4

Ruch Chorzów

0

• Z Bułgarskiej to wszystko. Za dzisiejszą relację LIVE! dziękuje Wam Filip Błajet!

• W naszym plebiscycie piłkarzem meczu wybraliście Łukasza Teodorczyka, który strzelił dziś jednego gola. Drugie miejsce zajął Piotr Stawarczyk.

• Z kolei Ruch dalej musi walczyć o trzecie miejsce premiowane awansem do europejskich pucharów. W weekend ostatnia kolejka Ekstraklasy!

• Ostatni gwizdek sędziego. Lech wygrywa 4-0 i zostaje wicemistrzem Polski!

• Starzyński wysoko, wysokooo ponad poprzeczką.

• Injac ukarany żółtkiem za odkopnięcie piłki.

• Trałka fauluje 25 metrów od bramki, jest okazja na strzał dla Ruchu.

• Japoński arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Teodorczyk przegrał pojedynek w polu karnym z Malinowskim. Dobra interwencja defensora chorzowian.

• Babiarz schodzi.. Za niego na boisku melduje się Maciej Urbańczyk, który jednocześnie debiutuje w ekstraklasie!

• Szansa dla Kuświka! Napastnik Ruchu strzelał z lewej strony pola karnego, zaspał Kędziora, ale snajper gości trafił w boczną siatkę.

• Ruch bezradny w drugiej połowie, gospodarze spokojnie kontrolują grę.

• Lech 6 minut od zapewnienia sobie wicemistrzostwa Polski.

• Zewnętrzną częścią stopy w pole karne dograł Lovrencsics, ale stoperzy Ruchu byli na swoim miejscu.

• Z lewej strony dośrodkowanie Formelli, jednak za głębokie. Od bramki Kamiński.

• Formella za Pawłowskiego.

• Wolny na połowie Ruchu. Dorzuca Gergo, a z około 8 metrów strzela Injac. Zabrakło kilku centymetrów!

• Wydaje się, że gracz gospodarzy był na minimalnym spalonym...

• Henriquez minął dryblingiem dwóch rywali i prostopadle podał do Claasena, który łatwo podciął piłkę obok Kamińskiego.

• 4-0! CLAASEN!

• Około 18 tysięcy kibiców na Bułgarskiej.

• Dośrodkował Zieńczuk z prawej strony pol karnego, do piłki wyskoczył Gigołajew i pomylił się minimalnie. Kotorowski nawet nie drgnął.

• Injac za Linettego. Serb żegna się z poznańską publicznością.

• Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu. Lovrencsics zaatakował Babiarza ze zbyt dużą agresją.

• Linetty sfaulował Stawarczyka na połowie gości. Twardo gra dzisiaj pomocnik Lecha.

• Murawę opuścił także Maciej Sadlok. Za niego Jakub Smektała. Ofensywna zmiana Kociana.

• Gigołajew za Włodykę.

• Claasen za Hamalainena. Fin strzelił dziś gola i rozegrał niezłe spotkanie.

• Starzyński wrzucił futbolówkę z rzutu wolnego, ale za krótko. Pawłowski wybił daleko na połowę Ruchu.

• Claasen gotowy do wejścia na boisko.

• Pawłowski świetnie dograł w pole karne do Kamińskiego, defensor Lecha spod linii końcowej wycofał do Teodorczyka, który nie miał problemów z pokonaniem golkipera gości. 3-0!

• GOL TEODORCZYKA!

• Lovrencsics w centrum pola karnego, nic z tego. Linetty zbiera piłkę, dalej Lech w jej posiadaniu.

• Henriquez faulowany przez Starzyńskiego. Szansa na dośrodkowanie dla Kolejorza.

• Płaskie dośrodkowanie Henriqueza, Malinowski na posterunku.

• Kolejna próba z dystansu, tym razem Babiarz. Tym razem jednak pomocnik Ruchu uderzył gorzej niż w pierwszej połowie, piłka powędrowała około metra obok lewego słupka.

• Luis Henriquez biegł praktycznie sam na sam z Kamińskim, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego.

• Po starciu z Sadlokiem lekko kuleje Lukasz Teodorczyk. Napastnik Lecha ma pretensje do defensora gości.

• Groźny strzał z dystansu Surmy. Pomocnik Ruchu nieatakowany huknął zza pola karnego i pomylił się nieznacznie. Kotorowski nie miałby szans.

• Na szczęście z zawodnikiem Ruchu wszystko w porządku i może kontynuować grę.

• Starzyński zderzył się przypadkowo z Henriquzem i leży na murawie.

• Dośrodkowywał Zieńczuk z rzutu wolnego, ale za głęboko. Od piątki Kotor.

• Zieńczuk faulowany na połowie Lecha, przewinienie Wołąkiewicza.

• Sprytnie próbował Pawłowski przelobować Kamińskiego, ale piłka tylko w bocznej siatce. Odważna próba byłego zawodnika lubińskiego Zagłębia.

• Całkowita dominacja Lecha w drugiej połowie, piłka praktycznie cały czas w strefie obronnej chorzowian.

• Pawłowski miękko do Teodorczyka, ten przyjął piłkę na klatkę i odegrał do Henriqueza. Panamczyka w ostatniej chwili zatrzymał Sadlok, a na futbolówkę już czekał Hamalainen.

• Malinowski trzyma się w okolicach pachwiny, ale chyba zaraz rozchodzi uraz i pozostanie w grze.

• Dwójkowa akcja Gergo i Trałki kończy się dośrodkowaniem tego drugiego. Stawarczyk na posterunku.

• Niezła wrzutka Starzyńskiego, Kotorowski dał jednak radę wypiąstkować futbolówkę. Nawet gdyby piłka wpadła do siatki, to sędziowie dopatrzyli się spalonego.

• Starzyński ma szansę na dobre dośrodkowanie. Rośli obrońcy Ruchu powędrowali w pole karne.

• Z prawej strony dograł Węgier, ale Dziwniel wygrał pojedynek z Hamalainenem.

• Dużo miejsca zostawiają chorzowianie na swojej połowie w drugiej części gry. To się może dla gości źle skończyć.

• Rzut rożny nie przyniósł większego zagrożenia.

• Miękkie dośrodkowanie Trałki, świetnie do główki wyskoczył Pawłowski i uderzył. Niestety dla fanów Kolejorza w sam środek bramki i Kamiński czubkami palców przeniósł piłkę na korner!

• Kolejne niezłe dośrodkowanie Węgra, ale Kędziora przegrał pojedynek w powietrzu.

• Teodorczyk dośrodkował na długi słupek. Niezła wrzutka, jednak Hamalainen wyprzedzony przez Dziwniela. Korner.

• Hamalainen wycofał na 25 metr, z dystansu kropnął Linetty, ale bardzo niecelnie.

• Warto przypomnieć, że Ruch otrzymał ostatecznie licencję na grę w europejskich pucharach, więc jeśli chorzowianie zajmą trzecie miejsce w lidze, to w przyszłym sezonie zagrają w Lidze Europy.

• Od środka Kuświk ze Starzyńskim, przy piłce chorzowianie. Zaczęli!

• Piłkarze już na murawie, zaraz zaczynamy!

• Czy Niebiescy dadzą radę się podnieść i zrobić Lechowi "remontadę"? Początek drugiej połowy za około 10 minut.

• W naszym plebiscycie na najlepszego piłkarza meczu prowadzi Łukasz Teodorczyk. Czy coś zmieni się w tej kwestii po drugich 45 minutach?

• Babiarz w przerwie:

Przegrywamy niezasłużenie. Chcieliśmy grać w pierwszej połowie swoje, niestety popełniliśmy dwa głupie błędy i przegrywamy. W drugiej połowie postaramy się to nadrobić.
  • Ostatni gwizdek Japończyka w pierwszej części spotkania. Lech prowadzi po golach Szymona Pawłowskiego i Kaspera Hamalainena.

• Wołąkiewicz próbował uruchomić prawą flankę, ale dograł pomiędzy Kędziorę i Lovrencsicsa i skończyło się autem dla gości.

• Minoru Tojo doliczył jedną minutę do pierwszej części spotkania. Jeszcze 60 sekund zmagań obu drużyn.

• Sadlok dośrodkowanie z prawej strony, ale wyjaśnia sytuację Kędziora. Obrońca Lecha dobry dziś w defensywie, a do tego aktywny w ofensywie.

• Prawą stroną do akcji włączył się Kędziora i dośrodkował na piąty metry. Kamiński interweniował na raty, ale ostatecznie futbolówkę złapał.

• Lech kontroluje grę. Kolejna akcja wyprowadzana krótkimi podaniami z własnej połowy.

• Przy drugim golu przy interwencji Kamińskiemu przeszkadzał Lovrencsics. Czy był faul? Sędziowie z Japonii uznali, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

• Ciekawa kombinacja Lecha, w polu karnym piłkę dostał Henriquez i miękko dośrodkował spod linii końcowej. Hamalainen przeskoczył Włodykę i strzelił obok Kamińskiego. Bombowe dwie minuty Lecha!

• 2-0! HAMALAINEN!

• Lovrencsics dośrodkował z prawej strony pola karnego, futbolówka spadła na 10 metr, gdzie dopadł do niej Pawłowski. Skrzydłowy strzelił z pierwszej piłki, a uderzenie odbiło się jeszcze od nóg Malinowskiego i wpadło do siatki obok bezradnego Kamińskiego.

• BRAMKA DLA LECHA! STRZELCEM PAWŁOWSKI!

• Dośrodkowanie Dziwniela wybite przez Wołąkiewicza, ale za krótko. Do piłki dopadł Marek Zieńczuk i oddał strzał z dystansu, niestety dla niego - wprost w ręce Kotorowskiego.

• Lovrencsics sprytnym podaniem znalazł Teodorczyka w polu karnym. Najlepszy strzelec Lecha próbował jeszcze piętą odegrać do Pawłowskiego, ale w jego zamiarach połapał się Sadlok i oddalił niebezpieczeństwo.

• Z drugiej strony z dystansu huknął Lovrencsics. Węgier włożył w uderzenie dużo siły, ale zabrakło celności.

• Tym razem nieczysty strzał Babiarza. Piłka powędrowała wprost w ręce popularnego Kotora.

• Kontra Ruchu. Starzyński znalazł się na linii pola karnego i wycofał piłkę do Babiarza, który miał dużo miejsca i czasu. Pomocnik Ruchu huknął z dystansu, a jego strzał zatrzymał się dopiero na słupku! Było blisko.

• Trałka dośrodkowywał z lewej strony, piłka spadła pod nogi Pawłowskiego, ale skrzydłowy Lecha nie trafił czysto w piłkę.

• Surma próbował prostopadłym podaniem w pole karne znaleźć Kuświka. Futbolówka przeleciała obok snajpera Ruchu i wylądowała w koszyczku Kotorowskiego.

• Włodka i Dziwniel we dwójkę atakowali Kędziorę, ale młody Lechita dał rade wybić piłkę na aut.

• Dośrodkowuje Linetty, ale nie miał szans dojść do piłki Teodorczyk. Kamiński pewnie wyłapuje futbolówkę.

• Lech ruszył z kontra dwóch na dwóch, lewą flanka pomknął Teodorczyk i szukał podaniem ustawionego w centrum pola karnego Hamalainena. Piłka przeleciała między nogami Fina i skończyło się bez strzału.

• Dzisiejszy mecz może być pożegnaniem dla Injaca, z którym klub nie przedłużył kontraktu. Serb jest na ławce rezerwowych. Nie ma natomiast w składzie meczowym Arboledy. Kolumbijczyk także żegna się z Lechem po zakończeniu sezonu.

• Pawłowski miał sporo miejsca na lewym skrzydle, próbował wycofać piłkę przed pole karne, ale jego podanie nie dotarło do kolegów. Kontrę Ruchu faulem zastopował Kędziora.

• Kędziora uprzedził Dziwniela i wybił piłkę na aut. Chwilę później uprzedził Włodykę i będzie kolejny wrzut zza linii bocznej chorzowian.

• Lovrencsics próbował prostopadłym podaniem uruchomić Kędziorę, ale Dziwniel wyprzedził Lechitę.

• Z dystansu spróbował Sadlok, jednak bardzo niecelnie. Dziś obrońca Ruchu ustawiony na prawej obronie w zastępstwie Szyndrowskiego.

• Ruch rozgrywa akcję od własnej strefy obronnej, sporo krótkich podań, ale nikt z ofensywnych graczy nie pokazuje się do gry. Kuświk osamotniony na szpicy.

• Hamalainen wystawił piłkę klatką piersiową do Teodorczyka. Snajper Lecha uderzył z woleja zza pola karnego, ale wprost w ręce golkipera przeciwników.

• Pawłowski przedryblował Sadloka i dorzucił piłkę w pole karne. Z piątego metra wybijają środkowi defensorzy chorzowian.

• Na razie zdecydowana przewaga Lecha. Gra toczy się na połowie gości, ale nie przekłada się to na okazje bramkowe.

• Kolejna akcja prawą stroną węgierskiego skrzydłowego. Tym razem zdecydowanie za mocne dośrodkowanie.

• Kuświk ruszył w kierunku długiej piłki, ale Wołąkiewicz pewnie zgrał głową do Kotorowskiego. Futbolówka w posiadaniu gospodarzy.

• Teodorczyk przewraca się przed polem karnym Lecha, sędzia nie dopatrzył się przewinienia Łukasza Surmy. Czysta gra ciałem.

• Teodorczyk znalazł na lewej stronie Pawłowskiego. Skrzydłowy spróbował dośrodkowania, ale piłka w rękach Kamińskiego. Lovrencsics nie miał szans w główkowym pojedynku z defensorami Ruchu.

• Trałka rozciąga akcję na prawą stronę, tam dobrze ustawiony Kędziora. Jego prostopadłe podanie kończy się dośrodkowaniem Lovrencsicsa. Nieporozumienie Kamińskiego i Stawarczyka, ale obrońca Ruchu ostatecznie wybił piłkę z pola karnego.

• Teodorczyk po raz kolejny na ofsajdzie. Lechici w ogóle nie trzymają dzisiaj linii spalonego.

• W Poznaniu nie pada, ale murawa jest śliska. Strzały z dystansu mogą być dziś sporym zagrożeniem dla obu bramkarzy.

• Dwójkowa akcja Pawlowskiego z Linettym, pierwszy z wymienionych próbował jeszcze znaleźć w polu karnym Hamalainena, ale połapali się we wszystkim obrońcy Ruchu.

• Ruch nie stosuje wysokiego pressingu i czeka na Poznaniaków na swojej połowie. Lech próbuje grać długimi piłkami, z ominięciem linii pomocy.

• Kolejna długa piłka do Teodorczyka, tym razem snajper Lecha na spalonym.

• Lech w posiadaniu piłki, długie podanie do Teodorczyka... niecelne.

• Zaczęli! Gwizdek Minoru Tojo rozbrzmiał po raz pierwszy.

• 5 minut do rozpoczęcia spotkania!

• Dzisiejsze spotkanie może być ostatnim meczem na Bułgarskiej Teodorczyka i Lovrencsicsa, którzy noszą się z zamiarem opuszczenia klubu.

• W ostatnim spotkaniu w Poznaniu było 4:2 dla gospodarzy – gole dla Lecha strzelali Łukasz Teodorczyk, Rafał Murawski, Gergo Lovrencsics i Daylon Claasen, dla Ruchu dwukrotnie trafił Grzegorz Kuświk.

• Lech po remisie z Pogonią stracił szansę na mistrzowski tytuł, a przy okazji skomplikował sobie walkę o drugie miejsce. Jeśli dziś Ruch wygra na Bułgarskiej, to zrówna się punktami z poznaniakami, których czeka jeszcze starcie z Legią.

• Zapowiedź dzisiejszego spotkania autorstwa Wojciecha Maćczaka możecie przeczytać pod tym linkiem.

• Zmiennicy w chorzowskiej ekipie: Buchalik, Gigołajew, Janik, Jankowski, Mrowiec, Smektała, Urbańczyk.

• Rezerwowi ekipy gospodarzy: Gostomski, Arajuuri, Możdżeń, Injac, Claasen, Formella, Kownacki.

• W Lechu trzy zmiany - do składu wracają Łukasz Trałka, Marcin Kamiński i Gergo Lovrencsics, za to na ławkę wędrują Arajuuri, Claasen i Możdżeń.

• W Ruchu Chorzów w porównaniu do ich ostatniego sensacyjnego zwycięstwa z Legią jedna zmiana - w pierwszym składzie Kamil Włodyka zastępuje pauzującego za żółte kartki Szyndrowskiego.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Trenerzy nie zaskoczyli i wystawili swoje najlepsze armaty.

• Już za 35 minut rozpocznie się mecz na Bułgarskiej, a na relację LIVE! ze spotkania poznańskiego Lecha z chorzowskim Ruchem zaprasza Was Filip Błajet.