Lechia Gdańsk

2

Legia Warszawa

1

• Hubert Siejewicz kończy spotkanie pomiędzy Lechią Gdańsk, a Legią Warszawa. Piłkarze Lechii pokonują gości z Warszawy 2-1 (1-1). Trener Tomasz Kafarski planował jeszcze jedną zmianę, jednak stojący już przy arbitrze technicznym - Kamil Poźniak nie zdążył wejść na murawę boiska w Gdańsku i z racji zwycięstwa, można powiedzieć żartobliwie, że młody pomocnik Lechii Gdańsk czeka nadal przy bocznej lini boiska jak Grzegorz Bonin podczas meczu reprezentacji Polski w Stanach Zjednoczonych, Przypomnijmy Lechia Gdańsk 2 Legia Warszawa 1. Strzelcami bramek Abdou Razack Traore i Ivans Lukjanovs dla Lechii oraz Krzysztof Bąk dla Legii, dla którego była to druga bramka samobójcza z rzędu.

• Sędzia Hubert Siejewicz przedłuża spotkanie o trzy minuty. Tymczasem na pozycji spalony złapany Ivans Lukjanovs.

• Pięć minut do końca spotkania. Lechia wyczekuje ostatniego gwizdka arbitra z Białegostoku. Oby taka gra nie zemściła się na gdańszczanach.

• Felix Ogbuke zmienia Alejandro Cabrala. To ostatnia zmiana w zespole Legii.

• Spokojna gra Lechii w środku pola. Od momentu pojawienia się Marko Bajicia na placu gry, Lechia zmieniła swój system gry, nastawiając się na kontrataki.

• Wielki nieobecny dzisiejszego spotkania Marko Bajić zastępuje na placu gry zmęczonego Abdou Razacka Traore, który przed zmianą sam zasygnalizował ją swojemu trenerowi.

• Bedi Buval marnuje stuprocentową sytuację strzelecką swojego zespołu. Genialnym podaniem popisał się Abdou Razack Traore.

• Marcin Pietrowski ukarany żółtą kartką za przeszkadzanie w wznowieniu gry z rzutu wolnego.

• Dobra akcja gości z Warszawy, ale strzał Michal Hubnika trafia wprost w ręce Pawła Kapsy. Szybkie wznowienie gry przez golkipera Lechii, piłka trafia pod nogi Bedi Buvala, który minimalnie chybia.

• Sędzia Hubert Siejewicz przerywa spotkanie. Na murawie w skutek uderzenia w twarz przez Srdja Kneżevicia leży Ivans Lukjanovs.

• Pierwsza od dawien dawna okazja bramkowa Legii. Na bramkę Pawła Kapsy uderzał Srdja Kneżević, ale górą golkiper Lechii.

• Ivans Lukjanovs mija się z piłką. A mogło być 3-1. Fantastyczne dośrodkowanie Abdou Razacka Traore.

• Ariel Borysiuk ogląda żółtą kartkę za faul na rywalu. W związku z żółtym kartonikiem młody pomocnik Legii nie zagra w następnym spotkaniu z Widzewem Łódź.

• Miroslav Radović zastępuje na placu gry Macieja Rybusa. Legia zepchnięta do obrony próbuje wydostać się z własnej połowy i skontrować zespół trenera Tomasza Kafarskiego.

• GGGGOOOLLLL!!!! Ivans Lukjanovs i mamy 2-1 dla zespołu Lechii Gdańsk. Kolejna fantastyczna akcja gospodarzy zakończona celnym strzałem Łotysza.

• Fantastyczna akcja z pierwszej piłki w wykonaniu Pawła Nowaka - Bedi Buvala i Abdou Razacka Traore, ale pomocnik z Burkina Faso marnuje sytuację sam na sam z Wojciechem Skabą.

• Kolejny stały fragment gry dla Lechii. Piłkę w pole karne Legii posyła Lewon Hajrapetjan i po raz kolejny dobrze w powietrzu Wojciech Skaba.

• Kontratak gospodarzy. Piłkę rozgrywają Bedi Buval i Ivans Lukjanovs, tymczasem za linią boczną boiska do zmiany przygotowany jest już Miroslav Radović.

• Rzut wolny dla zespołu Lechii Gdańsk. Dośrodkowanie Lewona Hajrapetjana, ale Srdja Kneżević uprzedza szybującego w powietrzu Krzysztofa Bąka.

• Ivans Lukjanovs powstrzymany przez Ariela Borysiuka. Po chwili fenomenalne uderzenie Abdou Razacka Traore z woleja i tylko równie fantastyczna interwencja Wojciecha Skaby ratuje Legię.

• Bedi Buval zastępuje na placu gry kontuzjowanego Tomasza Dawidowskiego. Rzut wolny dla Lechii Gdańsk. Uderzenie z trzydziestu pięciu metrów Abdou Razacka Traore i fantastyczną interwencją Wojciech Skaba ratuje swój zespół przed utratą bramki.

• Kontuzja Tomasza Dawidowskiego. Napastnik Lechii Gdańsk prawdopodobnie opuści plac gry.

• Sędzia Hubert Siejewicz rozpoczyna drugą część spotkania pomiędzy Lechią Gdańsk, a Legią Warszawa.

• Od początku drugiej części spotkania zmiana w zespole Legii. W miejsce Jakuba Rzeźniczaka - Srdja Kneżević.

• Sędzia Hubert Siejewicz kończy pierwszą, dosyć wyrównaną część spotkania. Do przerwy Lechia Gdańsk remisuje z Legią Warszawa 1-1. Bramki strzelali jak narazie tylko gdańszczanie, a konkretnie Krzysztof Bąk dla zespołu Legii oraz Abdou Razack Traore, który w 22 minucie gry doprowadził do wyrównania. Powracamy za piętnaście minut!

• Kapitan gdańskiej Lechii - Łukasz Surma ogląda żółtą kartkę za faula na Alejandro Cabralu.

• Maciej Rybus ogląda żółtą kartkę za faul na rywalu, tymczasem Hubert Siejewicz przedłuża pierwszą część spotkania o trzy minuty.

• Michal Hubnik powalony na boisku przez Deleu. Faul dll zespołu z Warszawy. Natomiast napastnik Legii z problemami, ale podnosi się z murawy stadionu przy ul. Traugutta 29. Kolejne dośrodkowanie Macieja Rybusa i po raz kolejny dobrze w obronie Luka Vućko.

• Fantastyczne uderzenie Manu, jednak strzał portugalskiego pomocnika Legii przechodzi tuż obok słupka bramki Lechii. Ostatnie minuty pierwszej części spotkania, to gra pod dyktando warszawiaków.

• Kolejna okazja bramkowa Legii. Dośrodkowanie Macieja Rybusa wybijają obrońcy Lechii. Kontratak gospodarzy, ale równie dobrze w obronie jak i w ataku w dniu dzisiejszym Alejandro Cabral.

• Dobre dośrodkowanie Manu z prawej strony boiska. Do piłki dochodzi Michal Hubnik, ale strzał głową Czecha jest minimalnie niecelny i grę od bramki wznowi Paweł Kapsa.

• To powinna być żółta kartka! Dickson Choto fauluje Tomasza Dawidowskiego, który z pomocą klubowych lekarzy opuszcza plac gry.

• Kontynuowana akcja kibiców piłkarskich z całej Polski - fani Lechii Gdańsk wywieszają transparent o wymownej treści "Niespełnione rządu obietnice - temat zastępczy kibice".

• Golkiper Legii wraca już do gry. Marcin Komorowski traci piłkę, kontratak w wykonaniu Marcina Pietrowskiego i dobra interwencja Dicksona Choto ratuje Legię przed utratą bramki.

• Przerwa w grze. Na boisku leży bramkarz Legii - Wojciech Skaba, który ucierpiał w starciu z Ivansem Lukjanovsem.

• Michal Hubnik ogląda żółtą kartkę za faul na Łukaszu Surmie w środku pola. Piłkę ponownie w pole karne Legii posyła Lewon Hajrapetjan, jednak strzał Pawła Nowaka przechodzi obok słupka bramki warszawskiego klubu.

• GGGGGOOOOLLLLL!!!! Mamy wyrównanie. Piłkę z czterdziestego metra w pole karne Legii posyła Lewon Hajrapetjan, do futbolówki dochodzi Abdou Razack Traore i strzałem głową doprowadza do wyrównania. Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1-1.

• Okazja bramkowa dla legionistów. Piłkę z rzutu wolnego posyła Maciej Rybus, do futbolówki dochodzi Alejandro Cabral. ale strzał pomocnika Legii przechodzi daleko od bramki strzeżonej przez Pawła Kapsę.

• Paweł Kapsa faulowany w polu karnym przez Michala Hubnika i grę z rzutu wolnego wznowi Lechia.

• Dośrodkowanie Deleu z prawej strony boiska chwyta Wojciech Skaba.

• Szybki kontratak gdańszczan, ale na pozycji spalony złapany zostaje aktywny od początku spotkanie Paweł Nowak.

• Fantastyczna akcja Alejandro Cabrala, jednak dośrodkowanie pomocnika Legii w kierunku Jakuba Wawrzyniaka okazuje się zbyt mocne i obrońca drużyny gości nie dochodzi do piłki.

• Rzu rożny dla zespołu Legii. Piłkę w pole karne Lechii posyła Maciej Rybus, jednak dobrze w defensywie Luka Vućko.

• Próba prostopadłego zagrania piłki do Abdou Razacka Traore przez Tomasza Dawidowskiego nieudana. Piłkę przejmuje Jakub Rzeźniczak i wyprowadza kontratak swojego zespołu. Obrońca Legii podaje do Michala Hubnika, którego faulem zatrzymuje Łukasz Surma.

• Bezradna Lechia ma wyraźne problemy z wyjściem z własnej połowy. Ariel Borysiuk, Alejandro Cabral, Maciej Rybus, Manu - ci piłkarze są dzisiaj dla zawodników Lechii nie do przejścia.

• Sędzia Hubert Siejewicz upomina Abdou Razacka Traore za próbę wymuszenia rzutu karnego. Szybki kontratak piłkarzy Legii, i Sebastian Małkowski zagraniem głową ratuje swój zespół przed utratą bramki.

• GGGGOOOOLLLL!!! Ależ przypadek! Krzysztof Bąk technicznym uderzeniem pokonuje własnego bramkarza, dopełniając formalności za Macieja Rybusa. To druga bramkarza samobójcza byłego obrońcy Polonii Warszawa z rzędu.

• Alejandro Cabral faulowany przy bocznej lini boiska. Sędzia upomina Łukasza Surmę, który w nieprzepisowy sposób zatrzymał rywala.

• Lechia rozgrywa piłkę w środku pola, tymczasem kibice gdańskiego klubu prezentują wielką sektorówkę z przewodnim napisem "Potęga Hetmańska - ze Lwowa do Gdańska".

• Marcin Komorowski faulowany w obrębie pola karnego Legii. Obrońca stołecznego klubu posyła piłkę pod pole karne Lechii, ale czyni to tak niefortunnie, że piłka ląduje wprost na nodze Deleu.

• Pierwsza akcja gospodarzy. Piłkę z rzutu rożnego w pole karne Legii posyła Paweł Nowak, jednak dobrze w defensywie Marcin Komorowski.

• Sędzia Hubert Siejewicz rozpoczyna mecz Ekstraklasy - Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Niech wygra lepszy!

• Obydwie drużyny są już na murawie gdańskiego stadionu. Za chwilę początek spotkania pomiędzy Lechią Gdańsk, a Legią Warszawa.

• W zespole trenera Macieja Skorży zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do jedenastki z potyczki pucharowej. W miejsce Inakiego Astiza i Ivicy Vrdoljaka (pauza za kartki) pojawili się Marcin Komorowski oraz Alejandro Cabral - dla którego mecz z Lechią, będzie doskonałą szansą do udowodnienia, że jego transfer na ul. Łazienkowską w Warszawie nie był pomyłką.

• Już za piętnaście minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy gdańską Lechią, a Legią Warszawy. Będzie to dla obydwu drużyn czwarty bezpośredni pojedynek, w którym bilans przemawia za piłkarzami ze stolicy Polski. W Pucharze Polski Legia wygrała obydwa spotkania, aplikując gdańszczanom aż pięć bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Nieco inaczej wygląda sytuacja w rozgrywkach Ekstraklasy. Tutaj, nie tylko w tabeli na górze są podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego, którzy w Warszawie pokonali Legię 3-0. Jak będzie tym razem? Czy Lechia przełamie passę pięciu meczy bez zdobytej bramki i bez zwycięstwa? Przekonamy się już o 16:45. Zapraszamy na relację live!