4

Piast Gliwice

0

• Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne relację LIVE w Ekstraklasa.net!

• Nie wiem, co powiedział w przerwie swoim podopiecznym Mariusz Rumak, ale podziałało. Lech rozegrał świetną drugą połowę i rozniósł Piasta Gliwice. Skończyła się tym samym seria zwycięstw beniaminka. Kolejorz zdobywa trzy punkty i nie utrzymuje kontakt z czołówką!

• Koniec meczu! Lech pokonał Piasta 4:0!

• Po strzale Sikory piłkę łapie Burić.

• Wydawało się, że młody zawodnik zbyt długo holuje piłkę, a on zdecydował się na strzał i pokonał Trelę, zdobywając swojego pierwszego gola w Ekstraklasie!

• NOKAUT!!! PATRYK WOLSKI PODWYŻSZA NA 4:0!!!

• Kamiński wypuścił Ślusarskiego, a ten przegrał pojedynek z Trelą!

• Nastąpiła również zmiana w Piaście: Sikora zastąpił Jurado.

• Ostatnia zmiana w Lechu: brawami żegnany Lovrencsics, w jego miejsce Patryk Wolski.

• Tak się zastanawiam, co na ławce rezerwowych robił Aleksandar Tonew. Odkąd wszedł na boisko jest motorem napędowym akcji Kolejorza.

• Lovrencsics uderzał z szesnastu metrów, a w bramce świetnie spisał się Trela!

• Strzał Ślusarskiego w ostatniej chwili zablokował Cuerda.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony Aleksandar Tonew ładnie złożył się do strzału i nie dał szans Treli! A chwilę wcześniej Ślusarski oddał strzał jakby od niechcenia, po czym upadł na murawę, a piłka wturlała się do bramki! Lech prowadzi 3:0!

• Lech Poznań - Piast Gliwice

• GOOOOL!!! ALEKSANDAR TONEW!!! Już chyba po meczu!!!

• GOOOOL!!! 2:0 prowadzą poznaniacy! Bartosz Ślusarski!

• Zmiana również w drużynie gości - Fernando Cuerda Pena zastępuje Damiana Zbozienia.

• Mamy drugą zmianę w Lechu: dzisiejszy występ zakończył Vojo Ubiparip, a na murawie melduje się Wilk.

• Krótko rozegrali rzut wolny gracze Piasta, akcja skończyła się na stracie Jurado w polu karnym.

• Będzie zmiana w Lechu, przy linii bocznej czeka już Wilk.

• Ależ okazja dla Lecha! Po dograniu Ślusarskiego groźnie strzelał Tonew, piłkę odbił Trela, dzięki czemu szansę na dobitkę miał "Ślusarz". Bartosz był przewracany w polu karnym, sędzia uznał, że wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami.

• Odważne wyjście Treli, który wpadł na szarżującego Tonewa. Bułgar faulował przy tym bramkarza Piasta.

• Kędziora przedzierał się w pole karne Lecha, ale zagrał piłkę ręką, co nie umknęło uwadze pana Pskita.

• Niecelny strzał Aleksandara Tonewa.

• I właśnie Tonew atakował prawą stroną boiska, ale dośrodkowywał wprost w ręce Treli.

• Zmiana w zespole Lecha: Tonew w miejsce Drewniaka.

• Kebba Ceesay ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w drużynie Piasta, boisko opuszcza Zganiacz, zastępuje go napastnik Cicman. Szykuje się również roszada w ekipie Lecha, gotowy do wejścia Tonew.

• Lovrencsics wpadł w pole karne Piasta i zdecydował się na uderzenie. Nie trafił w bramkę.

• Niecelnie uderzał Artis Lazdins.

• Trałka świetnie przerzucił piłkę na lewo do Lovrencsicsa, Węgier próbował wycofać w kierunku Ślusarskiego, ale podanie przeciął jeden z obrońców.

• W poprzeczkę z dystansu trafił Szymon Drewniak!

• Trałka od tyłu faulował wychodzącego z kontratakiem Zganiacza, nie mogło być innej decyzji arbitra jak żółta kartka dla lechity.

• Jurado zagrywał na wolne pole myśląc, że za akcją podąży Zbozień. Wypożyczony z Legii zawodnik nie zrozumiał intencji kolego, co wywołało widoczną dezaprobatę u Hiszpana.

• A teraz w bardzo dobrej sytuacji piłkę w niebo posłał Kamiński! Rozkręcił się Kolejorz!

• Mogło być 2:0! Trałka zagrywa na prawą stronę pola karnego do Ubiparipa, ten oddał piłkę byłemu graczowi Polonii Warszawa, ale Łukasz stał już za blisko Treli i trafił tylko w bramkarza!

• Gambijczyk szukał pozycji do oddania strzału przed polem karnym Piasta, w końcu uderzył z szesnastu metrów w długi słupek i zaskoczył Trelę! Lech prowadzi 1:0!

• GOOOL!!! Kebba Ceesay daje prowadzenie Lechowi!

• Murawski strzelał z 20 metrów. Lekko, w środek bramki, wprost w ręce Treli.

• Lovrencsics uderzał z okolicy narożnika pola karnego. Mocno, ale również niecelnie.

• Sędzia przeszkodził teraz graczom Piasta, Jurado próbował zagrać do przodu i trafił w pana Pskita, przez co piłkę przejęli gospodarze.

• Podgórski do Oleksego, ten wgrywał piłkę w pole karne, ale wszystko zakończyło się interwencją Buricia.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Do przerwy na Bułgarskiej bezbramkowy remis. Lech próbuje grać, a Piast oddał ze trzy-cztery bardzo groźne strzały, w tym trafiając w słupek i poprzeczkę. Muszą się wziąć w garść poznaniacy, bo na razie beniaminek robi lepsze wrażenie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Ależ okazja dla Piasta! Po dograniu Zganiacza z 20 metrów w słupek trafił Podgórski!

• O jedną minutę przedłużona została pierwsza połowa meczu.

• Wołąkiewicz faulował Jurado, co mocno wzburzyło Kędziorę, który ruszył do arbitra z pretensjami. A obrońca Lecha musi uważać, bo ma już na koncie żółtą kartkę.

• Dośrodkowanie Lovrencsicsa i nieporozumienie w ekipie Piasta, do piłki rzucił się Trela, ale w ostatniej chwili wybił ją Polak. Na szczęście dla gości bez konsekwencji.

• Po dośrodkowaniu Kebby Ceesaya głową strzelał Trałka. Tyle że uderzał w środek bramki i Trela bez problemu złapał piłkę.

• Niezła akcja gospodarzy. Trałka po rajdzie środkiem boiska odegrał na prawo do Ślusarskiego, ten dośrodkował w kierunku Lovrencsicsa, ale po drodze tor lotu piłki przeciął Oleksy.

• Wołąkiewicz faulował w środku pola Kędziorę, za co obejrzał żółty kartonik.

• Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa z lewej strony do strzału głową składał się Ślusarski, ale nie sięgnął piłki. Chwilę później wrzutka z lewej strony i podobna sytuacja z udziałem Ubiparipa.

• Podgórski zbyt długo holował piłkę w środku pola, aż w końcu ją stracił i na dodatek ucierpiał w starciu z rywalem. A trzech na trzech wychodzili gliwiczanie, na prawo był wolny Kędziora!

• Po dośrodkowaniu Ceesaya Ślusarski oddał od niechcenia strzał głową, podbita do góry piłka omal nie zaskoczyła Treli! Bramkarz Piasta jednak w porę zareagował i sparował futbolówkę na rzut rożny.

• Było groźnie pod bramką Buricia! Z prawej strony dośrodkował Izvolt, Jurado źle przyjął piłkę, przez co nie mógł strzelać, ale odegrał do tyłu do Zganiacza. Ten jednak uderzał niecelnie.

• Po podaniu od Henriqueza prosty techniczny błąd popełnił Ślusarski, któremu piłka uciekła w aut.

• Po podaniu ze środka pola na spalonym Kędziora.

• Kędziora atakował prawą stroną boiska, ale przegrał pojedynek z Kamińskim, którego przy okazji faulował.

• Drewniak zagrał do wchodzącego lewą stroną Henriqueza, a jego dośrodkowanie wybił bodajże Klepczyński.

• A wracając do opisanej chwilę wcześniej sytuacji - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Kędziora.

• Drewniak faulował Zbozienia, za co otrzymał ostrą reprymendę od arbitra, obyło się na razie baz kartki.

• Ależ było blisko gola dla Piasta! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego to chyba któryś z lechitów zmienił tor lotu piłki, która trafiła w słupek!

• Podgórski miękko wrzucał z rzutu wolnego w pole karne Lecha, piłkę głową wybił Ceesay.

• Ulewa widać nie przeszkadza piłkarzom Lecha! Przed chwilą Ślusarski świetnie wycofał piłkę do Drewniaka, ten powinien strzelić bramkę, ale chybił!

• Co do pogody - to pada już naprawdę mocno, przez co na boisku będzie rządził przypadek. A kibiców mniej niż w ostatnich meczach, około 16-17 tysięcy, w tym 100-osobowa grupa z Gliwic.

• Sprzed pola karnego uderzał Podgórski, piłkę pewnie łapie Burić.

• Rozpadało się nad Poznaniem, co z pewnością będzie miało wpływ na przebieg dzisiejszego meczu. Śliska murawa i śliska piłka nie ułatwią życia zawodnikom obu drużyn.

• Po dośrodkowaniu Ceesaya piłka przeleciała nad głową Ślusarskiego.

• Trałka faulowany przez Zganiacza, zawodnik Piasta ukarany przez arbitra żółtą kartką.

• Po tej tragedii, jaką piłkarze Lecha zafundowali nam w środę podczas pierwszej połowy meczu z HSV trzeba przyznać, że dzisiaj grają dużo lepiej, póki co mają przewagę.

• Wychodzący z kontratakiem Podgórski przegrał pojedynek biegowy ze Ślusarskim, a później nie wyhamował na mokrej murawie i wjechał w nogi jednego z rywali.

• Szybka odpowiedź Lecha, z dystansu uderzał Ubiparip, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Z pozoru niegroźna akcja Piasta mogła sprawić sporo zagrożenia gospodarzom. Izvolit dreptał lewą stroną, po czym zagrał niepozorną piłkę w pole karne, do której niemal dopadł Kędziora. Gdyby doszedł, byłby zapewne gol.

• Wchodzący w pole karne Lovrencsics odbił się od Polaka i padł na murawę, sędzia nakazał grać dalej. Naszym zdaniem prawidłowa decyzja arbitra.

• Murawski strzelał z szesnastu metrów i tym razem golkiper Piasta pewnie złapał piłkę.

• Błąd Treli mógł kosztować Piasta utratę gola! Po strzale z dystansu bramkarz gości próbował łapać piłkę, ale odbił ją wprost pod nogi Ubiparipa. Tyle że Vojo nie dał sobie rady z obrońcą na plecach i Trela zdążył się zrehabilitować.

• Niezła akcja lechitów, Ślusarski dograł na prawo do Ceesaya, a jego dośrodkowanie wybił Polak.

• Drewniak dobrze naciskał Klepczyńskiego i zmusił go do wybicia piłki w aut. Na razie gra toczy się dość spokojnie w środku pola.

• Naciskany przez Kamińskiego Kędziora zdołał odegrać do Jurado, ale ten stracił piłkę.

• Dośrodkowanie kapitana Piasta nie przechodzi pierwszego obrońcy, którym był Henriquez.

• Będzie pierwsza okazja dla Piasta, rzut wolny przy linii bocznej wykona Podgórski.

• Zaczęli piłkarze Lecha!

• Piotr Reiss odbiera od prezesa Lecha zegarek, który jest podziękowaniem za 400 występów w barwach poznańskiego klubu.

• Oba zespoły wychodzą na boisko, wyprowadzane przez sędziego Pawła Pskita.

• Więcej o Lechu Poznań w naszym specjalnym serwisie oraz na Facebooku!

• Zostało jeszcze dziesięć minut, zapraszam do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego meczu!

• Kto waszym zdaniem okaże się dzisiaj lepszy? Zapraszam do dyskusji i typowania wyniku w komentarzach!

• Ławka rezerwowych Piasta: Szmatuła, Krzycki, Cuerda, El Sidqy, Cicman, Bzdęga, Sikora.

• Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Djurdjević, Wilk, Reiss, Wolski, Tonew, Bereszyński.

• Z kolei Marcin Brosz wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i postawił dokładnie na tą samą jedenastkę, która pokonała tydzień temu Wisłę Kraków. Składy obu zespołów w okienku obok.

• W systemie 4-3-3 zestawił dzisiaj swój zespół trener Mariusz Rumak. Trójkę napastników tworzyć będą Bartosz Ślusarski, Vojo Ubiparip i Gergo Lovrencsics. W podstawowym składzie znalazł się Szymon Drewniak, który zagrał bardzo słabo w meczu towarzyskim z HSV Hamburg.

• Z powodu kontuzji łydki nie zagra dzisiaj Manuel Arboleda, którego w wyjściowym składzie zastąpił Marcin Kamiński. Przed meczem niepewny był występ Huberta Wołąkiewicza, ale ostatecznie pojawi się on na boisku. Kolejnym nieobecnym w Lechu jest Mateusz Możdżeń, zawieszony za faul na Traore w meczu z Lechią Gdańsk.

• Przed nami spotkanie Lecha z rewelacyjnym beniaminkiem Piastem Gliwice. Podopieczni Marcina Brosza wygrali cztery ostatnie mecze i z pewnością tą passę będą chcieli podtrzymać w Poznaniu. Czy Kolejorz zdoła im przeszkodzić?

• Dzień dobry państwu! W sobotnie popołudnie ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak.