0

Pogoń Szczecin

1

• Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

• W ostatnim sparingu przed startem ligi Pogoń szczecin pokonała Lecha Poznań 1:0 po bramce Ediego Andradiny z rzutu karnego.

• Koniec meczu!

• Trwają przepychanki pomiędzy zawodnikami obu drużyn, widać sporo emocji na boisku.

• Bardzo dobra okazja dla Lecha! Lovrencsics pociągnął prawą stroną boiska, dośrodkował na głowę Bartosza Ślusarskiego, a ten przestrzelił w trudnej sytuacji.

• Pogoń nie będzie jednak grała w osłabieniu. Jako że jest to tylko sparing, sztab szkoleniowy Pogoni poprosił, by w miejsce Nolla mógł wejść inny zawodnik. Przychylił się do tego Mariusz Rumak i na boisko wszedł Adam Frączczak, którego przed dziesięcioma minutami zmienił Wojciech Golla.

• Wyraźnie spóźniony Emil Noll wjechał w nogi Lovrencsicsa, gracz Pogoni wylatuje z boiska, a Węgier zwija się z bólu na murawie.

• Zbyt głęboka wrzutka Lovrencsicsa z rzutu wolnego, piłka ląduje w rękach Pernisa.

• Kwadrans przed końcem meczu nie zanosi się na zmianę wyniku. Oba zespoły grają dość chaotycznie, nie potrafiła wykorzystać stworzonych sytuacji.

• Nastąpiła również zmiana w Lechu: Djurdjević w miejsce Kamińskiego.

• ... i Golla za Frączczaka.

• ... Budga za Rogalskiego...

• Trzy zmiany w drużynie Pogoni: Ława za Ediego...

• Kilkakrotnie próbowali pokonać Pernisa lechici, ale efektu nie było. Rozpoczęło się od długiego podania Murawskiego do Lovrencsicsa, po czym piłka trafiła pod nogi Ślusarskiego. Jego strzał zablokowali obrońcy, a dobitka Hamalainena trafiła w ręce Pernisa.

• Kędziora dobrze dośrodkował z prawej strony na głowę Hamalainena, ale ten faulował w ofensywie, przez co akcja została przerwana.

• Z rzutu wolnego strzelał Edi, piłkę spokojnie złapał Jasmin Burić.

• Żółta kartka za faul dla Henriqueza.

• Po dośrodkowaniu Ediego z rzutu rożnego było gorąco pod bramką Buricia! Z piłką minął się Marcin Kamiński, ta trafiła do Frączczaka, ale na szczęście dla graczy Lecha ten nie zdołał oddać skutecznego strzału.

• Ślusarski dobrze rozciągnął akcję, odgrywając na prawe skrzydło do Kędziory. Ten dośrodkował zbyt głęboko i piłkę złapał Pernis.

• Żółta kartka dla Trałki

• Dobra akcja Ślusarskiego lewym skrzydłem zakończona przeciętnym dośrodkowaniem, z którym spokojnie radzi sobie Emil Noll.

• Linetty świetnie dograł do Ślusarskiego, ale jego strzał w długi słupek minimalnie niecelny. Bardzo podobna sytuacja do tej, którą kilka chwil temu miał Lovrencsics.

• Dobre podanie Murawskiego do Ślusarskiego, ale ten na spalonym.

• Była teraz bardzo dobra okazja dla Lecha! Po prostopadłym podaniu Murawskiego minimalnie przestrzelił Lovrencsics!

• ... oraz Murayama za Kolendowicza.

• ...Lewandowski za Pietruszkę...

• ...Tardowski za Hrickę...

• ...Djousse wchodzi za Chałasa...

• Na pięć zmian zdecydował się Artur Skowronek: Pernis zastąpił Janukiewicza...

• ... i Ślusarski za Ubiparipa.

• ... Lovrencsics za Możdżenia...

• Z trzema zmianami rozpoczną drugą połowę gracze Lecha: Henriquez zastępuje Wołąkiewicza...

• Początek drugiej połowy.

• Dodajmy jeszcze, że niepewnie gra dzisiaj blok defensywny poznaniaków. Sporo indywidualnych błędów przytrafiło się Ceesayowi, pojawiają się liczne nieporozumienia. Jeśli tak Mariusz Rumak chciał zestawić linię obrony na mecz z Ruchem Chorzów, to lepiej jeszcze raz przemyśleć, czy na pewno jest to dobra decyzja.

• Trzeba przyznać, że grę rywala umiejętnie wykorzystują gracze Pogoni. Pozwalają poznaniakom rozgrywać piłkę na ich połowie, ale skutecznie przerywają wszelkie próby przedarcia się pod pole karne. Sami nastawili się na grę z kontrataku i parę razy sprawili nieco zagrożenia pod bramką Buricia.

• Do przerwy to Lech częściej utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił skonstruować zbyt wielu sytuacji ofensywnych. Do przerwy aktywny był Hamalainen, nieźle spisywał się również Karol Linetty. Słabo wygląda natomiast Mateusz Możdżeń, a Vojo Ubiparip co chwile traci piłkę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Po błędzie Ceesaya do wybitej z pola karnego Pogoni piłki zdołał dojść Kolendowicz, ale chwilę później Gambijczyk naprawił swój błąd.

• Zakotłowało się w polu karnym Pogoni, w końcu sytuację wyjaśnił Noll.

• Długie dośrodkowanie Linettego trafiło na głowę Hamalainena, ten zgrał do Możdżenia, ale 22-letni pomocnik fatalnie spudłował.

• Na połowie Pogoni Linetty faulowany przez rywala. Może ze stałego fragmentu poznaniacy zdołają zagrozić bramce Janukiewicza?

• Sporo czasu minęło od ostatniej dobrej okazji bramkowej któregokolwiek zespołu. Lech zdecydowanie częściej jest przy piłce, Lech prowadzi grę, ale nie potrafi skonstruować akcji ofensywnej. Gracze Pogoni skutecznie przeszkadzają rywalowi.

• Chwila nerwowej gry poznaniaków, z której niewiele wynika. Lechici próbują konstruować akcję na własnej połowie, ale kończy się kolejnymi stratami piłki. Faktem jest, że Portowcy nie potrafią na stałe przejąć futbolówki, a jedynie przeszkadzają przeciwnikowi.

• Piłkarze Pogoni ładnie klepali piłkę w środku pola, w końcu akcję przerwał Rafał Murawski, powstrzymując Ediego Andradinę.

• Hamalainen odgrywał do Możdżenia, ten źle przyjął głową, w związku z czym piłka trafiła w ręce Janukiewicza.

• Po błędzie Ceesaya piłkę przed polem karnym przejął Kolendowicz, ale jego strzał zbyt lekki, by zaskoczyć Buricia. Zawodnik Pogoni chyba nie spodziewał się takiego przebiegu sytuacji, w związku z czym to uderzenie kompletnie nieprzygotowane.

• Edi Andradina pewnie wykorzystuje jedenastkę! Pogoń prowadzi 1:0!

• Rzut karny dla Pogoni! Przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego Trałka faulował Nolla!

• Linetty dośrodkowywał na długi słupek, główkował Hamalainen, a piłkę spokojnie złapał Janukiewicz. Warto zauważyć, że młody pomocnik Lecha wykonuje wszystkie rzuty rożne dla swojej drużyny. Ciekawe, czy podobnie będzie w lidze.

• Ubiparip zgrał piłkę do Hamalainena, a ten wywalczył rzut rożny.

• Nieporozumienie Wołąkiewicza z Buriciem mogło skończyć się bramką dla Pogoni. Naciskany przez jednego z rywali obrońca Lecha niepotrzebnie główkował podczas gdy z bramki wychodził Burić. Na szczęście dla Kolejorza Bośniak popisał się sporym refleksem i złapał piłkę.

• Po rzucie rożnym dla Lecha było sporo zamieszania pod bramką Janukiewicza, na szczęście dla graczy Pogoni piłka nie znalazła drogi do siatki.

• Zupełnie nieudana wrzutka Linettego z rzutu wolnego po faulu na Ubiparipie.

• Mogło być groźnie pod bramką Lecha! Bardzo dobre podanie otrzymał Tomasz Chałas, tyle że w polu karnym byli przy nim Marcin Kamiński i Kebba Ceesay. Stoperzy Lecha nie pozwolili przeciwnikowi na oddanie strzału, musiał więc wycofać piłkę, przez co akcja Pogoni straciła na impecie.

• Linetty wystawił piłkę Hamalainenowi, a ten strzelał z około 20 metrów Panu Bogu w okno.

• Możdżeń na lewej stronie zatrzymany przez obrońców Pogoni.

• Niezła akcja Hamalainena, który zagrał na prawo do wchodzącego Ubiparipa, ten z kolei próbował wystawić piłkę Linettemu, ale nie wyszło Serbowi to zagranie.

• Trałka ładnie przejął piłkę w środku pola, dograł do Ubiparipa, ale ten stracił.

• Z rzutu wolnego w mur uderzał Hamalainen, później dobijał Linetty, ale jego słaby strzał zatrzymał Janukiewicz.

• Z rzutu wolnego w pole karne Pogoni piłkę wrzucał Mateusz Możdżeń. Zagranie pomocnikowi Lecha nie wyszło, ale tuż przed szesnastką piłkę ręką zagrywał Robert Kolendowicz. Będzie niezła okazja dla Lecha, stały fragment gry na wprost bramki Janukiewicza.

• Spokojny początek meczu w wykonaniu obu zespołów. Gra toczy się głównie w środku pola, póki co brakuje klarownych sytuacji podbramkowych.

• Początek meczu.

• Oba zespoły już na murawie stadionu we Wronkach, za chwilę zaczynamy.

• Rezerwowi Pogoni: Dusan Pernis, Mateusz Lewandowski, Wojciech Golla, Takuya Maruyama, Bartosz Ława, Donald Djousse, Julien Tadrowski, Adrian Budka.

• Rezerwowi Lecha: Krzysztof Kotorowski, Ivan Djurdjević, Michał Jakóbowski, Błażej Cyfert, Gergo Lovrencsics, Szymon Drewniak, Bartosz Ślusarski, Luis Henriquez

• Poznaliśmy już wyjściowe składy obu zespołów, no to jeszcze czas na ławki rezerwowych.

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Nam taki scenariusz wydaje się mało prawdopodobny. Fakt, że Ubiparip gra częściej od Bartosza, ale wynika to raczej z faktu, że zarówno u Mariusza Rumaka, jak i wcześniej u Jose Mari Bakero częściej pełnił rolę skrzydłowego. A wobec odejścia Bereszyńskiego i kontuzji Wolskiego Lech potrzebuje zmiennika dla Ślusarskiego, w związku z czym szkoleniowiec poznaniaków poważnie przygląda się Ubiparipowi, który jest naturalnym kandydatem do gry na tej pozycji.

• Z kolei na szpicy zagra Vojo Ubiparip, którego jeszcze pod koniec ubiegłego roku poznaniacy chcieli się pozbyć. To właśnie Serb, a nie Bartosz Ślusarski, częściej występuje w sparingach od pierwszej minuty, w związku z czym pojawiają się opinię, że również w lidze wygryzie ze składu byłego reprezentanta Polski.

• Szkoleniowiec poznaniaków Mariusz Rumak wobec kontuzji Manuela Arboledy testuje na środku defensywy Kebbę Ceesaya. Również dzisiaj Gambijczyk ze szwedzkim paszportem wystąpi jako stoper, a na prawej flance zagra Tomasz Kędziora.

• Dla obu zespołów dzisiejszy mecz to generalna próba przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami Ekstraklasy. Dla Lecha to także szansa na podbudowanie słabego dotąd bilansu gier kontrolnych.

• Witamy w relacji na żywo z meczu Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Poprowadzi ją dla państwa Wojciech Maćczak.