Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE. Można odrobić część...

Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE. Można odrobić część strat do lidera Ekstraklasy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 18. kolejka
2023-12-10 12:30

Lech Poznań

0

Piast Gliwice

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłej niedzieli.

• W ostatniej kolejce tego roku Lech pojedzie do Radomia na mecz z Radomiakiem, natomiast Piast u siebie zmierzy się ze Stalą Mielec.

• Oceny piłkarzy po meczu Lech Poznań - Piast Gliwice (w skali 1-6):

Lech Poznań

• Bartosz Mrozek - 3
    • Barry Douglas - 3
    • Miha Blazić - 3, (Artur Sobiech - bez oceny)
    • Antonio Milić - 3
    • Joel Pereira - 3
    • Radosław Murawski - 3
    • Jesper Karlstroem - 2
    • Filip Marchwiński - 2, (Afonso Sousa - 2)

• Jakub Holubek - 3
    • Damian Kądzior - 3, (Tomasz Mokwa - bez oceny)
    • Patryk Dziczek - 3
    • Michał Chrapek - 3
    • Grzegorz Tomasiewicz - 3
    • Miłosz Szczepański - 3, (Jorge Felix - 2)
    • Michael Ameyaw - 2
  • Wyrównany mecz, ale Piast wykorzystał jedną sytuację, która się nadarzyła. Mikael Ishak zachował się bardzo nierozważnie i to on jest głównym winowajcą porażki. Fotel Johna van der Broma jest już bardzo niestabilny. Piast przerywa serię sześciu kolejnych remisów.

• Koniec meczu! Piast wygrywa przy Bułgarskiej z Lechem.

• Jorge Felix mógł wypuścić sam na sam z bramkarzem partnera, ale podał wprost do przeciwnika.

• Czas doliczony minął, a piłkarze dalej grają.

• Tomasz Mokwa niemal od razu ukarany żółtą kartką za faul.

• Ostatnia zmiana w Piaście Gliwice. Tomasz Mokwa zastąpił Damiana Kądziora.

• Końcówka meczu bardzo nerwowa. Zwłaszcza gracze Lecha raz za razem próbują wywrzeć presję na arbitrze.

• Jesper Karlstroem z żółtą kartką za protesty względem arbitra.

• Kristoffer Velde dostał piłkę w polu karnym gości, ale jego strzał świetnie wybronił Karol Szymański!

• Zakotłowało się w polu karnym Piasta po dośrodkowaniu z głębi pola. Wszyscy gracze gospodarzy rzucili się do arbitra sygnalizując przewinienie gracza Piasta.

• Wrzutka ze stojącej piłki bez zagrożenia.

• Kolejna akcja Lecha i wywalczony rzut rożny.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył aż dziewięć minut.

• Artur Sobiech dostał piłkę w polu karnym Piasta i oddał strzał, ale fantastyczną interwencją popisał się Karol Szymański!

• Bardzo ofensywna zmiana w Lechu Poznań. Artur Sobiech zastąpił Mihę Blazića.

• Pewny strzał Patryka Dziczka. Piast wychodzi na prowadzenie. Historyczne rzeczy dzieją się w Poznaniu. Po raz pierwszy w tej kolejce któraś z drużyn może wygrać mecz. Natomiast Piast jest bliski zakończenia serii sześciu remisów z rzędu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Dziczek pakuje piłkę do bramki!!!

• Mikael Ishak ukarany żółtą kartką za nierozważny faul.

• Rzut karny dla Piasta po faulu Mikaela Ishaka!

• Karol Arys sam to sprawdzi na monitorze. Bardzo długo to wszystko trwa.

• Wciąż trwa analiza tej akcji przez wóz VAR. Na Enea Stadion pojawiają się gwizdy.

• Arbitrzy sprawdzają potencjalny rzut karny dla Piasta.

• Zakotłowało się w polu karnym Lecha, ale żaden z graczy gości nie zdołał wpakować piłki do bramki.

• Kristoffer Velde dośrodkował wprost w ręce Karola Szymańskiego.

• Wrzutka w pole karne Piata bez zagrożenia.

• Miguel Munoz wszedł w miejsce Ariela Mosóra, który już wcześniej opuścił boisko.

• Ariel Mosór nie będzie w stanie kontynuować gry.

• W drużynie Piasta Jorge Felix zmienił Miłosza Szczepańskiego.

• Natomiast Dino Hotić pojawił się w miejsce Aliego Golizadeha.

• Dwie zmiany w Lechu Poznań. Afonso Sousa zastąpił Filipa Marchwińskiego

• Kolejny gracz Piasta potrzebuje pomocy medycznej.

• Teraz dobre zagranie w "szesnastkę" Lecha, jednak gospodarze nie skorzystali z okazji.

• Radosław Murawski oddał strzał z dystansu, piłka trafiła pod nogi Filipa Marchwińskiego, ale ten nie zdołał dobić piłki.

• Ali Golizadeh stanął przed szansą na zdobycie bramki, jednak nie wykorzystał jej.

• Wrzutka ze stojącej piłki w pole karne Lecha bez zagrożenia.

• Miłosz Szczepański także z żółtą kartką po bardzo ostrym faulu.

• Miha Blazić ukarany żółtą kartką.

• Dużo szarpanej gry. Piłkarze Piasta często leżą na murawie. Nie może nam się rozkręcić to spotkanie.

• Teraz Kristoffer Velde ze strzałem, ale trafił w Ariela Mosóra.

• Rozegranie rzutu rożnego przez Lecha bez zagrożenia.

• Ali Gholizadeh pokusił się o indywidualną akcję, oddał strzał, który odbił się od rywala i wyszedł na rzut rożny.

• Zaczynamy drugą część spotkania!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Wyrównany mecz w Poznaniu. Gospodarze mieli jedną znakomitą okazję. Miejmy nadzieję, że więcej emocji zobaczymy po przerwie, na którą zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Nieudane zagranie z rzutu wolnego. Bez zagrożenia.

• Poznaniacy wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego rywali po faulu Tomasa Huka.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Kristoffer Velde wpadł z piłką w pole karne rywali, ale w znakomitej sytuacji, fatalnie spudłował!

• Jesper Karlstroem ze strzałem z dystansu, jednak trafił wprost w przeciwnika.

• Joel Pereira świetnie wrzucił w "szesnastkę" Piasta, ale Ariel Mosór wybił piłkę z własnego pola bramkowego.

• Rzut rożny wykonany przez Piasta nie zagroził bramce gospodarzy.

• Damian Kądzior oddał strzał zza pola karnego, ale skutecznie interweniował Bartosz Mrozek.

• Piast spokojnie buduje kolejną akcję od własnej bramki.

• Filip Marchwiński próbował prostopadle zagrać w pole karne Piasta, jednak zrobił to nieudanie.

• Michael Ameyaw ruszył prawą stroną boiska, ale fatalnie dośrodkował.

• Kristoffer Velde doszedł do strzału, ale trafił wprost w przeciwnika.

• Kristoffer Velde wpadł w pole karne rywala, dograł do Mikaela Ishaka, ale ten źle przyjął piłkę i ostatecznie ją stracił.

• Nieudane rozegranie rzutu wolnego przez gości.

• Piast wywalczył rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• W ostatnich minutach więcej gry w środku pola. Żaden z zespołów nie chce zaatakować większą liczbą piłkarzy.

• Piast nie zdecydował się na daleki wrzut i cofnął akcję do środka pola.

• Oskrzydlająca akcja Piasta zakończyła się wywalczeniem autu na wysokości pola karnego rywala.

• Arkadiusz Pyrka z bandażem na głowie wraca do gry.

• Arkadiusz Pyrka potrzebuje pomocy medycznej po starciu z rywalem.

• Dobra wrzutka w pole karne Lecha, ale gospodarzenie nie zdołali oddać celnego strzału.

• Michael Ameyaw mocno ucierpiał po starciu z rywalem. Mocno zakotłowało się na boisku, piłkarze obu drużyn rzucili się sobie do gardeł.

• Goście starają się dłużej utrzymać przy piłce w środku pola.

• Faul w środku pola na graczy Lecha.

• Kolejna wrzutka w pole karne Piasta nie przyniosło zagrożenia.

• Po oskrzydlającej akcji "Kolejorz" wywalczył rzut rożny.

• Jesper Karlstroem ostro sfaulował Damiana Kądziora. Protestował Aleksander Vuković, ale gracz Lecha nie zobaczył żółtej kartki.

• Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia dla bramki Lecha.

• Michał Chrapek pokusił się o strzał z dystansu, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Joel Pereira popędził prawym skrzydłem, ale podał wprost w ręce bramkarza.

• Kolejna wrzutka w pole karne Piasta, ale znowu pewnie Karol Szymański.

• Dobra wrzutka z narożnika boiska, ale w dużym zamieszaniu Karol Szymański skutecznie interweniował.

• Ali Gholizadeh ruszył prawą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.

• Rozpoczynamy mecz w Poznaniu!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu przy Bułgarskiej. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Rozjemcą tego spotkania będzie Karol Arys ze Szczecina. To on prowadził mecz Cariny Gubin z Piastem w środku tygodnia. Natomiast w lidze sędziował wygrany przez Lecha 2:1 mecz ze Stalą Mielec.

• Natomiast oto zestawienie Piasta Gliwice:

• Tak prezentuje się skład Lecha Poznań:

• Nie zagrają w meczu Lech Poznań - Piast Gliwice:

Lech Poznań:

• B.Salamon (dyskwalifikacja kończy się 13.12.2023)

• J.Czerwiński (kontuzja)
  • Pierwszy mecz tych drużyn przyniósł wiele emocji. W Gliwicach gospodarze pierwsi objęli prowadzenie po trafieniu Patryka Dziczka z rzut karnego. Na początku drugiej połowy dwie szybkie bramki zdobył Filip Marchwiński i to "Kolejorz" mógł cieszyć się z trzech punktów. W końcówce meczu Kamil Wilczek miał znakomitą szansę na wyrównanie, ale nie zdołał wpakować piłki do bramki.

• Radosław Murawski jest byłym graczem Piasta Gliwice. Dzisiaj do stolicy Wielkopolski przyjechało kilku jego kolegów z byłego klubu.

• Natomiast bilansu Piasta Gliwice chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Do stolicy Wielkopolski przyjeżdża "król" remisów. Ostatnie 6 meczów w lidze z udziałem gliwiczan kończyło się remisami. W 1/8 Fortuna Pucharu Polski wydawało się, że to również może się zdarzyć, bo w drugiej połowie Piast remisował z trzecioligową Cariną Gubin 2:2, ale fantastyczna końcówka zespołu z Ekstraklasy sprawiła, że to oni awansowali do dalszej fazy.

• Dzisiejszy mecz w Poznaniu będzie okazją do uczczenia chwały Powstańcom.

• Lech przed spotkaniem zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Ewentualne dzisiejsze zwycięstwo mogłoby chociaż na chwilę dać "Kolejorzowi" pozycję wicelidera. Morale w zespole wydają się poprawiać, gdyż w środku tygodnia piłkarze z Poznania awansowali do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski pokonując Arkę Gdynia 1:0. W lidze również zanotowali zwycięstwo. Co prawda całkowicie przypadkowe, bo mecz na śniegu w Kielcach nie powinien się odbyć, ale na końcu będą się liczyć tylko trzy punkty.

• Wszystkie 5 spotkań tej kolejki jak na razie kończyło się remisami. Dzisiaj do Poznania przyjeżdża drużyna, która ma tych remisów najwięcej w całej lidze. "Kolejorz" będzie chciał jednak przełamać tę serię rywala i zanotować ważne zwycięstwo. W ostatnich tygodniach nad głową Johna van der Broma zbierają się ciemne chmury i dzisiejsze zwycięstwo mogłoby minimalnie pomóc w utrzymaniu posady.

• Enea Stadion gotowy, by przyjąć graczy obu drużyn i kibiców.

• Witamy serdecznie. W pierwszym niedzielnym meczu przedostatniej w tym roku kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań przy Bułgarskiej zmierzy się z Piastem Gliwice. Na relację z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Lech - Piast LIVE! Można odrobić część strat do lidera Ekstraklasy

Lech - Piast LIVE! Można odrobić część strat do lidera Ekstraklasy ©Fot Arkadiusz Gola

PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE. Już o godzinie 12:30 czeka na nas w niedzielę bardzo ciekawe spotkanie. Trzeci zespół tabeli zagra z mistrzem remisów. Czy faworytowi uda się zmniejszyć dystans do liderującego Śląska Wrocław? Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE

Remisy w obu piątkowych meczach i we wszystkich trzech sobotnich - tak zaczęła się i rozwinęła 18. kolejce. Skoro w niedzielę w Poznaniu zagra Piast (dwanaście remisów w rundzie) to chyba seria zostanie podtrzymana... A może przeciwnie - wreszcie pójdzie na ostrą wymianę?

Jedni i drudzy jeszcze w czwartek walczyli udanie w Pucharze Polski. Lech ograł prowadzącą na zapleczu Arkę Gdynia (1:0), natomiast Piast rozbił w końcówce trzecioligową Carinę Gubin (5:2), choć w pewnym momencie utracił kontrolę, gdy padły dwie bramki dla rywala.

Podczas meczu z Piastem Lech będzie świętować 105. rocznicę zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Piłkarze wyjdą w okolicznościowych koszulkach, ultrasi zaprezentują oprawę. Będzie też wiele wydarzeń towarzyszących.

Trzeci w tabeli Lech liczy, że dzięki temu spotkaniu jego strata do pierwszego Śląska Wrocław stopnieje do trzech punktów. Kto wie, może nawet uda się awansować na pozycję wicelidera, jeśli tylko Jagiellonia Białystok w hicie kolejki przegra z Rakowem Częstochowa.

Na inaugurację Lech nie bez problemów wygrał w Gliwicach. Po przerwie dwa zwycięskie gole strzelił Filip Marchwiński.

Nie zagrają w meczu Lech - Piast:
Lech: Ba Loua, Salamon
Piast: Katranis, Wilczek, Krykun

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Piast - Lech 1:2 (Ekstraklasa, 22.07.2023)
Piast - Lech 1:1 (Ekstraklasa, 12.03.2023)
Lech - Piast 1:0 (Ekstraklasa, 28.08.2022)

Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Komentuje duet Robert Skrzyński, Adam Szała. W internecie mecz dzięki aplikacji oraz stronie Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 12:30 w GOL24 - zapraszamy!