Lechia Gdańsk

1

Cracovia

1

• Koniec spotkania! Lechia Gdańsk remisuje z Cracovią 1:1. Punkt bardziej powinien zadowalać gości, gdyż to biało-zieloni sprawiali lepsze wrażenie. 34. tysiące fanów nie doczekało się pierwszego ligowego zwycięstwa Lechii. Za uwagę dziękuje Jacek Czaplewski.

• Znowu Niedzielan, ale zgubił piłkę.

• Spotkanie dobiega już końca. Czy któryś z zespołów przechyli szalę na swoją korzyść?

• Tak, Kosanović mocno lewą nogą, ale w dobrym miejscu ustawił się Małkowski i pewnie wychwycił piłkę.

• Będzie okazja dla Cracovii. Czyżby uderzał Kosanović?

• Niedzielan faulowany i kartka dla... Niedzielana oraz Vućko.

• Ntibazonkiza wychodził na wolne pole, ale w porę interweniował wracający Vućko.

• Okazja dla Cracovii, ale Niedzielan jest wyraźnie bez formy! Miał w zasadzie piłkę meczową, jednak uderzył bardzo źle.

• Brawa dla schodzącego Lukjanovsa. Wszedł za niego Poźniak.

• Z wolnego prosto w mur Wiśniewski. Szkoda, bo była świetna okazja na odzyskanie prowadzenia.

• Kartka dla Szeligi.

• Świetnie zastawiał się Niedzielan, ale sędzia dopatrzył się faulu. Kozans zwija się z bólu.

• Ostatnia zmiana w Cracovii. Straus za Suvorova.

• Znowu Hairapetian miękko z rzutu wolnego, ale nie sięgnął piłki Vućko.

• Była okazja na wyjście z kontratakiem dla "Pasów". Niedzielan nieczysto trafił w piłkę i w jej posiadaniu znowu gospodarze.

• Zmiana także w zespole gości. Boljevicia zmienia Struna.

• Lechia w natarciu! Ogromne zamieszanie po rzucie rożnym, jednak jeden z zawodników Lechii nie potrafił oddać strzału!

• Za Pietrowskiego wchodzi Wiśniewski.

• Jęk zawody na trybunach! Szaleje na prawej stronie Lukajnovs, ale jego podania nikt nie potrafił przeciąć.

• Lukjanovs na krótki słupek do Nowaka. Górą Radomski.

• Benson rozpędza się jest wyraźnie faulowany przez obrońcę Cracovii, jednak ten nie odgwizduje przewinienia. Tymczasem kibice "pozdrawiają" PZPN i Premiera, Donalda Tuska.

• Machaj zagrywa do Nowaka, a ten mocno dośrodkowuje w pole karne. Na posterunku Kaczmarek. Chwilę potem główkował Razack - wysoko nad bramką.

• Piłka od Razacka nie trafia do Lukjanovsa. Będzie korner.

• Fatalna seria kiksów w wykonaniu defensorów Lechii! Ostatecznie wyjaśnia sytuację Vućko. Wyraźnie gubią się w obronie lechiści.

• Nabiegał Suvorov, jednak w dobrym momencie piłkę wybił mu spod nóg Kozans.

• Hairapetian z rzutu wolnego, ale piłka w rękach Kaczmarka.

• Dawidowskiego zmienia Nowak.

• Wyrównująca bramka dla Cracovii! Visnakovs pokazał się z dobrej strony wykorzystując błąd obrony Lechii.

• GOOOOOOOL! 1:1!!!!

• Najwierniejsi fani biało-zielonych od początku drugiej połowy dopingują swój zespół bez koszulek :)

• Zbyt nonszalancko zachował się Razack, który był już w szesnastce Cracovii, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału, a przy okazji próbował jeszcze mijać zwodem rywala.

• Dobra okazja na wyjście z kontrą dla Lechii, ale Benson zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę.

• Takich okazji Niedzielan nie może marnować. Wściekł się na niego trener Jurij Szatałow, który od kilku minut na stojąco obserwuje poczynania swoich podopiecznych.

• "Wtorek" otrzymał kapitalne podanie, minął bramkarza Lechii i zbyt długo zwlekał z oddaniem uderzenia! Ostatecznie piłkę przejął powracający Małkowski! STUPROCENTOWA OKAZJA NA WYRÓWNANIE!!!

• NIEDZIELAN! CÓŻ ON TERAZ ZROBIŁ!?

• Była dobra okazja dla Boljevicia na strzał z okolicy 20. metra, ale źle trafił w piłkę i ta wyszła za linię końcową.

• Ostre dośrodkowanie Machaja i Kaczmarek z najwyższym trudem piąstkuje przed siebie futbolówkę.

• Hairapetian z dystansu i Kaczmarek musiał wybić piłkę na korner!

• Hairapetian ma problemy z Visnakovsem. Tym razem jednak mu się upiekło, bo piłka ląduje w rękach Kaczmarka.

• Ofensywne wejście Deleu, który został zablokowany. Aut dla Lechii na wysokości pola karnego.

• Niedzielan!!! Świetne wyjście Cracovii: Visnakovs wypatrzył "Wtorka", który na szybkości wpada w pole karne, ale oddaje niecelne uderzenie. To mogła być bramka!

• Piętką próbował odegrać Lukjanovs do Razacka. Piłka wychodzi na aut, ale skrzydłowy biało-zielonych zbiera spore brawa.

• Cały stadion klaszcze w rytm jednej z przyśpiewek. Świetny doping od kibiców Lechii!

• Dobry mecz rozgrywa Lukjanovs, który co rusz atakuje z lewej strony. Teraz jednak wrzucał niezbyt dokładnie.

• Hairapetian z rzutu wolnego lewą nogą w pole karne, ale za krótkie dośrodkowanie i piłka zatrzymuje się na pierwszym defensorze.

• Uwaga!!! Lukjanovs lobuje Kaczmarka, ale piłka nie wpada do siatki. Było blisko podwyższenia!

• Zmiana w zespole gości: Żytkę zmienia Visnakovs.

• Groźna akcja gości! Zagranie do Boljevicia, a jego strzał minimalnie mija lewy slupek!

• Chwilę potem długie podanie w kierunku Niedzielan i po raz kolejny odgwizdany spalony.

• A tym razem akcja pod polem karnym Cracovii. Dośrodkował Machaj, wprost w ręce Kaczmarka.

• Kosanović podszedł do piłki, jednak jego strzał mija poprzeczkę o kilka metrów.

• W okolicy 25. metra sfaulowany został Suvorov. Będzie okazja dla gości.

• Wydaje się, że obie drużyny rozpoczęły bez zmian.

• Oba zespoły na boisku, a więc zaczynamy drugą odsłonę! Od środka Cracovia.

• 34.186 osób jest na PGE Arena Gdańsk!

• Koniec pierwszej połowy.

• Znakomitym przeglądem pola popisał się Deleu zagrywając do Lukjanovsa, ale ten niezbyt dobrze przyjął piłkę.

• Odchodząca piłka posłana przez Suvorova z rzutu rożnego, jednak żaden z piłkarzy "Pasów" nie zdołał do niej wyskoczyć.

• Bramka w siatce Lechii, jednak nie ma bramki! Niedzielan złapany na ofsajdzie.

• Ładnie zapowiadał się kontratak gości. Boljević długo czekał na partnera, by zagrać mu piłkę, ale... się nie doczekał.

• Boljević fauluje ostro Pietrowskiego. Nie ma kartki.

• Niedokładne podanie Bartczaka do Suvorova.

• Po trzech graczy Lechii i Cracovii rozgrzewa się od kilku dobrych minut tuż za boczną linią.

• Radomski wślizgiem wybija piłkę, bo na jej przejęcie liczył już Razack.

• Trudno powiedzieć co było zamierzeniem Ntibazonkizy. Strzelał, czy podawał? Chyba jednak strzelał, ale i tak piłka ląduje na siatkach okalających trybunę za bramką.

• Benson blokuje wrzutkę Kosanovicia. Aut dla Cracovii.

• Zagranie na wolne pole do Razacka, ale ten nie dobiegł do futbolówki.

• Gorąco pod polem karnym Lechii! Świetna okazja dla Suvorova, który nieczysto trafia głową w piłkę!

• A teraz kartką ukarany Dawidowski.

• Dawidowski sygnalizuje sędziemu, że został popchnięty przez Żytkę, jednak Robert Małek nie zagwizdał.

• Rozciągnięcie gry do Suvorova, ale ten został "nabity" przez Kozansa i od bramki rozpoczyna Małkowski.

• Bodajże po raz trzeci na ofsajdzie złapany Niedzielan.

• A teraz rzut rożny dla Lechii. Dośrodkowywał Hairapetian, ale podanie przeciął jeden z obrońców gości.

• Po dośrodkowaniu faulowany był Małkowski.

• Bardzo niepewnie Kozans i korner dla Cracovii.

• Zagranie do Dawidowskiego, ale Żytko pewnie interweniuje.

• Na spalonym złapany Niedzielan, a fani głośno skandują nazwisko Bensona!

• Kapitalna dwójkowa akcja Bensona z Dawidowskim. Obaj wymienili krótkie podania tuż przed szesnastką, w pole karne wpadł Benson i lekkim strzałem pokonał Kaczmarka! Lechia prowadzi 1:0!

• GOOOOOOOL!!!! BENSON!!!

• Według naszych informacji na stadionie jest 34. tysiące widzów.

• Sporo dzieje się pod polem karnym gdańszczan. Tym razem Niedzielan do Ntibazonkizy, ale strzał tego drugiego niezbyt precyzyjny.

• Vućko kontra Niedzielan. Snajper Cracovii przewraca się na murawie, ale gwizdek sędziego milczy.

• Lukjanovs odzyskuje piłkę w środkowej strefie, po chwili został sfaulowany. Wrzutka w stronę Dawidowskiego i znowu niedokładnie.

• Obaj trenerzy energicznie reagują na poczynania boiskowe, choć szkoleniowiec Lechii usiadł teraz na ławce.

• Pojedynek Dawidowskiego z Radomskim. Górą kapitan gości.

• Dośrodkowanie Bensona w kierunku Lukjanovs, ale ten zamachnął się i akcja spaliła na panewce.

• Lepsze wrażenie sprawiają goście, którzy często przebywają na połowie przeciwnika.

• Miękko z lewej flanki wrzucał Suvorov, jednak na posterunku Małkowski.

• Niebezpiecznie pod bramką Lechii! Uderza Suvorov. Mocno i niecelnie.

• Ciekawie wyglądają pojedynki Deleu z Ntibazonkizą. Na razie lepszy prawy obrońca biało-zielonych.

• Kolejny raz na błąd Małkowskiego czyhał nabiegający Niedzielan. Po raz kolejny lepszy bramkarz gdańskiego zespołu.

• Długie podanie w kierunku Dawidowskiego, lecz napastnik Lechii nie zdołał wywalczyć piłki.

• Suvorov zmienia się stronami z Ntibazonkizą. Teraz Mołdawianin jest na prawym skrzydle.

• Ciarki przechodzą po skórze, jak cały stadion skanduje "Lechia Gdańsk!".

• Chwila przerwy w grze, bo na boisku leżał piłkarz Cracovii.

• Akcja Razacka z Bensonem! Obaj ładnie poklepali piłkę na małej przestrzeni, ten drugi znalazł się w polu karnym, jednak poślizgnął się i w ostateczności nie oddał strzału.

• Ambitnie o piłkę do końca powalczył Lukjanovs, ale sędzia dopatrzył się faulu na jednym z rywali.

• Malkowski pewnie chwyta futbolówkę, do której próbował dobiec Niedzielan.

• Kolejna akcja "Pasów". Tym razem Ntibazonkiza dograł do partnera z zespołu i jest rzut rożny.

• Uwaga! Złe wybicie Kozansa, a chwilę potem do piłki dopada Niedzielan, ale jego strzał bardzo niecelny.

• Głośny doping fanów biało-zielonych. "Hej Lechia goool!".

• Bardzo ofensywnie goście, tym razem niezbyt dokładne podanie do Suvorova.

• Groźnie po rzucie wolnym dla Cracovii, ale piłkę kierowaną na krótki słupek wybija jeden z defensorów.

• Przeważa na razie ekipa gości. Kolejna akcja Suvorowa tym razem na lewej stronie boiska i jest faulowany piłkarz Pasów. Będzie znów stały fragment gry.

• Indywidualna akcja Suvorowa, który wywalczył rzut rożny. Piłka do Saidiego, ale poradzili sobie obrońcy Lechii.

• Długa piłka w stronę Niedzielana i mocni wybija piłkę Kozans.

• Pierwszy gwizdek na PGE Arena! Ruszamy.

• Przywitanie drużyn, a na stadionie ruszyły chóralne śpiewy.

• Pierwszy na murawie pojawił się Paweł Adamowicz i przekazał piłkę sędziemu Robertowi Małkowi.

• Wszystko już gotowe. Czekamy na wyjście piłkarzy na murawę.

• Lechiści skończyli już rozgrzewkę i udali się do szatni. Goście ćwiczą jeszcze uderzenia zza szesnastki.

• Obie drużyny w dwóch pierwszych meczach zanotowały po dwie porażki. Kto dzisiaj przełamie niemoc? Za kwadrans pierwszy gwizdek. Spotkanie poprowadzi Robert Małek z Zabrza.

• Gwizdy "przywitały" Abp. Sławoja Leszka Głódzia i Prezydenta Miasta Gdańsk, Pawła Adamowicza.

• W porównaniu do ostatniego meczu Lechii, w składzie nastąpiły dwie zmiany: Nie ma kontuzjowanego Krzysztofa Bąka (zastąpi go Sergejs Kozans) i Pawła Nowaka, który mecz zacznie na ławce. Zamiast niego trener Tomasz Kafarski desygnował do gry Freda Bensona.

• Murawa robi świetne wrażenie. Mówiąc krótko "dywan".

• Tuż przed godziną 16. odbyło się symboliczne odsłonięcie tablic, na których wypisani byli sponsorzy i darczyńcy PGE Areny. Przemawiał między innymi Prezydent Miasta Gdańsk, Paweł Adamowicz. Obecni byli również Minister Sporu, Adam Giersz, czy Marszałek Senatu, Bogdan Borusewicz.

• A skoro o kibicach mowa, dzisiaj ma być ich ponad 30. tysięcy! Ciarki przechodziły już kilka minut temu, gdy kilkuset kibiców krzyknęło głośno "Lechia!" odpowiadając na pytanie spikera kto wygra mecz.

• Trybuny powoli się zapełniają. Fani biało-zielonych rozpoczęli dopingową "rozgrzewkę". Ultrasi przygotowali specjalną oprawę na dzisiejszy, historyczny mecz.

• Na murawie pojawili się już piłkarze obu zespołów. Rozgrzewkę zaczęli bramkarze, ale również zawodnicy z pola.

• Pogoda w Trójmieście wręcz idealna. Od rana świeci słońce, wieje lekki wiaterek. Warunki atmosferyczne są wyśmienite.

• Witamy serdecznie prosto z nowoczesnego stadionu w Gdańsku! Już za kwadrans zabrzmi pierwszy gwizdek na PGE Arenie, jednym z czterech polskich obiektów na EURO 2012. W ramach 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Lechia podejmie Cracovię.