz z Górnikiem.

Ekipa z Zabrza z kolei również nie może mówić o spokoju. Górnik bardzo źle wszedł w nowy sezon wygrywając ledwie jeden mecz w obecnym sezonie. Mowa o konfrontacji z Koroną Kielce. Gra podopiecznych Jana Urbana jednak nie przekonuje. Czy Górnik zaskoczy przy Bułgarskiej i sięgnie po komplet? Wkrótce się przekonamy.

W minionym sezonie mecze Lecha z Górnikiem były bardzo emocjonujące. Jesienią w Zabrzu lepszy był Lech (2:1), ale w rundzie rewanżowej to piłkarze z Zabrza sprawili niespodziankę wygrywając w Poznaniu 1:0. Możemy więc czekać na interesujące starcie - w tych meczach nie ma nudy!

Arbitrem meczu Lech Poznań - Górnik Zabrze będzie Damian Sylwestrzak, sędzia z Wrocławia. Na liniach będą go wspierać Adam Karasewicz i Michał Sobczak. Sędzią technicznym będzie Piotr Pazdecki, z kolei za technologię VAR odpowiadać będą Bartosz Frankowski oraz Marcin Boniek.

Gdzie oglądać mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze w telewizji?

Mecz pomiędzy Lechem a Górnikiem będzie transmitowany w CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 3 oraz wCANAL+ 4K Ultra HD. Transmisja z meczu dostępna także w Internecie, w CANAL+ online. Pierwszy gwizdek o godz. 20:00. W komentarzu usłyszymy Bartosza Glenia i Tomasza Wieszczyckiego.

Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej LIVE z tego spotkania w GOL24!