Lechia Gdańsk

2

Wisła Płock

1

• Dziękujemy za śledzenie relacji LIVE z meczu Lechia Gdańsk - Wisła Płock. Za nami naprawdę bardzo ciekawe spotkanie. Zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal!

• Koniec spotkania! Lechia Gdańsk wygrała z Wisłą Płock 2:1 i awansowała na fotel lidera!

• Mario Maloca wybija piłkę na rzut rożny. Do narożnika zmierza oczywiście Dominik Furman.

• Strzał Sebastiana Mili! Kiełpin wybija na rzut rożny...

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Dimitar Iliev zastępuje na boisku Maksymiliana Rogalskiego.

• Paweł Stolarski wygrywa pojedynek z Dominikiem Kunem na prawym skrzydle, dogrywa w pole karne, a tam Grzegorz Kuświk z kilku metrów trafia do bramki Wisły Płock! Gospodarze na prowadzeniu!

• GOOOOOL! Grzegorz Kuświk strzela gola na 2:1 dla Lechii Gdańsk!

• Lukas Haraslin znalazł się w dogodnej sytuacji i mocnym strzałem zagroził przyjezdnym! Dobrze w bramce spisał się jednak Seweryn Kiełpin.

• I jeszcze jeden żółty kartonik. Tym razem ukarany został Patryk Stępiński.

• Ostatnia zmiana w zespole Piotra Nowaka. Milosa Krasicia zastąpił Sebastian Mila.

• Rzut rożny dla Wisły Płock. Dośrodkowana piłka trafia w rękawice bramkarza Lechii.

• Marcin Kaczmarek decyduje się na drugą zmianę w swoim zespole. Z boiska schodzi Giorgi Merebaszwili, a na placu gry melduje się Witalij Hemeha.

• Dośrodkowanie Stolarskiego w pole karne, Sławomir Peszko oddał strzał głową, ale futbolówkę pewnie złapał golkiper płocczan.

• Strzał Grzegorza Kuświka, jednak pewną interwencję zanotował Seweryn Kiełpin.

• Zmiana w zespole Wisły Płock. Arkadiusz Reca opuścił boisko, a na placu gry zameldował się już Dominik Kun.

• I żółtą kartką ukarany jeszcze Sebastian Mila, który... jest piłkarzem rezerwowym.

• Ależ nerwowo! Również żółta kartka dla protestującego Rafała Janickiego.

• Żółta kartka dla Mario Malocy za faul.

• Żółtą kartką ukarany został również Sławomir Peszko.

• Przepychanka zawodników! Żółta kartka dla Seweryna Kiełpina.

• GOOOOOL! Grzegorz Kuświk uderza z jedenastu metrów, uderzenie broni Seweryn Kiełpin, ale dobitka Kuświka jest już skuteczna! Lechia doprowadza do wyrównania!

• To Giorgi Merebaszwili sfaulował Jakuba Wawrzyniaka.

• Karny dla Lechii Gdańsk! Faulowany Jakub Wawrzyniak!

• Jose Kante sfaulował Haraslina. Napastnik gości ukarany żółtą kartką.

• Druga zmiana w zespole gospodarzy. Z placu gry zszedł Marco Paixao, a w jego miejsce wszedł Lukas Haraslin.

• Akcja Lechii zakończona mocnym, jednak niecelnym strzałem Simeona Sławczewa.

• Giorgi Merebaszwili sfaulował rozpędzonego Sławomira Peszkę. Żółta kartka dla piłkarza Wisły.

• Kontra Lechii, Rafał Wolski zagrał na prawo do Simeona Sławczewa, jednak ten skiksował w decydującej fazie akcji.

• Peszko zablokował dośrodkowanie Patryka Stępińskiego. Rzut rożny dla beniaminka.

• Marco Paixao oddał strzał głową, jednak piłka przeleciała obok bramki Wisły Płock.

• Bardzo niecelny strzał z dystansu oddał Jose Kante.

• Ofiarna interwencja Stolarskiego i rzut rożny dla Wisły Płock.

• Piotr Nowak zdecydował się na zmianę. Michała Chrapka zastępuje na placu gry Paweł Stolarski.

• Wracamy do gry! Przy piłce gospodarze.

• Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy Lechia Gdańsk przegrywa na własnym stadionie z Wisłą Płock 0:1.

• Tym razem na strzał zdecydował się Simeon Sławczew. Skutek wręcz identyczny i wykopem od bramki rozpocznie Seweryn Kiełpin.

• Lechia wychodzi z kolejną akcją. Strzał z dystansu Michała Chrapka, jednak piłka poszybowała nad bramką Wisły.

• Seweryn Kiełpin! Golkiper Wisły Płock wybija piłkę nogami tuż przed linią bramkową! Było blisko wyrównania.

• Simeon Sławczew popisał się tzw. ruletą, niczym sam Zinedine Zidane.

• Dośrodkowanie Wolskiego w pole karne, niecelne uderzenie i od bramki rozpocznie golkiper płocczan.

• Rzut rożny dla Lechii Gdańsk. Rafał Wolski ustawia już futbolówkę.

• Poprzeczka ratuje Lechię Gdańsk! Jose Kante wyszedł na czystą pozycję, spróbował podcinką przelobować bramkarza Lechii, jednak piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła do gospodarzy!

• Jose Kante technicznym zagraniem uruchomił Piotra Wlazłę, ten dograł na prawo do Merebaszwilego. Gruzin mocnym uderzeniem pokonał golkipera Lechii Gdańsk!

• GOOOOOL! Giorgi Merebaszwili strzela na 1:0 dla Wisły Płock!

• Technicznie uderzał z dystansu Marco Paixao, jednak strzał okazał się niecelny. Wykopem od bramki rozpocznie Seweryn Kiełpin.

• Dośrodkowanie byłego piłkarza Legii Warszawa, jednak Vanja Milinković-Savić dobrze wypiąstkował zagraną futbolówkę.

• Arkadiusz Reca wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny. Do narożnika boiska podbiega już Dominik Furman.

• Dośrodkowanie w pole karne Wisły, Marco Paixao zdecydował się na uderzenie przewrotką, jednak piłka przeleciała obok bramki gości.

• Sławomir Peszko sfaulowany przez Dominika Furmana. Żółta kartka dla pomocnika Wisły Płock. Furman, tak jak Jakub Wawrzyniak, nie zagra w kolejnym meczu ligowym.

• Giorgi Merebaszwili sfaulowany przez Jakuba Wawrzyniaka w środkowej strefie boiska.

• Jakub Wawrzyniak zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką Seweryna Kiełpina.

• Rzut rożny dla Lechii Gdańsk. Niezbyt udane dośrodkowanie Rafała Wolskiego. Po chwili Lechia wywalczyła kolejny korner.

• Furman dwukrotnie dośrodkowywał w pole karne Lechii, jednak obyło się bez większego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Po chwili sfaulowany został Sławomir Peszko.

• Rzut rożny dla Wisły Płock. Piłkę ustawia już Dominik Furman.

• Jose Kante oddaje mocny strzał na bramkę Lechii, jednak Vanja Milinković-Savić skutecznie broni! Piłkę przejmują gospodarze.

• Przyjezdni domagają się rzutu karnego, ponieważ w polu karnym przewrócił się Giorgi Merebaszwili. Mariusz Złotek nie dopatrzył się jednak przewinienia.

• Składna akcja Lechii, jednak przytomnie w polu karnym zachowali się defensorzy Wisły Płock.

• Jakub Wawrzyniak nie zagra w kolejnym meczu (na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna).

• Strata piłki i faul Jakuba Wawrzyniaka. Obrońca Lechii Gdańsk został ukarany żółtą kartką.

• Gdańszczanie spokojnie rozgrywają piłkę na połowie gości. Po chwili sfaulowany został Sławomir Peszko.

• Giorgi Merebaszwili zdecydował się na strzał z dystansu, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką Lechii.

• Pierwszy gwizdek 46-letniego Mariusza Złotka! Przy futbolówce piłkarze Wisły Płock.

• Piłkarze wychodzą już na plac gry. Za moment nastąpi przywitanie obu ekip.

• Już za niecałe dziesięć minut początek spotkania w Gdańsku!

• O tym samym marzą w Wiśle Płock. Punktowanie było ostatnio bardzo kiepskie. Mecze kończyły się remisami lub porażkami. Smaku wygranej beniaminek nie zaznał od 17 września i spotkania 9. kolejki z Pogonią Szczecin (2:0). W tabeli ten upływ czasu ma swoje odzwierciedlenie. Sobotni rywal Lechii jest czternasty, ma tylko dwa punkty więcej od Górnika Łęczna i Ruchu Chorzów. Czyżby szykowała się trudna walka o ligowy byt? Atmosfera w szatni nie jest najlepsza. Zaraz po meczu z Arką Gdynia do gardeł skoczyli sobie Dominik Furman i Patryk Stępiński. – Nie oglądamy się za siebie – mówi Siergiej Kriwiec. Białorusin zapewnia, że do Gdańska on i jego koledzy nie jadą jak na ścięcie.

• Lechia wpadła w wir remisów i ledwie jednej dobrej połowy. W ostatnich meczach albo nie umiała utrzymać prowadzenia do końca (pojedynki z Arką Gdynia i Pogonią Szczecin), albo szalenie goniła wynik (Piast Gliwice). Przez to straciła pozycję lidera. Po podziale punktów z Pogonią wyprzedziła ją w tabeli Jagiellonia Białystok. W 16. kolejce ta drużyna rozegrała już swoje spotkanie. Przegrała z Legią Warszawa 1:4. Lechii wystarczy więc przynajmniej podział punktów do powrotu na pierwsze miejsce. Trener Piotr Nowak wymaga jednak od piłkarzy całej puli. Na konferencji mówił o potrzebie wygrywania. - Trzeba skończyć z użalaniem się, szukaniem alibi w postaci fauli, sędziowania czy murawy. Rozmawiamy ostatnio o wszystkim tylko nie jak wygrywać mecze (…) Musimy wrócić do nawyku wygrywania, grać piłkę jaką potrafimy i przez najbliższych pięć tygodni pokazać naszą wartość i jakość.

• A tak prezentuje się stadion Lechii:

• Rezerwowi Wisła: 1. Mateusz Kryczka - 5. Bartłomiej Sielewski, 20. Cezary Stefańczyk, 22. Dominik Kun, 27. Witalij Hemeha, 30. Siergiej Kriwiec, 41. Dimitar Ilijew.

• Rezerwowi Lechia: 77. Damian Podleśny - 5. Steven Vitoria, 10. Sebastian Mila, 17. Lukas Haraslin, 23. Grzegorz Wojtkowiak, 30. Joao Nunes, 41. Paweł Stolarski.

• Witamy! Na zakończenie sobotniej dawki Ekstraklasy przed nami spotkanie w Gdańsku. Na stadionie Energa Gdańsk, Lechia zmierzy się z Wisłą Płock. Zapraszamy na relację na żywo!