Lech Poznań 1 - 0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

• Koniec spotkania.

• Ostatnia zmiana w Lechu.

• Henriquez zbyt wolno schodził z boiska, za co zobaczył żółtą kartkę.

• Zmiana w Lechu: Wołąkiewicz za Henriqueza

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Lecha wyjaśnia w końcu Burić, łapiąc piłkę. Goście mieli chyba cztery okazje, by skierować piłkę do siatki!

• O trzy minuty przedłużona została druga połowa meczu.

• Wychodzący z bramki Mateusz Bąk faulował we własnym polu karnym Bartosza Ślusarskiego, a Łotysz pewnie wykorzystał "jedenastkę". Lech nadal liczy się w walce o mistrzostwo Polski!

• GOOOL DLA LECHA!!! ARTJOM RUDNEV!!!

• Łapie się za głowę Ślusarski, podobnie jak kibice poznańskiego Lecha. Po dośrodkowaniu Ubiparipa rosły napastnik zmarnował niezłą sytuację, oddając niecelny strzał głową.

• Strzał Ślusarskiego z szesnastu metrów zablokowany przez obrońców.

• Zmiana w zespole Podbeskidzia: Ziajka wchodzi w miejsce Sachy.

• Mogło być 1:0 dla Podbeskidzia! Po dośrodkowaniu Sachy głową strzelał Malinowski, a jego uderzenie kapitalnie obronił Burić!

• I po raz kolejny wyśmienitą okazję marnuje Lech! Z prawej strony pola karnego strzelał Rudnev, a Ubiparipowi zabrakło kroku, by dostawić nogę i skierować piłkę do siatki.

• Na pierwszą zmianę zdecydował się trener Mariusz Rumak. W miejsce Tonewa na boisku pojawił się Kikut.

• Żółtą kartką ukarany został Dariusz Łatka.

• lech - od początku drugiej połowy gospodarze mają sporą przewagę, problemem wydaje się słaba skuteczność.

• Stały fragment gry fatalnie wykonany przez Tonewa. Lekko zagrana piłka trafiła w mur.

• Patejuk faulował Injaca, będzie rzut wolny dla Lecha jakieś 30 metrów od bramki Podbeskidzia.

• Uraz zawodnika z Bielska nie okazał się poważny, a więc goście znów w komplecie.

• Boisko na noszach opuszcza Sacha, Podbeskidzie przez chwilę w dziesiątkę.

• Druga zmiana w ekipie z Bielska: Malinowski wchodzi w miejsce Demjana.

• Żółtą kartką za grę na czas ukarany został bramkarz Podbeskidzia, Mateusz Bąk.

• Niecelne uderzenie Ubiparipa z 15 metrów. Początek drugiej połowy to zdecydowana przewaga poznańskiego Lecha.

• Kolejna wyśmienita okazja dla Lecha. Po zagraniu Ubiparipa z prawej strony piłka trafiła do stojącego tyłem do bramki na 11. metrze Rudneva, ten obrócił się, ale strzelił ponad poprzeczką!

• Uderzenie Ubiparipa z 25 metrów, piłkę instynktownie odbija przed siebie Bąk.

• Stały fragment gry nie przyniósł żadnego zagrożenia w polu karnym gości.

• Zagranie ręką Nathera, będzie rzut wolny dla Lecha w odległości 35 metrów od bramki.

• Mateusz Bąk ratuje teraz swój zespół przed stratą gola! Wychodzący z bramki golkiper Podbeskidzia obronił strzał Artjoma Rudneva z ostrego kąta. Było blisko gola dla Lecha!

• Kompletnie nieudany strzał Tonewa z szesnastu metrów.

• Dośrodkowanie Tonewa zbyt głębokie, piłkę łapie bramkarz Podbeskidzia.

• Bąk naciskany przez Ślusarskiego wybija piłkę w aut.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Koniec pierwszej połowy.

• O jedną minutę przedłużona została pierwsza połowa meczu.

• Nather blokuje dośrodkowanie Ubiparipa z prawej strony. Lech zyskuje rzut rożny, ale stały fragment nie przyniósł większego zagrożenia pod bramką Bąka.

• Uderzenie Rudneva w narożniku pola karnego skutecznie blokuje Byrtek. Chwilę później Łotysz pada na murawę w obrębie szesnastki, ale o rzucie karnym nie ma mowy.

• Łatka dobrze dostrzegł wychodzącego prawą stroną Patejuka, ale ten drugi dośrodkował fatalnie.

• Była niezła okazja dla Lecha! Po dośrodkowaniu Tonewa piłka odbiła się w polu karnym od nogi któregoś zawodnika, na szczęście dla gości przytomnie w bramce zachował się Bąk.

• Ni to strzał, ni dośrodkowanie Tonewa omal nie zaskoczyło Mateusza Bąka. Piłka zmierzała jednak tuż obok słupka bramki Podbeskidzia. Mieli trochę szczęścia goście w tej sytuacji.

• Sokołowski faulował Ubiparipa na boku boiska, Lech będzie miał okazję z rzutu wolnego.

• Henriquez ładnie przedzierał się lewą stroną boiska, po czym zdecydował się na zagranie po ziemi w pole karne gości. Podał jednak wprost do Mariusza Sachy, który wybił piłkę.

• Burić spokojnie łapie piłkę po strzale jednego z zawodników Podbeskidzia.

• Krzysztof Król po pomocy sztabu medycznego wrócił do gry, Podbeskidzie ponownie w komplecie.

• Mocny strzał Henriqueza z 30 metrów zablokował Nather.

• Dośrodkowanie Możdżenia z rzutu wolnego, piłka ląduje w rękach Bąka.

• Król ofiarnym wślizgiem zablokował dośrodkowanie Możdżenia. Sporo ryzykował obrońca Podbeskidzia, ale zdołał czysto wybić piłkę. Przy okazji jednak nabawił się jakiegoś urazu, obecnie opatrywany jest przez masażystów.

• 21-letni zawodnik będzie teraz tworzył duet środkowych obrońców wraz z Sourkiem.

• Mamy zapowiadaną zmianę: Bartłomiej Konieczny z powodu kontuzji opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Damian Byrtek.

• Konieczny nie będzie mógł kontynuować gry, na boisko wejdzie za chwilę Byrtek.

• W starciu na boisku ucierpiał Konieczny, zawodnik gości opuszcza boisko na noszach.

• Ty Wiesz ; ) - na trybunach około 30 tysięcy kibiców, w tym 100 gości z Bielska. Trzeba przyznać, że frekwencja na dzisiejszym meczu robi wrażenie.

• Ślusarski uderzał niecelnie z 25 metrów.

• To musiał być gol! Ależ błąd Artjoma Rudneva! Ubiparip zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Łotysza, a ten, mając przed sobą tylko Mateusza Bąka zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i pozwolił bramkarzowi Podbeskidzia wygarnąć sobie piłkę spod nóg. Takich sytuacji przyszły król strzelców Ekstraklasy nie powinien marnować.

• Długie dośrodkowanie jednego z lechitów, piłka ląduje w rękach Mateusza Bąka.

• Sourek skutecznie przerywa rajd Tonewa prawą stroną boiska.

• Bardzo ładny przechwyt Łatki na 25. metrze, następnie zagranie do stojącego na linii pola karnego Sachy, a ten strzela w trybuny.

• Niesygnalizowany strzał Ubiparipa z 20 metrów, piłkę na raty łapie Bąk.

• Możdżeń zagrywa z rzutu wolnego wprost na głowę Króla. Sporo niedokładności widać dzisiaj w poczynaniach podopiecznych Mariusza Rumaka.

• Tonew wszedł w pole karne Podbeskidzia, nie wiedząc jednak, co zrobić z piłką, wycofał się. W końcu zdecydował się na przerzut do Możdżenia, ale wyszło mu to fatalnie - piłka wylądowała poza boiskiem.

• Murawski przechwycił piłkę w środku pola i próbował uruchomić prostopadłym podaniem Ślusarskiego. W sytuacji bardzo dobrze połapał się jednak Konieczny.

• Było groźnie pod bramką Lecha. Henriquez stracił piłkę na rzecz Sokołowskiego, ten zagrał na środek w kierunku Sachy, ale podanie okazało się niedokładne, a w dodatku zawodnik Podbeskidzia faulował jednego z rywali.

• Dwóch na trzech wychodzili Bielszczanie, Patejuk zbyt długo holował piłkę i stracił ją na rzecz Kamińskiego. Dobra interwencja młodego obrońcy "Kolejorza".

• Po dośrodkowaniu Cohena Rudnev skutecznie przeszkodził Patejukowi w oddaniu skutecznego strzału. Na razie Podbeskidzie nie przestraszyło się Lecha i udowadnia, że łatwo punktów nie odda.

• Rudnev trafia w boczną siatkę. Gola i tak by nie było, bo Łotysz był na spalonym.

• Rzut wolny dla Podbeskidzia w środku pola, Patejuk zagrywa piłkę do Suorka, ale podanie przecina Wojtkowiak. Później jeszcze piłka trafiła do Henriqueza, który spokojnie zagrał głową w ręce Buricia.

• Okazja dla bielszczan, ale Demjan w pojedynku główkowym faulował Wojtkowiaka i wszystko skończyło się rzutem wolnym dla Lecha.

• Z rzutu wolnego z okolicy środka boiska piłkę w pole karne Podbeskidzia wrzucił Tonew, a tam dobrze głową interweniował Demjan.

• Mała korekta co do zestawienia Lecha - gospodarze grają jednak czwórką w defensywie, rolę prawego obrońcy pełni dziś Mateusz Możdżeń.

• Długą piłkę zagraną w kierunku Ubiparipa wybija Konieczny.

• Zaczynamy!

• Sędzia Lyczmański czeka już na znak ekip telewizyjnych, a to ze względu na fakt, że wszystkie spotkania 29. kolejki mają rozpocząć się w jednej chwili.

• Z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja przed rozpoczęciem meczu odegrano Mazurka Dąbrowskiego.

• Oba zespoły wychodzą już na boisko, a z trybun w górę pofrunęło mnóstwo konfetti.

• Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko BiałaLech Poznań - Podbeskidzie Bielsko Biała

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Adam Lyczmański, na liniach pomagać mu będą Dariusz Ignatowicz i Michał Obukowicz (wszyscy z Bydgoszczy), funkcję arbitra technicznego pełni natomiast Mariusz Korpalski z Torunia.

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Zajac, Reiman, Malinowski, Ziajka, Mierzejewski, Byrtek, Bujok.

• Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Djurdjević, Stilić, Drygas, Drewniak, Wołąkiewicz, Kikut.

• Niespełna dziesięć minut pozostało do rozpoczęcia dzisiejszego meczu. Jeszcze przed rozpoczęciem zapraszam państwa do przeczytania zapowiedzi, która znajduje się TUTAJ

• Bardzo miły gest władz Lecha, którzy wręczają specjalne koszulki oraz honorowe karty kibica Semirowi Stiliciowi i Grzegorzowi Wojtkowiakowi, a więc zawodnikom, żegnającym się z Poznaniem.

• Poznaliśmy już wyjściowe składy obu zespołów. Wygląda na to, że trener Rumak zestawił dziś swój zespół w systemie 3-4-3, a więc zamierza zagrać bardzo ofensywnie. Nie ma innego wyjścia, Lech musi dzisiaj walczyć o zwycięstwo. Tyle że Podbeskidzie na pewno nie podda się rywalowi.

• Warto wspomnieć, że dla Wojtkowiaka jest to pożegnalny mecz przed poznańską publicznością. Kapitan "Kolejorza" po sezonie odchodzi do TSV Monachium. Nie jest on pewnie jedynym graczem, który dziś żegna się z kibicami Lecha, sporo mówi się również o odejściu Artjoma Rudneva oraz Semira Stilicia. Ten ostatni rozpocznie dzisiejszy mecz na ławce, ale być może trener Rumak da mu szansę gry.

• Trzech graczy Lecha znalazło się w szerokiej kadrze na Euro 2012, ogłoszonej wczoraj przez Franciszka Smudę. Marcin Kamiński, Rafał Murawski i Grzegorz Wojtkowiak wybiegną dziś w podstawowym składzie poznańskiego zespołu. Waszym zdaniem powołanie tych graczy to dobra decyzja selekcjonera? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

• Na dwie kolejki przed końcem ligi aż pięć drużyn ma szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Wśród nich jest poznański Lech, który musi dzisiaj pokonać Podbeskidzie, by nadal liczyć się w walce o najwyższą lokatę. Czy podopieczni Mariusza Rumaka zdołają pokonać beniaminka na własnym boisku? Przekonamy się już niedługo.