Lechia Gdańsk

0

Wisła Kraków

3

• Sędzia Robert Małek kończy spotkanie pomiędzy Lechią Gdańsk, a Wisłą Kraków. Po bramkach Cwetana Genkowa, Andraża Kirma oraz Michaiła Siwakowa, Wisła z Krakowa umacnia się na pozycji lidera tabeli Ekstraklasy. I według mnie można śmiało stwierdzić, że Wisła Kraków to Mistrz Polski sezonu 2010/2011 piłkarskiej Ekstraklasy.

• Paweł Kapsa broni strzał Łukasza Garguły. To mogło być 4-0 dla zespołu trenera Roberta Maaskanta.

• Robert Małek przedłuża regulaminowy czas spotkania o trzy minuty. W miejsce Patryka Małeckiego na placu gry pojawia się Łukasz Garguła.

• Andres Rios zastępuje na placu gry, strzelca pierwszej bramki dla Wisły - Cwetana Genkowa. Do zmiany przygotowany jest również Łukasz Garguła.

• GGGGGOOOLLL!!!! Michał Siwakow i Wisła Kraków prowadzi w Gdańsku, z miejscową Lechią już 3-0. Młody Białorusin wykazał się fantastycznym przeglądem pola i widząc wysuniętego Pawła Kapsę zdecydował się na strzał z odległości czterdziestu metrów, co przyniosło trzecią bramkę dla zespołu Wisły. Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0-3.

• Zmiana również w zespole Lechii Gdańsk. W miejsce Vytautasa Andriuskeviciusa na boisku pojawia się Lewon Hajrapetjan. To ostatnia zmiana w zespole Lechii Gdańsk.

• Pierwsza zmiana w zespole Wisły Kraków. W miejsce Maora Meliksona na placu gry melduje się Michaił Siwakow.

• To powinna być bramka. Piłkę z około siedemnastego metra uderzał Cwetan Genkow, ta po odbiciu się od poprzeczki trafiła w linię bramkową, jednak z trybuny prasowej ciężko jest określić, czy futbolówka przekroczyła linię, czy tylko od niej się odbiła.

• Po słabym dośrodkowaniu Patryka Małeckiego piłkę przejmują Lechiści. Kontratak gospodarzy, piłkę lewą stroną boiska holuje Ivans Lukjanovs, ale ostatecznie traci ją na rzecz Erika Cikosa.

• Cezary Wilk faulowany przed polem karnym. Doskonała okazja do zdobycia bramki dla krakowskiej Wisły.

• Do końca spotkania pozostało niespełna piętnaście minut. Rzut rożny dla krakowskiej Wisły wykorzystuje Patryk Małecki. W piłkę posłaną w pole karne nie trafia ani Cwetan Genkow, ani Maor Melikson i ta pada łupem Rafała Janickiego, który mocnym wykopem, wybija piłkę aż pod pole karne bramki strzeżonej przez Sergeia Pareiko.

• Bardzo dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska Kamila Poźniaka. Jednak Paweł Nowak mając przed sobą jedynie Sergeia Pereiko nie trafia w piłkę.

• Zacięta walka w środku pola. Tym razem faulowany był Erik Cikos. Sędzia upomina Ivansa Lukjanovsa.

• Coraz intensywniej przy lini bocznej boiska rozgrzewają się trzej zawodnicy Wisły Kraków: Tomas Jirsak, Łukasz Garguła oraz Adres Rios.

• Doskonała okazja bramkowa Wisły Kraków, jednak znajdujący się sam na sam z Pawłem Kapsą - Andraż Kirm znacząco przestrzelił i grę od bramki wznowi Lechia Gdańśk.

• Druga zmiana w zespole Lechii Gdańsk. W miejsce Marcina Pietrowskiego, na placu gry pojawia się były zawodnik GKS-u Bełchatów - Kamil Poźniak.

• Fantastyczna interwencja Sergeia Pareiko, który pewnym wyjściem powstrzymuje Abdou Razacka Traore przed próbą oddania strzała.

• Piłke w pole karne Lechii Gdańsk posyła Andraż Kirm, ale piłka zanim dotarła na pole karne gdańszczan, opuścił wcześniej boisko. Od bramki grę wznowi Paweł Kapsa.

• Pierwszy kontakt z piłką Bedi Buvala i kolejna dobra pułapka ofsajdowa obrońców Wisły Kraków. Oficjalny komunikat: Widzów na meczu Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 10 020.

• Łukasz Surma fauluje w środku pola Radosława Sobolewskiego, za co pomocnik Lechii zostaje upomniany przez sędziego Roberta Małka.

• Bedi Buval zastępuje na placu gry Marko Bajicia. Po chwili uderzenie z dystansu Ivansa Lukjanovsa blokuje Radosław Sobolewski.

• Szybka akcja Lechii. Piłkę przed polem karnym dostaje Paweł Nowak, ale skuteczną interwencją popisuje się Dragan Paljić, który wybija piłkę na rzut rozny. Po chwili ponownie dośrodkowanie, tyle że, z stałego fragmentu gry i piłkę przejmują obrońcy Wisły.

• Uderzenie z dystansu Cezarego Wilka przechodzi wysoko ponad bramką Lechii Gdańsk. Od bramki grę wznowi Paweł Kapsa.

• Druga połowa meczu przypomina początek spotkania, kiedy to Lechia Gdańsk przeważała na murawie, ale to krakowianie pierwsi zdobyli bramkę. Czy tym razem będzie podobnie? Do końca spotkania pozostało nieco ponad pół godziny.

• Pierwsza, dobra akcja Lechii Gdańsk w drugiej części spotkania. Niestety dla Lechii, dobrze zachowała się defensywa Wisły Kraków i Paweł Nowak znalazł się na pozycji spalony.

• Radosław Sobolewski faulowany przed własnym polem karnym. Po krótkiej przerwie Wiślacy wznawiają grę.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania. Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0-2. Zapraszamy na kolejne czterdzieści pięć minut emocji piłkarskich z Ekstraklasa.net.

• Koniec pierwszej części spotkania. Wisła Kraków, po bramkach Cwetana Genkowa i Andraża Kirma prowadzi z zespołem Lechii Gdańsk 2-0. Wracamy za piętnaście minut!

• Pomocnik Lechii Gdańsk wraca na boisko i to właśnie po podaniu Marko Bajicia, Paweł Nowak mógł zdobyć kontaktową bramkę, ale dobrze między słupkami zachował się Sergei Pareiko.

• Na boisku opatrywany przez klubowych lekarzy leży pomocnik Lechii Gdańsk - Marko Bajić. Sędzia Robert Małek przedłuża spotkanie o jedną minutę.

• Andraż Kirm faulowany w środku pola przez Abdou Razacka Traore. Piłkę bije Kew Jaliens i tylko przytomność Luka Vućko ratuje Lechię przed utratą bramki, gdyż na piłkę w polu karnym czekał już Cwetan Genkow.

• Rzut rożny dla zespołu Lechii. Piłkę w pole karne dośrodkowuje Paweł Nowak, do futbolówki dochodzi Luka Vućko, ale zdaniem arbitra, obrońca Lechii faulował Radosława Sobolewskiego.

• Po raz kolejny faulowany jest Abdou Razack Traore, zaś sędzia Robert Małek jedynie upomina Cezarego Wilka. Dośrodkowanie w pole karne Łukasza Surmy, dochodzi do Marcina Pietrowskiego. Jednak młody pomocnik Lechii Gdańsk traci piłkę na rzecz Dragana Paljicia.

• Indywidualna akcja Maora Meliksona, ale strzał posiadającego polskiego obywatelstwo piłkarza Wisły broni Paweł Kapsa.

• Dragan Paljić ogląda pierwszą dzisiaj żółtą kartkę pokazaną przez sędziego Roberta Małka. Obrońca Wisły Kraków faulował Abdou Razacka Traore, który wychodził już sam na sam z Sergeiem Pareiko.

• Rzut rożny dla piłkarzy z Krakowa. Do piłki podchodzi Patryk Małecki, dośrodkowuje, ale bezpańską futbolówkę przejmuje Marko Baijć, który wyprowadza kontratak swojego zespołu.

• GGGGOOOOLLLL!!! Wisła Kraków prowadzi z Lechią Gdańsk już 2-0. Fantastyczną akcję prawą stroną przeprowadził Maor Melikson, dograł piłkę do nabiegającego Andraża Kirma, a Słoweniec bez problemów skierował piłkę do bramki Lechii. Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2-0.

• Przewaga Lechii wzrasta. Kolejna dobra akcja Ivansa Lukjanovsa, którego dośrodkowanie blokuje Osman Chavez. Kibice wywieszają kolejny transparent: "Przeżyliśmy Rusków! - Przeżyjemy i Tusków".

• Lechia Gdańsk strzela bramkę, co więcej prawidłową bramkę, ale zdaniem Krzysztofa Myrmusa - Abdou Razack Traore znajdował się na pozycji spalonej, choć to piłkarze Wisły zdobyli samobójcza bramkę.

• Bułgarski napastnik Wisły Kraków - Cwetan Genkow mógł strzelić swoją drugą bramkę, ale na nieszczęście dla trenera Roberta Maaskanta napastnik Wisły daje dosyć często dzisiaj złapać się na pozycji spalony.

• Kibice powracają już na zajmowane wcześniej przez siebie sektory. Tymczasem kolejną akcję przeprowadzili piłkarze Lechii. Dośrodkowanie Vytautasa Adriuskeviciusa pewnie chwyta bramkarz Wisły.

• Lechia Gdańsk mogła odpowiedzieć Wiśle dosyć szybko, jednak po uderzeniu Ivansa Lukjanovsa dobrze w bramce spisał się Sergei Pareiko, który wyłapał uderzenie Łotysza.

• GGGGOOOLLLL!!!! Wisła Kraków prowadzi z zespołem Lechii Gdańsk 1-0. Bramkę dla zespołu Wisły strzela nie kto inny, jak powracający po kontuzji Cwetan Genkow. Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0-1.

• Rzut rożny dla zespołu z Gdańska. Piłkę w pole karne centruje Patryk Małecki, ale dobrze w obronie Rafał Janicki, który wybija piłkę w głąb pola.

• W ataku nadal gospodarze. Indywidualną akcję przeprowadza Luiz Santos Deleu, ale żaden z kolegów nie ułatwia dzisiaj gry obrońcy Lechii, w związku z czym piłkę przejmują krakowianie. Kontratak Wisły, piłkę na bramkę Pawła Kapsy uderzał Dragan Paljić, ale dobrze w bramce golkiper Lechii.

• Kolejna akcja Ivansa Lukjanovsa. Pomocnik Lechii zagrywa piłkę w pole karne, jednak skaczącego do piłki Marko Bajicia dobrym wyjściem uprzedza Sergei Pareiko.

• Protest kibiców w Polsce trwa. Fani Wisły Kraków i Lechii Gdańsk opuścili zajmowany przez siebie sektor i wywiesili kolejny transparent: "Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić - J.Piłsudski". Międzyczasie kolejną akcję przeprowadzili gdańszczanie, jednak strzał Łukasza Surmy przeszedł daleko od bramki Wisły Kraków.

• Dobra akcja Maora Meliksona, jednak skutecznie w obronie Rafał Janicki. Młody obrońca podaje piłkę do Pawła Nowaka, ten odgrywa ją do pędzącego Ivansa Lukjanovsa, który traci piłkę dopiero w polu karnym. Szkopuł w tym, że łotewski pomocnik Lechii Gdańsk stracił piłkę po zagraniu piłki ręką przez Osmana Chaveza.

• Na trybunach panuje przyjacielska atmosfera. Piłkarze prezentują się z dobrej strony, tymczasem fani Wisły i Lechii Gdańsk wywieszają transparent o następującej treści: "Trybuna zamknięta - na wniosek D. Tuska".

• Niedokładne podanie Rafała Janickiego i piłkę przejmują Wiślacy. Na szczęście piłkarzy Tomasza Kafarskiego, dobrze w obronie zachował się Luka Vućko, który wybił piłke Andrażowi Kirmowi.

• Wisła spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Erik Cikos wypuszcza w uliczkę Patryka Małeckiego, jednak zdaniem arbitra pomocnik Białej Gwiazdy faulował Vytautasa Adriuskeviciusa.

• W ataku pozostają nadal piłkarze z Gdańska. Jednak, zarówno dośrodkowania Marcina Pietrowskiego, jak i Pawła Nowaka skutecznie blokują obrońcy Wisły.

• Pierwszy atak gości z Krakowa, jednak zdaniem Marcina Lisa, asystenta trenera Małka - Cwetan Genkow znajdował się na pozycji spalony, po podaniu piłki od Cezarego Wilka.

• Rzut rożny dla piłkarzy z Gdańska. Do piłki w polu karnym dochodzi wszakże Luka Vućko, jednak zdaniem arbitra mierzacy dwa metry obrońca Lechii faulował rywala z Krakowa. Od rzutu wolnego gre wznawia Sergei Pareiko.

• Pierwsza okazja dla zespołu z Gdańska. Jednak szarżującego Abdou Razacka Traore skuteczną interwencją powstrzymał Kew Jaliens.

• Robert Małek rozpoczyna spotkanie pomiędzy Lechią Gdańsk, a Wisłą Kraków. Zapowiada się niezwykle ciekawe widowisko. Niech wygra lepszy!

• Obydwie jedenastki wychodzą już na murawę stadionu w Gdańsku. Już za chwilę rozpocznie się spotkanie, w którym zarówno Lechia Gdańsk, jak i Wisła stoczą walkę o tytuł Mistrza Polski. Czy krakowianie oddalą się od gdańszczan o kolejne trzy punkty? Czy raczej to biało - zieloni zmniejszą swoją stratę o trzy oczka w tabeli? Już za chwilę zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego Roberta Małka z Zabrza. Na trybunach - przyjaźń, na boisku - walka, tak bynajmniej zapowiadają trenerzy i piłkarze obydwu drużyn, a wśród nich Patryk Małecki, który wczoraj w Pruszczu Gdańskim spotkał się z kibicami gdańskiej Lechii. Kto wygra? Przekonamy się o tym, za dwie godziny. Tymczasem zapraszamy na relację live!

• Witamy ze stadionu w Gdańsku, gdzie za 15 minut rozpocznie się mecz przyjaźni pomiędzy Lechią a Wisłą Kraków. Znamy już składy obu zespołów. Zapraszamy też do zapoznania się z zapowiedzią spotkania!