Lech Poznań - Widzew Łódź ONLINE. "Kolejorz" podejmuje podopiecznych Daniela Myśliwca! Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO [26.11.2023]

1

Widzew Łódź

3

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Lech Poznań pojedzie do Kielc na mecz z Koroną, natomiast Widzew w Łodzi zmierzy się z Radomiakiem Radom.

• Jesper Karlstroem - 4
    • Adriel Ba Loua - 2, (Ali Gholizadeh - 2)
    • Kristoffer Velde - 3
    • Filip Marchwiński - 3, (Filip Szymczak - 3)
    • Mikael Ishak - 3

Widzew Łódź

• Henrich Ravas - 4
    • Luis Silva - 3, (Andrejs Ciganiks - bez oceny)
    • Juan Ibiza - 4
    • Mateusz Żyro - 3
    • Patryk Stępiński - 3, (Paweł Zieliński - 3)
    • Marek Hanousek - 3
    • Dominik Kun - 3
    • Fran Alvarez - 4, (Bartłomiej Pawłowski - 4)
    • Antoni Klimek - 4
    • Fabio Nunes - 3, (Ernest Terpiłowski - 2)
    • Jordi Sanchez - 2, (Imad Rondić - 3)
  • Świetna końcówka meczu przy Bułgarskiej. Lech naciskał i chciał powalczyć o zwycięstwo, ale został skontrowany i przegrywa ten mecz. Zatem niemal wszystkie zespoły z czołówki nie wygrały swojego meczu w tej kolejne. Śląsk Wrocław gra dopiero jutro.

• Koniec meczu! Widzew wygrywa z Lechem 3:1!!!

• Antoni Klimek wpadł w pole karne Lecha, zagrał nieudanie w pole bramkowe, ale do piłki dopadł jeszcze Bartłomiej Pawłowski, który mocnym strzałem zdobył swojego gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bartłomiej Pawłowski pieczętuje zwycięstwo Widzewa!!!

• Po błędzie obrony Lecha, piłkę dostał Antoni Klimek, popędził na bramkę i zdobył gola na 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Antoni Klimek zdobywa chyba zwycięską bramkę!!!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Radosław Murawski z żółtą kartką po taktycznym faulu.

• Zła wrzutka z narożnika, ale piłka trafiła jeszcze do Jespera Karlstroema, który potężnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jesper Karlstroem doprowadza do wyrównania!!!

• Zakotłowało się w polu karnym Widzewa, ale piłka uderzona przez Kristoffera Velde trafiła w rywala.

• Bartłomiej Pawłowski błyskawicznie ujrzał żółtą kartkę.

• Natomiast Andrejs Ciganiks pojawił się w miejsce Luisa Silvy.

• Dwie zmiany w Widzewie. Bartłomiej Pawłowski zastąpił Frana Alvareza

• Zagranie w pole karne Lecha, ale Antoni Klimek nie zdołał zagrozić bramce rywala.

• Antonio Milić ukarany żółtą kartką.

• Trzecia zmiana w barwach "Kolejorza". Filip Szymczak zastąpił Filipa Marchwińskiego.

• Zagranie w pole karne gości, ale na spalonym był jeden z graczy Lecha.

• Roszada w składzie Widzewa. Imad Rondić zastąpił Jordi Sancheza.

• Prostopadłe zagranie do Jordi Sancheza, ale ten nie zdołał przyjąć piłki.

• Ofensywna akcja Lecha, wrzutka Dino Hotića, ale w polu karnym Widzewa faulowany bramkarz.

• Natomiast Ali Gholizadeh pojawił się w miejsce Adriela Ba Loui.

• Dwie roszady w Lechu Poznań. Dino Hotić zastąpił Eliasa Anderssona

• Druga połowa meczu nie chce się nam rozkręcić. Na razie niewiele dzieje się na placu gry.

• Natomiast Paweł Zieliński pojawił się w miejsce Patryka Stępińskiego.

• Dwie zmiany w szeregach Widzewa. Ernest Terpiłowski zastąpił Fabio Nunesa

• Początek drugiej połowy nie jest zbyt emocjonujący. Gra toczy się głównie w środku pola.

• Dobre podanie w pole karne Widzewa, ale tam skutecznie interweniowali obrońcy gości.

• Dominik Kun ukarany żółtą kartką.

• Adriel Ba Loua zagrał na głowę Mikaela Iskaha, ale ten uderzył wprost w bramkarza rywali.

• Nieudana wrzutka z narożnika boiska w pole karne Widzewa.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Wyrównany mecz w Poznaniu. Lech częściej jest przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Widzew jest konkretniejszy i mamy tego efekt. Liczymy na emocje w drugiej połowie, na którą zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Widzew prowadzi z Lechem 1:0.

• To powinna być druga bramka dla Widzewa! Świetna wrzutka z bocznej strefy do Juana Ibizy, a ten z bliskiej odległości trafił tylko w słupek!

• Do pierwszej połowy arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Końcówka pierwszej połowy. Wydaje się, że przed przerwą wynik już nie ulegnie zmianie.

• Jesper Karlstroem zagrał prostopadle, ale pierwszy przy piłce był bramkarz Widzewa.

• W ostatnich minutach Lech rozgrywa piłkę, ale niewiele z tego wynika.

• Filip Marchwiński podał w "szesnastkę" rywali, ale arbiter odgwizdał faul gracza Lecha.

• Dobre podanie w pole karne gości do Kristoffera Velde, a ten mocnym strzałem, minimalnie spudłował.

• Dobra wrzutka w pole karne Widzewa do Mikaela Ishaka, ale ten uderzył fatalnie.

• Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia.

• Kristoffer Velde wpadł w "szesnastkę" gości, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Widzew od kilku minut rozgrywa piłkę. "Kolejorz" całkowicie zdetronizowani.

• Kolejna szansa Widzewa, ale teraz gospodarze wyszli obronną ręką.

• Antoni Klimek wpadł w pole karne Lecha, minął rywala i oddał mocny strzał, który skutecznie wybronił Bartosz Mrozek!

• Elias Andersson wrzucił na głowę Adriela Ba Loui, ale ten uderzył niecelnie.

• Fran Alvarez dostał piłkę przed polem karnym rywali, przygotował sobie ją i oddał precyzyjny strzał, który znalazł drogę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Fran Alvarez zdobywa piękną bramkę!!!

• Luis Silva ukarany żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym.

• Lech Poznań rozgrywa piłkę w środku pola, ale niewiele z tego wynika.

• Spokojniejszy fragment spotkania. Żaden z zespołów nie chce się otworzyć, by nie narazić się na kontrę.

• Zagranie w pole karne Widzewa, ale zupełnie nieudane.

• Jordi Sanchez uderza wprost w ręce Bartosza Mrozka!

• Rzut karny dla Widzewa po faulu gracza Lecha!

• Kristoffer Velde popędził na bramkę Widzewa, oddał strzał sprzed pola karnego, ale pewnie interweniował bramkarz.

• Zaczynamy mecz w Poznaniu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu przy Bułgarskiej. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• Rozjemcą tego spotkania będzie międzynarodowy arbiter Damian Sylwestrzak z Wrocławia. W tym sezonie prowadził dwa mecze z udziałem Lecha Poznań i w obu dyktował rzut karny przeciwko poznańskiej drużynie. Sędziował także mecz Widzewa, który niespodziewanie zremisował w Częstochowie z Rakowem 1:1. Na początku listopada był rozjemcą meczu fazy grupowej Młodzieżowej Ligi Mistrzów pomiędzy FC Kopenhagą, a Manchesterem United.

• Natomiast oto zestawienie Widzewa Łódź:

• Tak prezentuje się skład Lecha Poznań:

• W poprzednim sezonie Lech wygrał gładko u siebie z Widzewem 2:0 po trafieniach Joao Amarala i Mikaela Ishaka. Wiosną "Kolejorz" triumfował także w Łodzi pokonując rywala 2:1, a wszystkie bramki padły w drugiej odsłonie meczu.

• Obecnie Widzew zajmuje dziesiąte miejsce w ligowej tabeli i ma już tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, po tym jak niespodziewanie Puszcza Niepołomice wygrała dwa kolejne spotkania. Łodzianie muszą zacząć spoglądać w dół tabeli, zwłaszcza że w poprzednim sezonie wiosnę mieli fatalną i uratowała ich tylko zaliczka zgromadzona jesienią.

• Natomiast Widzew Łódź nie miał przerwy podczas gdy inne kluby odpoczywały od ligowych zmagać. Łodzianie przed tygodniem wygrali u siebie z Ruchem Chorzów w zaległym meczu i na pewno podbudowali morale przed bardzo trudnym meczem w Poznaniu.

• Poznaniacy przed dwoma tygodniami w mało emocjonującym meczu bezbramkowo zremisowali z Legią Warszawa, co jednak wydaje się dobrym wynikiem, co nie przegrali na trudnym terenie z rywalem w walce o najwyższe cele. Jednak ten remis nie będzie mieć dużego znaczenia, jeśli dzisiaj Lech nie wygra swojego meczu.

• Po tym jak w tej kolejce wszystkie zespoły z czołówki straciły punkty, Lech Poznań ma ogromną szansę na wskoczenie na pozycję wicelidera tabeli. "Kolejorz" obecnie traci do drugiej Jagiellonii dwa oczka, a zespół z Białegostoku w ostatnich tygodniach zaczął łapać zadyszkę.

• Dzisiaj przy Bułgarskiej powinniśmy być świadkami świetnej atmosfery, gdyż na to spotkanie bilety zakupiło ponad 26 tysięcy kibiców!

• W ostatnim niedzielnym starciu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań przy Bułgarskiej zmierzy się z Widzewem Łódź. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Lech - Widzew LIVE! "Kolejorz" podejmuje podopiecznych Myśliwca
1/3
przejdź do galerii

Lech - Widzew LIVE! "Kolejorz" podejmuje podopiecznych Myśliwca ©adam jastrzebowski

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Widzew Łódź ONLINE. Walczący o końcowy triumf w lidze "Kolejorz" stanie przed szansą podgonienia czołówki najwyższej klasy rozgrywkowej. Jeśli podopieczni Johna van den Broma w niedzielę wygrają z graczami Myśliwca awansują na pozycję wicelidera ligi. Gdzie oglądać? Początek już o godzinie 17:30, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Widzew Łódź ONLINE. "Kolejorz" walczy o wicelidera ligi!

Poznańska lokomotywa po niedzielnym meczu z Widzewem Łódź ma szansę znacznie przybliżyć się do liderującego Śląska Wrocław. Warunek jest jednak jeden. Musi wygrać z podopiecznymi Daniela Myśliwca. Lech do tej pory w lidze radzi sobie bardzo dobrze. Aktualnie gracze holenderskiego szkoleniowca zajmują trzecie miejsce ze stratą czterech punktów do Śląska.

"Kolejorz" w trwającej kampanii przegrał dwukrotnie. Ze Śląskiem Wrocław (1:3) oraz Pogonią Szczecin (0:5). Reszta spotkań z udziałem klubu ze stolicy Wielkopolski zakończyła się pięciokrotnie remisami oraz ośmiokrotnie zwycięstwami. W ostatniej kolejce przed przerwą reprezentacyjną drużyna Johna van den Broma w "derbach Polski" z Legią Warszawa bezbramkowo zremisowała przy Łazienkowskiej.

– Nie było wielu sytuacji podbramkowych, ale nie zabrakło walki, która jest typowa dla meczów z takim ciężarem gatunkowym. Cieszy mnie też postawa defensywy przy stałych fragmentach gry, a finalnie także czyste konto
- przyznał trener Lecha po meczu z Legią.

Z kolei Widzew Łódź w trakcie przerwy reprezentacyjnej musiał rywalizować w zaległym meczu z Ruchem Chorzów. Przy dopingu swoich kibiców drużyna Daniela Myśliwca była w stanie pokonał rozczarowujący zespół "Niebieskich" w trwającej kampanii ekstraklasy. Co ciekawe... Ruch przez chwile nawet wygrywał, ale piłkarze Widzewa zdołali odwrócić losy meczu i przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę 2:1.

Do tej pory podopieczni 38-letniego szkoleniowca zgromadzili na swoim koncie 19 punktów, co plasuje ich na dziesiątej lokacie w ligowej tabeli. Widzew w trwającym sezonie pięciokrotnie wygrywał, czterokrotnie remisował oraz sześciokrotnie ulegał swoim rywalom.

- Jak mocny jest Lech? Ujmę to tak, jeżeli pozwolimy im grać w piłkę, to wtedy są niezwykle groźni. Musimy więc zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby się temu przeciwstawić
- powiedział o Lechu, trener Widzewa.

Mecz Lech - Widzew w szesnastej kolejce poprowadzi sędzia Damian Sylwestrzak z Wrocławia. System VAR będą obsługiwać Bartosz Frankowski oraz Marek Arys. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Bartosza Heiniga i Adama Karasewicza.

John van den Brom, trener Lecha: - Słyszeliśmy, że Widzew ma inaczej zagrać przeciwko nam niż we wcześniejszych meczach. Jak? Tego nie wiemy. My jednak zawsze skupiamy się na sobie, wiemy, co mamy zrobić bez względu na to, jakim systemem zagra przeciwnik. Uważam, że Widzew ma jakość w zespole, potrafią kreować dużo sytuacji. Jak tylko zostawisz im trochę miejsca, potrafią znaleźć wolnego piłkarza

Daniel Myśliwiec, trener Widzewa: - Zmiany w składzie? No, jasne, że będą, nie zamierzam tego ukrywać. Wracają zawodnicy po kontuzjach, po kartkach. Kto stanie między słupkami? Mogę zapewnić, iż na koniec sezonu wypełnimy limit gry młodzieżowców, niezbędny do uniknięcia zapłaty kary. Pytanie tylko, czy już teraz jest pora na kolejny mecz młodzieżowca w bramce

Nie zagrają w meczu Lech - Widzew:

Lech: Bartosz Salamon (zawieszenie)
Widzew: Juljan Shehu, Serafin Szota, Sebastian Kerk (urazy)

Mecz Lech Poznań - Widzew Łódź TRANSMISJA TV

Transmisja meczu na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie stream wyłącznie w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Robert Skrzyński - Adam Szała. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!