Lech Poznań

1

Wisła Kraków

0

• Lech wygrywa 1:0 i przynajmniej do jutra będzie liderem Ekstraklasy! Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net.

• KONIEC MECZU!

• O cztery minuty przedłużona została druga połowa.

• Piłkę meczową marnuje Sarki! Posłał ją w trybuny, zamiast pokonać Kotorowskiego!

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Sarki zdołał oszukać Wołąkiewicza, ale dobrze w asekuracji Kamiński.

• A teraz strzał Możdżenia blokują obrońcy Wisły.

• Chwilę wcześniej rajd Możdżenia świetną interwencją przerwał Bunoza.

• I właśnie Serb na boisku.

• Teodorczyk z powodu jakiegoś urazu nie bierze udziału w grze, do zmiany gotowy Ubiparip.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową w poprzeczkę trafił Głowacki! Wisła jeszcze walczy!

• Burliga odepchnął Kędziorę i otrzymał żółtą kartkę. Nie wiadomo tylko, dlaczego sędzia Siejewicz w ten sam sposób ukarał obrońcę Lecha.

• Z powodu kontuzji boisko opuścił Henriquez, zastępuje go Kędziora.

• 30 927 - dokładnie tylu kibiców ogląda dzisiejszy mecz z trybun.

• Zmiana w zespole Lecha - Możdżeń zastępuje Tonewa.

• Druga zmiana w Wiśle - Chrapek w miejsce Urygi.

• Dośrodkowanie Burligi na szczęście dla lechitów zbyt głębokie, by doszedł do niego Sikorski.

• Więcej niż na boisku przez ostatni kwadrans dzieje się na trybunach. Niestety w kontekście negatywnym, bo goście cały czas rzucają petardami na puste sektory, oddzielające ich od gospodarzy. Sytuacja jest dość napięta, co przekłada się zresztą na nerwową grę piłkarzy.

• Zmiana w Wiśle: Boguski za Gargułę.

• Ostry faul Murawskiego na Stolarskim, obyło się bez kartki.

• Żółtą kartką ukarany Alan Uryga.

• Kolejny rzut rożny dla krakowian i znów groźna sytuacja pod bramką Kotorowskiego. Sporo sytuacji stwarzają po przerwie goście, a ich kibice usilnie próbują w tym czasie rozwalić swój sektor.

• Gergo urwał się obrońcom Wisły, dograł tuż przed bramkę, a Teodorczyk przeniósł piłkę nad poprzeczką! Mógł puścić, bo za jego plecami czaił się Hamalainen.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dość niepewnie, ale skutecznie interweniował Kotorowski.

• Bardzo groźnie było pod bramką Kotorowskiego! Z ostrego kąta nie trafił Sikorski!

• Zakotłowało się teraz pod bramką Wisły! Najpierw piłkę stracił Teodorczyk, później Lovrencsics, a w końcu strzału z dystansu próbował Trałka - zablokowany przez obrońców.

• Lovrencsics przyłożył z dystansu, bardzo mocno i bardzo niecelnie.

• A teraz race odpalili wiślacy. Szkoda tylko, że rzucają nimi na puste sektory.

• Lech Poznań - Wisła Kraków

• Na drugiej trybunie kibice Lecha odpalili race i prezentują swoją oprawę, a na przeciwległej stronie stadionu przyjezdni rzucają petardami w kierunku sektorów, zajmowanych przez gospodarzy. W odwecie poleciały chyba jakieś kubki z napojami.

• Na prawej stronie boiska po starciu z jednym z rywali przewrócił się Stolarski. Asystent sygnalizował faul, ale sędzia Siejewicz nie przerwał gry.

• Zaskakujący strzał Tonewa sprzed pola karnego Wisły, piłka tuż obok słupka.

• "Poczujcie ogień naszej wściekłości. Dla takich "bogów" nie ma litości" - to tytuł oprawy, prezentowanej właśnie przez kibiców Lecha.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Pierwsze pół godziny należało do poznaniaków, później jednak to Wisła zaczęła się rozkręcać. Piłkarze Lecha na rosnący napór przeciwnika odpowiedzieli najlepiej jak mogli, czyli strzeloną bramką. Po przerwie będzie im już łatwiej, choć rywal z pewnością rzuci się do odrabiania strat.

• Przerwa.

• Świetne dośrodkowanie Lovrencsicsa wprost na głowę Teodorczyka, który nie mógł zrobić z piłką nic innego, jak wpakować ją do siatki. Długo czekał na pierwsze trafienie w Lechu, ale w końcu się doczekał!

• GOOOOOOL!!! ŁUKASZ TEODORCZYK!!!

• Ależ okazja dla Lecha! Tonew dostał podanie od Hamalainena w polu karnym Wisły, nie wiadomo, czy chciał strzelać, czy dośrodkować, ale ostatecznie posłał futbolówkę w aut. A powinno być 1:0!

• Gdyby niepilnowany Burliga szybciej ogarnął się w polu karnym Lecha, byłaby zapewne bramka dla Wisły. Ale on wolał czekać, aż piłkę zabiorą mu obrońcy rywala.

• Murawski wychodził z kontratakiem,ale zgubił piłkę.

• Z Gambijczykiem już wszystko ok. A korzystając z chwili przerwy Trałka i Gergo ucięli sobie dość ostrą pogawędkę. Już wcześniej Łukasz gestykulował w kierunku Węgra, oczekując od niego wyjścia na pozycję. Widać musieli sobie wyjaśnić tą sytuację.

• Ceesay leży na boisku, potrzebna interwencja sztabu medycznego Lecha.

• Dogranie od Kamińskiego w kierunku Tonewa przecina Stolarski.

• Wołąkiewicz zatrzymał Sikorskiego na boku boiska, ale nie zdołał utrzymać piłki na placu gry, przez co ciągle w jej posiadaniu będą wiślacy.

• We własnym polu karnym dobrze głową interweniował Wołąkiewicz.

• Na początku meczu lepsze wrażenie sprawiał Lech, teraz do głosu dochodzi Wisła. Choć nie było zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych, to nie mamy prawa narzekać na poziom widowiska.

• Ceesay wyciągnął wnioski z kilku wcześniejszych sytuacji i tym razem pewnym wślizgiem zatrzymał rajd Małeckiego.

• Trałka próbował przerzucić piłkę do wchodzącego lewą stroną Henriqueza. Pomysł dobry, ale podanie minimalnie za mocne.

• Żółta kartka dla Wilka za faul taktyczny.

• Do długiego podania od Garguły próbował dojść Sikorski, uprzedził go jednak wychodzący z bramki Kotorowski.

• Małe spięcie między Sikorskim a Wołąkiewiczem wyjaśnia sędzia Siejewicz.

• Kolejne dośrodkowanie Murawskiego z rzutu wolnego i tym razem tylko świetna interwencja Burligi uchroniła Wisłę przed stratą gola. Obrońca "Białej Gwiazdy" zdjął piłkę z nogi Kamińskiego.

• Po zagraniu z głębi pola do piłki szarżował Teodorczyk, wyprzedził go jednak wychodzący z bramki Miśkiewicz, który nie ryzykował i odbił futbolówkę w aut.

• Z tego stałego fragmentu mogła być niezła kontra wiślaków, gdyby Garguła nie zgubił piłki.

• Dośrodkowywał Murawski, ale obrońcy Wisły wybili piłkę w pole.

• Stolarski faulował na boku boiska Henriqueza, będzie rzut wolny dla Lecha.

• Po dograniu Wołąkiewicza niezłą okazję miał Lovrencsics, zatrzymał go jednak Głowacki.

• Sarki ograł Henriqueza i dośrodkował do Małeckiego. Na szczęście dla Lecha świetnie zachował się Murawski, który w ostatniej chwili przechwycił to podanie.

• Teodorczyk dostał zaskakującą piłkę przed polem karnym Lecha i zanim zdążył ją opanować, już ją stracił.

• Tonew dostał świetną piłkę od Murawskiego, wszedł w pole karne i uderzył niecelnie z ostrego kąta. W środku był jeszcze Teodorczyk, ale w towarzystwie wielu obrońców Wisły i podanie raczej by nie przeszło. Bułgar wybrał więc najlepsze rozwiązanie.

• Nie zrozumieli się teraz Ceesay z Henriquezem. Drugi próbował wejść w pole karne Wisły, a pierwszy zagrał mu piłkę za plecy.

• Lovrencsics ambitnie powalczył z Burligą, zdołał dośrodkować, ale wprost pod nogi wiślaków.

• Pierwszy strzał w tym meczu daleki od powodzenia. Niecelnie z dystansu uderzał Wilk.

• Dośrodkowywał Sarki, piłkę w aut wybija Kamiński.

• Tonew dostał dobrą piłkę od Trałki, znów dynamicznie wszedł z boku, ale znów dośrodkował źle - tym razem płasko pod nogi obrońców rywala. Chyba nie dostrzegł dobrze ustawionego Teodorczyka.

• Błąd Małeckiego, który podał piłkę pod nogi Wołąkiewicza, po chwili pomylił się również stoper Lecha, tracąc piłkę na rzecz Sikorskiego. Lechici mieli szczęście, że to był "najlepszy napastnik Polski", bo inaczej mogło być groźnie. A tak Wisła straciła piłkę.

• Dynamiczny rajd Tonewa zakończony zbyt mocnym i zbyt głębokim dośrodkowaniem. Akcję co prawda zdołał jeszcze zamknąć Teodorczyk, ale straciła ona cały impet, przez co spokojnie poradzili sobie obrońcy Wisły.

• Ucierpiał przy okazji prawy obrońca Lecha, teraz przez chwilę opatrywany poza boiskiem.

• Małecki na lewej stronie oszukał Ceesaya, zdołał dośrodkować, ale w polu karnym Lecha dobrze interweniował Wołąkiewicz, uprzedzając Sikorskiego.

• W środku pola po starciu z Urygą przewrócił się Hamalainen, sędzia Siejewicz był jednak bardzo blisko i nie zdecydował się przerwać gry.

• Leży na boisku Patryk Małecki, ale nie za bardzo wiadomo, co stało się piłkarzowi Wisły. Po chwili wstał i wrócił do gry.

• Zaczęli wiślacy! Miejmy nadzieję, że czeka nas dziś ciekawy mecz.

• Minutą ciszy uczcili gracze obu zespołów pamięć Ivana Turiny, byłego golkipera Lecha.

• Oba zespoły już na boisku, za chwilę początek meczu.

• Na dzisiejszym meczu padnie z pewnością rekord frekwencji w tym sezonie. Na oko jest około 35 tysięcy osób, ale dokładny komunikat otrzymamy zapewne podczas drugiej połowy.

• Pozostało jeszcze dziesięć minut do rozpoczęcia meczu, zapraszam do przeczytania jego zapowiedzi.

• Więcej problemów kadrowych miał przed dzisiejszym meczem Tomasz Kulawik. Przetrzebioną linię defensywną osłabia dodatkowo nieobecność pauzującego za czerwoną kartkę Osmana Chaveza. W jego miejscu zagra Gordan Bunoza, który stworzy parę stoperów wraz z Arkadiuszem Głowackim.

• Lech gra dzisiaj osłabiony brakiem dwóch podstawowych zawodników. Miejsce Jasmina Buricia w bramce zajmie Krzysztof Kotorowski, a Bartosza Ślusarskiego na szpicy zastąpi Łukasz Teodorczyk. Po raz pierwszy w osiemnastce znalazł się zgłoszony niedawno do rozgrywek Przemysław Frąckowiak.

• Dzisiejszą relację poprowadzi Wojciech Maćczak.

• Rezerwowi Wisła: Gerard Bieszczad, Damian Buras, Daniel Brud, Michał Chrapek, Michał Szewczyk, Rafał Boguski

• Prezentujemy ławki rezerwowych obu zespołów. Rezerwowi Lech Poznań: Przemysław Frąckowiak, Ivan Djurdjević, Tomasz Kędziora, Szymon Drewniak, Mateusz Możdżeń, Piotr Reiss, Vojo Ubiparip

• Zapraszamy na relację NA ŻYWO z hitowego meczu 25. kolejki Ekstraklasy. W Poznaniu Lech zmierzy się z Wisłą Kraków. Emocje gwarantowane.