4

Ruch Chorzów

4

• Dziękujemy za uwagę!

• I co by tu powiedzieć o tym spotkaniu. Piękne akcje, piękne bramki, emocje do ostatniej sekundy. Uderzenie Adama Dudy bez wątpienia zasługuje na miano bramki kolejki!

• Koniec meczu! Fenomenalne widowisko! W Gdańsku Lechia zdobywa dwie bramki w końcówce i remisuje 4:4 z Ruchem Chorzów!

• Zmiana w Ruchu. Zieńczuk zmieniony przez Smektałę.

• Goolll! Piękna akcja 4-4! Duda! Mamy wyrównanie! Bieniuk do Dudy, a on niczym brazylijski zawodnik piętką umieszcza piłkę w bramce!

• 4-3! Buzała zgrywał z lewej strony, a Rasiak z bliska umieścił piłkę w bramce! Będą emocje w końcówce!

• Deleu dośrodkowywał, a na bramkę uderzał Rasiak. Piłka znalazła się jednak w dłoniach bramkarza Ruchu.

• Sędzia doliczył cztery minuty.

• Koronkowa wymiana podań między zawodnikami Lechii zasługuje na miano najładniejszej w tym spotkaniu akcji. Niestety dla Gdańszczan, piłka po strzale Surmy odbiła się tylko od słupka.

• I dla Ricardincho.

• Żółta kartka dla Lewczuka.

• Lewczuk starł się głową z Ricardincho. Brazylijczyk zdenerwował się i odepchnął zawodnika Chorzowian. Zrobiła się mała awantura. A sędzia uspokoił zawodników, pokazując im po żółtej kartce.

• I zmiana także w Ruchu Chorzów. Z boiska zszedł strzelec dwóch bramek Sultes, a zastąpił go Grzegorz Kuświk.

• Frankowski sfaulował Panke i za to zagranie otrzymał żółtą kartkę.

• I ostatnia zmiana w Lechii Gdańsk. Z boiska schodzi Wiśniewski, a zastąpi go Przemysław Frankowski.

• Kontakt mogła złapać Lechia Gdańsk. Najpierw uderzenie Rasiaka obronił Kamiński, a po chwili uderzał Duda, ale zbyt lekko aby stworzyć jakieś zagrożenie.

• Goolll! Ruch Chorzów prowadzi 4:2! Sultes wycofał lekko piłkę w polu karnym Lechii, a Zieńczuk precyzyjnym uderzeniem umieścił ją w bramce!

• Druga zmiana w drużynie Lechii. Z boiska schodzi Pietrowski, a zamiast niego pojawił się Rasiak.

• Uderzenie z daleka Tymińskiego, ale piłka bez problemów złapana przez Buchalika.

• Zbyt mocno skierowana piłka w kierunku Sultesa i od bramki rozpocznie Buchalik.

• Bogusław Kaczmarek zdecydował się na zmianę. Adam Duda zastąpi na boisku Mateusza Machaja

• Gooool! Ruch Chorzów prowadzi w Gdańsku! Sultes wykończył kolejną dobrą akcję Niebieskich! Asystę na swoim koncie zapisał Janoszka.

• Marek Zieńczuk dośrodkowywał piłkę w pole karne Lechii Gdańsk, jednak zbyt mocno i złapał ją bez problemów Buchalik.

• Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić! Dobra wrzutka Zieńczuka z prawej strony, a Sultes umieścił piłkę w bramce!

• I zmiana w Ruchu Chorzów. Panka zastąpił Baszczyńskiego.

• Ależ dobra akcja Lechii Gdańsk. Wiśniewski zgrał piłkę do Buzały, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Kamińskim. Napastnik gospodarzy uderzył jednak niecelnie!

• I kolejna przerwa w grze, do piłki wyskoczył Baszczyński i źle upadł. Więc potrzebna będzie prawdopodobnie zmiana w drużynie Niebieskich.

• Mamy krótką przerwę w grze, ponieważ na boisku leży Ricardincho. Zawodnik Lechii ucierpiał w starciu z Lewczukiem.

• Po dośrodkowaniu Zieńczuka piłkę do bramki wpakował Starzyński, ale pomocnik Niebieskich faulował Deleu.

• Deleu podobnie jak w pierwszej połowie dośrodkowywał w kierunku Buzały, ale tym razem piłkę złapał Kamiński.

• Czas rozpocząć drugą część spotkania!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy zasłużenie prowadzi Lechia Gdańsk!

• Dobry odbiór Buzały i musiał go faulować Stawarczyk. Żółta kartka dla zawodnika Ruchu.

• Ostra nakładka Malinowskiego na Machaju w środkowej strefie boiska. Sędzia nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki zawodnikowi Ruchu.

• Żółta kartka dla Buzały, który chciał nabrać na rzut wolny sędziego.

• Z prawej strony faulowany przez Machaja był Janoszka. Rzut wolny wykonywany przez Niebieskich, nie przyniósł żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Przewagę ma Lechia, ale tym razem akcję przeprowadzał Ruch Chorzów. Piłka trafiła na lewą stronę do Zieńczuka, który zdecydował się na uderzenie, dobrą interwencję popisał się bramkarz gospodarzy.

• A mogło być 3:1 ! Deleu dośrodkowywał po raz kolejny z prawej strony, piłka odbiła się jeszcze od Stawarczyka, a Machaj z bliska uderzył niecelnie!.

• Zamieszanie po rzucie rożnym dla Lechii, w końcu na bramkę uderzał Ricardinho, ale piłka odbiła się od zawodnika Niebieskich i wyszła poza boisko.

• Z lewej strony ładnie przedzierał się Sultes, ale podczas dośrodkowania się poślizgnął i piłkę przejęli stoperzy Lechii.

• Lechia obejmuje prowadzenia, a chwilę wcześniej Ruch mógł to uczynić, gdy wrzutka piłki przez Zieńczuka, tylko o metr minęła bramkę gospodarzy.

• Gollll! 2-1! Ricardinho! Buzała zgrał piłkę do Brazylijczyka, a on precyzyjnym uderzeniem umieścił ją w bramce!

• Deleu kolejny raz dośrodkowywał w pole karne Ruchu Chorzów, w trudnej sytuacji główkował Wiśniewski, jednak piłka znalazła się w dłoniach Kamińskiego.

• Posiadanie piłki 53%-47% dla Lechii Gdańsk.

• Mocno z dystansu uderzał Łukasz Surma, kapitan Lechii Gdańsk, jednak piłka poleciała daleko od bramki.

• Dobre spotkanie rozgrywa Janoszka. Zawodnik Ruchu zdecydował się na uderzenie w polu karnym gospodarzy i tylko udana interwencja Buchalika uchroniła Lechię Gdańsk przed stratą bramki.

• Prostopadła piłka do Buzały, ale napastnik Lechii znalazł się na pozycji spalonej. Lepiej zachować mógł się Bieniuk, który zwlekał z podaniem.

• Ładna, zespołowa akcja Ruchu przyniosła wyrównanie. Brawa także dla Stażyńskiego, który zgrał dobrze piłkę do Janoszki, a napastnik Niebieskich precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.

• Goooll! Mamy wyrównanie! Janoszka!!

• Goolll! Ale początek w Gdańsku! Bramkę zdobywa Wiśniewski, po dośrodkowaniu piłki z prawej strony przez Deleu!

• Z prawej strony przedzierał się Janoszka, ale z zawodnikiem Ruchu poradzili sobie stoperzy gospodarzy.

• Czas rozpocząć mecz w Gdańsku!

• Piłkarze pojawili się już na murawie, za parę minut rozpocznie się spotkanie w Gdańsku.

• W kadrze Ruchu zabrakło najlepszego strzelca, Macieja Jankowskiego i etatowego obrońcy, Marka Szyndrowskiego.

• Jesienią Ruch przegrał u siebie 0:1 (gola strzelił Kacper Łazaj), a w zeszłym sezonie poniósł porażkę na PGE Arenie po samobójczym trafieniu Piotra Stawarczyka.

• Na pewno apetyty na rundę wiosenną były inne. Jednak nie ma co robić tragedii, a należy się postarać, aby jak najlepiej zaprezentować się w meczach, które zostały do końca sezonu. Przeciwko Ruchowi zagramy o przywrócenie zaufania kibiców oraz piłkarski honor. - twierdzi Bogusław Kaczmarek, szkoleniowiec Lechii Gdańsk

• Gdańsk jest początkiem ostatniego etapu tego sezonu. W naszym przypadku finisz ligi może w znacznym stopniu rzutować na ocenę nie tylko rundy wiosennej, ale całego sezonu – twierdzi opiekun „Niebieskich”

• Ławka rezerwowych Ruchu Chorzów:Michal Pesković, Robert Chwastek, Robert Chwastek, Jakub Smektała, Kamil Włodyka, Grzegorz Kuświk, Andrzej Niedzielan

• Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Patryk Sobczak, Przemysław Frankowski, Łukasz Kacprzycki, Maciej Kostrzewa, Wojciech Zyska, Adam Duda, Grzegorz Rasiak.

• Obu drużynom nie wiedzie się ostatnio zbyt dobrze. Lechia nie zaznała smaku zwycięstwa od ośmiu spotkań, Ruch z kolei przegrał dwa mecze pod rząd: z Górnikiem, a potem u siebie z Piastem Gliwice.

• Lechia Gdańsk nad piętnastym GKS-em Bełchatów ma tylko siedem punktów przewagi, a Ruch Chorzów tylko pięć. Wynika z tego, że sprawa utrzymania w ekstraklasie jest jeszcze nierozstrzygnięta.

• Witamy podczas relacji ze spotkania T-mobile Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk podejmie Ruch Chorzów.