Lechia Gdańsk

0

Metalist Charków

3

• Koniec spotkania. Lechia przegrywa z Metalistem 0:3 (0:2). Wynik wiernie odzwierciedla to, co działo się na boisku.

• GOOOOOOL. 3:0. Blanco po kontrze.

• Trzy minuty potrwa jeszcze mecz.

• Barilko za strzelca gola Homenyuka.

• marcopollo - to ile było na meczu z Górnikiem?:) Nawet więcej niż 20 tys.

• Dzisiaj nawet słychać krzyczącego Bąka, tak cicho jest na trybunach.

• Gołuński za Tuszyńskiego.

• Shelayev dostał żółtą kartkę.

• Strzały lechistów wyraźnie bawią publikę. Zyska z woleja w trybuny... Gdzieś na dwudziesty rząd krzesełek.

• Powszuk za Wiśniewskiego, który zagrał dziś bezbarwnie.

• Czwarta roszada u Ukraińców. Villagra zmienia Moledo.

• Kolejna sytuacja dla Metalista. Tym razem broni Bąk, który wyciągnął się do strzału jak struna.

• Jaroszek za Deleu.

• Ukraińscy dziennikarze dość mocno się zdziwili, kiedy powiedzieliśmy im, że na ligowe mecze Lechii chodzi nawet 20 tys. widzów.

• Nishi za Bieniuka. To nieoficjalny debiut Japończyka w biało-zielonych barwach. W oficjalnych meczach będzie grał od stycznia.

• Tym razem kopnął Buzała. Też niecelnie. Zmiana w Metaliście. Shelayev za Souzę.

• Tuszyński uderza w bandę reklamową, ustawioną zza prawym, słupkiem. Podawał Buzała.

• Z kolei po rzucie rożnym w polu karnym upadł... sędzia, co bardzo ubawiło ponad 5 tys. widownię :)

• Moledo ukarany żółtą kartką za bezpardonowe wejście w Bąka.

• Świetna okazja dla Metalista. Minął się z piłką Gomez, potem jeszcze Homenyuk.

• A za Smuczyńskiego Buzała.

• Za Dudę wszedł Matsui.

• Blanco dostał kartkę za faul na Oualembo.

• Nie da się dziś patrzeć na grę Lechii. Czekamy na wejście dwóch Japończyków, Nishiego i Matsuiego. Obaj, wraz z Buzałą, kończą intensywną rozgrzewkę.

• Ksynoz strzelił wysoko nad poprzeczką.

• Dwa razy kopnął Zyska i dwa razy piłka zatrzymała się na nogach piłkarzy z Charkowa.

• Fatalny strzał Tuszyńskiego, z dziesięć metrów obok lewego słupka.

• Homenyuk założył siatkę Kostrzewie. Ten w odpowiedzi go sfaulował. Żółta kartka.

• Zaczęła się druga połowa. 5561 widzów zasiada dziś na PGE Arenie.

• Z kolei w Lechii wszedł Smuczyński, zmieniając Grzelczaka.

• Roszada także między słupkami. Disljenkovicia zmienił Goryainov.

• Zmiana w Metaliście. Za Azevedo wszedł Pshenychnykh.

• Koniec pierwszej odsłony. Lechia przegrywa z Metalistem 0:2. Wynik odzwierciedla to, co działo się na boisku. Wracamy za kwadrans.

• Nie ma co się oszukiwać, Metalist pokazuje Lechii miejsce w europejskim szeregu.

• GOOOOOOOOL! 2:0! Piękna główka Homenyuka!

• Rozgrzewkę zaczął Matsui. Być może po jego wejściu gra Lechii nabierze kolorytu. Jakiekolwiek kolorytu.

• Lechia - Metalist.

• Z kontratakiem wyszli Ukraińcy. Akcję celnym strzałem zwieńczył Berezovchuk .

• W polu karnym Tuszyński, jednak nie ma mowy o jedenastce.

• Brawa dostał od kibiców Deleu, który stopą zgasił dość skomplikowany przerzut.

• Metalist wymienił kilka celnych podań w środku pola, jeden z zawodników wypatrzył wbiegającego w szesnastkę Ksynoza, a ten z łatwością wpakował piłkę tuż przy prawym rogu. Ten gol wisiał w powietrzu od dłuższego czasu.

• GOOOOOOOOOOL! 1:0 dla gości.

• Bieniuk wyjątkowo mocnym podaniem do własnego bramkarza (złapanego jeszcze na wykroku), niemal sprokurował gola samobójczego.

• Ukraińcy domagali się rzutu karnego, ale sędzia był najwyraźniej innego zdania, bo przyznał piłkę Lechii.

• Duda przy Gueye wygląda ubogo, zwłaszcza kiedy trzeba ciałem powalczyć o piłkę.

• Obok trybuny prasowej zasiadła kilkudziesięciu osobowa grupa kibiców Metalista, którzy od dwóch-trzech minut dopingują swój zespół.

• Na razie głośniej od lechistów śpiewa jaskółka, która zagnieździła się gdzieś pod dachem PGE Areny :)

• Tym razem z dystansu kopnął Gomez, również obok bramki. Generalnie widać po zawodnikach z Charkowa, że odznaczają się wyższą kulturą prowadzenia i szanowania piłki.

• Niecelnie, w boczną siatkę uderzył Blanco.

• Azevedo, lewy obrońca z Charkowa, fryzurą przypomina Fellainiego.

• Pierwsza okazja dla gospodarzy. Po rzucie rożnej nad bramką główkował Bieniuk.

• Od środka zaczęła Lechia. Zawody prowadzić będzie sędzia główny Bartosz Frankowski z Torunia.

• Piłkarze wyszli na murawę. Lechia na biało, Metalist na żółto.

• W Trójmieście dziś chłodno, ale nie na tyle, by stwierdzić, że jestem zimno, i że nie warto przyjść na stadion. Dlatego tym bardziej nie rozumiemy tak mizernej frekwencji. Przeciwnik nawet w okrojonym składzie wydaje się być znacznie bardziej wymagającym i atrakcyjnym zespołem od prawie każdego klubu w Polsce.

• Fanów umiejscowiono tylko na jednej trybunie. Wszyscy zasiadają na parterze trybuny żółtej.

• Na stadionie dziś mało kibiców. Nie ma chyba nawet 3 tys.

• Znamy już składy obu zespołów. Lechia zaczyna w eksperymentalnym zestawieniu - m.in. z Kostrzewą na stoperze. Z kolei w drużynie gości nie ma Edmara i Marko Devicia, reprezentantów Ukrainy.

• Jesteśmy już na PGE Arenie, gdzie za pół godziny Lechia Gdańsk zmierzy się w towarzyskim spotkaniu z Metalistem Charków, wicemistrzem Ukrainy i liderem tamtejszej ligi.