Lech Poznań 0 - 2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

• Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak.

• LECH PRZEGRYWA Z PODBESKIDZIEM 0:2, A TO OZNACZA, ŻE MISTRZEM POLSKI ZOSTAŁA LEGIA WARSZAWA!

• Koniec meczu!

• Żółta kartka dla Trałki.

• Zmiana w Podbeskidziu: Piter-Bucko za Deję.

• O siedem minut zostaje przedłużona druga połowa meczu.

• Miejsce Linettego zajmuje Szymon Drewniak.

• Karol Linetty przenoszony jest do karetki na noszach. Miejmy nadzieję, że młodemu zawodnikowi nie stało się nic poważnego i to jedynie środki ostrożności.

• Długo trwa przerwa w grze. Do zawodnika Lecha podbiegli lekarze, a Kotorowski zbiegł z boiska, ostro tłumacząc coś ekipie karetki pogotowia. Nie wygląda to za ciekawie.

• Linetty szarżował w stronę bramki Zajaca i zderzył się głową z wychodzącym Słowakiem. Obaj zawodnicy leżą na boisku, opatrywani przez masażystów.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony Zajac odbił piłkę prosto do Ubiparipa, a ten przewrotką nie trafił do bramki! Gdyby się udało, mielibyśmy przepiękne trafienie.

• Nędzny mecz oglądamy w drugiej połowie. Podbeskidzie siadło, a Lech podobno próbuje odrabiać, ale jest przy tym bardzo nieporadny. Wszystko wskazuje na to, że wynik tego meczu nie ulegnie już znaczącej zmianie, a to będzie oznaczać mistrzostwo Polski dla warszawskiej Legii.

• Strzelec dwóch goli nie może kontynuować meczu, zastępuje go Marek Sokołowski.

• Po starciu z Kędziorą na boisku opatrywany jest Pawela.

• Dzisiejszy mecz z trybun ogląda 19 361 kibiców.

• Trałka próbował wyłożyć piłkę Linettemu, ale w ostatniej chwili interweniował Pietrasiak!

• Żółta kartka dla Damiana Chmiela.

• Prostopadłe podanie Demjana bardzo dobrze przechwycił Kamiński.

• Druga zmiana w Lechu: Ubiparip w miejsce Tonewa.

• Z dystansu huknął Murawski, w bramce Podbeskidzia bardzo dobrze spisał się jednak Zajac!

• Najpierw Murawski biegał z piłką w poprzek boiska i przekładał ją sobie z nogi na nogę, a chwilę później nieudany strzał oddał Linetty. Festiwal nieporadności w wykonaniu poznaniaków.

• Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała

• Uderzenie Paweli z 35. metrów broni Kotorowski.

• Kędziora efektownie przeszedł próbującego interweniować Wodeckiego, po czym dośrodkował wprost w ręce Zajaca.

• Linetty zajął miejsce Hamalainena na pozycji ofensywnego pomocnika, a Fin został przesunięty na szpicę.

• Kibice Lecha gwizdami żegnają Łukasza Teodorczyka, w jego miejsce wchodzi Karol Linetty.

• Z rzutu wolnego tuż obok bramki uderzał Deja.

• Żółta kartka dla Henriqueza za faul tuż przy narożniku pola karnego.

• Dośrodkowanie Lovrencsicsa zaskakująco minęło obrońców Podbeskidzia, ale w sytuacji nie połapali się lechici.

• Żółta kartka dla Telichowskiego za faul na Lovrencsicsu.

• RICHARD ZAJAC!!! Hamalainen oddał strzał z pięciu metrów, ale w bramce świetnie spisał się Słowak!

• Zagranie Murawskiego do Hamalainena przechwycił Konieczny.

• Początek drugiej połowy.

• Wróćmy jeszcze do wydarzeń z końcówki pierwszej połowy. Rzut karny był efektem dobrej akcji Demjana, który w prosty sposób oszukał Wołąkiewicza i Kędziorę, wyszedł na czystą pozycję i został sfaulowany przez tego drugiego. Jedenastkę pewnie wykorzystał Pawela, dzięki czemu Podbeskidzie prowadzi 2:0.

• Przerwa.

• ...a za dyskusje Konieczny.

• Chwilę wcześniej żółtą kartkę za faul obejrzał Kędziora...

• GOOOOL!!! 2:0 PROWADZI PODBESKIDZIE!!! Fabian Pawela wykorzystuje jedenastkę!

• KARNY DLA PODBESKIDZIA!

• Sloboda faulował Trałkę w środku pola.

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Teodorczyk... Być może próbował strzelać ze szczupaka, ale bardziej prawdopodobna jest wersja, że po prostu się przewrócił. Tak czy siak napastnik Lecha nie sięgnął piłki po dograniu Tonewa, a ta minimalnie minęła bramkę Zajaca.

• Lovrencsics huknął z ostrego kąta ile fabryka dała, piłka po rykoszecie trafiła w poprzeczkę i wyszła w pole!

• CO TERAZ ZROBIŁ TEODORCZYK??? Miał czas, miejsce i sytuację sam na sam z Zajacem. Zamiast pokonać Słowaka, wbiegł z piłką prosto na niego. Takie sytuacje trzeba wykorzystywać!

• Z dystansu przyłożył Deja. Niby lekko, niby niegroźnie, ale mogło to zaskoczyć Kotorowskiego.

• Strzał Teodorczyka blokuje Konieczny. A po prawej stronie był niepilnowany Lovrencsics...

• W ostatnich minutach warunki gry w Poznaniu dyktuje Podbeskidzie. Bielszczanie mieli dwie niezłe okazje do podwyższenia i Lech miał wuchtę szczęścia, bo inaczej przegrywałby już 0:2.Widać, że po porażce w Warszawie z Lecha zeszło powietrze - zawodnicy czują, że zdobycie mistrzostwa jest nierealne.

• Demjan dogrywał w pole karne w kierunku Paweli, jednak uczynił to trochę niedokładnie.

• Dośrodkowanie Tonewa mija... wszystkich. Piłka wylądowała na aucie.

• Bielszczanie mieli idealną okazję do podwyższenia! Z bliskiej odległości strzelał Chmiel, w bramce jednak bardzo dobrze spisał się Kotorowski!

• Znów niepewne wyjście Kotorowskiego, na szczęście dla gospodarzy nie skończyło się tak, jak kilka chwil wcześniej.

• Sędzia przerywa dobrą akcję poznaniaków - Teodorczyk na spalonym.

• Z rzutu rożnego dośrodkował Henriquez, do strzału głową złożył się Lovrencsics, ale nie udało mu się skierować piłki nawet w stronę bramki Zajaca.

• Niezły strzał Tonewa z ostrego kąta obroniony przez Zajaca.

• Żółta kartka dla Wołąkiewicza za faul na Paweli.

• Wszystko rozpoczęło się od bardzo niepewnego wyjścia Kotorowskiego na przedpole, który nie potrafił skutecznie wypiąstkować piłki. Ta trafiła do Koniecznego, który dograł do stojącego tuż przy słupku Paweli, a ten strzałem głową pokonał golkipera Lecha.

• GOOOOL DLA PODBESKIDZIA! FABIAN PAWELA!

• Po wrzutce Tonewa piłka odbiła się od nóg Teodorczyka i poleciała obok bramki Zajaca.

• Kolejny kontratak Lecha, który zaczął się bardzo dobrze, a skończył fatalnie. Z akcją ładnie wyszedł Tonew, dograł do Teodorczyka, a ten uderzył niecelnie z narożnika pola karnego. Zbyt egoistycznie zagrał były napastnik Polonii, mógł oddać piłkę Lovrencsicsowi.

• Teodorczyk wyszedł na czystą pozycję i z ostrego kąta nie trafił do bramki!

• Teraz wychodzili z akcją Teodorczyk i Hamalainen, ten drugi wbiegł jednak wprost na Koniecznego.

• Gergo szukał strzału z okolicy narożnika pola karnego. To już firmowe zagranie Węgra, tym razem jednak nie było na tyle groźne, by zaskoczyć doświadczonego golkipera ze Słowacji.

• Strzał z dystansu Trałki. Za lekko i chyba niepotrzebnie, bo można było nieco zbliżyć się do bramki Zajaca.

• Teodorczyk do Hamalainena, ten szukał odegrania z klepki, ale nie za bardzo wiadomo do kogo.

• Soczysty strzał Tonewa z dystansu i piłka szybuje tuż nad poprzeczką bramki Zajaca. Było groźnie!

• Kolejna kontra poznaniaków, tym razem Tonew widząc, że nie ma komu odegrać, wywalczył rzut rożny.

• W odpowiedzi kontratak Lecha, Teodorczyk zdecydował się na strzał lewą nogą sprzed linii pola karnego, ale uderzył prosto w Zajaca.

• Było bardzo groźnie pod bramką Lecha! Poznaniacy nie potrafili przez kilkanaście sekund wybić piłki z własnego pola karnego, a gracze Podbeskidzia chyba ze trzy razy próbowali oddać strzał na bramkę Kotorowskiego. Na szczęście dla gospodarzy czynili to bardzo marnie.

• Dobra interwencja Koniecznego przed własnym polem karnym. Stoper bielszczan odebrał piłkę Teodorczykowi.

• Strzelał Wodecki, tuż obok bramki Kotorowskiego.

• I od razu dynamiczne wejście Tonewa lewą stroną boiska, zakończone nieudanym dośrodkowaniem.

• Rozpoczęli lechici.

• Oba zespołu już na murawie. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania prezes Lecha Karol Klimczak wręczy pamiątkowe zegarki Rafałowi Murawskiemu (z okazji 150. występu w Ekstraklasie w barwach Lecha) oraz Luisowi Henriquezowi (setny mecz w Ekstraklasie).

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Adamek, Piter-Bucko, Dancik, Kołodziej, Sokołowski, Malinowski, Janeczko.

• Ławka rezerwowych Lecha: Miszczuk, Arboleda, Reiss, Ubiparip, Drewniak, Linetty, Formella.

• W podstawowym składzie Lecha niespodzianek brak - kontuzjowanego Ślusarskiego zastąpił Teodorczyk, a Ceesaya Kędziora. Warto natomiast zwrócić uwagę na ławkę rezerwowych poznaniaków - jest tam wracający po kontuzji Manuel Arboleda oraz po raz pierwszy Dariusz Formella. Ciekawe, czy młody zawodnik dostanie dziś szansę gry.

• Więcej na ten temat pisaliśmy w zapowiedzi spotkania, którą można znaleźć tutaj:

• Przed nami mecz drużyn, które walczą... chyba już o nic. Co prawda Lech ma jeszcze matematyczne szanse na mistrzostwo, a Podbeskidzie na utrzymanie, ale jest to bardzo mało prawdopodobne.Zresztą dzisiaj, w zależności od wyniku, któryś zespół straci nawet iluzoryczne szanse na realizację swojego celu.

• Dzień dobry państwu! Ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej wita was Wojciech Maćczak.