• Domański znowu strzela z dystansu. Nie może znaleźć drogi do bramki.

• Szymczak przed szansą na bramkę! Źle trafił w piłkę!

• Marchwiński schodzi, Pereira wchodzi.

• Gerstenstein schodzi, Stępień wchodzi.

• Hinokio schodzi, Guillaumier wchodzi.

• Wlazło schodzi, Jaunzems wchodzi.

• Lech strzelał dwa razy! Najpierw Szymczak, a potem Velde. Nie ma bramki dla gospodarzy!

• Stal próbuje centr z bocznych rejonów boiska. Na razie próby bardzo niecelne.

• Rożny dla Lecha.

• Wrzutka w pole karne Lecha. Bardzo niecelna.

• Walka o piłkę w środkowej strefie boiska.

• Zaczynamy 2. połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Lech na prowadzeniu.

• Kartka dla Velde.

• Velde obił słupek! Ale piękna gra Lecha!

• Zamieszanie w polu karnym po strzale Velde. Najlepiej w polu karnym odnalazł się Marchwiński, który uderzył z półobrotu.

• GOOOOOOOOL!!!! MARCHWIŃSKI!!!

• Velde wygrał "przebitkę" w polu karnym. Stanął sam na sam z bramkarzem i strzelił po ziemi.

• VELDE I MAMY WYRÓWNANIE! 1:1!

• Velde spróbował z dystansu. Nad bramką!

• Zmiana taktyczna. Gurgul schodzi, Szymczak wchodzi.

• Marchwiński upadł pod polem karnym rywala, ale gwizdek sędziego milczy.

• Strata Stali. Szansa na kontrę dla Lecha.

• Prostopadła piłka do Domańskiego, który przelobował bramkarza.

• DOMAŃSKI! STAL PROWADZI!

• Lech w ataku pozycyjnym na połowie rywala.

• Hinokio z pierwszej piłki po rzucie rożnym. Broni Mrozek!

• Hotić schodzi, Andersson wchodzi.

• Hotić potrzebuje pomocy medycznej. Wygląda to na uraz uda.

• Dobre podanie do Czerwińskiego w pole karne. Obrońca nie dogonił piłki.

• Velde nie dogonił prostopadłego podania.

• Sousa próbował do Velde. Podanie przecięte wślizgiem.

• Lech spokojnie wymienia piłkę między obrońcami.

• Stal próbuje rozegrać od bramki, ale szybko straciła piłkę.

• Lech rzuca się do ataku. Wysoki pressing.

• Zaczynamy mecz!

• Piłkarze wychodzą na murawę.

• Mecz Lech Poznań - Stal Mielec w dziewiątej kolejce poprowadzi sędzia Karol Arys z Szczecina. System VAR będą obsługiwać Paweł Malec oraz Bartosz Heinig. Pomagać sędziemu głównemu mają w sobotnim spotkaniu asystenci w postaci Sebastian Mucha i Marcin Janawa.

• Z kolei Stal Mielec prowadzona przez Kamila Kieresia jeśli w Poznaniu urwałaby punkty Lechowi zwiększyłaby swoją przewagę nad "Kolejorzem" w tabeli. Podopieczni 49-latka radzą sobie nad wyraz dobrze i po ośmiu kolejkach mają 12 punktów. Rewolucja kadrowa, która była poczyniona w Mielcu przyniosła pożądany efekt i drużyna regularnie punktuje. Do tej pory wygrała trzy mecz, trzy zremisowała oraz dwa przegrała. Czy przy Bułgarskiej zaskoczą?

• Do ostatniej kolejki z Wartą Poznań (2:0) "Kolejorz" miał problemy z wygraniem meczu od trzech serii gier. Wydaję się, że podopieczni Holendra na dobre już się przełamali i zaczną regularnie punktować, aby nadrobić stratę do czołówki tabeli. Aktualnie liderem PKO Ekstraklasy jest Śląsk Wrocław.

• Przede wszystkim "poznańska lokomotywa" przegrała ze Śląskiem Wrocław 1:3 oraz także straciła punkty w spotkaniu z niżej notowanymi drużynami takimi jak Górnik Zabrze (1:1) oraz Zagłębie Lubin (1:1).

• Lech Poznań pod wodzą holenderskiego szkoleniowca w trwającej kampanii PKO Ekstraklasy zgromadził do tej pory na swoim koncie 11 punktów, co plasuje "Kolejorza" na siódmym miejscu. Drużyna Johna van den Broma nie uchroniła się od paru wpadek w rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

• Już za 20 minut początek meczu Lech - Stal. Zapraszamy na wstęp do tego spotkania!