3

Zagłębie Lubin

1

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje live w Ekstraklasa.net. Do następnego razu!

• Nie było łatwo, ale ostatecznie Kolejorz zdołał odnieść drugie zwycięstwo z rzędu na własnym boisku. Poznańskich kibiców ucieszyły nie tylko trzy punkty, ale i bramka ich ulubieńca Piotra Reissa. 41-letni zawodnik strzelił swoją 109 bramkę w Ekstraklasie.

• Koniec meczu! Lech wygrywa 3:1.

• Kto wie, czy to nie pożegnalna bramka 41-letniego zawodnika na Bułgarskiej. Możdżeń dostał piłkę w polu karnym Zagłębia, zagrał do tyłu i wyłożył futbolówkę Reissowi, który skierował ją do siatki. Ogromna radość kibiców Lecha, wszak na listę strzelców wpisał się symbol "Kolejorza".

• GOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!!!! PIORT REISS!!!!!!!!!!

• To mogła być akcja na remis dla Zagłębia! Ivan Djurdjević przewrócił się pod własną bramką, a okazję do zdobycia bramki miał Horvath, jednak fatalnie przestrzelił.

• Vidanov spokojnie zatrzymuje Możdżenia na boku boiska. Nie wiadomo tylko po co skrzydłowy Lecha pakował się w strefę, w której nie było żadnego partnera, za to kilku obrońców rywala,

• Za faul żółtą kartką ukarany Djurdjević.

• Trochę przesadziłem z szacowaniem frekwencji - na stadionie jest 24 139 kibiców.

• Schodzi strzelec drugiej bramki Kasper Hamalainen, a zastępuje go Piotr Reiss.

• Murawski strzelał z dystansu, bez powodzenia.

• I zapowiadana zmiana: Abwo za Błąda.

• Faul taktyczny Trałki na Papadopulosie ukarany żółtą kartką.

• David Abvo gotowy do wejścia.

• "Żółtko" dla Możdżenia.

• Gergo dobrze zauważył wychodzącego na pozycję Teodorczyka, ten jednak nie zdołał zabrać się z piłką.

• Siadła gra w drugiej połowie. Mecz zdecydowanie w wolniejszym tempie, brakuje sytuacji podbramkowych, bo za takie nie można uznać kolejne nędzne próby strzałów Możdżenia.

• Fatalny strzał Możdżenia z dystansu.

• Gracze Zagłębia zaplątali się z piłkę pod bramką Lecha i sami sobie zmarnowali niezłą akcję.

• Vidanov brzydko faulował Trałkę, sędzia Marciniak sięgnął po żółtą kartkę.

• ... a Ślusarskiego zastąpił Teodorczyk.

• Dwie zmiany w Lechu: w miejsce Ubiparipa wchodzi Możdżeń...

• Do wejścia szykuje się Teodorczyk, zapewne zmieni Ślusarskiego.

• Strzał Błąda blokuje Ceesay, a chwilę później piłkę z własnego pola karnego nogami wybił Burić.

• Teraz Djurdjević dobrze przeciął podanie, zmierzające do Papadopulosa.

• Przed szansą Szymon Pawłowski, źle uderzył jednak piłkę i ta wylądowała w rękach Buricia.

• Dośrodkowanie Ubiparipa głową zgrywał Hamalainen, a Tunchev postanowił sprawdzić formę własnego bramkarza i oddał strzał głową. Gliwa zdążył rzucić się i złapać piłkę.

• Trałka faulowany na własnej połowie. Spokojny początek drugiej części meczu.

• ...a Hanzel Rakowskiego.

• Dwie zmiany w Zagłębiu: Horvath zastąpił Rymaniaka...

• Zaczynamy drugą połowę spotkania.

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Pod nieobecność Tonewa ciężar gry z przodu wziął na siebie Gergo Lovrencsics, bardzo dobrze spisuje się również Kasper Hamalainen. Na minus jak na razie musimy ocenić Ivana Djurdjevicia - gra zbyt niepewnie w obronie.

• Muszę przyznać, że ostatnie mecze poznaniaków fajnie się ogląda. Tak było z Lechią, z Piastem, tak jest teraz z Zagłębiem. Niezłe widowisko, sporo bramek i składnych akcji. Do tego to chyba pierwszy mecz w tym sezonie, który Lech przegrywał i wyszedł na prowadzenie. Ciekawe, czy zdoła utrzymać je do końca.

• Przerwa.

• Bilek ukarany żółtą kartką.

• Po dośrodkowaniu Jeża głową nad poprzeczką uderzał Papadopulos.

• Cotra zwija się z bólu po starciu z Ceesay'em. Sędzia Marciniak używa gwizdka, a Gambijczyk sprawia wrażenie, że nie wie, o co chodzi.

• Krótko rozegrany rzut rożny Lecha, obyło się bez zagrożenia pod bramką Gliwy.

• Strzał Ślusarskiego sprzed pola karnego wprost w ręce bramkarza Zagłębia.

• Pomyślał teraz Gergo, dogrywając prostopadle do Ślusarskiego. Napastnika Lecha uprzedził Rymaniak.

• Długa wrzutka Ceesaya, piłkę łapie Gliwa.

• Spore zamieszanie w polu karnym Lecha sprokurował Djurdjević, podbijając piłkę w górę. Na szczęście dla poznaniaków chwilę później skuteczniejszy był jeden z jego kolegów, wybijając futbolówkę z własnego pola karnego.

• Kolejna dobra akcja poznaniaków. Hamalainen zagrał do Ślusarskiego, ten, stojąc tyłem do bramki odegrał piłkę do Fina, który strzałem tuż przy słupku pokonał zasłoniętego Gliwę. Wydaje się, że w tej sytuacji bramkarz Zagłębia mógł zachować się lepiej.

• GOOOOOLL!!!! KASPER HAMALAINEN!!!

• Wydaje mi się, że po raz pierwszy wiosną pękło 30 tysięcy jeżeli chodzi o liczbę publiczności. Ale musimy jeszcze poczekać na oficjalny komunikat.

• Murawski zdołał wyłuskać piłkę Tunchevowi w polu karnym Zagłębia, ale nie dał rady utrzymać jej w boisku.

• Ślusarski faulowany przez Bilka. Chwila spokojniejszej gry obu zespołów.

• Całym zespołem wrócili poznaniacy i zażegnali niebezpieczeństwo pod bramką Buricia.

• Hamalainen faulował Błąda przed polem karnym Lecha, będzie rzut wolny i okazja dla Zagłębia.

• Vojo Ubiparip szukał pozycji do oddania strzału, ostatecznie znów spudłował. Ale trzeba przyznać, że Serb jest dzisiaj bardzo aktywny.

• Ale była teraz okazja dla Lecha! Lovrencsics Świetnie wyłożył piłkę Ubiparipowi, a ten przestrzelił!

• Wyśmienita akcja poznaniaków. Dogranie Murawskiego w pole karne przepuścił Hamalainen, a zza jego pleców wyskoczył Gergo i w sytuacji sam na sam pokonał Gliwę. Mecz zaczyna się od nowa!

• GOOOOOOOL!!! Remis w Poznaniu! W trzecim kolejnym meczu na listę strzelców wpisuje się Gergo Lovrencsics!

• Po wrzutce Murawskiego Ślusarski przegrał pojedynek główkowy z Tunchevem.

• Trałka wpadł w pole karne rywala i oddał kompletnie nieudany strzał.

• Po wrzutce Lovrencsicsa niepewnie z bramki wychodził Gliwa, ale w sukurs przyszli mu obrońcy Zagłębia.

• Słabą wrzutkę Cotry pewnie wyłapuje Burić.

• Wraca koszmar lechitów z wcześniejszych porażek na własnym stadionie - szybko stracona bramka. Czy poznaniacy tym razem zdołają się podnieść?

• Po rozegraniu rzutu rożnego Pawłowski wrzucał piłkę sprzed pola karnego w kierunku Papadopulosa, Burić był przekonany, że Czech dojdzie do tego podania, ale ten nie zdołał dotknąć futbolówki, która skozłowała i wpadła do siatki! Burić próbował wrócić do bramki, ale nie zdążył. Zagłębie prowadzi 1:0!

• GOOOOOOOOLLLLL!!! Bramka kuriozum! Szymon Pawłowski pokonuje Buricia!

• To powinna być bramka! Cotra wszedł w pole karne, dograł do Papadopulosa, a ten strzelał wprost w Buricia!

• Kąśliwe, nieprzyjemne zagranie Jeża z rzutu wolnego piąstkuje Burić.

• Pierwszy strzał w tym meczu, Lovrencsics zbyt lekko i czytelnie, by zaskoczyć Gliwę.

• Drobne sprostowanie co do ustawienia Lecha - na lewej obronie gra Hubert Wołąkiewicz, a Ivan Djurdjević ustawiony jest na środku.

• Rzut wolny dla Lecha wykonywał Lovrencsics, w polu karnym faulowany był jeden z obrońców Zagłębia i od rzutu wolnego zacznie Gliwa.

• Rozpoczęli lechici.

• Minuta ciszy za zmarłego dziś ojca Luisa Henriqueza.

• Obie drużyny już na boisko, a to oznacza jedno - za chwilę zaczynamy!

• Na pewno pogoda sprzyja kibicom. Na stadionie jest przynajmniej 25 tysięcy fanów, w tym spora grupa przyjezdnych z Lubina.

• Choć piłkarska wiosna trwa już dwa miesiące, to dopiero teraz można mówić, że mecz w Poznaniu będzie toczył się w wiosennej aurze. Przyjemna, słoneczna pogoda powinna sprzyjać piłkarzom w stworzeniu ciekawego widowiska.

• Pozostała jeszcze chwila do rozpoczęcia meczu, zapraszam do przeczytania zapowiedzi.

• Przed meczem nie było wiadomo, czy zagrać będzie mógł najważniejszy zawodnik Zagłębia - Szymon Pawłowski. Ostatecznie znalazł się on w jedenastce, zestawionej przez Pavla Hapala.

• Już na rozgrzewkę lechici wyszli w koszulkach "Luis jesteśmy z tobą". Prawdopodobnie założą je również na rozpoczęcie spotkania.

• W składzie Lecha dwie zmiany w porównaniu co do ostatniego spotkania. Miejsce Aleksandara Tonewa na lewym skrzydle zajął Vojo Ubiparip, natomiast na lewej obronie zagra Ivan Djurdjević. Zastąpi Luisa Henriqueza, któremu zmarł ojciec.

• Kilkanaście minut pozostało do rozpoczęcia spotkania Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin. Kibice "Kolejorza" oczekują, że mecz z Lechią Gdańsk to początek zwycięstw na własnym boisku. Czy tak się stanie? Przekonamy się już wkrótce.

• Dzień dobry państwu! Ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej wita was Wojciech Maćczak.

• Rezerwowi Zagłębia: Marek Kozioł, Csaba Horvath, Łukasz Hanzel, Wojciech Trochim, Maciej Małkowski, David Abwo, Arkadiusz Woźniak

• Rezerwowi Lecha: Krzysztof Kotorowski, Tomasz Kędziora, Błażej Cyfert, Szymon Drewniak, Mateusz Możdżeń, Piotr Reiss, Łukasz Teodorczyk