PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - Warta Poznań ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - Warta Poznań ONLINE. „Nowa miotła” w Gdańsku. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 8. kolejka
2022-09-03 17:30

Lechia Gdańsk

0

Warta Poznań

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru.

• Za tydzień Lechia Gdańsk zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, natomiast Warta Poznań w Grodzisku Wielkopolskim zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

• Oceny piłkarzy po meczu Lechia Gdańsk - Warta Poznań (w skali 1-6):

• Dusan Kuciak - 2
    • David Stec - 2
    • Michal Nalepa - 2
    • Mario Maloca - 2
    • Rafał Pietrzak - 2
    • Maciej Gajos - 2, (Joeri de Kamps - 2)
    • Jarosław Kubicki - 2
    • Kacper Sezonienko - 2, (Dominik Piła - 3)
    • Flavio Paixao - 2, (Marco Terrazzino - 3)
    • Conrado - 2, (Christian Clemens - bez oceny)
    • Łukasz Zwoliński - 3, (Bassekou Diabate - bez oceny)

• Adrian Lis - 3
    • Robert Ivanov - 2
    • Dawid Szymonowicz - 2
    • Dimitris Stavrópoulos - 2
    • Jan Grzesik - 2
    • Michał Kopczyński - 2
    • Maciej Żurawski - 2, (Niilo Maenpaa - 2)
    • Konrad Matuszewski - 2, (Enis Destan - bez oceny)
    • Miłosz Szczepański - 2, (Kajetan Szmyt - 2)
    • Miguel Luis - 2, (Milan Corryn - bez oceny)
    • Adam Zrelak - 2
  • Koniec meczu w Gdańsku. Fatalny mecz i zasłużony bezbramkowy remis.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Milan Corryn zmienił Miguela Luisa.

• To widowisko potrwa jeszcze minimum cztery minuty.

• David Stec dośrodkował w pole karne Warty, ale również be zagrożenia.

• W drużynie Warty Poznań Enis Destan zmienił Konrada Matuszewskiego.

• Natomiast Christian Clemens pojawił się w miejsce Conrado.

• Dwie ostatnie zmiany w Lechii Gdańsk. Bassekou Diabate zmienił Łukasza Zwolińskiego

• Gospodarze nie potrafią znaleźć sposobu na zagrożenie bramki rywala, natomiast Warcie taki wynik wydaje się odpowiadać. Fatalne spotkanie w Gdańsku.

• Był nieco ciekawszy moment w tym meczu, ale teraz wszystko wróciło do normy i gra toczy się głównie w środku pola.

• Natomiast Niilo Maenpaa pojawił się w miejsce Macieja Żurawskiego.

• Dwie zmiany w Warcie Poznań. Kajetan Szmyt zmienił Miłosza Szczepańskiego

• Dośrodkowanie z narożnika boiska w pole karne Lechii zupełnie bez zagrożenia.

• Warta Poznań zaczyna naciskać bramkę rywali.

• Łukasz Zwoliński dostał piłkę w polu karnym Warty, oddał strzał, ale Adrian Lis świetnie interweniował!

• Natomiast Marco Terrazzino zmienił Flavio Paixao.

• Dominik Piła pojawił się w miejsce Kacpra Sezonienko

• Trzy zmiany w Lechii Gdańsk. Joeri de Kamps zmienił Macieja Gajosa

• Maciej Gajos został ukarany żółtą kartką.

• Rafał Pietrzak zagrał piłkę w pole karne Warty, ale tam żaden z jego partnerów z drużyny nie zdołał dojść do pozycji strzeleckiej.

• Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale tam pewnie interweniował Mario Maloca.

• Próba zagrania do Rafała Pietrzaka, ale ten zagrał ręką.

• Lechia Gdańsk częściej utrzymuje się przy piłce, ale na razie wciąż bez zagrożenia pod żadną z bramek.

• Zaczynamy drugą odsłonę spotkania!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Gdańsku. Za moment wznowimy rywalizację.

• Miejmy nadzieję że na lepszą drugą połowę meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Do przerwy bezbramkowy remis i mecz zupełnie bez historii.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej części meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Robert Ivanov także ukarany żółtą kartką.

• Jarosław Kubicki został ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu.

• Adam Zrelak dostał piłkę w polu karnym rywali, ale chwilę później bardzo łatwo ją stracił.

• Kacper Sezonienko popędził prawą stroną boiska, ale dośrodkował bardzo niedokładnie.

• Dośrodkowanie w pole karne Lechii zupełnie bez zagrożenia.

• Adam Zrelak ucierpiał po faulu w środku pola.

• Conrado ruszył ze środka pola, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i łatwo ją stracił.

• Conrado oddał strzał z okolic pola karnego rywali, ale strzał okazał się bardzo niecelny.

• Maciej Żurawski ucierpiał po starciu w środku pola.

• Na razie widowisko w Gdańsku nie jest zbyt emocjonujące. Oba zespoły wyraźnie przede wszystkim nie chcą stracić bramki. Ofensywna nie jest dzisiaj priorytetem.

• Jarosław Kubicki zagrał w pole karne Warty, ale tam pierwszy przy piłce był Adrian Lis.

• Fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki przez Lechię, ale goście nie potrafili z tego skorzystać! Dusan Kuciak zagrał do rywala, ale jeden z graczy Warty uderzył wprost w bramkarza gospodarzy!

• Lechia dobrze spisuje się w defensywie, ale na razie ma problem z wykończeniem w ofensywnych akcjach.

• Duży gry w środku pola. Warta próbuje utrzymać się przy futbolówce, ale na razie nie potrafi przedrzeć się na połowę gospodarzy.

• Flavio Paixao zagrał w pole karne Warty do Łukasza Zwolińskiego, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Na razie bardzo chaotyczna gra w środku pola. Żaden z zespołów nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

• Kacper Sezonienko oddał strzał z dystansu, ale futbolówka powędrowała wysoko nad bramką rywali.

• Zaczynamy spotkanie w Gdańsku!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Gdańsku. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto skład Warty Poznań:

• Tak prezentuje się zestawienie Lechii Gdańsk na dzisiejsze spotkanie:

• W ubiegłym sezonie Lechia Gdańsk wygrała u siebie z Wartą Poznań 2:0 po dwóch trafieniach Flavio Paixao. W meczu wyjazdowym Lechia także okazała się lepsza wygrywając również 2:0. Wtedy znowu do bramki rywali trafił Flavio Paixao, a samobójcze trafienie zanotował Jan Grzesik.

• Warto jeszcze odnotować, że Warta Poznań w środku tygodnia zmierzyła się w GKS-em Jastrzębie w meczu 1. rundy Fortuna Pucharu Polski. Warta bez większych problemów poradziła sobie z drugoligowcem 2:0 po bramkach Enisa Destana i Dimitriosa Stavropoulosa.

• Natomiast Warta Poznań w PKO Ekstraklasie radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Warciarze przed tygodniem wygrali na wyjeździe z Cracovią 2:0, ale wcześniej ulegli w Grodzisku Wielkopolskim z Widzewem Łódź 0:1. W dotychczasowych meczach Warta zaliczyła trzy zwycięstwa i cztery porażki.

• Lechia Gdańsk plasuje się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie trzech "oczek". Jedyne punkty gdańszczanie zdobyli jeszcze w lipcu w wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź. Od tej pory Lechia przegrywała kolejno z Koroną Kielce, Radomiakiem Radom, Miedzią Legnica i w środku ostatniego tygodnia z Lechem Poznań. Dzisiaj z drugą poznańską drużyną gospodarze również wydają się nie być faworytem.

• Warto także odnotować, że Maciej Kalkowski przywrócił do pierwszego składu Flavio Paixao, który w ostatnich tygodniach był brany pod uwagę przez byłego już szkoleniowca. Warto przypomnieć, że w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy Flavio Paixao był jednym z najlepszych zawodników całej drużyny. Powrót Paixao może dawać nadzieje na lepsze dni dla zespołu z Gdańska.

• W środku poprzedniego tygodnia Lechia Gdańsk pożegnała się ze szkoleniowcem Tomaszem Kaczmarkiem. Jego miejsce zajął Maciej Kalkowski, dotychczasowy asystent. Wydaje się jednak że trener będzie prowadził tę drużynę jedynie w dzisiejszym meczu i od przyszłego tygodnia gdańska drużyna ogłosi nazwisko nowego szkoleniowca.

• Witamy serdecznie! W drugim sobotnim meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk na własnym stadionie podejmie Wartę Poznań. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Lechia Gdańsk - Warta Poznań

©Przemyslaw Swiderski

PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - Warta Poznań ONLINE. Po wysokiej porażce u siebie z Lechem (0:3) Lechia nie tylko spadła na ostatnie miejsce w lidze, lecz także zmieniła trenera. Teraz Maciej Kalkowski, dotychczas asystent Tomasza Kaczmarka, poprowadzi gospodarzy w meczu z inną poznańską drużyną – Wartą. Przyjezdni będą chcieli przerwać złą serię w meczach z biało-zielonymi. Gdzie oglądać mecz Lechia - Warta na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa: Mecz Lechia Gdańsk – Warta Poznań ONLINE

W Lechii jest kryzys. Po wygranej w 2. kolejce z lechiaem Łódź (3:2) w dramatycznych okolicznościach wydawało, się, że w Gdańsku widać już światełko w tunelu. Okazało się jednak, że było ono czerwone.
Cztery porażki z rzędu (z Koroną 0:1, Radomiakiem 1:4, Miedzią 1:2 i Lechem 0:3) spowodowały, że biało-zieloni spadli na ostatnie miejsce w lidze, mając na koncie tylko 3 „oczka”. Taki stan rzeczy zobligował do zmiany trenera. Prowadzący od roku Tomasz Kaczmarek jako pierwszy wsiadł na trenerską karuzelę obecnego sezonu, a zastąpił go asystent – Maciej Kalkowski. Przed nim spore wyzwanie. Musiał szybko zgasić pożary w klubie i jeszcze przygotować zespół do spotkania z innych poznańskim klubem – Wartą.

Warta obecnie nie uznaje kompromistów. W 7 kolejkach przeplata zwycięstwa z porażkami. Piłkarze Dawida Szulczka zgromadzili do tej pory 9 punktów, co daje 11 lokatę. Co więcej, połowę z 6 zdobytych bramek strzelił Adam Zrelak,

Maciej Kalkowski, trener Lechii Gdańsk: - Temu zespołowi jest potrzebne zwycięstwo. Jest potrzebne jak tlen i my spróbujemy to zrobić. Bardzo długo się zastanawialiśmy, dlaczego tak to wygląda w sobotę, skoro od poniedziałku do piątku w naszej opinii wyglądało to dobrze. Czasem mieliśmy naprawdę duży ból głowy, kogo wybrać, kogo wpuścić na boisko, bo sygnały z boiska były takie, że nie widziałem tutaj żadnego problemu. Przychodziła sobota, blokada, coś złego się działo i wiadomo… 6 meczów, 3 punkty. Nie jest to dla nas sytuacja komfortowa. Nikt by na początku sezonu nie pomyślał, że coś takiego może się wydarzyć po meczu z Rapidem, bo ten zespół wyglądał naprawdę dobrze. Zaczęła się liga, coś się zepsuło i próbowaliśmy to naprawić. To już jednak było i myślę, że jutro jest mecz i ten zespół pokaże, że to jest ten moment, że po nich to nie spływa

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań: - Oglądaliśmy już ze sztabem mecze Elany Toruń, którą wtedy prowadził trener Kalkowski, żeby zobaczyć, jakim grał systemem, jakie były założenia. Trener Lechii stoi przed dylematem. Jeśli zrobi dużo zmian, to odbiór w środowisku będzie negatywny. Jeżeli nie będzie robił wielu zmian, to przy niepomyślnym wyniku pojawią się opinie, że nie po to zmieniali trenera, żeby nadal robić to samo. Trener jest w potrzasku. Jako asystent miałem okazję być już w takiej sytuacji. Czego byś nie zrobił, to będzie źle.
- Jako trener wolałbym, żeby drużyna, w której dochodzi do zmiany na stanowisku, przegrała kolejny mecz. Bo każde zwycięstwo po zwolnieniu trenera tylko utwierdza ludzi polskiej piłki, że to, co robią, jest dobre. Dlatego tym bardziej chciałbym, żebyśmy wygrali w Gdańsku, żeby nie utwierdzać tych ludzi w przekonaniu, że dymisja trenera to nowy bodziec czy impuls. .

W ekipie gospodarzy na pewno nie zobaczymy kontuzjowanego Filipa Koperskiego. Pod znakiem zapytania stoi występ Flavio Paixao. Po stronie Warty zabraknie Michała Jakóbowskiego, Bartosza Kielibę oraz Jakuba Kiełba.

Spotkanie Lechia Gdańsk – Warta Poznań poprowadzi Krzysztof Jakubik z Siedlec. Jego asystentami będą Arkadiusz Kamil Wójcik i Tomasz Niemirowski. Sędzią technicznym jest Dominik Sulikowski, a za VAR odpowiadają Paweł Raczkowski i Tomasz Marciniak.

Lechia Gdańsk – Warta Poznań. Najskuteczniejsi strzelcy
  • Lechia Gdańsk: Maciej Gajos i Flavio Paixao (po 2), Łukasz Zwoliński (1)
  • Warta Poznań: Adam Zrelak (3), Maciej Żurawski, Michał Kopczyński, Dawid Szymonowicz (po 1)

Ostatnie mecze bezpośrednie
23.04.2022 r. Lechia Gdańsk – Warta Poznań 2:0 (Ekstraklasa)
30.10.2021 r. Warta Poznań – Lechia Gdańsk 0:2 (Ekstraklasa)
Mecz Lechia Gdańsk - Warta Poznań TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w sobotę od godziny 17:25 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Z Gdańska mecz skomentują Piotr Glamowski i Radosław Majdan. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!